csabesz9921
18.02.16,13:48
Mam 24rokov uz nechodim do skoly ale do roboty, ale mam schizofreniu a dost tazko som na tom. Byvam tu od narodenia po dlhom case otec vyhodil na ulicu moju mamu, ked som bol mladsi a bez peniazi a teraz 2 vyplaty som minul na vydavky osobne a jemu som dal na najomne ale este vypytal 2x tolko a ked sa dozvie ze uz nemam peniaze, tak asi ma vyhodi bez penazi na ulicu.Uz zijem dost dlho takto, ze slovne nadavky, psychicke tyranie a tak to citim ze to chce co s mojou mamou spravil, ze vyhodi ju na ulicu,bez penazi a este k tomu co spolu s mamou postavili dom 7 izbovy, tak z toho jej nevyplatil ani cent ale ja nechcem z toho domu nic ale to je moj domov a domov stratit nechcem.
Tak predsa by som chcel poziadat niekoho, kto by mi vedel pomoct, ze ako mozem dosiahnut to, aby otec vyplatil mna aj sestru aspon a nie ako mamu ze vyhodim ta napriek tomu, ze si vyplatil najomne len akurat ma taku naladu ze chce vypytat 2x tolko od teba a nadava furt a psychicke tyranie a dost som videl odmalicka jak sa s mojou mamou zaobchadzal, psychicky tyral atd.
Neboli ani zosobaseni, ale 21 rokov zili spolu a je to tazke, lebo mama nemala ziadne dokazy, aby mohla dostat aspon nieco, ked uz nie polku z domu
veronikasad
18.02.16,12:50
rodičia sú rozvedení ?
csabesz9921
18.02.16,12:55
neboli ani zosobaseni, ale 21 rokou zili spolu a ked moju mamu vyhodil na ulicu, tak aj vodicak ostalo mamin u mojho otca a nemala moja mama ziadne dokazy na to, aby preukazala, ze ma nejaku ciastku z toho domu. Ale ona to tak nechala lebo sa aj psychicky zrutila, ale ja, ktory tu zijem odmalicka tak mne to je tazke
veronikasad
18.02.16,12:59
Na "výplatu z domu" ti vznikne nárok až v rámci dedičského konania po smrti otca.
veronikasad
18.02.16,13:04
Na liste vlastníctva sú zapísaní obidvaja rodičia, alebo len otec ?
csabesz9921
18.02.16,13:04
ale ja neviem, na koho on pisal dom a vyhodit ma teda moze ale ja bez penazi mam zacat, aj ked som mu dal na najomne a este stale odo mna pyta peniaze, ked uz nemam a este k tomu zajtra mam ist na ulicu, ked robotu mam a od narodenia tu byvam.
ivka70
18.02.16,13:08
csabesz9921
18.02.16,13:36
mno vtedy som sa zblaznil a odvtedy som bol 3krat na pichiatrii a strasne sny sommaval a som na tabletkach a teraz ked mam zase robotu aj ked zaplatim najomne aj tak ma posle do.....
misoft
18.02.16,14:31
Rada: pokiaľ pracuješ a zarábaš - skús sa osamostatniť i tak, že si nájdeš podnájom. Takto budeš platiť len za seba. A ako dopadne otec v tom veľkom dome - to ťa už trápiť nebude. Niekedy je menším zlom opustiť "rodné hniezdo" a začať od začiatku.
csabesz9921
18.02.16,15:13
podla mna len otec ale uz toje jedno zajtra mozem ist a doteraz sommyslel zemojproblem sa da niako vyriesit ale moj problem je vlastne to ze neviemnikomu vyhoviet aj ked sa hocijako snazim a vsetko vidim tak hnusne skaredo tak mrtvo ale diky zardy...
pepsikova
18.02.16,16:56
..na to,aby ťa rodič vyhodil z domu, musí mať dôvod..pokiaľ teba aj matku fyzicky týra, vyhráža sa a nadáva, treba zavolať políciu a podať na neho trestné oznámenie..lebo to zas nie je len tak, aby si nocoval na ulici, keď dávaš peniaze na nájom, okrem toho si chorý a k tomu si zamestnaný...
..kto vlastní dom, sa dá zistiť na katastri, nájdeš aj na internete stránku..skús nájsť nejaké doklady od domu, prípadne zájdi s matkou na kataster v tvojom okrese a tam ti to povedia podľa mena a čísla domu..
..ak matka nie je s otcom zosobášená, ale dlho spolu žijú, môže dať na súd žiadosť o vyrovnanie z majetku, ale musí dokázať, čo do domu dala ona, kedy a ako ho kúpili, ako spravujú svoje príjmy a podobne..neviem bližšie napísať, čo konkretne treba, ale to by matka mohla vedieť podrovne a spolu by ste mohli riešiť váš ďaľší život, lebo ani jej ani tebe s tvojou chorobou takýto život neprospieva..ak máš v byte trvalý pobyt, tak pri najbližšom kriku zo strany otca zavolaj políciu..
alaya1
18.02.16,17:35
Nie si zbaveny svojpravnosti na pravne ukony?
misoft
18.02.16,17:37
Asi nie - keď pracuje a zarába - musel predsa niečo podpisovať.....
alaya1
18.02.16,17:42
Pracovat moze aj tak.
csabesz9921
18.02.16,20:43
je 11hodin vnoci a tak namna vrieska jakdebil a krci namna,nadava a vrieska ze ja somchory a mam nanhoniecoalebojim sa mu topovedat ale niake vecy odcuzil omojej babky,mojej mame nedal neco a zapalil jej totaketo ze vodicak,triangel karta,mraznicka mojej babke ukradol ja nechcemale on namna utoci psichickyma tira,vrieskaaa este ktomu zobere odomna vsetky peniaze a na zajtra musimvybavit 130eur a aj takaj tak ma vyhodi.a zato ze ma vyhadzuje zdomu a ze mi zobral vsetky peniaze stzmby som snim nevedel vybabrat lebo rozpravami tu o niakych peniazoch ale ked somnov chce vybabrat tak odomna nic necaka...jaj celetoje na prd a je to moj otecatoto mi robi uz kolko roky furt to iste kriky a uz ma to nebavi
pepsikova
18.02.16,21:01
..kto sa bojí, ten trpí..a ty máš možnosť vždy..zavolaj políciu...
alaya1
18.02.16,21:23
..a nerobis si ty nahodou z ludi dobry den ?
csabesz9921
19.02.16,04:37
vobec si nerobim dobry den vcera vecer mi zakazal jest dokonca a teraz momentalne si balim veci a bez penazi lebo mi zobral a idem vlastne prec otialto prec co som mal davnejsie spravit a tak to vypada ze idem aj na ulicu