arpad
08.06.06,15:30
Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu
petovsan
08.06.06,13:46
Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu

Záleží na druhu Tvojho podnikania, ako si to vieš obhájiť, ale vo všeobecnosti platí, že výdavok na prevent. prehliadku podnikateľa je výdavok pre osobnú spotrebu, to by si podľa mňa mohli živnostníci účtovať do výdavkov aj výdavky na iné zdrav. úkony (zubár, optika a pod.) a k 2. otázke: upresni, prosím, čo sa rozumie pod príslušenstvom k traktoru
Tweety
08.06.06,13:56
Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu
Odpoviem na druhú časť. Ak tou výmenou nezhodnotíš ten traktor, tak to budú VOZD.
arpad
08.06.06,16:52
príslušenstvo som myslel: naviják, vzpera,... ide o traktor využívaný v lesníctve
Tweety
08.06.06,16:53
príslušenstvo som myslel: naviják, vzpera,... ide o traktor využívaný v lesníctve
Rovno do výdavkov.