anita
02.11.04,13:12
Tento môj problém som zaradila do tém Po porade, lebo potrebujem skôr Vašu podporu ako radu. Ale aj za radu budem vďačná.
Stala sa mi taká vec: Cez internet som uhradila 3 faktúry spolu v hodnote cca 65 tis. Po odoslaní úhrad som zistila, že som na konci vynechala v čísle účtu nulu. Hneď som šla do našej banky s nádejou, že sa to dá stornovať. Bohužiaľ, nedalo sa. Šla som sa teda spýtať do Istrobanky, kam som úhradu zasielala, že či ten nesprávne zadaný účet existuje. Potešili ma že nie. Toto sa stalo v stredu minulý týždeň. Do dnešného dňa sa mi platby nevrátili, tak som teda šla znova do Istrobanky. Veľmi milá a ochotná pani sa mi snažila zistiť kam sa tie platby podeli, až zistila, že som sa trafila na nejaký žilinský účet a tie platby mi tam nabehli. Neželám nikomu zažiť tie pocity, aké som mala v tej chvíli. Asi som musela byť bledá ako stena, keď mi ponúkli pohár vody. Názov - majiteľa účtu mi pravdaže nemôžu prezradiť, tak mi zostáva iba zaslať žiadosť do Istrobanky a tá vyzve dotyčného, aby vrátila peniažky. Je to iba na ňom, či mi vyhovie alebo nie. Potom zostáva len súd. Vraj...
Mali ste niekto podobný problém? Ako ste ho riešili? Ako dlho to trvá? Mám vôbec šancu sa dopracovať k strateným peniazom?
Poraďte, napíšte, budem nesmierne rada.
Anita
Nike
02.11.04,12:34
Ahoj anita, presne viem ako "teplo" ti momentálne je. Nevešaj hlavu. Stalo sa mi niečo podobné, ale v smiešnej sume. Mala som šťastie, lebo firma kam som to poslala mi peniaze vrátila. Mne banka nerobila problém a prezradila mi kam peniaze neoprávnene išli, ale nebola to Istrobanka. Nakoniec sa to vyrieši.

Držím palce.
Katarína STR
02.11.04,12:35
Mne sa to raz stalo, a to som platila poistné za zamestnancov sociálnej poisťovni a omylom som dala iný kód banky. V domnení, že platba prebehla OK už som nič nekontrolovala. Až kým ma SP nevyzvala, že mám nedoplatok. Keď som to kontrolovala, tiež ma zamrazilo, ale bolo to len 3.500,- Sk. Povedala som si, že ak to budem musiť zaplatiť ja, tak to oželiem. Šefovi som nič nepovedala. A zaslala doporučene žiadosť do tej banky, kam bola smerovaná platba. Vrátilo sa mi to asi po 1 roku a pol. A to som už nedúfala.
Ale ako je možné, že existujú rovnaké čísla účtov v dvoch bankách ? Odlišné boli samozrejme len kódmi bánk.

Inak nezávidím ti. Fakt sa to nedá inak, len sa spoliehať na korektnosť a dobré svedomie príjemcu tých peňazí. A potom už len súd.
Len sa teba pravidelne kontaktovať s bankou, čo s tým spravili. Či dali na vedomie príjemcovi peňazí, že mi nepatria a pod.
Katarína STR
02.11.04,12:39
Ale je fakt lepšie ak by ten účet bol nejakej firmy, potom by asi nebol až taký veľký problém, tie prachy by musela účtovníčka niekam zaúčtovať a solídne firmy tie prachy vrátia.

Horšie asi bude, ak bude ten účet nejakej súkromnej osoby. Asi sa jej nebude chcieť vrátiť tie prachy.

Inak nám do firmy raz prišlo omylom asi 50.000,- SK. A verím tomu, že tá ekonómka mala tiež pocit na umretie. Ale hneď sme ich vrátili a určite sa jej uľavilo.

Držím palce.
Dada
02.11.04,12:44
Poznám tiež ten pocit, mne raz odišlo na nesprávne číslo účtu 450.000,- , našťastie daný účet neexistoval a tak do týždňa sa mi to vrátilo späť, fakt našťastie, lebo neviem čo by som robila. A ten pocit bol strašný.
Teraz sa mi stáva, že nám tiež omylom zasielajú peniaze a na výpise vidím, kto ich zaslal, tak ich hneď kontaktujem nech si napíšu stručnú žiadosť, a ja im ich hneď vraciam, lebo viem ako sa cítia. Takže toľko moje skúsenosti. :-))))
anita
02.11.04,12:55
Ďakujem babenky za Vaše príspevky. Aj ja spolieham na korektnosť druhej strany. Veď nič iné mi asi ani nezostáva. Už som napísala žiadosť a podala ju I.triedou. Je to v rukách božích... Držte mi palce.
bepo
02.11.04,16:52
Mne sa stalo ze pocas tech prestavky v i-bankingu neukazovalo ci platba prebehla alebo sa to ulozilo na neskorsie spracovanie a tak som zadal prikazy 3krat.Jasne ze vsetky hned odisli.Reklamoval som to a banka uznala svoju chybu a sama im to stiahla z uctu pritom tam boli DU a Urad prace ktori si mysleli ze im nikto peniaze nemoze vziat.Len neviem ci by to islo vybavit v banke aby chybu zobrali na seba.
vladan
03.11.04,06:25
možno som mala šťastie, ale zadanie nesprávneho čísla účtu, či majiteľa účtu - to sa mi stalo už párkrát. Faktúry uhrádzam len formou internetbankingu a aj keď zadám existujúce číslo účtu, ale do dôvodu úhrady dám názov firmy, ktorej ten účet nepatrí, tak sa mi vrátia peniaze späť na účet. Neviem, či aj ostatné banky pozerajú na to, že číslo účtu je správne, ale dôvod platby (firma), nie je majiteľom zadaného účtu... Alebo som fakt mala šťastie a zadala som neexistujúce číslo účtu?:eek: Ak by ste si chceli porovnávať prístupy bánk, tak ja mám účet v banke, "za kým idú najlepší....":D
anita
03.11.04,12:29
Vladka, aj ja idem za najlepšími... A nevedeli mi pomôcť. Ak niečo odklikneš v elektronickom bankovníctve je to ako amen. Len neviem, načo toľko tajností okolo názvu /majiteľa/ účtu. Keby mi to povedali, telefonicky by som to vybavila, požiadala, poprosila, vysvetlila...a možno by som už aj kľudne spávala. Takto som už z toho na nervy.
AlaNR
03.11.04,13:23
Máme účet v Istrobanke.
Stalo sa nám, že nám nebehla platba od jedného zákazníka 2x. Zákazník dal písomnú reklamáciu svojej banke (bola to VUB) a behom mesiaca nám Istrobanka sama stiahla z účtu uvedené peniaze. Nemuseli sme dávať žiadne povolenie alebo podobné veci, a nikto si ho ani nepýtal. Peniaze stiahli bez toho, aby nás na to boli upozornili.
Keď to išlo v tomto prípade, musí to ísť aj u Teba. Myslím si, že banky majú v takýchto prípadoch podobné pravidlá.
V tej "najlepšej" banke mi pri zadaní nejakého zlého účtu vyhodilo, že taký neexistuje. Asi majú nejakú databázu, ktorá banka má aké druhy účtov, počet číslic a podobne. Už sa mi to párkrát stalo, že ma to upozornilo.
bepo
03.11.04,14:11
Vladan-v tatrabanke vobec nepozeraju na nazov uctu,nahodia len cislo a uz to ide.Z vlastnej skusenosti len v BRD ak nesedi nazov uctu s cislom tak ti vratia peniaze.A banka moze stiahnut klientovi bez jeho vedomia peniaze len v pripade ak mu ich tam pripisala omylom banka,nie ked to klient "dobrovolne" posle.To by si kludne niekto mohol objednat a zaplatit 10 aut a potom reklamovat v banke a dostat peniaze spat.
anita
04.11.04,12:37
Možno som sa pohla o niečo ďalej. Pri tom prvotnom strese, keď si človek uvedomí, čo vyviedol, sa Vám zablokuje mozog - teda aspoň mne sa to stalo, a jednoducho som bola vyskratovaná. Po pár dňoch dýchacích cvičení som dostala do mozgu trocha kyslíka a výsledok sa dostavil.
Spomínala som, že v Istrobanke neprezradia meno klienta. Lenže ak vkladáte na účet peniažky, dostanete potvrdenie od banky a na tom je č.účtu a aj názov účtu, nie? No, ale to len v tom prípade, ak tie peniaze vkladáte v mieste, kde je účet založený, čiže v mojom prípade v Žiline. Keďže ja som v Bratislave, musela som nájsť dobrú dušu, čo ma v Žiline zastúpi. Podarilo sa. Tá dotyčná šla do Istrobanky v Žiline a vložila na to "zlé" číslo účtu 5 korún. Dostala potvrdenie o vklade, kde bolo č.účtu a aj názov. HEUREKA!!!!
No a odtiaľ bol už len krôčik aby som cez informácie zistila tel.číslo na majiteľa účtu. Teraz som s ním v kontakte a riešime to. Keďže asi nikto z nás nevie z pamäti číslo svojho účtu, tak aj tento pán sa mi ozve zajtra. Verím, že to bude ten, koho hľadám a že sa to konečne vyrieši.
KEJKA
08.11.04,13:43
áno, mne sa stalo to isté, chcela som pomôcť bratovi, poslala som peniaze na iný účet. Musela som dať žiadosť, banka meno klienta nesmie prezradiť (!!!-ako to mohli spraviť?). V prípade neúspechu len súd. Takže dva mesiace nič, a kým sa ozvali, ozval sa mi majiteľ účtu - našťastie kamarát, takže sme sa napokon zasmiali a peniaze mi vrátil. Cez banku je to zdĺhavé, nedá sa to vybaviť internetom, len osobne ísť a napísať žiadosť ( v banke, ktorá prevod realizovala).
A čakať a dúfať.
ekin
08.11.04,16:23
anita, velmi sa mi páči tvoje "sherlockovske" pátranie, ale čo už človek neurobí, aby mohol kľudne spat? tvoja skúsenosť určite pomôže aj iným, len dúfam, že banky tento trik nevyuziju tak, ze .... zmenia informacie o majitelovi úctu a my ostatní (ak sa nam niečo podobne stane), sa dozvieme, kto je majitel uctu..
vela zdaru pri dohode...aby ti to vyslo
anita
09.11.04,09:53
Ďakujem "ekin" za podporu. K majiteľovi účtu som sa síce dopátrala, ale milý pán minul naše peniažky a nemá nám to z čoho vrátiť. Vraj sa snaží pozháňať nejaké bubáky... A ja čakám a čakám a čakám a telefonujem a telefonujem a nespím a nespím... :(
maja
09.11.04,11:46
No Anita držím Ti strašne silno palčeky, nech sa to dobre skončí. Po prečítaní ma až zamrazilo, ale nepochopím ako mohol ten "milý" pán minúť tie peniaze. Takže veľa štastia!!!
AlaNR
09.11.04,12:17
Nepochopím, ako môže niekto minúť niečo čo mu nepatrí?!?!? (naivka, čo?)
mne povolili na účte čerpanie do debetu, zistila som to pri vyberaní z bankomatu. Až ma brucho bolelo, čo to tam mám za peniaze. Až keď mi prišlo oznámenie poštou, som uverila, že na to môžem siahnuť.
luebchenko
10.11.04,13:11
Tak som si včera čítala túto tému a úprimne Anitu ľutovala - držím ti veľmi palce aby si to z toho pána vytiahla späť, možno by bolo zaujímavé, keby sa k tomuto problému vyjadrili právnici - a čo sa mi večer nestalo?! Na účet mi nabehlo cca 6000 Sk a neviem od koho, prečo, začo, popis, VS, ŠS mi nič nehovorí. Človeka to síce poteší keď peniažky prídu, ale je mi jasné, že mi nepatria a som už taký poctivý blbec, rada by som ich vrátila ale neviem komu! Lepšia situácia ako Anitina, ale tiež neviem čo včúľ. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
anita
10.11.04,13:25
Ľubka, utekaj do banky a daj príkaz na vrátenie platby. Banka má údaje /číslo účtu/ odkiaľ táto platba k Tebe "pricestovala".

Čo sa môjho problému týka: Na fronte nič nového. Ba, čoby nie! Dnes som sa priznala svojmu šéfovi. Zobral to športovo. Mám najlepšieho šéfa na svete! Vraj, ak to do 15.11. nevráti na náš účet, mám nabehnúť na políciu a podať trestné oznámenie. Druhovia moji, hneď sa mi lepšie dýcha, keď o tom už vie...
luebchenko
10.11.04,13:52
http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Vyboškávaj šéfa a pestuj si ho ako vo vatičke! Vlastníš vzácny exemplár značne ohrozeného druhuhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Celkom by ma zaujímali vyjadrenia toho pána, ktorý len tak prehajdáka 65000, ktoré mu nepatria. Čo sa môjho 6000-cového plusu týka, rada by som vedela kto to poslal. Jeden totiž nikdy nevie - existujú ľudia, ktorí mi zostali čosi dlžní a čo už ani vo sne nedúfam že by som mohla dostať, teoreticky to môže byť nejaký preplatok (mala som naposledy plyn, len ten napísali že odrátajú zo záloh - či celý nikto nevie). Takže skôr než vrátim, rada by som vedela odosielateľa - ale to sa asi nedozviem. Možno by som mohla skúsiť ten tvoj trik, len som tomu celkom nepochopila, ako to funguje - táto platba prišla z VUB, a vieš koľko je tu v BA pobočiek? A ako sa vôbec dá zistiť mesto, v ktorom bol účet založený? Píš, píš a naďalej držím palce na toho podivného pána.
anita
10.11.04,14:06
Jááááááj, moje uši - či vlastne oči!!!!! Píšeš: celkom tomu nepochopila, alebo niektorí používajú: nechápem tomu. SPRÁVNE - nepochopila som to, nechápem to. Píli mi to uši a čo je najhoršie, moje deti mi to už robia naschvál, lebo vedia, že to fakt nemusím....

Čo sa toho tvojho účtu týka, mali by Ti bez najmenších problémov identifikovať platiteľa. Len v opačnom prípade to neplatí. Ty musíš vedieť od koho prijímaš peniaze /preto Ti to musia povedať v banke/ a musíš vedieť aj komu posielaš peniaze / preto Ti nepovedia kam si poslala peniaze/. Logické, nie? Chi, chi...
To sa mi už smeje, keď sa ten balvanisko skotúľal z mojho srdiečka!
juraj
10.11.04,14:22
Mne sa stala prad dvoma rokmi iná "sranda": Jeden môj dobrý odberateľ uhradil faktúru z jedného účtu a asi o dva týždne aj z iného. Zistil to asi po týždni a rýchlo chcel peniaze naspäť (pochopiteľne). V banke mu povedali (vraj) že s tým nevedia nič urobiť tak ma nahovoril, aby som peniaze vybral z účtu a doniesol ich v hotovosti. Tak sa aj stalo, ale aké bolo moje prekvapenie, keď o dva dni prišiel výpis na ktorom bol aj výber v hotovosti aj storno z posielajúcej banky. Nemal som už ani tie peniaze ktoré mi poslal prvý krát. V mojej banke sa mi ospravedňovali, že oni za to nemôžu, v počítači vyhľadali že peniaze vrátili o 30 minút neskôr, ako som ich ja vybral v hotovosti. Celé sa to skončilo šťastne, keď mi dotyčný faktúru uhradil tretíkrát, teraz už naozaj a naveky, akurát som mal čo robiť tú transakciu zaúčtovať.
prajem pekný večer, Juraj
luebchenko
10.11.04,14:23
Omlúvam (ospravedlňujem) sa očiam tvojimhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif. Bernolák by asi nebol tvoj typ. Veď ja len občas tak, ako mi huba narástlahttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Idem skúsiť volať VÚB-ku. Inak číslo účtu viem, len nie majiteľa, dušu dobrú čo mi zvyšuje životnú úroveň. Inak (ináč?) vieš že rozčuľovanie je ničenie si nervov pre hlúposť druhýchhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif?Keep smiling
luebchenko
10.11.04,15:20
Hurá, zistila som! Predsa len mi to vrátilo inkasné stredisko! Už len zistiť prečo! Moje bubáčiky, moje, nevrátimhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
valeriam
10.11.04,16:00
Anita, taká som rada za teba že ani nevieš ako! Mňa vie úplne do nepríčetnosti naštvať taká nehoráznosť, ako ti urobil ten pán-nepán. Ja osobne si myslím, že tie peniaze neminul hneď, ale keď si mu vysvetľovala čo sa to stalo, rupla mu v bedni úžasná myšlienka, že ich nevráti, však tvoja chyba, nemala si posielať.... Ani som ti nič nepísala, lebo kadečo by asi vyšlo z mojich nasrdených rúk. Viem presne ako ti bolo a ako ti je teraz. NAŇHO!!!
anita
11.11.04,09:51
Valéria, vyslovila, či vlastne napísala si to, čo som si aj ja myslela. Ale presviečala som sama seba, že to sú už výplody mojej chorej a prepracovanej a v neposledom rade vystresovanej fantázie. Ale ako vidím, Ty ako tretia osoba si to domyslela do tých istých detailov ako ja. Minul až keď ... No, nebudem ubližovať nikomu, nemám dôkaz. Ale božie mlyny...
Ďakujem za vyslovené slová podpory, fakt som ľahšie prežívala tieto pohromy keď som vedela, že Vás mám na mojej strane.

Ľubka, tie Tvoje "bernolákovštiny" sú fajn. Vôbec sa na nich nerozčuľujem. Skôr sa bavím. Však keby ste ma videli pri čítaní Vašich príspevkov....
Asi toto by ste videli :D :D :D :D

Juraj, vôbec by som sa nehnevala, ak by sa mne stalo to isté. Mohol by nám to vrátiť z vlastnej iniciatívy a ešte raz by sa mu to mohlo preposlať z jeho účtu na náš účet. Aspoň by na vlastnej koži pocítil aké to je žobroniť o vlastné peniaze. Najmä ak by som sa zachovala tak ako on... Ale toho by som asi nebola schopná. Nie asi, ale určite!
luebchenko
11.11.04,10:41
Anitka som rada, že si v pohode. Pánovi si povedala, že s tým pôjdeš na políciu? Ak bude veľmi strečkovať, možno by nebolo od veci, zverejniť jeho meno pekne v internete, keď je taký hajzlík, aby aj ostatní vedeli, s kým majú do činenia. Je to trochu možno otázne - do internetu sa dá napísať hocikým hocičo a pošpinené meno (možno aj neprávom) len tak ľahko ani Arielom nevyperieš. Na druhej strane je dobré, keď si ľudia dávajú pozor. Videli ste ten kasablok z Lidla, kde súčet jednotlivých súm bol o cca 66 Sk vyšší, ako by mal byť? Hneď som upozornila celé okolie, nech si radšej bloky prepočítajú. Ak sa to ku vám nedostalo, rada prepošlem, alebo to kdesi tu nalepím. Prajem pekný deň - už sa nám to zvíkendieva http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
maja
11.11.04,11:17
Anita gratulujem k šéfovi!!! Tiež si myslím to čo Valéria, ľudia sú niekedy strašní. Skúšajú našu (nás naivných,poctivých..)trpezlivosť. Držím palce a veľa štastia.
Evanka
12.11.04,11:23
Anitka, citam tvoj prispevok az dnes a hned ma napadol sposob akym to urobila tvoja znama. Som zo Ziliny. Mozem este nejako pomoct?
anita
14.11.04,15:29
Evanka, ďakujem za ponúknutú pomoc. Ten pán nie je presne zo Žiliny ale z Varína. Už ma napadlo spraviť si cestu do Žiliny či tam niekde a navštíviť ho osobne. Ale čo z toho? Ak by som nemala so sebou dajakých 150 kilových vymáhačov asi by mi to nebolo nič platné. Ak by ma niečo napadlo, ozvem sa Ti s požiadavkou o pomoc. Naozaj veľmi ďakujem.
Evanka
14.11.04,20:07
Anita, ved Varin, je mala dedina, kde kazdy kazdeho pozna. Tiez tam mam niekolkych znamych. Rada Ti pomozem.
anita
16.11.04,06:24
Evanka, poslala som Ti súkromnú správu.
susu
16.11.04,11:33
Ked je z takej malej dediny, tak ho daj vyhlasit miestnym rozhlasom, nech aj jeho susedia vedia aký je to haj...!!!
Julča
16.11.04,12:42
Ja sa chcem tiež podeliť o skúsenosti s bankou. Uhrádzala som 25 EUR do Polska. Bolo to na predfaktúru , ktorú mi poslali faxom. Číselká boli veľmi rozmazané a tak sa stalo, že jedno číslo nesúhlasilo. Zahraničná banka si celú sumu stiahla vo svoj prospech, vraj na reklamačné a iné poplatky. Treba však dodať, že táto zahraničná banka si podľa interných predpisov môže pri chybnom čísle účtu zabaviť sumu až do výšky 1000EUR, tak som rada, že moja suma, bola len taká nízka. Držím Vám všetkým palce a asi si musíme dávať väčší pozor na číselká.
Evanka
17.11.04,16:12
Odpovedala som ti cez sukromnu spravu. Dufam, ze som to zvladla dobre, lebo som to posielala prvykrat.
luebchenko
18.11.04,09:10
Dievčatá, nešušocte si tu, aj my ostatní sme zvedaví! Anitka ako to vyzerá? Dúfam že "naši" vyhrávajú. Držím ti veľmi veľmi palce a určite daj vedieť čo a ako! To čo tebe, sa môže kedykoľvek stať každému z nás.
anita
18.11.04,11:18
Dievčatá, nešušocte si tu, aj my ostatní sme zvedaví! Anitka ako to vyzerá? Dúfam že "naši" vyhrávajú. Držím ti veľmi veľmi palce a určite daj vedieť čo a ako! To čo tebe, sa môže kedykoľvek stať každému z nás.

Ahoj babenky moje,
Práve som Evanke dopísala správu a "utekám" rýchlo odpísať aj Vám. Nešušoceme, len som v súkromnej správe spomenula meno pána-nepána. A to som nechcela takto na obrazovku... Nakoniec by som z toho mala zle ja a nie ten dotyčný. Všeličo je možné na tomto svete...
No a vec nie je stále doriešená. Medové motúzy a podobné blbostičky... Jeho verzia:
Podal príkazy na úhradu, nevediac, že sú tam naše peniaze. Príkazy boli uhradené z tých našich peňazí a on ďalšie bubáčiky nemá. Ale vybavuje si úver na 3 mil. a hneď ako mu to nabehne na účet, už aj nám to posiela.
Po pohrození:
Už aj idem do banky a pošlem čo tam je, lebo včera tam bolo 7 tis., tak vám pošlem aspoň to, len mi neurobte to, že ma ohlásite na polícii, však ja vaše peniaze nepotrebujem, ja viem že to moje nie je ...(toto bolo v utorok)
Dnes:
Nemám vaše údaje (rozumej:č.účtu, VS) odfaxujte mi to, včera bol sviatok, nevedel som vam to poslať.... Prerábame kanceláriu a tie vaše údaje som niekam v tom neporiadku založil...

Moja verzia:
Minul, lebo mu prišli vhod. Nezháňal a nenamáhal sa nám to poslať späť. Zistila som, že okrem prepravy má predajňu so stavebným materiálom, robí stavby a stavebné úpravy a dnes som sa dozvedela vraj má aj pohostinstvo. Takže ak by mal snahu tak z dennej tržby mohol posielať aspoň po 5 tis. a dnes by sme už na celú vec mohli zabudnúť. A čo sa našich údajov týka, má ich na svojom výpise z účtu z toho historického dňa 27.10.2004 keď mu naše peniažky nabehli.

Váš názor, kamošenky moje verné? Mám 17-ročnú dcéru a tá sa k celej záležitosti vyjadrila asi takto: "Čo si čakala od chlapa? Čertovo plemeno, keď im nejde o život, nejde im o nič! Nabehni tam, šliapni mu na krk a keď začne fialovieť...." Koncom mesiaca mám cestu do Ľubochne, ak to dovtedy nevyriešim podobrotky, hádam si aj spravím cestu do toho Varína a .... :(
luebchenko
18.11.04,12:17
Anitka, dcéra sa v dnešnom svete nestratí! Správna baba. Lenže, žiaľ, tak ako píšeš, že by si mohla mať nepríjemnosti kvôli zverejneniu jeho mena, ak by si realizovala dcérinu veľmi príjemnú predstavu, mohli by ťa zavrieť ako za normálneho, nie ako za kus zašliapnutej špiny. Ale čo mňa napadlo - keď prevádzkuje pohostinské zariadenie - ak to z neho nevymačkáte - objednajte si u neho veľkú firemnú akciu (tak, aby nevedel o koho ide), pojedzte, popite - samozrejme to najfajnovejšie z najfajnovejšieho a odíďte bez platenia :) (i keď, ak je to taký hajzlík, podľa príslovia "aký pán taký krám" to asi nebude bohvie aký podnik!), alebo nepotrebujete na firme nejaké stavebné úpravy? :)

Šliap mu na krk i ďalej, držím palce.
anita
22.11.04,12:25
Pekný deň všetkým na Porade,
chcem sa touto cestou poďakovať Evanke. Síce som to spravila už aj cez súkromnú správu, ale chcem aby vedeli všetci, ktorí si otvoria túto stránku, aké užitočné môže byť priateľstvo cez Poradu. Evanka neviem akým zázrakom zariadila, aby sa mi platby vrátili na účet. V piatok prišla prvá a dnes ráno druhá platba. Do konca týždňa má nabehnúť aj posledná. Evanka, som Ti nesmierne vďačná. Anita
ricij
22.11.04,15:16
Fúúúha, prezradíš aj nám ostatným tajomstvo ako vymáhať peniaze?
Zuzka
22.11.04,16:27
Blahoželám, too je veľmi dobrá správa, vynikajúca. Evanke patrí veľká vďaka. Ako to vybavila nevieme (možno aj prezradí) ale hlavná vec, že Ti pomohla vyriešiť Tvoj problém. :)
luebchenko
23.11.04,07:06
Anitka gratulujem, určite sa ti lepšie spáva. A ak v tom má "prsty" Evanka je to super a zároveň je to dôkazom toho, že v "jednote" (aj tej poraďáckej) je sila. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifnapadlo mi: "Podvodníci je vám beda! Porada vám dýchať nedá."http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Evanka
26.11.04,09:16
Aneta, zbytok dlznej sumy by mal byt dnes poobede (po porade) odoslany. Prosim ta, avizuj mi, ci vam „nabehli“ na ucet. Ked je to v tej istej banke, mala by si to uz dnes, alebo najsneskor v pondelok vediet.
anita
29.11.04,09:20
Evanka, všetky sumy pristáli na mieste určenia. Ešte raz vďaka. Neprezradíš ako sa Ti to podarilo vyriešiť? Rada by som sa Ti poďakovala aj osobne. Zajtra budem v Žiline.
Evanka
29.11.04,15:09
Som nesmierne rada, ze to tak dopadlo. Zainteresovala som do toho ludi z televizie. Dovodom vratenia bol iba strach z medializacie. Aku mas pracu v Ziline?
Paula
29.11.04,15:41
anite prajem zaslúžený duševný pokoj a Evanke ďakujem aj ja za jej pomoc anite v núdzi, pretože takú dobrú dušu treba hľadať s lupou :) .