olgy
18.02.16,13:42
Prosim o pomoc , presný vypočet exekúcie. Mam zamestnanca ktorý dostava min. mzdu 405 €. pobera bonus na 2 deti. jedna exek. sa mu strháva v sume 13,49, ktorú vypočital system. teraz som dostala dlasie 3 exekúcie a z kazdej by som mala uhradzat nejaku ciastku. Na internete som si stiahla tabulky ale kazda vypocita nieco ine aku sumu mu mozem vlstne strhavat a kolko mu musi zostat? Cista mzda je 387,13 z toho sa zriazia este aj stravne listky 23,73 €. Musi mu zostat suma 297,13€ aj so stravnými listkami alebo bez nich rozdiel mozem strhnut? dakujem za odpoved
Jana Motyčková
18.02.16,13:10
Z čistej mzdy (bez DB a pred zrážkou stravného) odpočítate nepostihnuteľnú sumu na povinného (198,09), sumy na vyživované osoby (vrátane manželky) x 49,52. Zvyšok nepresiahne 297,13, takže vydelíte tromi, zaokrúhlite na eurocenty nadol. Prvú tretinu posielate na prvú došlú exekúciu, druhú posielate, ak máte niektoré exekúcie prednostné, tak na prvú prednostnú. Zvyšok ide zamestnancovi. Ak prednostné exekúcie nemáte, tak aj druhá tretina ide zamestnancovi.