eco 1
18.02.16,11:15
Ahojte poraďaci, chcem Vás len poprosiť o vyjadrenie, či moj postup bol správny.

Lekár za rok 2015 predložil "Potvrdenie o zdan.prijmoch", vypis z banky o prijatych platbach za sudno-znalecke posudky a "Potvrdenie pre daňové a oznamovacie účely" zo dňa 22.12.2015, kde mu farmafirma oznamuje vyšku nakladov vynaloženych v súvislosti s jeho účasťou na kongrese / ubytovanie a iné vydavky-doprava,strava /.
Vyplnila som DP FO B, prijmy podˇa §5 a príjmy podľa §6 ods.2 pism.c),pri prijmoch podla §6 som uplatnila 40% pauš.výdavky.
Čo sa týka Potvrdenia od farmafirmy,vyplnila som "Oznámenie platiteľa dane" podľa §43 ods.17, vypočítam zrážkovú daň, a upozornim lekára, že mal toto Oznámenie podať do 31.1.2016.
Ďakujem za odpovede


Odpovie mi niekto, prosim, robim to prvykrat a nie som si ista.
Mila123
18.02.16,17:18
máš to v poriadku, len to oznámenie musíte urobiť i keď neskoro, podajte ho a zaplaťte zrážkovú daň (takýto príjem sa už nikde neuvádza)
poistné znalec neplatil?
eco 1
18.02.16,20:13
jeejj dakujem, potesila si ma, oznamenie samozrejme podame aj dan sa zaplati a na poistne sa musim este pytat, lebo nemam to v podkladoch ale myslela som na to, este raz srdecna vdaka