evamarcisinova
18.02.16,16:20
Člen predstavenstva poberá mesačnú odmenu na základe schválenia VZ. Doniesol mi PN. Môžem mu vyplatiť mesačnú odmenu v plnej výške + nemocenské dávky za 10 dní, alebo ako by to malo byť správne?
Tweety
18.02.16,16:07
Odkedy nemocenské dávky platí firma? Zamestnáv prepláca len náhradu za DPN, max. za 10 KD. Ak nie je zamestnancom, ani dohodárom, tak neprepláca nič.
evamarcisinova
19.02.16,06:19
Ospravedlňujem sa, nejde o ND ale o náhradu za DPN štatutára, ktorý v zmysle zákona sa považuje za zamestnanca a jeho príjem sa posudzuje ako príjem zo závislej činnosti § 5ods.1,písm.d. z ktorého je nemocensky poistený. Mne ide o to, či má nárok na celú odmenu ak bol PN od polovice mesiaca, alebo mu ju vyplatím celú + náhradu za DPN 10 dní? Poraďte nemala som ešte takýto prípad.
Jana Motyčková
19.02.16,07:25
To závisí od rôznych okolností, napr.:
Ak by mali členovia predstavenstva schválený taký spôsob odmeňovania, že napr. za účasť na zasadnutí xx € a počas PN sa žiadneho zasadnutia nezúčastnil (nebolo alebo vynechal), tak má nárok na náhradu príjmu - tu sa mohlo dokonca nastať aj taký prípad, že dostane celú odmenu aj náhradu príjmu.
Alebo ak majú schválené, že odmena sa počas PN nevypláca, tiež má nárok na náhradu príjmu pri PN.
Ak ale majú schválené, že budú dostávať xx € mesačne bez akýchkoľvek ďalších podmienok, potom na tú odmenu xx má nárok aj keď je PN a z toho dôvodu potom nemá nárok na náhradu príjmu pri PN.
evamarcisinova
20.02.16,15:31
Ďakujem Vám veľmi ste mi pomohli. Pekný večer.