kacenkacka
17.02.16,11:52
ahojte, máme starší tv samsung, ktorý zrazu pri sledovaní vypadne a akoby sa samé prepínalo tlačítko source. Nie je ani zaseknuté na ovládači a ani na tv. Neviete niekto čo s tým?? ďakujem
Cerrick
17.02.16,11:35
na tvrdo si ho vypla zapla?
terezamaria
17.02.16,11:37
Nemáš nastavené vypínanie po trebárs 1 hodine /2,3/ sledovania?
kacenkacka
17.02.16,12:40
ano aj to som uz skusila
kacenkacka
17.02.16,12:41
nie, nic take
misoft
17.02.16,16:52
Hm..... "starší" Samo Sung..... a čo takto splašiť nejakého mladšieho Sama Sunga? A starého do dôchodku poslať?

P.S. Moja úvaha. Je už nerentabilné opravovať televízory - oprava je často drahšia ako nový televízor.....
kacenkacka
17.02.16,17:36
je mi jasne ze davat do opravy sa davno neoplati. Len som nechcela kupovat hned novy ked by to mohla byt len nejaka malickost
misoft
17.02.16,19:24
Nuž - tá maličkosť je elektronika televízora - a takto "na diaľku" cez fórum do elektroniky nevidíme. Presnejšie by povedal odborník-serviceman... Niekedy možno určí, že stačí vymeniť blok XYZ - lenže ten blok XYZ môže stáť i 200€ a + k tomu práca = rovno nový televízor.
kacenkacka
18.02.16,08:08
noo vedela som, ze ak pouzijem slovo malickost bude mat niekto radost :) skor som to myslela tak, ze mozno sa to uz niekomu stalo a vedel by povedat co s tym bolo. Nehladam odbortnikov cez forum, to je jasne :)
misoft
18.02.16,08:25
I odborník by možno povedal že radšej nový televízor, než opravovať starý (neviem, aký je starý).... niekedy už nezoženieš na to ani tie "maličkosti".....
sosak
18.02.16,08:35
RE: samovoľné vypínanie a znovuzapnutie TV
mne sa to raz stalo : TV som vypol(zo zásuvky) asi na 12hodín - a už bez problému cca 2rok. myslel som , že to bolo vlhkostou v byte (maloval som)
http://www.parabola.cz/forum/topic-82931/
--------------------------------------------------------------
misoft
18.02.16,08:39
Tiež možné... ale ona má iný problém (ako som pochopil) ..... sleduje TV program a telka odrazu "prepne" napr. na vstup HDMI, prípadne DVD a pod. - teda napojí sa na "iný" zdroj signálu (i neexistujúci)....
sosak
18.02.16,08:50
slabinou samsungov bývajú poddimenzované napájacie zdroje a pri zblbnutí sa môže prejaviť všelijako. Nech tv vypne uvedeným spôsobom a uvidí, alebo neuvidí.
kacenkacka
18.02.16,12:56
ano presne takto to bolo myslene ako pise misoft. Neviem presne ale mozno 6 rokov ma, mozno viac
misoft
18.02.16,13:28
Nuž - už to nie sú tzv. večné prístroje. Samý plast, elektronika s obmedzenou životnosťou (s tzv. "kur*ítkami" :D) - to že vydržal 6 rokov je dobrá doba.
Mal som starý FTV OTF - vydržal 15 rokov a starší FTV SHARP (originál Made in Japan - všetko v ňom bolo japonské - od obrazovky, plošných spojov, tranzistorov, skrinky televízora, elektrických káblov až po obyčajné skrutky!) - vydržal 30 rokov !!! a to som ho ešte predal ako funkčný!
sosak
18.02.16,16:24
Skús odpojiť všetko, čo je k televízoru pripojené, napr. DVD prehrávač a pod. Je celkom možné, že DVD prehrávač, aj keď je v pohotovostnom režime môže blbnúť.
kacenkacka
19.02.16,08:56
dvd som nemala pripojene. Len skylink skrinku
misoft
19.02.16,09:08
Tak potom je to jasné! Ty máš ako zdroj signálu satelitný prijímač! Teda nemáš klasický anténny vstup. Pokiaľ mi je známe - potom telka automaticky prepne na tento zdroj signálu (pretože iný nemá). Niektoré sat. prijímače potom majú možnosť buď previesť výstupný signál na analógový, alebo rovno digitálny. A kanály sa potom volia na sat. prijímači jeho DO /nie televíznym).
kacenkacka
19.02.16,13:13
a co teda s tym?
misoft
19.02.16,13:46
Počítam, že z "krabičky" si na telku napojená SCART káblom. Pokiaľ by si napísala typ a značku telky + typ, značku "krabičky" - zistili by sme viacej, ako prípadne na to.
mr.dred
19.02.16,16:30
To tlačítko SOURCE na TV nemusí byť zaseknuté,ale môže mať zvod....pomôže len rozborka TV a nájdenie príčiny,niekedy stačí náležite očistiť príslušné veci....ale to je na odborný zásah. Pre zaujímavosť - skús to tlačítko či CVAKÁ pri stlačení tak,ako ostatné....vnútri toho tlačítka je taký miskovitý pliešok,ktorý cvakne pri stlačení - pokiaľ nie,môže byť prasknutý a vtedy môže náhodne zopínať otrasmi napr.z reproduktora...
kacenkacka
22.02.16,10:35
podla mna cvaka rovnako. Predtym som skusila dat ovladac mimo dosah tv. takze napojeny je cez HDMI kabel, krabicka je Micro HD a tv samsung Model: LE32A336J1DXXH, TYPe no: LE32A336
kacenkacka
22.02.16,11:08
este som to skusila aj s inou krabickou tej istej znacky a este aj s jednou inou Thomson
misoft
22.02.16,15:13
...a robí to i ďalej? Teda si vylúčila vplyv iného zariadenia? V tom prípade - viď čítanie vyššie.