j.a.n.k.a
17.02.16,13:06
Ako sa dá zbaviť keloidnej jazvy? Pred rokom som si dala odstrániť znamienko a odvtedy sa neviem jazvy zbaviť, občas pobolieva na dotyk, svrbí, je škarená... Skúsila som dusík, zmenšila sa, ale cca o týždeň sa zväčšila i kortikoidovú injekciu - takisto sa zmenšila, ale opäť sa zväčšila. Ďakujem za každú skúsenosť.
Kvaka
17.02.16,12:29
Mala som takú dosť dlhú hrubú keloidnú jazvu, ako povraz, tiež svrbela, nepáčila sa mi, tak som využila plastickú chirurgiu. V lokálnom znecitlivení mi jazvu vyrezali, krásne zošili špeciálnym stehom a hojenie rany bolo za neustáleho sťahovania strán jazvy proti sebe pásmi leukoplastov. Rana sa nerozťahovala, zahojila sa bez zhrubnutia a dnes je ledva vidno, iba tenučká biela čiara.
buchač
17.02.16,12:50
...dosť dlhú hrubú keloidnú jazvu...
======================
Čo je to dosť dlhá ?...koľko centimetrová jazva ?
Kvaka
17.02.16,12:54
Od pupka dole, cca 13 cm. Stačí?
karakul
17.02.16,12:57
veľmi dobrá skúsenosť s týmto (keď predtým toho bolo vyskúšaných až-až):
https://www.adcc.sk/web/kozmeticke-vyrobky/detail/sodermix-krem-101457.html

je síce pravda, že bola používaná tesne po operácii, ale píšu, že i na jazvy staršieho dáta.
Anika61
17.02.16,13:00
Priateľ ich potieral špecialnou masťou na jazvy predpísanou lekárom-treba sa informovať u svojho''lekára.
A tu-ďaľšie možnosti-
http://primar.sme.sk/c/5788288/nezelane-jazvy-mozeme-sa-ich-zbavit.html
buchač
17.02.16,13:04
Ale šak hej...

Tá moja (2x na tom istom mieste) je tiež na bruchu, cca 23-25 cm. Pýtam sa len pre zaujímavosť, do akej veľkosti jazvy sa tieto robí tá plastika.

Ale ja pod bičak veru dobrovoľne nejdem...dosť bolo...a jaziev - teda aj štichov na tele dosť. :rolleyes:
j.a.n.k.a
18.02.16,07:35
Ak sa môžem spýtať, kde ste boli na tej plastickej chirurgii? Bojím sa, aby mi to zase niekto nezvrzal. Kožná mi to nedoporučila, vraj sa na tom mieste urobí znova... Ale popravde, uvažovala som nad tým.
bjuty smis
18.02.16,07:46
ako môžeš mať tesne po operácii keloidnú jazvu ?
kohutex
18.02.16,07:52
ja som bol trikrat u troch roznych chirurgov a jazvu mam stale skaredu :/
Kvaka
18.02.16,08:03
Bola som pred vyše 20 rokmi, robil mi to špičkový plastický chirurg v Bratislave, ale tam bol úspech garantovaný aj tým sťahovaním rany leukoplastovými pásmi, aby zošitý rez nebol nijako namáhaný.
karakul
18.02.16,08:09
... ale svrbieť a bolieť môže. a krém zároveň vyhladzuje jazvu.
buchač
18.02.16,08:17
karakul

...a keď ma svrbia, prípadne bolia vnútorné jazvy a štichy, tak si mám tú masť natrieť na chlieb, aby sa dostala k miestu pôsobenia......či ?
bjuty smis
18.02.16,08:38
bohužial keloidné jazvy lekári nevedia liečiť..
na nete iste najdeš rôzne metody, ktoré niekomu môžu pomôcť, niekomu nie...
najmä súkromné centrá sú velmi aktívne....ked si to zaplatíš sama...


ale neexistuje na to liek, ako na angínu....
karakul
18.02.16,08:42
keď myslíš
bjuty smis
18.02.16,08:49
pri keloidnej jazve nemáš úspech nikdy garantovaný....
a už vôbec nie leukoplastom....
buchač
18.02.16,08:58
Hm...

Nemyslím - viem.

Ide o totiž AJ o to, že kde je jazva, aká hlboká je jazva, akej dlžky....atď.
Ak má jeden zrasty ako následok po operácii, tak nepomôže žiadna masť.
Alebo sa mýlim ?...nemyslím si to.
Kvaka
18.02.16,09:20
Dalo by sa, reoperáciou, ale načo, ak to nerobí šarapatu. Inak muž mal opakovane hernie, najmä v jazve po operácii pečene a bránice, bol samý povrazec, vnútri samé zrasty, horor, nakoniec pri poslednej operácii hernie v oblasti hlbokej jazvy to všetko dal chirurg do poriadku, najprv plastiku hernie, potom vyrezal to škaredé a pekne všetko zašil. Ranu si muž lepil leukoplastom ako ja, naozaj na tom mieste nemá už keloidnú jazvu.
Kvaka
18.02.16,09:43
Pri už vzniknutej keloidnej jazve nie, tá sa nezmení, ale pri jej odstránení a znovu zašití áno. Ja úspech mám, na svojom brušku. :) Leukoplast len pomáha pri udržaní zošitej rany, aby sa nerozťahovala, zabráni vzniku keloidnej jazvy.
bjuty smis
18.02.16,09:57
leukoplast nezabráni keloidnej jazve ani náhodou...
ked sa jej zachce, máš ju naspäť....a doktori ani len nebudú tušiť prečo...
Kvaka
18.02.16,10:37
Tak ja som mala asi šťastie, už vyše 20 rokov naspäť neprišla. :)
KlaudiaKK
18.02.16,11:32
Ja mám po opakovaných operáciách bedrových kĺbov na oboch stehnách jazvy dlhé cca 30 cm a hrubé 2,5 cm . Keďže moje prvé jazvy som získala v 14-tich bola som z toho nešťastná a "chvíľu " zakomplexovaná . . . už ma to prešlo :) a pribudli ďalšie ( každú operáciu robili v pôvodnej jazve a snažili sa zašiť plastickým stehom atď . . . ) po konzultácii u viacerých plastických chirurgov som už ako dospelá skonštatovala, že kašlem na to - a dôvod - mám tmavšiu pokožku - viac pigmentu - väčšia pravdepodobnosť tvorby keloidnej jazvy ktorá nevybledne ani po rokoch . Dnes mám 45 - a ano nevybledli moje jazvy ani po rokoch, žijem si s nimi v pohode a môj život to akurát odbremenilo od debilov ktorí potrebovali komentovať môj vzhľad . Takže nebudem sa rozpisovať čo všetko sme robili s rodičmi a neskôr s manželom aby boli bledšie a tenšie - zbytočne - príroda si robí svoje aspoň na mojom tele. Dnes to beriem takto : duševne ma to zocelilo, mám muža, deti, pekný život :) a možno práve vďaka tým jazvám neriešim zbytočnosti bez ktorých si život frčí ďalej. Želám Vám aby ste si na svoj problém našli riešenie podľa svojich predstáv . A keď nie - jazva Vám pripomenie že síce život niekedy bolí ale stojí za to :)