duves
05.03.16,21:30
fickovcom som tipoval 25, no trochu som ich podcenil
misoft
05.03.16,20:38
Hmmm.... Narkóza...... výsledky.... výsledky? E-e! Exit poll! Jeden sa pýta, druhý odpovedá, prvý zapisuje... potom zráta... Ale či ten druhý si prču nerobí? Robí? To nie sú riadne výsledky.....
kukučka
05.03.16,20:46
Ach, tie falošné úsmevy,,,kde sú odborníci, voľby komentujú novinárske uchá?!
Nandrolon
05.03.16,21:16
Velmi ma potesil Prechadzkov vysledok :-)))
Som rad, ze ludia este nie du celkom vymleti.
SAS - parada, prajem im to. Lsns - max spokojnost.
marleau
05.03.16,21:18
Judáši traste sa!
misoft
05.03.16,21:22
Kto koľko získal - nepodstatné v tomto okamihu..... Podstatné je, že skončila "nadvláda" jednej strany.....
Nandrolon
05.03.16,21:23
Odchylka este bude, lebo prieskum je prieskum i ked presnejsi...
buchač
05.03.16,21:40
Onehdá bola zverejnená fotka precedu so stisnutými čeľusťami, keď nevedel stráviť výsledok volieb.
Teraz mu ich asi v centrále na Súmračnej oddeľujú nejakým páčidlom.

Holt súmrak sa zniesol nad Súmračnú ulicu.

--------------------------------------

Ozaj...mimochodom...a kde sa stratili toť pevné opory Smeru z Porady ... Stano a tá Múdra (či ako sa to vlastne volá)...
misoft
05.03.16,21:44
Odchylka este bude, lebo prieskum je prieskum i ked presnejsi...
No vidíš.... a keď som písal, že Narkóza a exit poll - že to výsledky nie sú - niekomu sa to nepáčilo. I došlo na moje písané slová.... Prieskum je len prieskum..... to je presný odhad nepresných vstupných údajov... záver je vo výsledkoch - teda nepresné výsledky presných čísel :D:D:D
kukučka
05.03.16,22:01
V mojich účtovníckych začiatkoch sa mi od sediaceho revízora dostalo toto poučenie: štatistika hovorí, že ja a stolička máme spolu šesť nôh, nehovorí kto koľko.
Nandrolon
06.03.16,03:20
Misoft, predsa len tento prieskum je iny ako tie ostatne - zabavne. Lsns este stupa a Kdh klesa, vsetko v cajku.
Nandrolon
06.03.16,03:54
Nastal cas vratit sa k starsim, pentou zaplatenym prieskumom, v ktorych siet vzdy figurovala na 2. mieste a porozmyslat. Preco to bolo tak, komu to vyhovovalo, co tym kto sledoval.
Dáša_
06.03.16,05:45
Nastal cas vratit sa k starsim, pentou zaplatenym prieskumom, v ktorych siet vzdy figurovala na 2. mieste a porozmyslat. Preco to bolo tak, komu to vyhovovalo, co tym kto sledoval.

no, celkm by ma zaujímalo, či sa aspon jeden prieskum podobal na toto, čo nakoniec vzišlo :D

okrem smeru na prvom mieste tuším nevychádzalo nič. Aj keď tam boli tiež rôzne percentá.

a celkom ma prekvapuje, že ten exit pool bol tuším celkom presný,
Smer 27,30, SaS 13,30, OĽaNO-Nova 11,20, SNS 8,00, Most-Híd 7,30, ĽSNS 6,80, Sieť 6,70, Sme rodina 5,90, KDH 5,00 a SMK 3,60 %.

vysledky
Smer 28,4%, SaS 12,0%, OĽaNO-NOVA 11,0%, SNS 8,7%, ĽSNS 8,1% , Sme rodina 6,6%, Most-Híd 6,5%, Sieť 5,6%, KDH 4,93% a SMK 4,1%
marleau
06.03.16,06:16
Bude sa makať pre národ a nie flákať pre oligarchiu, banda jedna kaviarenská!
BXLmiami
06.03.16,06:29
No ak si pravica okamžite,ale okamžite nesadne na r.ť,a nezačne spoločne ro iť na dalších voľbách,ak spustia ten cirkus alfa samcov ako minule a nedohodnú sa ani na farbe kravát,tak v buducich voľbách bude mať Kotleba väčšinu.
lujza.j
06.03.16,06:33
Alebo zase bude co bolo....
bjuty smis
06.03.16,07:08
Takze vatikanska zmluva nam uz vladu nerozbije...fajn

.nackovia v parlamente...fajn
..aj to je demokracia, aj ked sa mi to teda nepaci...

Ale poprosim madam, co ide radsej varit obed, nech ma nehedze s nimi do jedneho mecha..
Hlavne ked mi chcu za moj nazor rozkopat hlavu a ja sa ich drzo opytam, ci to fyzicky dokazu..

To bude teda predcednictvo unie :)))
misoft
06.03.16,07:20
Ojojoj..... bude ešte veselo, bude...... :D
Ale jeden veselý nie je.....
lujza.j
06.03.16,07:24
Duski...volebneho facáka-po hubje sa uslo nie len jednemu....veselo bude....len aby sme nesli opat k urnam....ak...
kopretinka
06.03.16,07:26
Som rad, ze ludia este nie du celkom vymleti.
Lsns - max spokojnost.
dosť vymletých bude v parlamente...zabudol si na pozdrav Sieg heil,vodca Kotleba!
misoft
06.03.16,07:27
Duski...volebneho facáka-po hubje sa uslo nie len jednemu....veselo bude....len aby sme nesli opat k urnam....ak...
Nuž tak to bude ďalšia sranda....
lujza.j
06.03.16,07:33
Dufam,ze si lepsie novi natrenuju hlasovanie v nr.....aby sa nevolil predseda nr ako ked riska...ledva na treti krat dali...:D
kopretinka
06.03.16,07:34
myslím,že pojdeme..
Dáša_
06.03.16,07:37
takto by som povedala, my sme svoju robotu urobili, teraz je to na nich. Oni si musia hlavy lámať a rozmýšľať :D My nemusíme.
Nandrolon
06.03.16,07:42
Nastal cas vratit sa k starsim, pentou zaplatenym prieskumom, v ktorych siet vzdy figurovala na 2. mieste a porozmyslat. Preco to bolo tak, komu to vyhovovalo, co tym kto sledoval.

no, celkm by ma zaujímalo, či sa aspon jeden prieskum podobal na toto, čo nakoniec vzišlo :D

okrem smeru na prvom mieste tuším nevychádzalo nič. Aj keď tam boli tiež rôzne percentá.

a celkom ma prekvapuje, že ten exit pool bol tuším celkom presný,
Smer 27,30, SaS 13,30, OĽaNO-Nova 11,20, SNS 8,00, Most-Híd 7,30, ĽSNS 6,80, Sieť 6,70, Sme rodina 5,90, KDH 5,00 a SMK 3,60 %.

vysledky
Smer 28,4%, SaS 12,0%, OĽaNO-NOVA 11,0%, SNS 8,7%, ĽSNS 8,1% , Sme rodina 6,6%, Most-Híd 6,5%, Sieť 5,6%, KDH 4,93% a SMK 4,1%
Zisti si, metodiku toho exit polu a pochopis. To nebol klasicky prieskum...
misoft
06.03.16,07:43
Nuž.. teraz budú zase rokovať, dumať, vymýšľať...
Hlavne, aby
http://gulas.sme.sk/upload/posts/8/87/87768/large/0e3a32ed850bd8a164d9d756e2167ea2.jpg
sito
06.03.16,07:45
Tak sme si vybrali, každý svojho ...
Nandrolon
06.03.16,07:45
Som rad, ze ludia este nie du celkom vymleti.
Lsns - max spokojnost.
dosť vymletých bude v parlamente...zabudol si na pozdrav Sieg heil,vodca Kotleba!
Vymleti tam boli doteraz. A cast vymletych ostalo pred branami chvalabohu /Kanik, Freso, KDH/.
buchač
06.03.16,07:47
misoft
06.03.16,07:59
.
pavol54
06.03.16,08:02
No ak si pravica okamžite,ale okamžite nesadne na r.ť,a nezačne spoločne ro iť na dalších voľbách,ak spustia ten cirkus alfa samcov ako minule a nedohodnú sa ani na farbe kravát,tak v buducich voľbách bude mať Kotleba väčšinu.
Takže kto zabezpečil viac hlasov Kotelebovi Fico, Matovič alebo Demeš? Väčšinou to býva tak, že tam kde sa dvaja bijú tretí víťazí
Nandrolon
06.03.16,08:17
Pavol 54. Ja si myslim, ze tych cca 210 000 kotlebovych volicov je uz pekne nasratych na pravicu aj lavicu spolocne. Ak by boli predcasne volby /co nebudu z dovodu, ktory uvediem/, tak Kotleba by sa rapidne posunul este smerom hore.
Volici, ktori mu chceli dat hlas ale nedali z obavy, ze bude prepadnuty, by mu ho dali a je vymalovane.
misoft
06.03.16,08:22
Zoznam starých, nových a staronových 150 zbojníkov.

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385796-pozrite-si-mena-150-poslancov-ktori-budu-sediet-v-parlamente/
Urobil som "mrk" - pekný zoznam... Kotleba-stereo, Cuky a Luky - Luky tiež a čo na to Cuky? (Ak je to ona....)
bjuty smis
06.03.16,08:22
Uz len zamestnat tu rumunsku generalnu prokuratorku...
A nie sudruha spoluziaka a sudruha kovacika...
pavol54
06.03.16,08:57
Pavol 54. Ja si myslim, ze tych cca 210 000 kotlebovych volicov je uz pekne nasratych na pravicu aj lavicu spolocne. Ak by boli predcasne volby /co nebudu z dovodu, ktory uvediem/, tak Kotleba by sa rapidne posunul este smerom hore.
Volici, ktori mu chceli dat hlas ale nedali z obavy, ze bude prepadnuty, by mu ho dali a je vymalovane.
najmä tá veková štruktúra, len či tí voliči boli dôvodne nasratí alebo to niekomu vyhovovalo
poznáš tento: do hory prišli nemci vyhnali partizánov, potom prišli z druhej doliny partizáni vyhnali nemcov, nakoniec sa horár nasral a vyhnal z hory aj nemcov aj partizánov a bol pokoj
Inak si to charakterizoval "Nasratí na jedných aj na druhých volili"(TRETIEHO) Ako to povedal crmoman "ak smeru zrazíme 5% tak štrajk učiteľov mal zmysel" (ale vedeli v prospech koho a kto ich skutočne dostal?)
pavol54
06.03.16,09:09
Nový druh politického lepidla sa volá "Kotleba" to dokáže zlepiť aj súčasné antagonistické strany,
korela
06.03.16,09:12
V každom prípade bude ako nebolo.
bjuty smis
06.03.16,09:24
"Preci" mal ten strajk ucitelov zmysel.....
Dakujeme ...
duves
06.03.16,09:34
Noc hnevu, ktorá veľa zmenila

https://www.postoj.sk/11517/noc-hnevu-ktora-vela-zmenila
"Môžu ďalej trvať na tom, že s Robertom Ficom za žiadnych okolností o vláde hovoriť nebudú. Len potom musia počítať s tým, že bezvládie, politický chaos a vidina predčasných volieb predstavujú riziko ďalšieho vzostupu radikálneho antiestablišmentu na úkor umiernenosti a konštruktívnej politiky. A pri ďalšom hlasovaní môžu práve oni dopadnúť podobne ako KDH.
Hrdinstvom zajtrajška už nebude hlasno kričať na Roberta Fica, ale snažiť sa s ním nájsť spoločnú reč. Pretože, áno, hovorí sa to ťažko, ale sú aj horší politici ako on. A naberajú na sile."
marleau
06.03.16,09:34
Som rad, ze ludia este nie du celkom vymleti.
Lsns - max spokojnost.
dosť vymletých bude v parlamente...zabudol si na pozdrav Sieg heil,vodca Kotleba!
Kedy a kde hajloval? Ako bol za to potrestaný v rámci platných zákonov?
marleau
06.03.16,09:36
"Takže kto zabezpečil viac hlasov Kotelebovi Fico, Matovič alebo Demeš? "
Jeho výsledky v BBSK.
pmajap
06.03.16,09:55
Noc hnevu, ktorá veľa zmenila

https://www.postoj.sk/11517/noc-hnevu-ktora-vela-zmenila
"Môžu ďalej trvať na tom, že s Robertom Ficom za žiadnych okolností o vláde hovoriť nebudú. Len potom musia počítať s tým, že bezvládie, politický chaos a vidina predčasných volieb predstavujú riziko ďalšieho vzostupu radikálneho antiestablišmentu na úkor umiernenosti a konštruktívnej politiky. A pri ďalšom hlasovaní môžu práve oni dopadnúť podobne ako KDH.
Hrdinstvom zajtrajška už nebude hlasno kričať na Roberta Fica, ale snažiť sa s ním nájsť spoločnú reč. Pretože, áno, hovorí sa to ťažko, ale sú aj horší politici ako on. A naberajú na sile."
Jednofarebne dokáže vládnuť každý, ale prečo sa nedokážu dohodnúť a berú inu stranu ako nepriateľa, veď za každou stranou stoja ľudia tejto krajiny ktorých musia zastupovať. Najviac sa štítia rodiny a kotlebovcov, ale aj tu sú predsa záujmy ktoré stoja za povšimnutie, cestovný ruch podporuje drobné a stredné podnikanie aj poľnohospodárstvo, to by si zaslúžilo viac, ale.., a ruku na srdce otázka čerpania socálnych vymožeností pre darebných koho nedráždi, lenže alfa samci sa nedohodnú
pavol54
06.03.16,09:55
"Takže kto zabezpečil viac hlasov Kotelebovi Fico, Matovič alebo Demeš? "
Jeho výsledky v BBSK.
ale tie málokto okrem voličov z bbsk ich poznal, to znamená že musel byť iný motív, so zápalkami škrtal kdekto len nie pri tom správnom sude (Matovič Belize, Fico matovič, Demeš štrajk učiteľov, atď ) len sa nedostavil želaný výsledok: Fico menej - my viac, tak to vždy nefunguje
stormcatcher
06.03.16,09:55
:) :confused:
bjuty smis
06.03.16,13:08
Tesi ma, ze sme - v ba kraji -dali bolsevikovi po nose....jar88, malo si sa snazil :))
karakul
06.03.16,14:12
... ako si sa im to spočítavanie hlasov zaseklo - už od obeda svieti na všetkých stránkach (i na volbysr.sk) spracovanosť na 99,98 - ale teraz narýchlo prepočítavajú, komu by tých 0,02 pomohlo ?
lujza.j
06.03.16,14:47
V okrese PN...nepodpisana zapisnica....
duves
06.03.16,16:15
Obec Borovce, niekto tam volil 2x, do urny v miestnosti a do prenosnej urny.
BXLmiami
06.03.16,16:20
No ak si pravica okamžite,ale okamžite nesadne na r.ť,a nezačne spoločne ro iť na dalších voľbách,ak spustia ten cirkus alfa samcov ako minule a nedohodnú sa ani na farbe kravát,tak v buducich voľbách bude mať Kotleba väčšinu.
Takže kto zabezpečil viac hlasov Kotelebovi Fico, Matovič alebo Demeš? Väčšinou to býva tak, že tam kde sa dvaja bijú tretí víťazí
Sme a DennikN
buchač
06.03.16,17:14
buchač
06.03.16,18:06
lujza.j
06.03.16,19:28
Juraj vsetci to vedeli,ze bude stop...len on nie....ked som ho pred rokmi videla...na prvy kuk...ze pan bulo...a tak to aj ostalo....:D
jar88
07.03.16,06:36
Tesi ma, ze sme - v ba kraji -dali bolsevikovi po nose....jar88, malo si sa snazil :))
Ako som sa mohol viac snažiť?
Ja som mal tiež, len jeden hlas a ten by Smeru asi nepomohol.:) Tak som sa na poslednú chvíľu rozhodol pre Rodinu a "super otecka".:D
---------------------------------------
Teraz som zvedavý, aké budú "tanečky" a kto sa s kým nakoniec dohodne. Dúfam, že ešte nezabudli na minulé tanečné kurzy a ako v nich uspeli a nebudú snívať o valčíku.

Mali by dať "medveďku daj lapku" a veľmi nad tým nešpekulovať.;)
bjuty smis
07.03.16,06:38
vedel som, že cukneš a nedáš hlas socanom...

vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval urazeného bugára.....
jar88
07.03.16,06:46
Vzdy zasnem ako politika vie ludi rozohnit:eek: rodiny sa vedia rozhadat....kazdy nech si voli koho chce....alebo nevoli ked nechce alebo nema koho.....mne je to suma fuk....urcite by som nevedela niekoho "nutit"aby toho alebo onoho.....a este ja co som bola tak blizko.....
Volim borisa....

Dobre robíš, že ho volíš.:)
Je to jediný človek, čo priniesol už teraz do politiky niečo nové a prevratné. Ešte ani nieje v parlamente a už sú za ním konkrétne výsledky.
--------------------------------------
Ešte že som sa na obed tak prežral a nestihol voliť.
Zrejme to ešte prehodnotím.;)

Tu ma lujza.j nalomila.:D
Nandrolon
07.03.16,06:49
Na predčasné voľby? Aspoň bude mať ĽSNS výsledok s dvojciferným číslom.
Predčasných volieb sa budú všetci strániť ako čert kríža, lebo oni dobre vedia prečo...
Add Kollár - kým nebol v politike a videl som ho iba v TV alebo v časopisoch, všetko O.K.
Keď som ho včera videl buď ožratého, alebo nadrogovaného, alebo oboje, v tej diskusnej relácii, tak tak, ako sa on nepríčetne smial, sme sa smiali na ňom doma.
Ale na druhej strane, aspoň o jedného komedianta v parlamente viac. Len škoda, že to vyjadrovanie ma ako sedláčisko ako repa, pardón, ako slováčisko :-))
A teraz mínusky prosím :-)))))))))))))))))))))))
edit: - aby som nezabudol odkaz pre Taika, ktorý niekde písal, že BB ho nebude voliť. BB ho volilo skoro najviac, voliči asi vedeli prečo.
buchač
07.03.16,06:52
vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval .....

Tak dajako, ako som sledoval nie iba Bugára.
Ten s tým nie...onen s hentým hej...obaja ďalšieho ani nepočuť....a všetci dohromady jedného odpisujú.

Lenže aby to pri tom panskom huncútstve nedopadlo nakoniec tak, že odpisovaný a neprijateľný Kotleba náhodou pri predčasných voľbách nezískal viac hlasov a v konečnom dôsledku si bude chlapec a preceda vyberať, koho zavolajú ku stolu...alebo aj nie, ak bude dobrý počet hlasov.
...a preceda sa spojí aj s diablom, aby naďalej vládol.


P.S.:
Slovo "vypadá" v tejto súvislosti mi oči vypaľuje....kúa, šak vlasy vypadávajú, alebo zuby...a nie voľby.
jar88
07.03.16,06:55
vedel som, že cukneš a nedáš hlas socanom...

vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval urazeného bugára.....
Keby nebolo Kolárovho rozšírenia palety politických sľubov, určite by som volil Smer.
---------------------------------------------------
Už na začiatku som si dal výhradu, ak nepríde nejaká strana, pri ktorej by som nemusel voliť len menšie zlo, ale aj nejaký posun k lepšiemu.
Tweety
07.03.16,06:55
Ešte sa len prvýkrát po voľbách stretli pred divákmi a už sa Borisko hašteril i nepatrične smial jak mesiačik na hn.... Veru nepekne to začal. Ale či sa dalo čakať iné? Čo z toho bude, žeby ďalšie krstiny?
taiko
07.03.16,06:57
Noc hnevu, ktorá veľa zmenila

https://www.postoj.sk/11517/noc-hnevu-ktora-vela-zmenila
"Môžu ďalej trvať na tom, že s Robertom Ficom za žiadnych okolností o vláde hovoriť nebudú. Len potom musia počítať s tým, že bezvládie, politický chaos a vidina predčasných volieb predstavujú riziko ďalšieho vzostupu radikálneho antiestablišmentu na úkor umiernenosti a konštruktívnej politiky. A pri ďalšom hlasovaní môžu práve oni dopadnúť podobne ako KDH.
Hrdinstvom zajtrajška už nebude hlasno kričať na Roberta Fica, ale snažiť sa s ním nájsť spoločnú reč. Pretože, áno, hovorí sa to ťažko, ale sú aj horší politici ako on. A naberajú na sile."
Jednofarebne dokáže vládnuť každý, ale prečo sa nedokážu dohodnúť a berú inu stranu ako nepriateľa, veď za každou stranou stoja ľudia tejto krajiny ktorých musia zastupovať. Najviac sa štítia rodiny a kotlebovcov, ale aj tu sú predsa záujmy ktoré stoja za povšimnutie, cestovný ruch podporuje drobné a stredné podnikanie aj poľnohospodárstvo, to by si zaslúžilo viac, ale.., a ruku na srdce otázka čerpania socálnych vymožeností pre darebných koho nedráždi, lenže alfa samci sa nedohodnú
Hej su aj Kotlebom zaujmy, ktore stoja za povsimnutie, ale dialnice, rekreacne zariadenia tovarne staval aj Hitler. A paralel s Hitlerom ma Kotleba bohuzial viac :(
Neslobodno podla mna pre "dobre" umysly a phnutky prehliadat tie "zle".
Ja vsak ale mrncat nemozem, lebo som si volicsky prekaz nestihol vybavit a teda som nevolil.
buchač
07.03.16,06:59
Ešte sa len prvýkrát po voľbách stretli pred divákmi a už sa Borisko hašteril i nepatrične smial jak mesiačik na hn.... Veru nepekne to začal. Ale či sa dalo čakať iné? Čo z toho bude, žeby ďalšie krstiny?
...a tá nepatričnosť je pre Teba kritérium ? Tak to potom díky...
Nandrolon
07.03.16,07:01
Ja by som len všetkým čo ho nazývajú fašistom, a hlavne nášmu "Vajčákovi" odkázal jedno.
Ak je fašista, má sedieť v base, lebo propagácia fašizmu je trestná. Prečo ho vajčák nazýva otvorene fašistom, pritom vyšiel zo strany SMER /vajčák/, ktorá ovláda komplet všetky orgány v SR?
Prečo nie je zatvorený???
Asi preto, lebo najväčší fašizmus tu robí EÚ a najväčší fašisti sú v smere.
taiko
07.03.16,07:05
Ja by som len všetkým čo ho nazývajú fašistom, a hlavne nášmu "Vajčákovi" odkázal jedno.
Ak je fašista, má sedieť v base, lebo propagácia fašizmu je trestná. Prečo ho vajčák nazýva otvorene fašistom, pritom vyšiel zo strany SMER /vajčák/, ktorá ovláda komplet všetky orgány v SR?
Prečo nie je zatvorený???
Asi preto, lebo najväčší fašizmus tu robí EÚ a najväčší fašisti sú v smere.
noze postuduj trosku
https://sk.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1izmus
lujza.j
07.03.16,07:12
Borisko bol akurat tak v nemom uzase ....kde a medzi kym sa ocitol.......az na niektorych.....to nepisem preto,ze som ho volila......
Som sa bavila na tom ako sa poniektorí poncentrovali na odpoved....
Nandrolon
07.03.16,07:23
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.
bjuty smis
07.03.16,07:24
[QUOTE="buchač"][QUOTE="bjuty smis"]


P.S.:
Slovo "vypadá" v tejto súvislosti mi oči vypaľuje....kúa, šak vlasy vypadávajú, alebo zuby...a nie voľby.[/QUOTE

bucháč, už aj ty ?
nie je dôležitejší obsah ?

a ked už -

vypadať3, -á, -ajú nedok. trochu zastar. dospievať k nejakému výsledku, končiť sa,
BXLmiami
07.03.16,07:24
vedel som, že cukneš a nedáš hlas socanom...

vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval urazeného bugára.....
Predčasné voľby ale za vlastné.Ak sa Bugár a SNS nedohodnú nech to zaplatia.Alebo úradnícka vláda.Ak budú predčasné voľby ,premierom bude Kotleba to si zapíš za uši.Nie že by som ho volila,ale nas*anosť ľudí v tejto lokalite je neuveriteľná a kedže žiadny politolog ani novinár nevylezie z BA krčmy,tak sa zase prekvapia.
bjuty smis
07.03.16,07:26
to je demokracia....pokial neporušia zákony...

vo svete už aj tak máme " meno "
lujza.j
07.03.16,07:30
Meno...alebo uz vedia ze aj SK je ....
buchač
07.03.16,07:31
bucháč, už aj ty ?
nie je dôležitejší obsah ?

a ked už -

vypadať3, -á, -ajú nedok. trochu zastar. dospievať k nejakému výsledku, končiť sa,

mimotemy...
NIE !!! Ja nie som ako niekto iný-nemenovaný (korela ;)).
Holt, mama ma cepovala statočne v tej slovenčine. Preto mi niektoré výrazy nejdú v tých súvislostiach dokopy.
Ale dobre...nerieš...obsah je dôležitejší.
buchač
07.03.16,07:36
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.

Jáááj bratu ... a si nepochopil, že bludný holaňďan Ti naznačuje že fašizmus a nacizmus nie je jedno...

Capisci ?
--------------------------------------
Zaujímavé...fašista - nacista...
V krajine neobmedzených možností a obmedzených (čítaj dzignutých) ľudí, t.j. USA sa takýto nazývajú patrioti a sú za hrdinov.

Takže ?
taiko
07.03.16,07:40
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.
ja som narazal na to, koho nazyvas fasistom Ty ;)
taiko
07.03.16,07:46
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.
Myslim, ze v tom nemas jasno, tak ako v tom nema podla mna jasno ani samotny Kotleba :), co ho robi este nebezpecnejsim
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7374-fasismus-a-nacismus-nejsou-jedno-a-to-same-kdy-uz-si-to-konecne-uvedomite-.aspx
pmajap
07.03.16,08:06
Hej su aj Kotlebom zaujmy, ktore stoja za povsimnutie, ale dialnice, rekreacne zariadenia tovarne staval aj Hitler. A paralel s Hitlerom ma Kotleba bohuzial viac :(
Neslobodno podla mna pre "dobre" umysly a phnutky prehliadat tie "zle".
Ja vsak ale mrncat nemozem, lebo som si volicsky prekaz nestihol vybavit a teda som nevolil.
Celé slovenské politické spektrum sú strany, ktoré podľa vlastnej potreby uskakujú od krajnej pravice k ľavici a sami sa volajú stredové smerom k... a občan-volič, keď sa chce spoľahnúť a oprieť, veď im dal hlas, prepadáva na hubu v tom chaose útekov od problémov a vyhováračiek. Zabávajú sa navzájom intrigami a ich doriešovaním. Kotleba je v roli martýra, osočovaný, znevažovaný, jeho volebný program je z veľkej časti neuskutočniteľný, ale to mu nikto slušne nepovie. Taiko poďme pár rokov späť, čo a akým spôsobom presadzovali bugárovci a slotovci, bolo to ďaleko horšie a nebezpečnejšie.
Vedie sa podivná svetová politika, trh nefunguje, nahradili ho finančné machinácie, rodinu nahradili homosexuálnymi zväzkami, tí čo nerobia majú väčšie výhody ako tí čo pracujú, záplava utečencov, ktorých krajiny nezvládajú a ak s tým nesúhlasíš dostaneš nálepku nacista, šovinista. Lenže toto nie je prirodzené, opak je pravdou.
Tiež to cítim tak, ako mnohí tu, ak sa po voľbách nedohodnú v druhom kole kotleba dostane oveľa viac hlasov a aj fico.
buchač
07.03.16,08:18
Pán prezident sa vyjadril.....

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385894-prezident-kiska-poveri-zostavenim-vlady-roberta-fica/

Pán prezident Kiska asi už zabudol na jedno, že aj on bol zvolený len ako východisko z tej núdze...???
misoft
07.03.16,08:26
Pán prezident sa vyjadril.....

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385894-prezident-kiska-poveri-zostavenim-vlady-roberta-fica/

Pán prezident Kiska asi už zabudol na jedno, že aj on bol zvolený len ako východisko z tej núdze...???
Ono mu totiž ani nič iné nezostáva. Zostavenie novej vlády má (a je to tak zaužívané skoro všade) tá "strana", ktorá zvíťazila, resp. má vyššie percento.... Ale! Ak sa Hranatému nepodarí zostaviť vládu, musí to však prezidentovi povedať/oznámiť, že nie je schopný ju dať dokopy a prezident môže potom poveriť druhého v poradí.
bjuty smis
07.03.16,08:30
kotleba nikdy nedostane ovela viacej hlasov, ani fico...a fico to dobre vie..

náckov nevolili ludia preto, že sa im zažiadalo extrémistov, čo fašounov..

volili ich preto, že politici na ludí zvysoka vieš čo...

že na spiši ludia museli prestať pestovať zemiaky...že na východe morgoši hrdúsia dôchodcov...
nie že nemôžu chovať prasce ( teda okrem politikov ) , aj psov im požerú..

ovocie, zelenina zo záhradky ? :)))))))))))
politici to vidia a za 20 rokov akurát tak zdvojnásobili ich počet...tak ako štátny dlh fico...

najkrajšie dokumentuje neschopnosť politikov prípad oskára dobrovodského....

samozrejme, najde sa aj pár deiatok primitívov a náckov...
aj tu sa jeden v diskusii krásne predvádza....ale tí sami nikdy 5 % neprekročia..
že je kotleba v parlamente, je výsledok práce súdruha precedu.....
misomiso
07.03.16,08:34
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

O tom nalepkovani: vsetko je spochybnitelne a relativne, pri uplatneni dostatocnej miery demagogie. Dokonca aj na Hitlera alebo Tisa, ak sa opytas takych ludi, ako napr. Kotleba, tak ti povedia, ze to boli fajn ludia, ktori to mysleli dobre, ale bohuzial historia ich onalepkovala ako fasistov.

Ja nemam v ramci demokracie problem respektovat akykolvek vysledok volieb, aj keby Smer dostal 90%, dokonca ani Kotlebu v parlamente nemozem nijako spochybnovat, lebo to je vola ludu. Ale druha vec je, ze tato vola ludu, teda vysledky volieb su samozrejme verejne a tu sme si spravili ako narod poriadnu hanbu.
misoft
07.03.16,08:38
Že je Kotleba v parlamente..... nuž, je tiež občan SR (i keď má svoje presvedčenie a názory), takže má právo voliť a byť zvolený.... Že ho tam zvolili? Nuž - Vox populi!
Nandrolon
07.03.16,08:46
Misomiso:
... Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia. ....

- príspevok mi vôbec nedáva zmysel, samá nepodstatná "omáčka" a nič k veci.
Tá veta, ktorú som skopíroval z tvojho príspevku sa dá použiť na hocikoho. Konkrétne na slovensku je to tuším 5,5 mil. ľudí.
Ja ho neobhajujem, ale zo všetkých strán čo kandidovali som si vybral jeho stranu, lebo ju vedie človek, u ktorého je mi sympatická jeho razantnosť v rozhodovaní, a jeho výsledky ako BB župana.
Nesúhlasím so všetkým, ale je to viac ako u ostatných strán a ľudí.
Koniec koncov "BB mu to spočítal".
Bjuty, ten príspevok, že "kotleba nikdy nedostane oveľa viacej hlasov" nemeň, aby išiel aj za 1-2 roky ešte vygoogliť...
misoft
07.03.16,08:51
..................................

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

.................................
Čudovať sa môžeš, to ti nik nezakazuje. Len sa čudujem, že sa TY čuduješ.
A týmto snáď chceš naznačiť, že tí, ktorí majú podobné názory, alebo aspoň v niečom súhlasia s Kotlebom, sú grázli? To by si potom riadne pohnojil. Vraví ti niečo sloboda prejavu? Vraví ti niečo demokracia?
sito
07.03.16,08:54
Veď to národ, politici seba, nie Kotlebu volili ...
buchač
07.03.16,09:01
Ale druha vec je, ze tato vola ludu, teda vysledky volieb su samozrejme verejne a tu sme si spravili ako narod poriadnu hanbu.

Áááále trt....
Hodnotíš na základe cudzích médií, čo vidia do problematiky asi tak ako cigán na dno svojej rozbitej a plnej hovien latríny...

Za súčasný stav a výsledok nemôžu voliči.
Na hlavu si nasrali predsa strany samé...a v prvom rade Smer.
Tesne za ním sú slniečkári a ostané strany.
V neposlednej miere ku tomuto procesu prispeli aj "mienkotvorné" média.
Všetci dokopy overenými postupmi a "správnymi" názormi a pohľadmi na danú problematiku (neriešenie cigánskej problematiky) sa dopracovali k danému stavu...a teraz svorne len pindajú....
jar88
07.03.16,09:31
Taiko, poštudoval som, ale ťažko niekoho nazývať verejne fašistom, keď platí prezumpcia neviny.
Je to presne to isté, na čo sa tu veľmi niektorí naštvú pri nálepkovaní "podvodník", zlodej a pod.
Ak budú predčasné voľby, pre mňa to bude iba plus, akurát ma štve to, že strany si rozdelia zase druhý príspevok. Lenže pri miliardovom rozkrádaní to kľudne oželiem.

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

O tom nalepkovani: vsetko je spochybnitelne a relativne, pri uplatneni dostatocnej miery demagogie. Dokonca aj na Hitlera alebo Tisa, ak sa opytas takych ludi, ako napr. Kotleba, tak ti povedia, ze to boli fajn ludia, ktori to mysleli dobre, ale bohuzial historia ich onalepkovala ako fasistov.

Ja nemam v ramci demokracie problem respektovat akykolvek vysledok volieb, aj keby Smer dostal 90%, dokonca ani Kotlebu v parlamente nemozem nijako spochybnovat, lebo to je vola ludu. Ale druha vec je, ze tato vola ludu, teda vysledky volieb su samozrejme verejne a tu sme si spravili ako narod poriadnu hanbu.
Zaujímavé vyjadrenie od Nandrolona.
-------------------------------------------------
Pochváliť
Misomiso:
... Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia. ....

- príspevok mi vôbec nedáva zmysel, samá nepodstatná "omáčka" a nič k veci.
Tá veta, ktorú som skopíroval z tvojho príspevku sa dá použiť na hocikoho. Konkrétne na slovensku je to tuším 5,5 mil. ľudí.
Ja ho neobhajujem, ale zo všetkých strán čo kandidovali som si vybral jeho stranu, lebo ju vedie človek, u ktorého je mi sympatická jeho razantnosť v rozhodovaní, a jeho výsledky ako BB župana.
Nesúhlasím so všetkým, ale je to viac ako u ostatných strán a ľudí.
Koniec koncov "BB mu to spočítal".
Bjuty, ten príspevok, že "kotleba nikdy nedostane oveľa viacej hlasov" nemeň, aby išiel aj za 1-2 roky ešte vygoogliť...

------------------------------------------------
No a samozrejme, že v takomto prípade sa Nandrolon vždy rozhodne prerušiť súvislosť :D On nemá rád neprerušené vlákno.:---
-------------------------------------------------
Príspevok od misomiso, je naopak veľmi jasný, konkrétny a naviac aj výstižný.:)
Janiela
07.03.16,09:32
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Patrik Murárik
07.03.16,09:38
Kotleba je odpoveď ludí na vládu a doterajšie smerovanie Slovenska, Kotleba len pomenoval to čo sa tu niereši a je tu na chuja a povedal že s tým niečo spraví.
Nebyť všetkého toho Kotleba by sa nikdy do parlamentu nedostal a ak tvrdite niečo ine ste na omyle.
Fico všetko postavil na sociálnych balíčkoch a ochrane pred utečencami ktorý sú viac strašiak ako skutočná hrozba.
jar88
07.03.16,09:38
Ale druha vec je, ze tato vola ludu, teda vysledky volieb su samozrejme verejne a tu sme si spravili ako narod poriadnu hanbu.

Áááále trt....
Hodnotíš na základe cudzích médií, čo vidia do problematiky asi tak ako cigán na dno svojej rozbitej a plnej hovien latríny...

Za súčasný stav a výsledok nemôžu voliči.
Na hlavu si nasrali predsa strany samé...a v prvom rade Smer.
Tesne za ním sú slniečkári a ostané strany.
V neposlednej miere ku tomuto procesu prispeli aj "mienkotvorné" média.
Všetci dokopy overenými postupmi a "správnymi" názormi a pohľadmi na danú problematiku (neriešenie cigánskej problematiky) sa dopracovali k danému stavu...a teraz svorne len pindajú....
No a aj to všetko, čo si napísal potvrdzuje, že má misomiso pravdu.
Vždy to bude naša hanba a len naša. Sami občania si za to môžu, ako sa nechajú ovládať a ohlupovať.
----------------------------
Za to strany, tlač, slniečkari a podobne určite nemôžu, oni to len využívajú.
Nandrolon
07.03.16,09:53
Jar88 - ľsns a ich 8% je práve výsledok toho, že časť ľudí sa nenechala zmanipulovať médiami a bilboardami.
Ako ináč vysvetlíš, že "fašista" Kotleba mal viac hlasov ako penťácka SIEŤ, ktorá mala bilbordy v každej riti???
Média masírovali ľudí, ale nie "pre kotlebu" ale pre smer, sieť, oľano, atď.... takže práve tých 200 000 ľudí sa nenechalo zmanipulovať! Dokonca si dovolím tvrdiť, že veľká časť tých 200 tis. mohli byť aj dlhodobí NEVOLIČI, teda NEZMANIPULOVANÍ ľudia, nakoľko vždy je účasť okolo 50% a teraz bola 60.
ps: to, čo hovorí západná židovská propaganda na ĽSNS, to mám u zadnice.
bjuty smis
07.03.16,09:56
http://i.sme.sk/data/tema/420/cernova3kroslak_r2104_res.jpgale no, chlapci...

toto chcete obhajovať demokraciou a slobodou slova ??
misomiso
07.03.16,10:02
..................................

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

.................................
Čudovať sa môžeš, to ti nik nezakazuje. Len sa čudujem, že sa TY čuduješ.
A týmto snáď chceš naznačiť, že tí, ktorí majú podobné názory, alebo aspoň v niečom súhlasia s Kotlebom, sú grázli? To by si potom riadne pohnojil. Vraví ti niečo sloboda prejavu? Vraví ti niečo demokracia?

Ja tiez "V NIECOM" suhlasim s Kotlebom, napriek tomu by som ho nikdy nevolil. Ja dokonca "V NIECOM" suhlasim aj s KSS, a tiez by som ich nikdy nevolil.

"V NIECOM" mozeme suhlasit aj s Breivikom, s Harmanom, ktory strielal v Devinskej zo samopalu nielen po Ciganoch a ale nakoniec po kazdom, kto sa objavil na balkone, ale to neznamena, ze by som chcel, aby sa takyto clovek zucasnoval na riadeni krajiny.

Aj Mikulas Cernak, ktory sedi v base moze niekedy pobvedat vetu, ktora dava zmysel, je pravdiva a nikto proti nej nemoze nic namietat, Lenze vo vedeni krajiny by sme mali chiet mat ludi, ktori maju istu hranicu, za ktoru nepojdu.

Pre mna je Kotleba iba dalsi polulista. Nie je problem zistit si, co ludi trapi. Fico na to isiel cez zivotnu uroven, pred volbami rozdaval vratky za plyn. Mnohi z opozicie pochopili, ze polupistu mozno porazit iba este vacsim populizmom, a tak slubovali ludom v kampani este vacssie nakupne voziky v supermarketoch.

Kotleba pochopil, ze ak by sluboval lepsiu zivotnu uroven, tak by bol uz nie druhy, ale treti v poradi. Teda bol by nie Coca Cola ani Pepsi Cola,ale nejaka Sofokola z Lidla, tak sa logicky rozhodll na tomto poli nesutazit.

Vybral si bezpecnost a tvrdi, ze spravi poriadok s Ciganmi. No moj nazor je, ze nespravi, ani keby sa stal premierom. Poriadok s Ciganmi by mohol spravit iba rovnakym sposobom ako to spravil Hitler.

Nebudem sa teraz pustat do uvah, nakolko by to bolo pripustne z moralneho hladiska. Iba napisem, nakolko to vodim REALNE. Museli by sme vystupit zo vsetkych medzinarodnych zoskupeni (co samozrejme Kotleba chce), a nasadit tu ten najtvrdsi teror, ako to spravil Hitler. Lenze Nemecko bola strojarska velmoc a dlho sa vopred pripravovala na vojnu. Nakoniec aj tak nezvitazili. Nevyhrali nielen vojnu, ale ani v Nemecku sa im ani neporadrilo presadit cistu rasu.

Naopak - prave v dosledku 2. svet. vojny tam maju teraz na cele krajiny taku ****, ze im tam lifruje arabskych migrantov ako na beziacom pase a nikto sa neodvazi proti tomu ozvat, lebo Nemci maju historicku stigmu a "teraz uz musia byt najtolerantnejsi na svete".

Ak by sme na Slovensku zaviedli rovnaky teroor ako zaviedol Hitler, tak by sa s nami uz vobec nikto nebavil, prisla by rezolucia OSN a bombardovanie. Ked bombardovali Srbsko (ktore si chranilo iba svolju celistvoost), tak myslite, ze by nas nezasypali najnovsimi raketami a bombami, lebo "porusujeme ludske prava"?

Toto chcete naozaj ludia, po takejto spravodlivosti tuzime, akoze my Slovaci ukazeme svetu, kto ma pravdu nech to stolji co to stoji?

Nehovoriec o tom, ze ak by sme vystupili z EU tak ja mozem naprikad zavriet firmu a prepustit ludi, a myslim, ze moji zamestnanci nebudu sami, koho by sa to takto dotklo.
jar88
07.03.16,10:03
Jar88 - ľsns a ich 8% je práve výsledok toho, že časť ľudí sa nenechala zmanipulovať médiami a bilboardami.
Ako ináč vysvetlíš, že "fašista" Kotleba mal viac hlasov ako penťácka SIEŤ, ktorá mala bilbordy v každej riti???
Média masírovali ľudí, ale nie "pre kotlebu" ale pre smer, sieť, oľano, atď.... takže práve tých 200 000 ľudí sa nenechalo zmanipulovať! Dokonca si dovolím tvrdiť, že veľká časť tých 200 tis. mohli byť aj dlhodobí NEVOLIČI, teda NEZMANIPULOVANÍ ľudia, nakoľko vždy je účasť okolo 50% a teraz bola 60.
ps: to, čo hovorí západná židovská propaganda na ĽSNS, to mám u zadnice.
V pohode Nandrolon, ale aj tak sa jedná len o uhol pohľadu a tak či tak o voľbu iného (menšieho, či väčšieho), možno aj neuvedomeného zla. Určite to nieje stotožnenie sa s celým jeho názorom.
Nandrolon
07.03.16,10:05
BJUTY: Nie, toto -
- pekní, potetovaní, vyholení chlapci vážiaci si status "rodina". :-))
jar88
07.03.16,10:08
http://i.sme.sk/data/tema/420/cernova3kroslak_r2104_res.jpgale no, chlapci...

toto chcete obhajovať demokraciou a slobodou slova ??
Presne toto, je to neuvedomené, alebo opomenuté Kotllebovo zlo.
To sa z neho určite nevytratí, aj keď na to veľa ľudí už zrejme zabudlo.
Nandrolon
07.03.16,10:10
Jar, ja sa napríklad tiež nestotožňujem s niektorými jeho názormi /vystúpenie z EU a razba slovenskej koruny/.
Ale zase na druhej strane sa s niektorými stotožňujem. Je tam viac plusov ako mínusov v porovnaní s ostatnými stranami a najmä hmatateľné výsledky v BB župe.
Nandrolon
07.03.16,10:13
Jar88 - čo je zlé na uniforme? Dokonca by som ich povinne zaviedol aj do škôl. Tým by som ale nasral pár "obr" prachatých rodičov, čo už. :-)))))))))
Mila123
07.03.16,10:15
Jar, ja sa napríklad tiež nestotožňujem s niektorými jeho názormi /vystúpenie z EU a razba slovenskej koruny/.
Ale zase na druhej strane sa s niektorými stotožňujem. Je tam viac plusov ako mínusov v porovnaní s ostatnými stranami a najmä hmatateľné výsledky v BB župe.
mňa by zaujímali tie hmatateľné výsledky.......
misomiso
07.03.16,10:17
Ale zase na druhej strane sa s niektorými stotožňujem. Je tam viac plusov ako mínusov v porovnaní s ostatnými stranami a najmä hmatateľné výsledky v BB župe.



Prave toto jeho volici prodko nepochopili, zda sa. Napisem este raz, to co som napisal 3 prispevky nizsie.
Ak by mal skutocne Kotleba presadit a realizovat tie tzv. "plusy", ktore tak populisticky slubuje, tak Slovensko bude zasypane bombami a raketami na zaklade rezolucie OSN este vo vacsej miere, ako to postihlo svojho casu Srbsko.
pavol54
07.03.16,10:19
vedel som, že cukneš a nedáš hlas socanom...

vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval urazeného bugára.....
Predčasné voľby ale za vlastné.Ak sa Bugár a SNS nedohodnú nech to zaplatia.Alebo úradnícka vláda.Ak budú predčasné voľby ,premierom bude Kotleba to si zapíš za uši.Nie že by som ho volila,ale nas*anosť ľudí v tejto lokalite je neuveriteľná a kedže žiadny politolog ani novinár nevylezie z BA krčmy,tak sa zase prekvapia.
Môj názor kvôli predsedníctvu sa zlepí vláda, schváli sa jej programové vyhlásenie, v októbri sa neschváli rozpočet na rok 2017, vláda požiada o vyslovenie dôvery, nedostane ju a prezident vyhlási nové voľby
jar88
07.03.16,10:19
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Myslím, že na tomto sa zrejme všetci zhodneme.
------------------------------------------------------------------
Vedeli sme to pred voľbami, vieme to aj teraz po voľbách.
Ale ak si spomeniete aj na dobu pred pádom Radičovej vlády, stále to tak máme.
Všetci vieme, čo je podstatné, dôležité, potrebné a dokonca aj dobré, alebo zlé. A dovolím si tvrdiť, že to vieme bez kompromisov a všetci.
Nandrolon
07.03.16,10:21
Mila123
- to ti tu mám vypisovať celé hospodárenie BB kraja?
jar88
07.03.16,10:24
vedel som, že cukneš a nedáš hlas socanom...

vypadá to na predčasné volby...po tom, ako som včera sledoval urazeného bugára.....
Predčasné voľby ale za vlastné.Ak sa Bugár a SNS nedohodnú nech to zaplatia.Alebo úradnícka vláda.Ak budú predčasné voľby ,premierom bude Kotleba to si zapíš za uši.Nie že by som ho volila,ale nas*anosť ľudí v tejto lokalite je neuveriteľná a kedže žiadny politolog ani novinár nevylezie z BA krčmy,tak sa zase prekvapia.
Môj názor kvôli predsedníctvu sa zlepí vláda, schváli sa jej programové vyhlásenie, v októbri sa neschváli rozpočet na rok 2017, vláda požiada o vyslovenie dôvery, nedostane ju a prezident vyhlási nové voľby
Veľmi pravdepodobný vývoj.
Už tu chýba len objasniť nevyhnutný následok predčasných volieb.
Nandrolon
07.03.16,10:32
Okrem iného bude nevyhnutný následok aj ten, že všetky strany, ktoré prekročia 3% dostanú za každý jeden hlas zhruba 9 eur.... takže ho dostanú teraz a namiesto po 4 rokoch znova napr. po roku a pol...
Kotleba bude mať aspoň na nové rovnošaty a kanady.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
bjuty smis
07.03.16,11:05
taiko
07.03.16,11:14
..................................

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

.................................
Čudovať sa môžeš, to ti nik nezakazuje. Len sa čudujem, že sa TY čuduješ.
A týmto snáď chceš naznačiť, že tí, ktorí majú podobné názory, alebo aspoň v niečom súhlasia s Kotlebom, sú grázli? To by si potom riadne pohnojil. Vraví ti niečo sloboda prejavu? Vraví ti niečo demokracia?
:) ved prave sloboda prejavu mu dovoluje povedat, ze ti co volili Kotlebu su grazli, aj ked som nepobadal, ze ich nazval grazlami. ;)
taiko
07.03.16,11:19
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
misomiso
07.03.16,11:26
Kotleba je odpoveď ludí na vládu a doterajšie smerovanie Slovenska, Kotleba len pomenoval to čo sa tu niereši a je tu na chuja a povedal že s tým niečo spraví.
Nebyť všetkého toho Kotleba by sa nikdy do parlamentu nedostal a ak tvrdite niečo ine ste na omyle.
Fico všetko postavil na sociálnych balíčkoch a ochrane pred utečencami ktorý sú viac strašiak ako skutočná hrozba.

No ja si dovolim tvrdit, ze utecenci a bojovnici IS ktori sa za utecencov vydavaju su realna hrozbam a ak nie su hrozbou pre nas dne,s tak mozu byt uz zajtra.

Kto by to pred par rokmi povedal, ze sa zasadne veci tak obratia. Kedysi bol sen kazdeho Slovaka a Cecha vystahovat sa do niektorej zo zapadeoeuropskych krajin, teraz to vyzera, ze to bude opacne
http://www.novinky.cz/domaci/396865-domu-se-nevratim-neni-tam-bezpecno-rika-mlady-sved.html
Nandrolon
07.03.16,11:27
Taiko, tvoja predposledná veta sa dá aplikovať na všetky strany, ktoré postúpili do parlamentu, dokonca aj na tie, ktoré ostali pred bránami.
misomiso
07.03.16,11:33
..................................

Naozaj sa cudujem, ze tu na Porade niekto ide obhajovat Kotlebu. Ja som myslel, ze sem chodia prevazne slusni ludia.

.................................
Čudovať sa môžeš, to ti nik nezakazuje. Len sa čudujem, že sa TY čuduješ.
A týmto snáď chceš naznačiť, že tí, ktorí majú podobné názory, alebo aspoň v niečom súhlasia s Kotlebom, sú grázli? To by si potom riadne pohnojil. Vraví ti niečo sloboda prejavu? Vraví ti niečo demokracia?

Demoktacia mi vravi, preto som napisal, ze pravo ludi volit Kotlebu respektujem. To ale nic nemeni na fakte, ze tito ludia vsetkym Slovakom spravili hanbu.

To to iste, ako napriklad otazka, ci si moze zobrat 20-rocne dievca 85-rocneho bohateho dedka. No moze, zieden zakon tym neporusi.

Lenze ak by to spravila moja dcera, tak jej poviem, ze sice respektujem jej pravo na to, co spravila, ale za sa za nu aj tak hanbim. A nic na tom by nezmenilo, ak by zacala tocit o tom, ze musela, lebo vsetci muzi do 30 rokov nevedia zarobit penoiaze a nevedia sa postarat o manzelku, takze vlasne ani nemala na vyber. To su totiz rovnako hlupe argumenty volicov Kotlebu: "Smer kradne, nic nerobi s Ciganmi, tak som musel volit Kotlebu"...

Cice este raz, ja tu vyjadrujem nazor na to, co je spravne a vhodne a tym nespochybnujem pravo ludi, robit veci, ktore su v sulade so zakonom (ci uz v oblasti sobasa, alebo uplatnenia svojho volebneho prava).
buchač
07.03.16,11:39
Prave toto jeho volici prodko nepochopili, zda sa. Napisem este raz, to co som napisal 3 prispevky nizsie.
Ak by mal skutocne Kotleba presadit a realizovat tie tzv. "plusy", ktore tak populisticky slubuje, tak Slovensko bude zasypane bombami a raketami na zaklade rezolucie OSN este vo vacsej miere, ako to postihlo svojho casu Srbsko.

Voliči jednej strany, ktorá 4 krát vyhrala voľby nejak tiež nepochopili, že ide o populizmus.

Lebo ak by sa tie sľuby splnili, tak diaľnica z BA by nebola iba do KE, ale až do Kyjeva...
Lebo ak by sa tie sľuby splnili, tak precedov učiteľ sľúbil druhý Švajc...a zatiaľ sme len prdeli...
---------------------------------
Tie bomby a rakety nemá význam ani za močku z fajky bez tabaku.
Ak to myslíš vážne, tak sa dám na inakšie šlehy, ako doteraz...;)
------------------------------------
Spomenuté onačiny ohľadom EU ???
Tak potom prečo nie sú adekvátne opatrenia voči Francúzsku a Le Penovi ?
Mimochodom...tento pán sedí v Európskom parlamente a rozhoduje o celej EU.
------------------------------------


...a ozaj, aby nedošlo k nedorozumeniu, Kotlebu som nevolil...ono totiž, presnejšie povedané, radšej som šiel na chalupu, ako na voľby.
Budys
07.03.16,11:43
ja nebudem voliť radšej nikoho, rovnako tam nikomu neverím.
taiko
07.03.16,11:58
Taiko, tvoja predposledná veta sa dá aplikovať na všetky strany, ktoré postúpili do parlamentu, dokonca aj na tie, ktoré ostali pred bránami.
Pokrutena logika, ale pekny pokus :) Len neslobodno opomenut, ze na rozdiel od Kotlebu su ostatni, povedzme, menej problenaticki ;)
jar88
07.03.16,12:13
ja nebudem voliť radšej nikoho, rovnako tam nikomu neverím.
Keď nebudeš, tak nebudeš, ale ako ďalej? To pôjdeš cestou buchača? Radšej na chalupu, ako dať svojmu občianstvu, akú takú váhu?
Radšej sa budeš hanbiť, ako misomiso, za rozhodnutia iných a za to svoje nie?
---------------------------------------------------
To naozaj všetci tu čakáte, že za svoje práva sa stačí postarať jednou prechádzkou k volebnej urne? Dokonca jednou jedinou raz za štyri roky?
Na to, aby ste sa mali naozaj lepšie, musíte vyvinúť podstatne viac úsilia a dať tomu aj nejaký ten svoj osobný čas.
--------------------------------------------------
Teraz je ten najvhodnejší čas niečo pre seba urobiť, aby sme sa za seba nemuseli v budúcnosti hanbiť. Do ďalších volieb je najmenej 10 až 12 mesiacov času a to je tri krát viac, ako mal Kollár. Stačí nebyť sprostý a lenivý.
pmajap
07.03.16,12:19
http://i.sme.sk/data/tema/420/cernova3kroslak_r2104_res.jpgale no, chlapci...

toto chcete obhajovať demokraciou a slobodou slova ??
prikladám do zbierky:D
Pope Benedict XVI - Wikipedia, the free encyclopedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Benedict_XVI
http://media3.picsearch.com/is?bFIIQ7vKYh_aOqkkgCyagqKYA1WaC5ST6O_yaL9BTMY&height=175
http://media1.picsearch.com/is?qC5kD61Lh2G_t0yWbSTVuIh9lAa-T7_s-uM101fhu3k&height=225

...takže kotleba by pápežom aj mohol byť, ale poslancom nie :)
Tweety
07.03.16,12:21
lubko6394
07.03.16,12:27
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
buchač
07.03.16,12:27
ja nebudem voliť radšej nikoho, rovnako tam nikomu neverím.
Keď nebudeš, tak nebudeš, ale ako ďalej? To pôjdeš cestou buchača? Radšej na chalupu, ako dať svojmu občianstvu, akú takú váhu?
Radšej sa budeš hanbiť, ako misomiso, za rozhodnutia iných a za to svoje nie?
---------------------------------------------------
To naozaj všetci tu čakáte, že za svoje práva sa stačí postarať jednou prechádzkou k volebnej urne? Dokonca jednou jedinou raz za štyri roky?
Na to, aby ste sa mali naozaj lepšie, musíte vyvinúť podstatne viac úsilia a dať tomu aj nejaký ten svoj osobný čas.
--------------------------------------------------
Teraz je ten najvhodnejší čas niečo pre seba urobiť, aby sme sa za seba nemuseli v budúcnosti hanbiť. Do ďalších volieb je najmenej 10 až 12 mesiacov času a to je tri krát viac, ako mal Kollár. Stačí nebyť sprostý a lenivý.

Mňa Ty veru nerieš...
Mesiace vopred pred voľbami plné ústa Fica a naraz zmeníš názor ?
Ba dokonca spomenieš lenivosť a sprostosť ?
...a nie je Ti hanbou jedného osočiť a seba vychváliť ???
----------------------------------
Dobre, tak inak.
Zasa sa vyjadruješ, ako keby sa Teba situácia netýkala...viď zvýraznené.
Zasa sa vyjadruješ viacmenej príspevkami typu samá otázka. Odpovede a či správne riešenie nejak chýbajú...
Takže asi takto.
Na kerého frasa ísť na voľby, ak niet koho voliť ???
Menovite jednotlivé strany nebudem pitvať, to je môj názor a ten si nechám pre seba.
taiko
07.03.16,12:56
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
S dovolenim, Tvoj nazor je podla mna velmi nebezpecny. Pisal o tom misomiso uz vyssie.
Naschval prezeniem aby to bolo jasnejsie.
Ak da v parlamnet navrh masovy, vrah, pedofil, zlodej tak zabudneme kto ho podal a schvalime ho, ak bude ako Ty hovoris "dobry" ? Napada Ta , ze po tych dobrych navrhoch mozu prist aj zle, ktore obalamutenym volicom az take zle nepridu?
Mali by si ludia za krajec chleba nevsimat aka ruka im ho podava? Prascom je mozno jedno, kto im lieva pomyje do valova, nam by to jedno byt nemalo. Moze sa nam to totiz vypomstit a aj sa to uz mnohym narodom vypomstilo.
Miesto podporovania slaboducheho populistu zmyslanim velmi podobneho istym postavam z minuleho storocia, mozeme stale viac a viac tlacit na tych, ktori su akotak standardni a ked sa nedohodnu, tak si vybrat inych standardnych, mozeme tlacit na zmenu ustavy ako to urobili na Islande, mozeme ist do generalneho strajku, mozeme robit milion dalsich veci, bez toho aby sme podporovali, cloveka v uniforme napadne pripominajucej uniformy a zmyslanie pochlebovcacov fasistickeho statu Cloveka haniaceho a relativizujuceho pamiatku tisicov ludi spalenych v peciach, ktorych tam dostalo jemu podobne zmyslanie. Cloveka o ktoreho kompetenciach sa ani neradno vyjadrovat.
Cital si jeho program, napada Ta ako a hlavne zaco to vsetko chce dosiahnut?
bjuty smis
07.03.16,13:02
dostal si mínus....náckom sa to nepáči.....
Janiela
07.03.16,13:05
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?
korela
07.03.16,13:06
Ja som pochopila, koho ruka mi podáva chlieb aj v akej kvalite, preto som voliť neišla. Po prvýkrát od 89. Ja, ktorá som nevynechala doteraz ani jedny voľby, referendá.
buchač
07.03.16,13:07
dostal si mínus....náckom sa to nepáči.....
Nie som nácko...
Takže zdôvodním nesúhlasné stanovisko.

Jedinec, ktorý odišiel po štúdiach z republiky a žije v Holandsku roky a domov dôjde tak akurát pozrieť rodičov, či náhodou neumreli, podľa mňa by mal radšej mlčať a nie kázať a či mentorovať.
bjuty smis
07.03.16,13:10
iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
jar88
07.03.16,13:10
ja nebudem voliť radšej nikoho, rovnako tam nikomu neverím.
Keď nebudeš, tak nebudeš, ale ako ďalej? To pôjdeš cestou buchača? Radšej na chalupu, ako dať svojmu občianstvu, akú takú váhu?
Radšej sa budeš hanbiť, ako misomiso, za rozhodnutia iných a za to svoje nie?
---------------------------------------------------
To naozaj všetci tu čakáte, že za svoje práva sa stačí postarať jednou prechádzkou k volebnej urne? Dokonca jednou jedinou raz za štyri roky?
Na to, aby ste sa mali naozaj lepšie, musíte vyvinúť podstatne viac úsilia a dať tomu aj nejaký ten svoj osobný čas.
--------------------------------------------------
Teraz je ten najvhodnejší čas niečo pre seba urobiť, aby sme sa za seba nemuseli v budúcnosti hanbiť. Do ďalších volieb je najmenej 10 až 12 mesiacov času a to je tri krát viac, ako mal Kollár. Stačí nebyť sprostý a lenivý.

Mňa Ty veru nerieš...
Mesiace vopred pred voľbami plné ústa Fica a naraz zmeníš názor ?
Ba dokonca spomenieš lenivosť a sprostosť ?
...a nie je Ti hanbou jedného osočiť a seba vychváliť ???
----------------------------------
Dobre, tak inak.
Zasa sa vyjadruješ, ako keby sa Teba situácia netýkala...viď zvýraznené.
Zasa sa vyjadruješ viacmenej príspevkami typu samá otázka. Odpovede a či správne riešenie nejak chýbajú...
Takže asi takto.
Na kerého frasa ísť na voľby, ak niet koho voliť ???
Menovite jednotlivé strany nebudem pitvať, to je môj názor a ten si nechám pre seba.

Ale veď píšem a vyjadrujem to isté, čo ty. Tiež som sa vyjadril, že niet koho voliť a tak nieje ani dôvod, niekomu dávať svoj hlas. Jasne som napísal, že smerácke maniere sú to najhoršie, čo nás v posledných rokoch postretlo. Ale tiež som napísal, že aj tak sa ľudia nevedia poučiť, že nevidia kam to takto logicky vedie a že preto vidím jediný spôsob voliť ich SMER, aby naplno prežili následky, ktoré to zákonite prináša.
---------------------------------
Nebol tu jediný človek, ani strana, ktorá by ľuďom bola ochotná ponúknuť niečo iné, ako povestný SMER. Až tesne pred voľbami vyšiel Kollár s niečim novým a ukázal tým ostatným stranám, že aj na nových sľuboch, sa dá vstúpiť do parlamentu.
To bol jediný dôvod prečo som mu dal svoj hlas.
---------------------------------------------------------
Ty predstavuješ vzorového jedinca, ktorých tu máme (podľa poslednej volebnej účasti) cca 40%. Ty si aktívny, napríklad tu na PORADE, ale iní napríklad v krčme, alebo v závodnom bufete. To nemá žiadny veľký vplyv na náš život. Je to len také bezvýznamné tliachanie do vetra a ako som už stokrát napísal, je to len pranierovanie následkov nášho hlúpeho konania.
------------------------------------
Ja sa snažím, na rozdiel od ostatných, popri tom hľadať korene a pôvod tých následkov. Práve preto som u teba v nevôli. Nastavuje vám to zrkadlo a to sa vám nepáči. Vidíte sa v ňom, ako zahanbení, bezmocní a ponižovaní jedinci. Ale to nieje moja chyba. To je vaša rezignácia a neochota špekulovať, ako z toho von.
jar88
07.03.16,13:14
Ja som pochopila, koho ruka mi podáva chlieb aj v akej kvalite, preto som voliť neišla. Po prvýkrát od 89. Ja, ktorá som nevynechala doteraz ani jedny voľby, referendá.

Zjavne si mala dôvod.:) a už ho asi nemáš.;)
buchač
07.03.16,13:14
Práve preto som u teba v nevôli....
Mýliš sa.
Že sa nezhodneme občas, to neznamená nevôľu a či zášť.
jar88
07.03.16,13:18
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?

A neprečítala si si náhodou taikov príspevok, trošku povrchne?
buchač
07.03.16,13:19
iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
Hm...takže inak, lebo zjavne nechceš pochopiť.

Moja mama vravievala:

Keď nemáš čo povedať, tak mlč.
Starší nie sú múdrejší...starší sú skúsenejší.

V preklade a v súvislosti s Holanďanom sa teda dá povedať, že ak sedí niekde na Dolnej zemi, tak má infošky len z druhej ruky. Nemá páru, čo to obnáša ten zážitok s cigánmi...atď.
Oliwa
07.03.16,13:21
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
S dovolenim, Tvoj nazor je podla mna velmi nebezpecny. Pisal o tom misomiso uz vyssie.
Naschval prezeniem aby to bolo jasnejsie.
Ak da v parlamnet navrh masovy, vrah, pedofil, zlodej tak zabudneme kto ho podal a schvalime ho, ak bude ako Ty hovoris "dobry" ? Napada Ta , ze po tych dobrych navrhoch mozu prist aj zle, ktore obalamutenym volicom az take zle nepridu?
Mali by si ludia za krajec chleba nevsimat aka ruka im ho podava? Prascom je mozno jedno, kto im lieva pomyje do valova, nam by to jedno byt nemalo. Moze sa nam to totiz vypomstit a aj sa to uz mnohym narodom vypomstilo.
Miesto podporovania slaboducheho populistu zmyslanim velmi podobneho istym postavam z minuleho storocia, mozeme stale viac a viac tlacit na tych, ktori su akotak standardni a ked sa nedohodnu, tak si vybrat inych standardnych, mozeme tlacit na zmenu ustavy ako to urobili na Islande, mozeme ist do generalneho strajku, mozeme robit milion dalsich veci, bez toho aby sme podporovali, cloveka v uniforme napadne pripominajucej uniformy a zmyslanie pochlebovcacov fasistickeho statu Cloveka haniaceho a relativizujuceho pamiatku tisicov ludi spalenych v peciach, ktorych tam dostalo jemu podobne zmyslanie. Cloveka o ktoreho kompetenciach sa ani neradno vyjadrovat.
Cital si jeho program, napada Ta ako a hlavne zaco to vsetko chce dosiahnut?

Tai, 60 dní pred termínom konania volieb si mal právo vybaviť si voličský preukaz. Neverím, že si bol až tak zaneprázdnený, aby si to nedokázal. Najmä, ak je to raz za štyri roky... Nakoľko si toto svoje právo nevyužil a svoj hlas nechal prepadnúť, o čom nám tu všetkým kážeš? Aj keď je to len diskusia, ale pripadá mi to ako keď tehotnej žene radí muž, čo a ako má robiť a ako sa má cítiť...
Nežiješ tu, nepracuješ tu, neodvádzaš tu dane, nevolíš tu... Píšeš, že "môžeme robiť milión ďalších vecí"... no neurobíš ani tú jednu jedinú - nepošleš mail, aby Ti poslali obálku a hlasovacie lístky...
Ku cti Ti slúži len to, že si sa k tomu priznal /hoci si nemusel/ a hanbíš sa za to - teda aspoň tak si to napísal...
korela
07.03.16,13:21
Dávam do pozornosti, ako si nás podávajú médiá. Verím, až aj toto video, ktoré je úplne dolu pod článkom, dohnalo Kotlebu k reakcii, okrem školstva. Sám z neho utiekol.
"V Českém centru vám začíná výstava Světové události Jana Šibíka, kde se kromě vašich známých prací představí i 13 nových fotek. O jaké snímky jde konkrétně?
Jde vlastně o takovou ukázku z nové knihy, kterou připravuji. Ta poslední obsahovala snímky pořízené do roku 2006 a já si teď potřebuji knihou ucelit zase další období. Snímky, které jsem vybral pro tuto výstavu, jsou součástí tří velkých témat. Jedním z nich je uprchlická krize, druhé válka na Ukrajině a třetí zemětřesení na Haiti. Na výstavě ale chybí další velká témata, která jsem po roce 2006 fotil. Jedno z nich se dotýká například i romské problematiky a sídliště Luník IX v Košicích, což je vlastně jedno z největších romských ghett ve východní Evropě."

Takéto snímky nás reprezentujú vo svete. Fotil ich pred 10 rokmi. Čo sa odvtedy zmenilo? Žiadne zaškolenia, žiadne riešenia. O demografiu Slovenska sa nikto nezaujíma.
Čarnogurský osobne to svinstvo na Luníku svojho času odpratával. Síce chcel ísť dobrým príkladom, ale nebolo to systémové riešenie.
Čo tam vlády robili od 89 okrem svojich kšeftov a naháňania hlasov, aby sa dostali do EP? Kto nás tam zastupuje? Kto nás bude zastupovať teraz vo vláde?
Aj keď voliči volili, netušia koho volili. Ako celok.

"Fotograf Jan Šibík natáčel reportáž v košické městské části Luník IX, která je považována za největší romské ghetto v Evropě. | Video: Jan Šibík | 03:00
http://magazin.aktualne.cz/sibik-uprchlicka-krize-rozhoduje-i-o-nasi-svobode-cestovat-v/r~c47630acdfc611e5a6b7002590604f2e/?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange
pmajap
07.03.16,13:22
toto je presne stav ktorý hrá do karát ficovcom, národ je v bojovej pohotovosti proti fašizmu, zvolení troťkovia sa hádajú a zahlcujú média, fico sa stiahol a vyčkáva, ak sa neobráti pozornosť na neho z tohto chaosu vykročí ako víťaz.
korela
07.03.16,13:29
Ja som pochopila, koho ruka mi podáva chlieb aj v akej kvalite, preto som voliť neišla. Po prvýkrát od 89. Ja, ktorá som nevynechala doteraz ani jedny voľby, referendá.

Zjavne si mala dôvod.:) a už ho asi nemáš.;)

Po stresoch, komu odovzdať hlas a neísť proti svojmu svedomiu, vidím, že som sa rozhodla správne. Dnes neľutujem.
korela
07.03.16,13:32
jar88
07.03.16,13:37
iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
Hm...takže inak, lebo zjavne nechceš pochopiť.

Moja mama vravievala:

Keď nemáš čo povedať, tak mlč.
Starší nie sú múdrejší...starší sú skúsenejší.

V preklade a v súvislosti s Holanďanom sa teda dá povedať, že ak sedí niekde na Dolnej zemi, tak má infošky len z druhej ruky. Nemá páru, čo to obnáša ten zážitok s cigánmi...atď.
Buchač, nechcem tu byť za ChN, ale aj za našich mladých rokov, aspoň tu v Bratislave, boli tlupy cigošov. Boli iné, ako tie, čo ste mali a máte na východe. Tu mal každý z cigošov britvu, alebo aspoň vyskakovačku. Skoro všetci ľudia sa ich tu báli, ale boli tu aj takí, čo sa ich nebáli. Ja osobne mám dodnes jednu jazvu cez čelo (dlhú 8 cm) a druhú cez bradu (cca) 4 cm. Jasné že od britvy. Ale ani to ma neodradilo, aby som im nedával lekcie zo slušného správania. Teraz tu už takých nemáme, ale nemáme ani tých, ako som bol ja.
------------------------------------------------------------------------
Pritom ich nebolo treba fyzicky mrzačiť, stačilo ich zlomiť morálne.
lujza.j
07.03.16,13:41
Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...
misoft
07.03.16,13:50
:) ved prave sloboda prejavu mu dovoluje povedat, ze ti co volili Kotlebu su grazli, aj ked som nepobadal, ze ich nazval grazlami. ;)
Síce použil výraz "slušní ľudia" - takže neviem, či tým chcel slušne naznačiť, že tí, ktorí si "dovolili" obhajovať Kotlebu sú "neslušní" ľudia? Teda ľudia, chovajúci sa nedôstojne, neprístojne, nezákonne, nepriateľsky, nie v súlade s hodnotami ním uznávanými?
Inak - podľa mňa myslené - nie sú slušní podľa jeho gusta, sú teda sú spoločensky neprijateľní....
Jeho vyjadrenie takto vyznelo.

A ako predpokladám - keďže som s ním nesúhlasil - patrím asi medzi "neslušných" ľudí.....
jar88
07.03.16,13:50
toto je presne stav ktorý hrá do karát ficovcom, národ je v bojovej pohotovosti proti fašizmu, zvolení troťkovia sa hádajú a zahlcujú média, fico sa stiahol a vyčkáva, ak sa neobráti pozornosť na neho z tohto chaosu vykročí ako víťaz.
Veď toto bolo jasné už pred voľbami.:D Fico je presne ten typ.
Zaliesť za bránu a potom ponad plot vybľkovať. To ho v očiach voličov ešte posilní a v následných voľbách to má znova vyhraté.
------------------------------------------------
Iné by bolo, ak by teraz vyhral a dotiahol to k bankrotu.:)
jar88
07.03.16,13:53
Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...

On je veľký trémista.
Vôbec sa nevie odviazať a byť spontánny, ako Kollár.:)
korela
07.03.16,14:02
Kotleba je odpoveď ludí na vládu a doterajšie smerovanie Slovenska, Kotleba len pomenoval to čo sa tu niereši a je tu na chuja a povedal že s tým niečo spraví.
Nebyť všetkého toho Kotleba by sa nikdy do parlamentu nedostal a ak tvrdite niečo ine ste na omyle.
Fico všetko postavil na sociálnych balíčkoch a ochrane pred utečencami ktorý sú viac strašiak ako skutočná hrozba.
Ty si chcel voliť OĽANO, ak sa nemýlim. Podal nejaký návrh Matovič aj s Lipšicom niekedy na riešenie rómskej otázky?
lujza.j
07.03.16,14:11
Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...

On je veľký trémista.
Vôbec sa nevie odviazať a byť spontánny, ako Kollár.:)
Kto riso....su ludia pri ktorych si musim kusnut do jazyka......on je jeden z nich....su veci na ktore sa zabudnut neda.....neboli v mediach nikde...ale obcas take zazijes....lebo "musis"...a rozpravat o nich tiez nechces.....
misoft
07.03.16,14:14
Mám dojem - že táto téma je už OUT. Už je odvolené..... figúrky v parlamente nastavené.... takže nie je zmysluplné tu rozoberať, čo bolo.
Teraz je zmysluplné rozdumovať, čo "ONI" vymyslia.... akú chobotinu vytvoria, aké oné vypotia..... :D.
To ešte len sranda bude......
Tweety
07.03.16,14:15
Terazky budú hrať človeče nehnevaj sa.
misoft
07.03.16,14:17
Tak to si napísala veľmi trefne. Pošlime im hraciu kocku.... :D:D:D
pavol54
07.03.16,14:48
Mám dojem - že táto téma je už OUT. Už je odvolené..... figúrky v parlamente nastavené.... takže nie je zmysluplné tu rozoberať, čo bolo.
Teraz je zmysluplné rozdumovať, čo "ONI" vymyslia.... akú chobotinu vytvoria, aké oné vypotia..... :D.
To ešte len sranda bude......
Máš zlý dojem. -zvolebnieva sa Prečo volili voliči kotlebu?: Reakcia na heslo "Fico zlodej":Takže koho je Igorko tichým spoločníkom?:
misoft
07.03.16,15:03
Mám dojem - že táto téma je už OUT. Už je odvolené..... figúrky v parlamente nastavené.... takže nie je zmysluplné tu rozoberať, čo bolo.
Teraz je zmysluplné rozdumovať, čo "ONI" vymyslia.... akú chobotinu vytvoria, aké oné vypotia..... :D.
To ešte len sranda bude......
Máš zlý dojem. -zvolebnieva sa Prečo volili voliči kotlebu?: Reakcia na heslo "Fico zlodej":Takže koho je Igorko tichým spoločníkom?:
Si trochu OUT. Voľby boli - ako dopadli, tak dopadli. Teraz my s tým už nič neurobíme. Na ťahu sú ONI! A čo vyvedú.... kto ho vie? Až bude, že predčasné voľby - potom bude zvolebnieva sa! Zaspal si trochu....
misoft
07.03.16,15:15
Mimochodom Pali.... vieš ty vôbec, ako to funguje?
lubko6394
07.03.16,15:25
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
S dovolenim, Tvoj nazor je podla mna velmi nebezpecny. Pisal o tom misomiso uz vyssie.
Naschval prezeniem aby to bolo jasnejsie.
Ak da v parlamnet navrh masovy, vrah, pedofil, zlodej tak zabudneme kto ho podal a schvalime ho, ak bude ako Ty hovoris "dobry" ? Napada Ta , ze po tych dobrych navrhoch mozu prist aj zle, ktore obalamutenym volicom az take zle nepridu?
Mali by si ludia za krajec chleba nevsimat aka ruka im ho podava? Prascom je mozno jedno, kto im lieva pomyje do valova, nam by to jedno byt nemalo. Moze sa nam to totiz vypomstit a aj sa to uz mnohym narodom vypomstilo.
Miesto podporovania slaboducheho populistu zmyslanim velmi podobneho istym postavam z minuleho storocia, mozeme stale viac a viac tlacit na tych, ktori su akotak standardni a ked sa nedohodnu, tak si vybrat inych standardnych, mozeme tlacit na zmenu ustavy ako to urobili na Islande, mozeme ist do generalneho strajku, mozeme robit milion dalsich veci, bez toho aby sme podporovali, cloveka v uniforme napadne pripominajucej uniformy a zmyslanie pochlebovcacov fasistickeho statu Cloveka haniaceho a relativizujuceho pamiatku tisicov ludi spalenych v peciach, ktorych tam dostalo jemu podobne zmyslanie. Cloveka o ktoreho kompetenciach sa ani neradno vyjadrovat.
Cital si jeho program, napada Ta ako a hlavne zaco to vsetko chce dosiahnut?
Áno, je to nebezpečné. Však ak trebárs Kotleba predloží neprijateľný zákon, tak my občania s tým nič nenarobíme - na to sú predsa tie ostatné strany a ich politici. Oni majú problémy riešiť - nato dostali od nás mandát. Stanovisko ja by som aj chcel ale s takýmto... rokovať nebudem je pre mňa neprijateľné. Má nás zastupovať, jednať s čertom, diablom a dosiahnuť to, čo je pre občana dobré. Ak nechce takto jednať tak nech sa zákony prijímajú referendami a parlament ako nepotrebný zrušíme. Ja mu dám hlas a on si povie, že čosi je pod jeho úroveň. Však mohol povedať dopredu že moje záujmy bude hájiť len s niekým dostatočne na výške. Ak to mám riešiť ja, tak parlament nepotrebujem a strany si môžu hľadať iný spôsob obživy - trebárs podnikať v hladových dolinách.
Ja viem, že v národe sa nachádza určitý počet blbcov ktorí by referendum nezvládli. Ale tí poslanci ktorých sme si zvolili mi pripadajú ešte sprostejší ako ten všeľudový hlas - všetci potrebujú palček svojho šéfa/šéfky. A kde je to povestné podľa svojho svedomia. Stranícki predstavitelia sa dušujú koľko hlasov za dokážu zariadiť - a to je dobré ? Kde je slobodné rozhodnutie zvoleného poslanca ak jeho šéf garantuje jeho súhlasný/nesúhlasný hlas ?
Preto sú mi neriadené strely milšie ako štandardný poslanec. Načo mi je poslanec hlasujúci podľa toho čo chce šéf ? Tak potom by stačilo aby boli v parlamente len šéfovia strán a každý z nich by mal svoje číslo hlasov, to krovie by mohlo zmiznúť a nečerpať bubáčiky. A naraz by analytici a politológovia protestovali že to nie je demokracia. Lenže na tú demokraciu sa politici hrajú a my sa tvárime, že tá demokracia naozaj je. A je naozaj ?
jar88
07.03.16,15:48
Mimochodom Pali.... vieš ty vôbec, ako to funguje?

:D:D:D.....:---..........:)
taiko
07.03.16,16:09
dostal si mínus....náckom sa to nepáči.....
Keby len jeden :D No veru, nerozumnych ludi bolo 8%, takze je logicke ze aj tu na porade sa vyskytuju.
marleau
07.03.16,16:18
upotený úžerník sa dnes ukázal....bratríčkovať sa s fašistami Porošenkom a Erdoganom, to mu problém nerobí, ale ignorovať zástupcu min. 210 000 ľudí, z ktorých mnohí nepochybne volili jeho riedkovlasú hlavu do čela štátu, to áno?
taiko
07.03.16,16:24
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?
1. Hej je pravda, ze som nevolil. nestihol som vybavit volicsky preukaz. Priznal som to a hanbim sa zato
2. Byvam v NL
3. Nehodnotil som ostatnych, dovolil som si vyjadrit nazor na Tvoj prispevok. K Tebe sa vyjadrit neviem, lebo Ta nepoznam.
4. K ovciam som pisal len to, ze o vladach rozhoduju ludia a nie vlady samotne, ergo za zle rozhodnutia sa musia hanbit ludia a nie vlady. Nepisal som ze si hned ovca. Ovcou sa obcan stava v momente, ked sa necha zmanipulovat a este zato vini niekoho ineho.
5. Tiez len nezavazne diskutujem
6. Ani sklamany clovek by nemal volit extremistu
taiko
07.03.16,16:26
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
S dovolenim, Tvoj nazor je podla mna velmi nebezpecny. Pisal o tom misomiso uz vyssie.
Naschval prezeniem aby to bolo jasnejsie.
Ak da v parlamnet navrh masovy, vrah, pedofil, zlodej tak zabudneme kto ho podal a schvalime ho, ak bude ako Ty hovoris "dobry" ? Napada Ta , ze po tych dobrych navrhoch mozu prist aj zle, ktore obalamutenym volicom az take zle nepridu?
Mali by si ludia za krajec chleba nevsimat aka ruka im ho podava? Prascom je mozno jedno, kto im lieva pomyje do valova, nam by to jedno byt nemalo. Moze sa nam to totiz vypomstit a aj sa to uz mnohym narodom vypomstilo.
Miesto podporovania slaboducheho populistu zmyslanim velmi podobneho istym postavam z minuleho storocia, mozeme stale viac a viac tlacit na tych, ktori su akotak standardni a ked sa nedohodnu, tak si vybrat inych standardnych, mozeme tlacit na zmenu ustavy ako to urobili na Islande, mozeme ist do generalneho strajku, mozeme robit milion dalsich veci, bez toho aby sme podporovali, cloveka v uniforme napadne pripominajucej uniformy a zmyslanie pochlebovcacov fasistickeho statu Cloveka haniaceho a relativizujuceho pamiatku tisicov ludi spalenych v peciach, ktorych tam dostalo jemu podobne zmyslanie. Cloveka o ktoreho kompetenciach sa ani neradno vyjadrovat.
Cital si jeho program, napada Ta ako a hlavne zaco to vsetko chce dosiahnut?
Áno, je to nebezpečné. Však ak trebárs Kotleba predloží neprijateľný zákon, tak my občania s tým nič nenarobíme - na to sú predsa tie ostatné strany a ich politici. Oni majú problémy riešiť - nato dostali od nás mandát. Stanovisko ja by som aj chcel ale s takýmto... rokovať nebudem je pre mňa neprijateľné. Má nás zastupovať, jednať s čertom, diablom a dosiahnuť to, čo je pre občana dobré. Ak nechce takto jednať tak nech sa zákony prijímajú referendami a parlament ako nepotrebný zrušíme. Ja mu dám hlas a on si povie, že čosi je pod jeho úroveň. Však mohol povedať dopredu že moje záujmy bude hájiť len s niekým dostatočne na výške. Ak to mám riešiť ja, tak parlament nepotrebujem a strany si môžu hľadať iný spôsob obživy - trebárs podnikať v hladových dolinách.
Ja viem, že v národe sa nachádza určitý počet blbcov ktorí by referendum nezvládli. Ale tí poslanci ktorých sme si zvolili mi pripadajú ešte sprostejší ako ten všeľudový hlas - všetci potrebujú palček svojho šéfa/šéfky. A kde je to povestné podľa svojho svedomia. Stranícki predstavitelia sa dušujú koľko hlasov za dokážu zariadiť - a to je dobré ? Kde je slobodné rozhodnutie zvoleného poslanca ak jeho šéf garantuje jeho súhlasný/nesúhlasný hlas ?
Preto sú mi neriadené strely milšie ako štandardný poslanec. Načo mi je poslanec hlasujúci podľa toho čo chce šéf ? Tak potom by stačilo aby boli v parlamente len šéfovia strán a každý z nich by mal svoje číslo hlasov, to krovie by mohlo zmiznúť a nečerpať bubáčiky. A naraz by analytici a politológovia protestovali že to nie je demokracia. Lenže na tú demokraciu sa politici hrajú a my sa tvárime, že tá demokracia naozaj je. A je naozaj ?
S tymto sa da v zasade suhlasit. Ale ako to suvisi s Kotlebom a jeho volenim z trucu ?
Nandrolon
07.03.16,16:28
Taiko, nic v zlom, ale horsie ako "nevolit" nie je nic. Takze by som radsej zavrel zobacik. Nemas ziadne moralne pravo komentovat cele volebne obdobie, kedze si sa na to VYSRAL.
Ps: s tymi recami typu "nemal som cas" si sa u mna zaradil medzi tych, ktori stale pisu ze nemaju cas, pritom chrapu do 8-mej a na obede su hodinu a pol. Proste bezcharakterny hnus.
Zapamataj si, ze den ma 24 hodin pre kazdeho, tvoj den ma takisto 24 hodin. Lenze si lenivy nieco vybavit.
taiko
07.03.16,16:31
Taiko, nic v zlom, ale horsie ako "nevolit" nie je nic. Takze by som radsej zavrel zobacik. Nemas ziadne moralne pravo komentovat cele volebne obdobie, kedze si sa na to VYSRAL.
1. Pravda je. Nevolit je este horsie ako volit Kotlebu
2. O tom, na co ja mam pravo nastastie nerozhodujes Ty a zatial nastastie nie ani Kotleba ;) aj ked ma tendencie take pravo ziskat.
jar88
07.03.16,16:35
Mimo iné luborko6394, napísal si:
Ja viem, že v národe sa nachádza určitý počet blbcov ktorí by referendum nezvládli.

V tom máš veľkú pravdu, ale zároveň dosť pochybujem, že zrovna ty by si bol jedným z tých, ktorí by to referendum nejako zvládli.:)
Pritom v tom myšlienkovom slede napíšeš:
Načo mi je poslanec hlasujúci podľa toho čo chce šéf ?

Je dosť jasné, že nie každý poslanec volený ľudom, musí byť aj právne rozhľadený. Skôr by som predpokladal opak, ale na to majú danú možnosť zaobstarať si potrebne zameraných "asistentov". Tí by im mohli čo to poradiť a naviac aj ich strana by mohla mať zaplatených odborníkov, ktorí im konkrétny zákon navrhnú.
------------------------------------
No a nakoniec, referendum tu nemáme na rozhodovanie o tom, ako majú poslanci hlasovať, :) referendum tu máme na to, aby sme my občania, mohli v referende rozhodnúť, či zákon, ktorý poslanci už odhlasovali v parlamente bude, alebo nebude platný.
Ale to by museli naši poslanci napísať a schváliť priamo do schváleného zákona, ako podmienku platnosti - nadobudnutie platnosti zákona, až po schválení občanmi v referende a to sa následne zapíše do zz, rovnako, ako zákon.
---------------------------------------------------
Tak že luborko6394, najskôr zákon a následne referendum.
Nikdy nie opačne, že najskôr referendum a následne povinnosť poslancov prijať zákon, lebo poslanec hlasuje podľa svojho svedomia a slobodne....
misomiso
07.03.16,16:45
:) ved prave sloboda prejavu mu dovoluje povedat, ze ti co volili Kotlebu su grazli, aj ked som nepobadal, ze ich nazval grazlami. ;)
Síce použil výraz "slušní ľudia" - takže neviem, či tým chcel slušne naznačiť, že tí, ktorí si "dovolili" obhajovať Kotlebu sú "neslušní" ľudia? Teda ľudia, chovajúci sa nedôstojne, neprístojne, nezákonne, nepriateľsky, nie v súlade s hodnotami ním uznávanými?
Inak - podľa mňa myslené - nie sú slušní podľa jeho gusta, sú teda sú spoločensky neprijateľní....
Jeho vyjadrenie takto vyznelo.

A ako predpokladám - keďže som s ním nesúhlasil - patrím asi medzi "neslušných" ľudí.....
No ak mam byt celkom uprimny a ak mam teraz celkom odlozit nabok "politicku korektnost", (inymi slovami, ak mam hovorit to co si naozaj myslim, co apoppos okrem ineho obdivuju napr. aj na Kotlebovi jeho priaznovci), tak ano, mas pravdu, myslel som to tak...
misomiso
07.03.16,16:50
Apropos - aby bolo jasne, to, ze som napisal, ze sa teraz po volbach hanbim byt Slovakom stale plati, ale nema to nic spolocne s tym, ze uz sa hanbim znova aj za nasho prezidenta. Pretoze to, ze nepozval Kotlebu na stretnutie je prejavom nie len jeho arogancie a absencie zmyslu pre pravo a demokraciu, ale aj dalsim dokazom jeho totalnej nekompetentnosti. Taky clovek na svojom mieste nema co hladat.

Mal ho pekne pozvat, dat mu termin ako piatemu pred Kollarom, Bugarom a Prochazkom, ponuknut kavicku, kolacik, zablahozelat k volebnemu vysledku a odprevadit ho zdvorilo ku dveram. To bola jeho psia povinnost. teraz naozaj neviem, ci nam vo svete robi vacsiu hanbu Kotleba alebo Kiska.
bjuty smis
07.03.16,16:52
Takze bugar uz cuvol, vypada to na pravicovu vladu...

Ficovci do basy a nackov sledovat...m
misoft
07.03.16,16:58
No ak mam byt celkom uprimny a ak mam teraz celkom odlozit nabok "politicku korektnost", (inymi slovami, ak mam hovorit to co si naozaj myslim, co apoppos okrem ineho obdivuju napr. aj na Kotlebovi jeho priaznovci), tak ano, mas pravdu, myslel som to tak...
Vďaka za "uznanie" - a inak - nápodobne!
taiko
07.03.16,16:59
Apropos - aby bolo jasne, to, ze som napisal, ze sa teraz po volbach hanbim byt Slovakom stale plati, ale nema to nic spolocne s tym, ze uz sa hanbim znova aj za nasho prezidenta. Pretoze to, ze nepozval Kotlebu na stretnutie je prejavom nie len jeho arogancie a absencie zmyslu pre pravo a demokraciu, ale aj dalsim dokazom jeho totalnej nekompetentnosti. Taky clovek na svojom mieste nema co hladat.

Mal ho pekne pozvat, dat mu termin ako piatemu pred Kollarom, Bugarom a Prochazkom, ponuknut kavicku, kolacik, zablahozelat k volebnemu vysledku a odprevadit ho zdvorilo ku dveram. To bola jeho psia povinnost. teraz naozaj neviem, ci nam vo svete robi vacsiu hanbu Kotleba alebo Kiska.
Pravda je, veru by tym zobral Kotlebovi vietor z plachiet. Teraz bude z Kotlebu martyr a disident.
buchač
07.03.16,17:01
Apropos - aby bolo jasne, to, ze som napisal, ze sa teraz po volbach hanbim byt Slovakom stale plati, ale nema to nic spolocne s tym, ze uz sa hanbim znova aj za nasho prezidenta. Pretoze to, ze nepozval Kotlebu na stretnutie je prejavom nie len jeho arogancie a absencie zmyslu pre pravo a demokraciu, ale aj dalsim dokazom jeho totalnej nekompetentnosti. Taky clovek na svojom mieste nema co hladat.

Mal ho pekne pozvat, dat mu termin ako piatemu pred Kollarom, Bugarom a Prochazkom, ponuknut kavicku, kolacik, zablahozelat k volebnemu vysledku a odprevadit ho zdvorilo ku dveram. To bola jeho psia povinnost. teraz naozaj neviem, ci nam vo svete robi vacsiu hanbu Kotleba alebo Kiska.


Pán prezident sa vyjadril.....

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385894-prezident-kiska-poveri-zostavenim-vlady-roberta-fica/

Pán prezident Kiska asi už zabudol na jedno, že aj on bol zvolený len ako východisko z tej núdze...???

;)
pmajap
07.03.16,17:04
misoft
07.03.16,17:04
upotený úžerník sa dnes ukázal....bratríčkovať sa s fašistami Porošenkom a Erdoganom, to mu problém nerobí, ale ignorovať zástupcu min. 210 000 ľudí, z ktorých mnohí nepochybne volili jeho riedkovlasú hlavu do čela štátu, to áno?
Bratríčkovať? To si ako myslel?
Vraví ti niečo diplomacia? Vraví ti niečo politická etiketa? Vraví ti niečo, že ako hlava štátu je nútený prijať i takého (ako ty nazývaš - fašistické) hlavy štátu?
Ja by som tiež mohol napísať - že (v citácii) toto napísal "vyd*baný podnikateľ".....
misomiso
07.03.16,17:09
Apropos - aby bolo jasne, to, ze som napisal, ze sa teraz po volbach hanbim byt Slovakom stale plati, ale nema to nic spolocne s tym, ze uz sa hanbim znova aj za nasho prezidenta. Pretoze to, ze nepozval Kotlebu na stretnutie je prejavom nie len jeho arogancie a absencie zmyslu pre pravo a demokraciu, ale aj dalsim dokazom jeho totalnej nekompetentnosti. Taky clovek na svojom mieste nema co hladat.

Mal ho pekne pozvat, dat mu termin ako piatemu pred Kollarom, Bugarom a Prochazkom, ponuknut kavicku, kolacik, zablahozelat k volebnemu vysledku a odprevadit ho zdvorilo ku dveram. To bola jeho psia povinnost. teraz naozaj neviem, ci nam vo svete robi vacsiu hanbu Kotleba alebo Kiska.
Pravda je, veru by tym zobral Kotlebovi vietor z plachiet. Teraz bude z Kotlebu martyr a disident.
Ano, preste tak. Takto sa uplne zbytocne vyrabaju disidenti.
Nandrolon
07.03.16,17:18
Takze bugar uz cuvol, vypada to na pravicovu vladu...

Ficovci do basy a nackov sledovat...m
Dobre som sa pobavil. Vsak prechadzka s lipsteinom ich uz za tie necele 2 roky mohli pozatvarat. Asi mali malo casu :-)
A Kotleba je sledovany uz davno na kazdom kroku.
Nandrolon
07.03.16,17:22
Misoft. Ten uzernicky slintos prave vsetko co si vymenoval splachol do zachodu.
lubko6394
07.03.16,17:48
[[/QUOTE]
S tymto sa da v zasade suhlasit. Ale ako to suvisi s Kotlebom a jeho volenim z trucu ?[/QUOTE]
Pre mňa celkom jednoducho. Ak sa niekto nechá zvoliť a potom zo seba robí pána Boha a zo mňa vola tak si nezaslúži aby mňa reprezentoval.
Ako sa to nedá nám štandardi vysvetľujúm ale mám jednu otázku: Ak by neriadené strely mali 75% hlasov a dali sa dokopy v oblastiach kde sa zhodnú tak by to bolo pre mňa dobré či zlé ?
Myslím si že totálna hovadina by neprešla ale zmysluplné návrhy by šancu mali - a to pre mňa zlé nie je. Na to aby bolo lepšie nepotrebujeme štandardné politické strany ale dobré zákony a vymožiteľnosť práva. Štandardi nás len strašia, že bez nich by to určite nešlo, referendum zjednodušiť a uľahčiť však nepokladajú za vhodné, ale to že tí istí blbci čo ich zvolili by mohli rozhodnúť sami nie je kóšer a treba to zatrhnúť/znemožniť.
bjuty smis
07.03.16,18:02
Takze bugar uz cuvol, vypada to na pravicovu vladu...

Ficovci do basy a nackov sledovat...m
Dobre som sa pobavil. Vsak prechadzka s lipsteinom ich uz za tie necele 2 roky mohli pozatvarat. Asi mali malo casu :-)
A Kotleba je sledovany uz davno na kazdom kroku.
Asi moc netusis ,co su sudy, co prokuratura, co policia....

A co politici......ale aspon , ze si sa dobre pobavil...
lubko6394
07.03.16,18:04
Ešte totálna fikcia. SNS 35% Most 35%. Myslíte si, že na tom čo by sa dohodli a odsúhlasili by bolo pre nás občanov neprijateľné ? A prečo je to nemysliteľné ? Pre nás občanov, alebo pre egá politikov ?
Nandrolon
07.03.16,18:18
Bjuty, tak pre istotu ani nezacali :-))))))
Asi mali funkcnu vestecku gulu a vopred uz vedeli ze nevydrzia ani 2 roky.
A teraz to bude este tazsie, kedze Matovic uz nakupil diktafony v akcii :-)
marleau
07.03.16,18:21
upotený úžerník sa dnes ukázal....bratríčkovať sa s fašistami Porošenkom a Erdoganom, to mu problém nerobí, ale ignorovať zástupcu min. 210 000 ľudí, z ktorých mnohí nepochybne volili jeho riedkovlasú hlavu do čela štátu, to áno?
Bratríčkovať? To si ako myslel?
Vraví ti niečo diplomacia? Vraví ti niečo politická etiketa? Mne to nemusí vravieť nič, ja nie som politik, ak to niečo vraví jemu, tak prijme Kotlebu, bol demokraticky zvolený štvrťmiliónom dosplých ľudí. Ty etiketa. Vraví ti niečo, že ako hlava štátu je nútený prijať i takého (ako ty nazývaš - fašistické) hlavy štátu?
Ja by som tiež mohol napísať - že (v citácii) toto napísal "vyd*baný podnikateľ".....

napíš, nie som podnikateľ, som živnostník
kukučka
07.03.16,20:08
duves
07.03.16,20:12
znovu pohľad spoza rieky Moravy (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/03/06/hur-to-dopadnout-nemohlo-a-presto-bude-jeste-hur-aneb-rozbor-slovenskych-voleb/)
akurat som to chcel zalinkovať. inak najlepšie čo som čítal.
pavol54
07.03.16,21:10
znovu pohľad spoza rieky Moravy (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/03/06/hur-to-dopadnout-nemohlo-a-presto-bude-jeste-hur-aneb-rozbor-slovenskych-voleb/)
akurat som to chcel zalinkovať. inak najlepšie čo som čítal.
bez toho aby som to čítal som to konštatoval ráno po voľbách vo dvoch vetách a ten pán to obšírne vysvetlil
sito
07.03.16,23:24
Kotleba, Kotleba, čítam, stále. Ale, mastné vždy vypláva na povrch. Len gorila nie a nie vyliezť ... Keby len gorila ...
Grent
08.03.16,04:21
všetko je to onás ..
Patrik Murárik
08.03.16,04:29
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
buchač
08.03.16,05:36
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!

Piťu...a Matoviča si kde nechal...há .... ???
duves
08.03.16,05:42
Janiela
08.03.16,06:03
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?
1. Hej je pravda, ze som nevolil. nestihol som vybavit volicsky preukaz. Priznal som to a hanbim sa zato
2. Byvam v NL
3. Nehodnotil som ostatnych, dovolil som si vyjadrit nazor na Tvoj prispevok. K Tebe sa vyjadrit neviem, lebo Ta nepoznam.
4. K ovciam som pisal len to, ze o vladach rozhoduju ludia a nie vlady samotne, ergo za zle rozhodnutia sa musia hanbit ludia a nie vlady. Nepisal som ze si hned ovca. Ovcou sa obcan stava v momente, ked sa necha zmanipulovat a este zato vini niekoho ineho.
5. Tiez len nezavazne diskutujem
6. Ani sklamany clovek by nemal volit extremistu

Taiko, nemusel si konkrétne uviesť skratku mesta, mala som dojem, ako by si býval v zahraničí a odtiaľ hodnotil situáciu. Nepresnú otázku som dala.
Ja bývam na východe a dovolím si povedať, že tu väčšina volí Smer, sú to prevažne úradníci s rodinnými príslušníkmi - sedia na teplých miestách a popri tom úspešne "podnikajú". Jasné, že sa držia miesta a preto volia, čo volia. SNS a ĽSNS - i to je tu pochopiteľné. Už sa mi nechce písať o cigánoch. Čo sa týka ĽSNS - Rodobrany sa osobne bojím. Čo sa ľudia budú robiť poriadky, ak by to prešlo.

Nestihol vybaviť voličský preukaz?? Hm.Ja som nakoniec voliť bola. Rozhodla som sa o 5 minút 12. Oslovila som pár známych, pretože som sa nevedela rozhodnúť. Samozrejme, že som sa žiadneho nepýtala komu dá hlas.

V pohode, debatujeme. Len sa tu neobviňujme, nevravím, že navzájom, ja teba alebo ty mňa. Myslím všeobecne.

Stále si stojím za svojim - ak treba tak namierim na seba osobne. Dala som svoj hlas, pretože som verila, sklamali ma, tak som skúšala opäť veriť. Zvolila som v minulosti menšie zlo a opäť nebolo dobre. Opäť som sa snažila. No a teraz som dala hlas a uvidím. Preto sa mám za seba hanbiť??
Tu už vládne ignorancia. Bývam v malom meste, kde sa snažím, vyšla som na posmech a ešte zo mňa urobili problematickú osobu.

Mesto je len malá vzorka Slovenska. Nevzdávam sa. A už vôbec sa nehanbím, za to, že som Slovenka.
taiko
08.03.16,06:03
znovu pohľad spoza rieky Moravy (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/03/06/hur-to-dopadnout-nemohlo-a-presto-bude-jeste-hur-aneb-rozbor-slovenskych-voleb/)
nie je to trosku konspiracne, demagogicke a tendencne ?
napr
1. smer podla mna v BA prehral preto, ze je to tradicna pravicova basta, ktora siuce zakolisala, ale teraz ludia znovu otvorili oci. Ludia su tam viac vzdelani a rozhladeni
2. tie kalkulacie s odhadmi a vyhlasenie, ze Ficovi zobral hlasy len Kotleba tiez stoja podla mna na vode
3. ze pripadna pravicova vlada moze "rozdavat" len 20% tiez podla mna nesedi. Ked sa prestane kradnut, tak sa znizia aj tie mandatorne vydaje a bude viac na "rozdavanie"
4. Bezpochyby sa da povedat, ze sme a dennikn su tiez tendencni a komusi poplatni, ale to ze niekto je niekym plateny sa da pokojne tvrdit aj o autorovi. Ruskom, FSB, Kominternou :)

atd atd
taiko
08.03.16,06:11
Taiko, nemusel si konkrétne uviesť skratku mesta, mala som dojem, ako by si býval v zahraničí a odtiaľ hodnotil situáciu. Nepresnú otázku som dala.
Ja bývam na východe a dovolím si povedať, že tu väčšina volí Smer, sú to prevažne úradníci s rodinnými príslušníkmi - sedia na teplých miestách a popri tom úspešne "podnikajú". Jasné, že sa držia miesta a preto volia, čo volia. SNS a ĽSNS - i to je tu pochopiteľné. Už sa mi nechce písať o cigánoch. Čo sa týka ĽSNS - Rodobrany sa osobne bojím. Čo sa ľudia budú robiť poriadky, ak by to prešlo.

Nestihol vybaviť voličský preukaz?? Hm.Ja som nakoniec voliť bola. Rozhodla som sa o 5 minút 12. Oslovila som pár známych, pretože som sa nevedela rozhodnúť. Samozrejme, že som sa žiadneho nepýtala komu dá hlas.

V pohode, debatujeme. Len sa tu neobviňujme, nevravím, že navzájom, ja teba alebo ty mňa. Myslím všeobecne.

Stále si stojím za svojim - ak treba tak namierim na seba osobne. Dala som svoj hlas, pretože som verila, sklamali ma, tak som skúšala opäť veriť. Zvolila som v minulosti menšie zlo a opäť nebolo dobre. Opäť som sa snažila. No a teraz som dala hlas a uvidím. Preto sa mám za seba hanbiť??
Tu už vládne ignorancia. Bývam v malom meste, kde sa snažím, vyšla som na posmech a ešte zo mňa urobili problematickú osobu.

Mesto je len malá vzorka Slovenska. Nevzdávam sa. A už vôbec sa nehanbím, za to, že som Slovenka.
1. Byvam v zahranici, NL = Holandsko.
2. NIkde som nepisal, ze sa mas hanbit, len som pisal, ze volit extemizmus z trucu, ci z frustracie ,nie je podla mna stastne riesenie. Ak sa nam nepaci dlhodobo nasa reprezentacia, riesenim je napr generalny strajk, ktoreho vysledkom by mohla byt aj zmena voebneho systemu, pravomoci atd. Len nato sme my Slovaci moc neprajni, zavistlivi a sebecki. Len na Svatoplukove pruty keby sme si spomnuli, iba to by stacilo a bolo by nam hej.
3. Ani ja sa nehanbim, ze som Slovak, dokonca som nato potricne hrdy, hlavne po dlhodobom pobyte v zahranici. Len mi je luto, ze tolko z nas sa da stale tak lahko a lacno obalamutit.
bjuty smis
08.03.16,06:13
znovu pohľad spoza rieky Moravy (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/03/06/hur-to-dopadnout-nemohlo-a-presto-bude-jeste-hur-aneb-rozbor-slovenskych-voleb/)

ty vole...
dostal som sa po to, že nechápe, prečo fico prehral v bratislave a západnom slovensku,
ktorý najviac bohatnú vdaka jeho vláde..

čo to je za tela ....
jar88
08.03.16,06:29
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
V tomto máš veľkú pravdu.
Je pravda, že ich tam sedí len pár desiatok, ale oni sedia tam a my tu.

Systém je taký, že ak chceš o niečom rozhodovať, musíš sedieť práve tam, kde sedia oni. Frflaním sa tam teraz nedostaneme a ani ich odtiaľ nedostaneme.
Ľudia hovoria, že cesta do parlamentu stojí veľa peňazí a tak tam sedia bábky dosadené kapitálom.
-----------------------------------------------
Čo tak skúsiť cestu bez veľkých peňazí? Veď tak isto, ako tu frfleme, môžeme každý napísať svoju predstavu o dobrej politike. Následne sa tu môže vytvoriť niekoľko rôznych skupín s veľmi podobnými hodnotami a tie najväčšie si budú vedieť vytvoriť "svoju virtuálnu stranu". Stranu, ktorej by bez kompromisov dali svoj skutočný volebný hlas.
buchač
08.03.16,06:55
Hm....to sú mi ale kritériá...


Ostrí, uniformovaní a tetovaní chlapci ...
Kotlebovi voliči
pohlavie: muži 64 %, ženy 36 %
vekové zloženie: 70 % do 39 rokov, 25 % 40 až 59 rokov, 5 % 60+ rokov
vzdelanie: základné 7 %, bez maturity 18 %, s maturitou 54 %, vysokoškolské 21 %
zamestnanie: manuálni pracovníci 29 %, úradníci 6 %, odborní pracovníci 19 %, živnostníci/podnikatelia 14 %, študenti 14 %, nezamestnaní 5 %, dôchodcovia 5 %, iné 8 %

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385993-extremisti-siria-sa-ako-agresivny-virus/
Veď do tejto kategórie patria skoro všetci športovci....
Vzdelanie majú zväčša len základné, sprostí jak tága, potetovaní od vrchu po spodok...;) :D :D :D
https://www.google.sk/search?q=tetovan%C3%AD+futbalisti&client=opera&hs=TGZ&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiQyd3rzLDLAhUEXRQKHZp4CLwQsAQIFQ
misomiso
08.03.16,07:03
Ak sa nam nepaci dlhodobo nasa reprezentacia, riesenim je napr generalny strajk, ktoreho vysledkom by mohla byt aj zmena voebneho systemu, pravomoci atd

Taiko, generalny strajk ma zmysel v totalitnych rezimoch, kde nemozes volit. Nie v rezimoch, kde prebiehaju slobodne volby. A u nas su volby slobodne, to musime uznat, hoci sa nam casto nepaci, ako je potom stat vedeny politikmi, ktore si narod zvolil.

Rovnako sa mi nepaci nejaka demostracia proti Kotlebovi dva dni po volbach. Ja som tu sice tiez napisal, ze sa hanbim za ludi, ktori ho volili, ale hanbim sa "ticho" a nedemostrujem na ulici proti vysledkom slobodnych volieb. Pretoze tak ademostracia nie je nicim inym, iba demostraciou prosti demokracii a ak sa bude eskalovat, moze viest iba k obcianskej vojne. Urcite nie k tomu, ze sa Kotleba stiahne alebo ze jeho volici "pochopia".
Nandrolon
08.03.16,07:03
Ja som už včera v závere jedného článku čítal, že ho volia len nezamestnaní, nevzdelaní looseri.
Nebolo to písané takto "doslovne" ale malo to presne tento význam.
Sa len smejem.
Propaganda na predčasné voľby už začína teraz.
Odkaz voličom? Nevoľte Kotlebu, lebo ho volia len dementní k*koti.
Som rád, že práve voliči Kotlebu sú imúnni voči mediálnej masáži, takže smola, nepomôže.
Hlupáci si neuvedomujú, že čím viac budú Kotlebovi "srať na hlavu", tým bude mať väčšiu podporu.
misomiso
08.03.16,07:07
Čo tak skúsiť cestu bez veľkých peňazí? Veď tak isto, ako tu frfleme, môžeme každý napísať svoju predstavu o dobrej politike. Následne sa tu môže vytvoriť niekoľko rôznych skupín s veľmi podobnými hodnotami a tie najväčšie si budú vedieť vytvoriť "svoju virtuálnu stranu". Stranu, ktorej by bez kompromisov dali svoj skutočný volebný hlas.

Hovori sa ze za malo penazi malo muziky. Myslim, ze vacsina z nas by nemala problem sa tu na 90% zhodnut v tom, ako by malo spravovanie spolocnosti vyzerat. Nepredpokladam, ze niekto z nas Poradakov by tu presadzoval pravo politickych elit na rozkradanie a pod.

Problem je iba v tom, ako tieto nazory dostat do reality. My si tu mozeme zakladat virtualne strany kolko chceme, ale politiku vzdy budu robit iba ti, ktori spravia to rozhodnutie, ze zmenia svoj zivot, vstanu zo stolicky a zacnu realne zbierat podpisy.

Ja som bol uz par razy tak nasraty, ze som to zvazoval, ale neskor som tu myslienku definitivne zavrhol. Ucim sa zit s tym, "co je k dispozicii" a byt s tym stastny. Zmenil som pohlad na svet.
misomiso
08.03.16,07:10
Ja som už včera v závere jedného článku čítal, že ho volia len nezamestnaní, nevzdelaní looseri.
Nebolo to písané takto "doslovne" ale malo to presne tento význam.
Sa len smejem.
Propaganda na predčasné voľby už začína teraz.
Odkaz voličom? Nevoľte Kotlebu, lebo ho volia len dementní k*koti.
Som rád, že práve voliči Kotlebu sú imúnni voči mediálnej masáži, takže smola, nepomôže.
Hlupáci si neuvedomujú, že čím viac budú Kotlebovi "srať na hlavu", tým bude mať väčšiu podporu.

Skoda toho Kotlebu, pozrel som si video, ma skutocne v mnohych veciach absolutnu pravdu. Lenze clovek, ktory ma za vzor Hitlera nikdy nebude akceptovatelny pre civilizovanych a slusnych ludi. Teraz nemam na mysli vzdelanie, to verim, ze je iba medialna masaz, necudoval by som sa keby ho volili aj VS vzdelani, pretoze v urovni dosiahnuteho vzdelania to nie je.
duves
08.03.16,07:11
Hm....to sú mi ale kritériá...


Ostrí, uniformovaní a tetovaní chlapci ...
Kotlebovi voliči
pohlavie: muži 64 %, ženy 36 %
vekové zloženie: 70 % do 39 rokov, 25 % 40 až 59 rokov, 5 % 60+ rokov
vzdelanie: základné 7 %, bez maturity 18 %, s maturitou 54 %, vysokoškolské 21 %
zamestnanie: manuálni pracovníci 29 %, úradníci 6 %, odborní pracovníci 19 %, živnostníci/podnikatelia 14 %, študenti 14 %, nezamestnaní 5 %, dôchodcovia 5 %, iné 8 %

http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/385993-extremisti-siria-sa-ako-agresivny-virus/
Veď do tejto kategórie patria skoro všetci športovci....
Vzdelanie majú zväčša len základné, sprostí jak tága, potetovaní od vrchu po spodok...;) :D :D :D
https://www.google.sk/search?q=tetovan%C3%AD+futbalisti&client=opera&hs=TGZ&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiQyd3rzLDLAhUEXRQKHZp4CLwQsAQIFQ
To čo je za analyzu?
Ved ho volili viac vzdelaní než nevzdelaní.
S maturitou 54 %, vysokoškolské 21 %, spolu 75%.
KoxXxo
08.03.16,07:26
US embassy už chystá majdan
duves
08.03.16,07:26
Žeby to bola realita? Otázka ani nestojí kto, ale prečo... To je na zamyslenie. Sú toho plné médiá, naše, dokonca si nás odrazu všimli i v zahraničí.
Zase sa raz potvrdilo, že aj "negatívna" reklama je reklama...
No preto, lebo na slovensku sa nekradne, neklame sa voličom, sú vyriešené všetky kauzy (Gorila, Váhostav a pod.) a vinníci potrestaní a zbavení nakradnutého majetku.
Je tu super zamestnanosť a ešte lepšie mzdy. Jednoducho, " žíjem si jak na zámku".
duves
08.03.16,07:27
US embassy už chystá majdan
možu chystať čo chcu, aj buzeranstke vlajky vyvesiť
Nandrolon
08.03.16,07:34
Ja som už včera v závere jedného článku čítal, že ho volia len nezamestnaní, nevzdelaní looseri.
Nebolo to písané takto "doslovne" ale malo to presne tento význam.
Sa len smejem.
Propaganda na predčasné voľby už začína teraz.
Odkaz voličom? Nevoľte Kotlebu, lebo ho volia len dementní k*koti.
Som rád, že práve voliči Kotlebu sú imúnni voči mediálnej masáži, takže smola, nepomôže.
Hlupáci si neuvedomujú, že čím viac budú Kotlebovi "srať na hlavu", tým bude mať väčšiu podporu.

Skoda toho Kotlebu, pozrel som si video, ma skutocne v mnohych veciach absolutnu pravdu. Lenze clovek, ktory ma za vzor Hitlera nikdy nebude akceptovatelny pre civilizovanych a slusnych ludi. Teraz nemam na mysli vzdelanie, to verim, ze je iba medialna masaz, necudoval by som sa keby ho volili aj VS vzdelani, pretoze v urovni dosiahnuteho vzdelania to nie je.
Ťažko povedať, či je jeho vzor fakt hitler. Podľa mňa je to tým, že má "opodstatnenú nenávisť voči cigánom a židom".
Z toho dôvodu má tieto 2 veci spoločné s hitlerom. Možno aj on sám k "hitlerovi" takto prišiel.
Potom je ale väčšina ľudí fašistami. Koho by neštvala neriešená rómska otázka? O druhom radšej nepíšem.
buchač
08.03.16,07:45
Vzdelanie majú zväčša len základné, sprostí jak tága, potetovaní od vrchu po spodok...;) :D :D :D

To čo je za analyzu?
[/QUOTE]

Kurňa...si niekedy pripadám, ako keby som sedel v domove dôchodcov a bavil sa s nesvojprávnymi...

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/smash%20computer.gif http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif
Grent
08.03.16,08:06
Uvidíme čo dokáže Kotleba za rok za dva, s jeho slovami dosť suhlasim ale ten radikalizmus tu nema čo robiť.
Patrik Murárik
08.03.16,08:28
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
V tomto máš veľkú pravdu.
Je pravda, že ich tam sedí len pár desiatok, ale oni sedia tam a my tu.

Systém je taký, že ak chceš o niečom rozhodovať, musíš sedieť práve tam, kde sedia oni. Frflaním sa tam teraz nedostaneme a ani ich odtiaľ nedostaneme.
Ľudia hovoria, že cesta do parlamentu stojí veľa peňazí a tak tam sedia bábky dosadené kapitálom.
-----------------------------------------------
Čo tak skúsiť cestu bez veľkých peňazí? Veď tak isto, ako tu frfleme, môžeme každý napísať svoju predstavu o dobrej politike. Následne sa tu môže vytvoriť niekoľko rôznych skupín s veľmi podobnými hodnotami a tie najväčšie si budú vedieť vytvoriť "svoju virtuálnu stranu". Stranu, ktorej by bez kompromisov dali svoj skutočný volebný hlas.

lenže niekto ich musel zvoliť aby sedeli oni tam ..
Myslím že jednou z najlepšich ciest akou strana alebo samotný ľudia môžu prejsť je postupne, od riadenia okresu, kraja a vyššie
Možno je to trochu naivné z mojej strany ale vidím v tom zmysel. Ak človek teda už nieje milionár alebo aspoň dostatočne za vodou tak nemá skoro šancu sa dostať do parlamentu.
Ale ťažko je tu takto polemizovať čo keby ako ...
Osobne si myslím že šanca na vytvorenie dobrej strany len z nás čo tu frfleme ako píšeš by bola veľká. Otázne je koľko by to trvalo a koľko ľudí by bolo ochotný na tom pracovať roky.
Oliwa
08.03.16,08:43
Nuž, jedného poraďáka sme mali už aj v kresle podpredsedu vlády, aj v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny... Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol, a dnes má šéfa, čo nosí tričko:
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=146832&d=1457348652

Jéééj, mínusky! :D Ktovie za čo... :) Veď každé jedno slovo je pravda...
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/exminister-prace-mihal-exkluzivne-milenke-sanele-sme-zamilovani.html
bjuty smis
08.03.16,09:02
a preto budú teraz zostavovať vládu....

a kdh s ani nie 5 % spytovať to svoje svedomie zo 17. storočia....
buchač
08.03.16,09:08
Nuž, jedného poraďáka sme mali už aj v kresle podpredsedu vlády, aj v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny... Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol, a dnes má šéfa, čo nosí tričko:
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=146832&d=1457348652
...a drb....a už si za neužitočnú jak lanský sneh...;)
Bože, Bože ... kedy už dostanú PONIEKTORÍ účtovníci rozum ???


" Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol..."......a ozaj, čo viac urobil v tej vláde ?
Lebo pre bežného jedinca som nejak zmeny nepostrehol.
Podnikateľov neriešim, tí (vo väčšine) len ojesexuvávajú bežných jedincov....
Patrik Murárik
08.03.16,09:27
Nuž, jedného poraďáka sme mali už aj v kresle podpredsedu vlády, aj v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny... Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol, a dnes má šéfa, čo nosí tričko:
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=146832&d=1457348652
...a drb....a už si za neužitočnú jak lanský sneh...;)
Bože, Bože ... kedy už dostanú PONIEKTORÍ účtovníci rozum ???


" Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol..."......a ozaj, čo viac urobil v tej vláde ?
Lebo pre bežného jedinca som nejak zmeny nepostrehol.
Podnikateľov neriešim, tí (vo väčšine) len ojesexuvávajú bežných jedincov....

Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Ak nechceš zmenu podnikatelskeho prostredia to je ako keby si suhlasil s pracou v azijskych a neviem akych sračkách ktore sem chodia na daňové volno ..
misoft
08.03.16,09:37
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
.............. ..
Je to obojstranné...... štat ojesexuváva podnikateľov a tí ho na oplátku tiež ojesexujú....a často nielen štát, ale i svojich zamestnancov.... (česť výnimkám)....
Patrik Murárik
08.03.16,09:40
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
.............. ..
Je to obojstranné...... štat ojesexuváva podnikateľov a tí ho na oplátku tiež ojesexujú....a často nielen štát, ale i svojich zamestnancov.... (česť výnimkám)....

ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
buchač
08.03.16,09:42
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
BXLmiami
08.03.16,09:48
:-))) Vás to ešte drží?Idem to prečítať :-).
Patrik Murárik
08.03.16,09:54
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?

to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť
buchač
08.03.16,10:00
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť

Ma neštvi... čo ja viem alebo neviem, to nie je podstatné. Čo viem, to viem a preto nadávam.
Veď si zisti rozdiel medzi živnostníkom a podnikateľom.

Nejakého upoteného (ktorý sa na svoje nadrie) živnostníka ja neriešim...ten nech si ojebabráva koho len chce, tomu aj doprajem.
Ja nadávam na podnikateľov - zamestnávateľov, ktorí len (doslovne) zdierajú ...
.....šak už to chopok.
misoft
08.03.16,10:03
ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
Ale to predsa nespôsobil (ako ho tu zatracujú všetci - i keď ja tiež od radosti nevyskakujem) Kotleba a jeho strana.
Kto to spôsobil?
Preber si to spätne. Kto vládol? Kto vymýšľal takéto zákony ako na bežiacom páse? Kto sa mračil? Kto odškrtával okienka? Kotleba? Alebo Hranatý?
Patrik Murárik
08.03.16,10:07
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť

Ma neštvi... čo ja viem alebo neviem, to nie je podstatné. Čo viem, to viem a preto nadávam.
Veď si zisti rozdiel medzi živnostníkom a podnikateľom.

Nejakého upoteného (ktorý sa na svoje nadrie) živnostníka ja neriešim...ten nech si ojebabráva koho len chce, tomu aj doprajem.
Ja nadávam na podnikateľov - zamestnávateľov, ktorí len (doslovne) zdierajú ...
.....šak už to chopok.

splietaš jedneho s druhým, nemožeš robiť rozdiel kvoli jednemu slovičku .. aj malý upotený živnostnik može byť hajzel, ty mu daš urobiť peknu postel s matracom a postel sa za rok rozpadne a matrac po mesiaci vyleží .. bohužial aj taký su ludia ..

to že niekto zdiera zamestnancov je uplne iny problem .. tomu nezabranis tým že podnikatelom ešte viac utiahneš, tým to jedine zhoršíš .. lebo ked je niekto hajzel tak si neutiahne sam ale utiahne ešte viac zamestnancom
pavol54
08.03.16,10:08
Nuž, jedného poraďáka sme mali už aj v kresle podpredsedu vlády, aj v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny... Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol, a dnes má šéfa, čo nosí tričko:
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=146832&d=1457348652
...a drb....a už si za neužitočnú jak lanský sneh...;)
Bože, Bože ... kedy už dostanú PONIEKTORÍ účtovníci rozum ???


" Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol..."......a ozaj, čo viac urobil v tej vláde ?
Lebo pre bežného jedinca som nejak zmeny nepostrehol.
Podnikateľov neriešim, tí (vo väčšine) len ojesexuvávajú bežných jedincov....
význam slova ojesexuvávavajú...?:
Patrik Murárik
08.03.16,10:09
ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
Ale to predsa nespôsobil (ako ho tu zatracujú všetci - i keď ja tiež od radosti nevyskakujem) Kotleba a jeho strana.
Kto to spôsobil?
Preber si to spätne. Kto vládol? Kto vymýšľal takéto zákony ako na bežiacom páse? Kto sa mračil? Kto odškrtával okienka? Kotleba? Alebo Hranatý?

v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
bjuty smis
08.03.16,10:17
bjuty smis
08.03.16,10:23
patrik murárik

vieš, čo je to dogma ?
Patrik Murárik
08.03.16,10:27
patrik murárik

vieš, čo je to dogma ?


čo tym chceš povedať ?
bjuty smis
08.03.16,10:33
otázkou na otázku sa neodpovedá...
Patrik Murárik
08.03.16,10:34
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
bjuty smis
08.03.16,10:37
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí :)
Patrik Murárik
08.03.16,10:41
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí :)


že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí :)

tiež mám ten pocit, ale fakt mi vadí keď sa ludia riadia takýmito blbosťami v živote
misoft
08.03.16,10:44
v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
Nespomínal - naznačil.... Spomínal si, ako sa menili odvody. Zákony na to vymýšľala vládnuca garnitúra.


Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!....je to niečia vina? K...bu asi nie..... ten na plnú hubu povedal to, čo F.... zaonačoval tabuľkami, odškrtávaním okienok, zahmlievaním, vymýšľaním "zákonov", rozdávaním našich peňazí svojim riťolezom, vyťahovaním káuz, titulovaním všetkých naokolo IDIOTMI....
Toto F..a potopilo a K...u hore vynieslo.
4 roky sme populistovi dovoľovali bačovať tak, ako sa mu zachcelo. 4 roky si myslel, že je Pán Boh, že môže všetko... Teraz mu národ ukázal, že nie je všemocný, že nie je našim PÁNOM, ale je našim SLUHOM a ako sluha sa neosvedčil... (teda len trochu)....
buchač
08.03.16,10:46
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....
to ho nik nepresvedčí :)

1. Máš pravdu, nepresvedčí....na základe skúseností nepresvedčí !
2. Zabudol si na to dosť dôležité slovíčko.... " PONIEKTORÍ"...čiže ja netvrdím, že všetci.
kopretinka
08.03.16,10:47
takže poslanci-celevriti z televízie tam majú o účesy postarané,majú tam aj kaderníka svojho........
taiko
08.03.16,10:53
Ak sa nam nepaci dlhodobo nasa reprezentacia, riesenim je napr generalny strajk, ktoreho vysledkom by mohla byt aj zmena voebneho systemu, pravomoci atd

Taiko, generalny strajk ma zmysel v totalitnych rezimoch, kde nemozes volit. Nie v rezimoch, kde prebiehaju slobodne volby. A u nas su volby slobodne, to musime uznat, hoci sa nam casto nepaci, ako je potom stat vedeny politikmi, ktore si narod zvolil.

Rovnako sa mi nepaci nejaka demostracia proti Kotlebovi dva dni po volbach. Ja som tu sice tiez napisal, ze sa hanbim za ludi, ktori ho volili, ale hanbim sa "ticho" a nedemostrujem na ulici proti vysledkom slobodnych volieb. Pretoze tak ademostracia nie je nicim inym, iba demostraciou prosti demokracii a ak sa bude eskalovat, moze viest iba k obcianskej vojne. Urcite nie k tomu, ze sa Kotleba stiahne alebo ze jeho volici "pochopia".
a co ked sa pri moci stale striedaju politici, ktori si demokraciu nastavili a vyuzivaju vo svoj prospech? Niektori tu pisali, ze sa citia mnohokrat oklamani ludmi ktorych volili. To stale maju cakat na novych, ktori ich zase oklamu ? Generlalny strajk je legitimny nastroj a podla mne je lepsi ako cakat cele 4 roky, kym ma zase niekto zacne zneuzivat mandat, ktory si mu vo volbach dal. Ak by sa 2-3 krat stalo, zeby obcania zvolenu vladu poslali do prevelebnej v strede volebneho obdobia, mozno by si politici davali lepsi pozor, aby pracovali pre ludi a pre stat a nie pre seba a kamaratov.
Takto sa len nechavaju zvolit a robia si 4 roky z ludi prdel.
buchač
08.03.16,10:58
Pfúúúúú.......

....a to už sme sa kde posunuli ?

Na úroveň niektorých médií, ktoré bloknú príspevok, alebo ho rovno vymažú ???

Tak díky Broňa...
misoft
08.03.16,10:59
A budem pokračovať:
Ko.....a má svoje názory a antipatie voči niektorým.... a kto ich nemá? V Krasnohorskom Podhradí poukázal na Romulánov, ktorí si svojvoľne obsadili cudzie pozemky, neplatili za to (ale majiteľ pozemku dane platiť musel - pretože to nariadila vláda). Keď dostal "darom" pozemok a chcel uplatniť svoje vlastnícke právo (síce svojim spôsobom, ktorý nebol celkom čistý a právny) - odrazu sa zdvihla vlna odporu. Ak toto isté urobil iný majiteľ pozemku, kde mal nasáčkovaných Romulánov - prečo toho majiteľa nenazývali fašistom?
Ale keď si Romuláni odkúpili (hoci aj za symbolickú cenu) tie fliačiky zeme.... Ko...a už proti nim v tomto nepovedal ani mäkké F! Bol to ich pozemok... a z toho im vyplývali práva i povinnosti.
Na druhej strane.... rozdávanie stimulov pre investorov od F..a - dáva zo spoločného, pričom ani nepozerá, komu dáva. Viď posledná investícia (odklepnutie) TRI dni pred voľbami!!!!!
Darmo sa ten Noble oháňa rôznymi onými..., za spoločníkov má "podnikateľov, ktorí sú v zameriavači FBI a Interpolu (áno - toho Interpolu, kde on pôsobil) pre majetkové a finančné podvody. Že nie sú v USA odsúdení? Pretože formálne nepôsobili tam. Ale to neznamená, že sú čistí!
A takýmto neistým investorom on dal naše peniaze.
Ako som skôr písal - tiež nesúhlasím s niektorými prejavmi Ko...u, s jeho niektorými metódami, ale na druhej strane - otvorene pomenoval to, čo ten druhý radšej protiútokom zamietol pod koberec....
Patrik Murárik
08.03.16,11:08
Takže repete.



tiež mám ten pocit, ale fakt mi vadí keď sa ludia riadia takýmito blbosťami v živote

Ja Ti mám pocit, že si podobného razenia ako Holanďan.
Síce vzdelaní...no sprostí a neskúsení.

Ak zažiješ nevyplatenie minimálnej mzdy pár krát za sebou, tak potom....až potom sa ozvi.
Inak by som šiel na Tvojom mieste do Holandska a tam v duete bol pekne tíško.

Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
Oliwa
08.03.16,11:15
Tai, už ma začínaš pomaly s tým generálnym štrajkom serinkať... ;):) Už som raz na tento Tvoj nápad reagovala, nemienim sa opakovať, ale:
1. načo agituješ za štrajk, keď predvčerom skončili legitímne voľby
2. a čo po štrajku? tiež by nasledovali voľby, ako v 89 alebo by nám vládol štrajkový výbor či čo?
2. ak by sa konal, predpokladám, že by si sa ho nezúčastnil, lebo... dôvod by sa už našiel...
Patrik Murárik
08.03.16,11:16
v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
Nespomínal - naznačil.... Spomínal si, ako sa menili odvody. Zákony na to vymýšľala vládnuca garnitúra.


Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!....je to niečia vina? K...bu asi nie..... ten na plnú hubu povedal to, čo F.... zaonačoval tabuľkami, odškrtávaním okienok, zahmlievaním, vymýšľaním "zákonov", rozdávaním našich peňazí svojim riťolezom, vyťahovaním káuz, titulovaním všetkých naokolo IDIOTMI....
Toto F..a potopilo a K...u hore vynieslo.
4 roky sme populistovi dovoľovali bačovať tak, ako sa mu zachcelo. 4 roky si myslel, že je Pán Boh, že môže všetko... Teraz mu národ ukázal, že nie je všemocný, že nie je našim PÁNOM, ale je našim SLUHOM a ako sluha sa neosvedčil... (teda len trochu)....

ked si prejdeš nejaku stranu dozadu tak som tam písal aj to že za všetko može proste Smer a sytsem aky tu je, takže asi si ma zle pochopil ..
Kotleba je len výsledok systému. Ja rovnako tvrdím že to čo hovorí je vo vela pripadoch pravda, tiež ma urazaju tie vyhody ciganov a inych nezamestnanych čo len sedia na riti a poberaju socialne ..
Kotleba prišiel s tym že vyrieši to čo ludia chcu aby sa riešilo a nerieši sa.
Avšak aj ked za týmto všetkým stojim za Kotlebom, nikdy za ním stať nebudem ako za premierom alebo niekym kto by to tu mal riadiť..
misoft
08.03.16,11:19
Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
Nadviažem na tvoje poznámky.....
Toto práve vládnuca garnitúra prispôsobila k obrazu svojmu. Pre čo najvyšší zisk do rozpočtu deptali podnikateľov i živnostníkov (a samozrejme tí sa snažili prežiť, často i prekročením zákona, alebo ukrátením svojich zamestnancov) odvodmi, nezmyselnými zákonmi (napr. i ten o zahlasovaní odpadov....), odbory si hľadeli svojho (teplého miestečka) a podlizovali sa garnitúre (pretože tá by - akože sú proti vláde - zrušila tripartitu), kontroly vykonávali opäť len picmochovia, zavesení na garnitúre - kontrolovali malých, no veľkých (i podporovateľov "vedúcej" strany) nechali na pokoji a prašule utekali (tunely v tuneloch, lacné drahé CTčká, Váhostav a ďalšie).
Teraz prídu iní - a bývala garnitúra má stiahnuté polky - tuší, že sa odhalia ich prešľapy a odr*avanie národa....
buchač
08.03.16,11:22
Tai, už ma začínaš pomaly s tým generálnym štrajkom serinkať... ;):) Už som na to síce raz reagovala, nemienim sa opakovať, ale:
1. načo agituješ za štrajk, keď sme tu mali legitímne voľby
2. a čo po štrajku? tiež by nasledovali voľby, ako v 89 alebo by nám vládol štrajkový výbor či čo?
2. ak by sa konal, predpokladám, že by si sa ho nezúčastnil, lebo... dôvod by sa už našiel...

Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.

Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.

Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
Patrik Murárik
08.03.16,11:25
Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
Nadviažem na tvoje poznámky.....
Toto práve vládnuca garnitúra prispôsobila k obrazu svojmu. Pre čo najvyšší zisk do rozpočtu deptali podnikateľov i živnostníkov (a samozrejme tí sa snažili prežiť, často i prekročením zákona, alebo ukrátením svojich zamestnancov) odvodmi, nezmyselnými zákonmi (napr. i ten o zahlasovaní odpadov....), odbory si hľadeli svojho (teplého miestečka) a podlizovali sa garnitúre (pretože tá by - akože sú proti vláde - zrušila tripartitu), kontroly vykonávali opäť len picmochovia, zavesení na garnitúre - kontrolovali malých, no veľkých (i podporovateľov "vedúcej" strany) nechali na pokoji a prašule utekali (tunely v tuneloch, lacné drahé CTčká, Váhostav a ďalšie).
Teraz prídu iní - a bývala garnitúra má stiahnuté polky - tuší, že sa odhalia ich prešľapy a odr*avanie národa....

Podnikatelske prostredie na SK je proste choré, z toho ma nikto nepresvedči o opaku ..
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..
buchač
08.03.16,11:35
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..

:D :D :D :D
Povedzme, že od roku 1990 na to čakáme...;)
Človeče, to ste s Taikom ešte len kačera po pieskovisku ťahali...;)

Vaše vnúčatá sa (možno) dočkajú...:rolleyes:
duves
08.03.16,11:36
korela
08.03.16,11:37
Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.

Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.

Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
Prepáč, ale musím. To si si až dnes všimol?
Patrik Murárik
08.03.16,11:40
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..

:D :D :D :D
Povedzme, že od roku 1990 na to čakáme...;)
Človeče, to ste s Taikom ešte len kačera po pieskovisku ťahali...;)

Vaše vnúčatá sa (možno) dočkajú...:rolleyes:

Tak to by sme to tu asi mali spolu rozbehnúť, pretože ináč to tu bude stále len o plači a sťažovaní ..
Možno už ty a kopa ďalšich ludi ste unavený z celej politiky no pár nás tu chce stále dobre žiť .. :D
Nandrolon
08.03.16,11:42
buchač
08.03.16,11:46
Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.
Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.
Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
Prepáč, ale musím. To si si až dnes všimol?

Sa zabijem, že až dnes ? ;)
Nestíham všetko...:D
Patrik Murárik
08.03.16,11:47
Tak, Danko začína tvrdý boj o svoje miesto vo vláde.
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533127/Zasadne-vyhlasenie-Danka-zo-SNS-meni-pomer-sil--Tvrda-rana-Sulikovym-planom

Jedine otazky na Smer a SaS maju podla mna význam, ostatné vyzerajú skor ako otázky že pýtam sa aby som bol zaujímavý a vzbudil rešpekt ..
Beriem ako + že sa zatiual vyjadruje tak že so Smerom nie no robiť tu zo seba geroja nemusí ..
Oliwa
08.03.16,12:00
Tak, Danko začína tvrdý boj o svoje miesto vo vláde.
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533127/Zasadne-vyhlasenie-Danka-zo-SNS-meni-pomer-sil--Tvrda-rana-Sulikovym-planom
Boj o miesto pod Slnkom prebieha za každého počasia...
jar88
08.03.16,12:01
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
V tomto máš veľkú pravdu.
Je pravda, že ich tam sedí len pár desiatok, ale oni sedia tam a my tu.

Systém je taký, že ak chceš o niečom rozhodovať, musíš sedieť práve tam, kde sedia oni. Frflaním sa tam teraz nedostaneme a ani ich odtiaľ nedostaneme.
Ľudia hovoria, že cesta do parlamentu stojí veľa peňazí a tak tam sedia bábky dosadené kapitálom.
-----------------------------------------------
Čo tak skúsiť cestu bez veľkých peňazí? Veď tak isto, ako tu frfleme, môžeme každý napísať svoju predstavu o dobrej politike. Následne sa tu môže vytvoriť niekoľko rôznych skupín s veľmi podobnými hodnotami a tie najväčšie si budú vedieť vytvoriť "svoju virtuálnu stranu". Stranu, ktorej by bez kompromisov dali svoj skutočný volebný hlas.

lenže niekto ich musel zvoliť aby sedeli oni tam ..
Myslím že jednou z najlepšich ciest akou strana alebo samotný ľudia môžu prejsť je postupne, od riadenia okresu, kraja a vyššie
Možno je to trochu naivné z mojej strany ale vidím v tom zmysel. Ak človek teda už nieje milionár alebo aspoň dostatočne za vodou tak nemá skoro šancu sa dostať do parlamentu.
Ale ťažko je tu takto polemizovať čo keby ako ...
Osobne si myslím že šanca na vytvorenie dobrej strany len z nás čo tu frfleme ako píšeš by bola veľká. Otázne je koľko by to trvalo a koľko ľudí by bolo ochotný na tom pracovať roky.
Prečo polemizovať, keď sa to dá rovno skúsiť?

Nič ľahšie a jednoduchšie, ako rovno založiť tému "virtuálna strana" priamo tu na Porade nejestvuje.:) Následne by sa videlo, koľko ľudí by do nej vstúpilo a za akých podmienok. Sami by si upravovali v debate body programu, jasné že aj stanovy a aj svojich kandidátov.
---------------------------------------
Naviac, komu by sa niečo na tej pôvodnej "virtuálnej strane" nejako veľmi nepáčilo, tak sa môže pokojne ohradiť, či dokonca si založiť ďalšiu "virtuálnu stranu č.2". Jasné, že by bola skoro totožná s tou prvou, ale bez toho, čo sa mu nepáči. Pritom by aj ďalší mohli prestúpiť a svojim členstvom ju budovať iným smerom.
----------------------------------------
Prebiehalo by to skoro, ako prirodzená evolúcia. A zadarmo.:)
Až by mala nejaká tá "virtuálna strana (napríklad) č.15" napríklad 250 000 virtuálnych členov, potom je už najmenej založiť aj skutočnú politickú stranu. Stranu, ktorá má rovno aj 250 000 členov - nie len sympatizantov.
bjuty smis
08.03.16,12:06
a aký si vymyslel názov :)
Nandrolon
08.03.16,12:08
Strana Čaka Norisa
Oliwa
08.03.16,12:19
SVV ... spolu vieme viac :D
Patrik Murárik
08.03.16,12:23
jar88 - no teoreticky by to bolo možné a myslím že by to mohlo mať aj celkom úspech no do strany potrebuješ hlavne vela odbornikov nie len diskutérov ..
bjuty smis
08.03.16,12:28
alebo
NSHVPD

nepozabíjame sa hned v prvý deň....
taiko
08.03.16,12:45
Tai, už ma začínaš pomaly s tým generálnym štrajkom serinkať... ;):) Už som raz na tento Tvoj nápad reagovala, nemienim sa opakovať, ale:
1. načo agituješ za štrajk, keď predvčerom skončili legitímne voľby
2. a čo po štrajku? tiež by nasledovali voľby, ako v 89 alebo by nám vládol štrajkový výbor či čo?
2. ak by sa konal, predpokladám, že by si sa ho nezúčastnil, lebo... dôvod by sa už našiel...
1. Oliwa ja neagitujem, len pisem, ze aj ine sa da robit nez 1 krat za 4 roky volit, nechat sa opakovane obalamutit a potom plakat a nadavat a hlavne z frustracie a trucu volit extremistu.
2. Po strajku by mohla nasledovat zmena ustavy napr.. Mohol by sa volebny system zmenit, moholi by sa uzakonnit zakaz schrankovych firiem pri statnych zakazkach atd atd atd. Generalny stajk som spomenul ako jednu z moznosti. Vo vseobecnosti. Ako sposob reakcie na nespokojnost.
K Tvojmu bodu 3. Ja som tiez uz pisal, ze ja strajkovat nepotrebujem. Ja sa mam vyborne. Mesacne zarobim, to co priemerny stastnejsi Slovak za rok. Len tu niektori placu, ze nemaju na rozka a ze zato moze ta ci ona vlada. :(
korela
08.03.16,13:05
http://www.etrend.sk/ekonomika/danko-nemieni-hladat-prieniky-s-mostom-bez-neho-pravicova-vlada-nebude.html
Danko nemieni hľadať prieniky s Mostom, bez neho pravicová vláda nebude
Neuvažuje o spolupráci s ľuďmi, ktorí presadzujú autonómiu
jar88
08.03.16,13:29
jar88 - no teoreticky by to bolo možné a myslím že by to mohlo mať aj celkom úspech no do strany potrebuješ hlavne vela odbornikov nie len diskutérov ..
Ale veď tu je každý odborník.;) Buchačom počnúc, cez duvesa, taika, atd. až po teba a po mňa.:)
-----------------------------------
Každý vie niečo a SVV - Spolu Vieme Viac.
Virtuálna Strana VS SVV. :)
---------------------------------------
Poďme zliepať základné zásady, aby bolo čo upresňovať.
Vždy to bude lepšie, ako toto vzájomné napádanie.
misoft
08.03.16,13:41
Podnikatelske prostredie na SK je proste choré, z toho ma nikto nepresvedči o opaku ..
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..
No práve... veď to chcú vidieť i tí podnikatelia (nie však "podnikatelia" a figúrky z daňových rajov a sídel spoločností - schránkových firiem - kde v jednom done ich je i 70000 - ako to nedávno zistili kdesi v Karibiku - budova, v ktorej podľa prihlásených subjektov býva 70000 osôb).
Keď sme už pri tom..... R.F. (pozor - nie Ruská Federácia) vykrikoval "budovateľské heslá" voči schránkovým firmám - ako im to zatrhne a pod. Zatrhol - tůdle!
misomiso
08.03.16,13:46
US embassy už chystá majdan
Neviem, preco tento priepevok dostal minusku, ale mne sa zda, ze to nemusi byt uplny nezmysel. Nevidim dovod, preco by jedna a ta ista moc nejako rozhodla o sposobe riesenia svojho politickeho vplyvu niekde na opacnom konci sveta (v Europe) a sucasne by vyssie uvedene nemohla (neuvazovala) uplatnit zopar stoviek km "vedla".

Iste uz ti, co popotahuju motuziky riesia mnohe scenare. Preto sa urcite nezucasnim ziadnej demonstracie, ani proti Kotlebovi, ani za neho, ani za nic ine, pretoze by som iste ani len netusil, kto je skutocnym organizatorom a co tym naozaj sleduje.
misoft
08.03.16,13:48
Natrafil som na toto:
http://stevik.blog.sme.sk/c/406934/fasizmus-ci-diskriminacia-poriadku.html?ref=tit
Skúste prečítať.... mnohé je pravda....
BXLmiami
08.03.16,13:49
Tiež rozmýšľam proti čomu protestujú.Boli demokratické voľby,proti nim protestujú?Nedopadli podľa Sme a DenníkaN?Tragédia fakt.