duves
08.03.16,14:58
Natrafil som na toto:
http://stevik.blog.sme.sk/c/406934/fasizmus-ci-diskriminacia-poriadku.html?ref=tit
Skúste prečítať.... mnohé je pravda....
Ľutujeme. Stránku sa nepodarilo nájsť.
misomiso
08.03.16,14:00
Ťažko povedať, či je jeho vzor fakt hitler. Podľa mňa je to tým, že má "opodstatnenú nenávisť voči cigánom a židom".
Z toho dôvodu má tieto 2 veci spoločné s hitlerom. Možno aj on sám k "hitlerovi" takto prišiel.
Potom je ale väčšina ľudí fašistami. Koho by neštvala neriešená rómska otázka? O druhom radšej nepíšem.

Predsa sa tu nebudeme hrat na slepu babu. Okrem toho, ze otvorene ospevoval Tisa, stale pouziva fasisticke symboly, dokonca este aj v oficialnych dokumentoch, ktore kazdy z nas v sobotu drzal v ruke (volebne listky). Svojich klucovych ludi zaradil na 44. a 88. miesto kandidatky, takto sa so spolocnostou a s "organmi cinnymi v trestnom konani" hra na macku a mys. Kedze poradia 44 a 88 boli legalnou sucastou zoznamov a tieto cisla pouzivali aj ine strany, nikto mu nic nemoze dokazat, aj ked kazdy vie, ze ide o fasisticke kody.

Ak ma niekto "opotstatnenu nevavist" k nejakym rasam alebo komunitam, stale s tym nemam problem. Otazka je, ako to chce riesit. Hlasenim sa k Hitlerovi dava jasne najavo, ze to chce riesot fyzickou likvidaciu v plyne. A suhlasi s tym 9% Sovakov. Toto je problem.

Ja tiez mozem povazovat povlak na mojich zuboch za problem, ale nebudem ho riesit pouzitim zieraviny, napr. Sava, ale prostriedkami, ktore su na to vhodne a primerane. Iba pouzitie neprimeranych prostriedkov robila z Hitlera zloducha, nic ine. Nikto by nemohol namietat, ak by chcel iba legislativne upravit vztahy medzi Zidmi a Nemcami v Nemecku tak, aby Nemci neboli diskriminovani (co v tom case casto naozaj evidentne boli).

Pokial by Kotlebovi islo iba o napravu vztahov s mensinami (rovnake prava aj povinnosti, peniaze iba za pracu a.t.d.) a nie o ich fyzicku likvidaciu, tak by nemusel pouzivat take symbolicke kody, napriklad.

Bez ohladu na to, ci by to bolo z moralneho hladiska spravne: To si naozaj 9% Slovakov mysli, ze sa v 21. storoci da v strednej Europe riesit nejaky problem spoluzitia mensin ich splynovanim, navyse bez fatalneho dosledku na majrotitu? Ved ani Hitlrerovi sa to nepodarilo. To splynovanie sa mu na 90% podarilo, ale fatalnym nasledkom na jeho vlastny narod nedokazal zabranit.
KoxXxo
08.03.16,14:30
KoxXxo
08.03.16,14:34
pavol54
08.03.16,14:35
http://www.etrend.sk/ekonomika/danko-nemieni-hladat-prieniky-s-mostom-bez-neho-pravicova-vlada-nebude.html
Danko nemieni hľadať prieniky s Mostom, bez neho pravicová vláda nebude
Neuvažuje o spolupráci s ľuďmi, ktorí presadzujú autonómiu
Uvažoval niekto ako sa zostavuje vláda?: 2 strany sa nedostanú do koalície a ani chcú byť vo vláde že?: Teoreticky ak fico zostaví vládu v menšine a nechá si schváliť programové vyhlásenie za určitých podmienok môže dostať v parlamente dôveru lebo niektoré strany sa v opačnom prípade nemusia už dostať v nových voľbách do parlamentu na to ani nemusí byť koalično opozičná zmluva čo si myslíš o tom Ty?
KoxXxo
08.03.16,14:38
z fejsbúku:

Fero Frenky Árvai
Včera o 7:23 ·
Čo je to extrémista.??? 87% Slovákov je extrémista:
Extrémne nízke mzdy !!!
Extrémne nízke dôchodky !!!
Extrémne nízke materské !!!
Extrémne nízka úroveň života v EÚ na rozdiel od zlodejov vo vláde a menežmentu ich firiem a menežmentu čo nás zotročujú z USA a EÚ.
Extrémne vysoké DPH aby mali čo rozkrádať.!!
Extrémne veľa až 3.000 000 exekúcií na pracujúcich i nezamestnaných vďaka vláde SR a ich úžerníkoch a finančných žralokoch!!!
Extrémne drahé potraviny na mzdy občanov a predražené lieky na pomer odvodov do zdravotných poisťovní ktoré tiež tunelujú a rozkrádajú !!!
Extrémne vysoké ceny PHM, Elektriny, Plynu a vody !!!! Kvôli kartelu ktorý si tu vytvorili pre ďalšie sa obohacovanie na úkor pracujúcej väčšiny !!!!
Predražené autá a odvody za ne a cesty ne prejazdné ani z traktormi, a zase len vďaka úplatkom s za predaniu sa západným firmám v ktorých nás mlátia ich menežeri a zdierajú !!!
A Extrémne nízka vyhliadka do lepšej budúcnosti !!!
Tak že ÁNO !!! Sme Extrémisti !!!!
Vynechal som niečo ????
Nandrolon
08.03.16,14:48
Misomiso. Ale ved tie jeho extremisticke maniere su prave preto take, aby si to ludia vsimli. Ak by to vyjadroval tak, ako to pises ty, v zaplave obrovskeho balastu v tlacenych aj televiznych mediach by si to nikto nevsimol.
Vsimni si, ze aj TV ked dava nejaku dolezitu spravu, tak to umocni vyraznou, vystrednou zvukovou kulisou. Alebo situacia v horore, zvuk detto.
Sr sa nachadza uz niekolko rokov v tak velkych srackach, ze sa musi udiat nieco extremne velke, aby sa ludia zobudili. Tu by muselo zauradovat naraz 15 Harmanov, aby sa realne zacalo nieco diat.
O plynovych komorach tu je trochu odveci pisat, ale taky trest smrti by sa mal jednoznacne obnovit a verim, ze by to malo vacsinovu podporu ludi.
kukučka
08.03.16,15:10
taiko, generálny štrajk? Kto by ho organizoval a ako by dopadol? Aj štrajk, aj organizátor? V Česku sa podarilo odhaliť provokatéra. zatiaľ čo u nás na proteste proti Gorile dal Lipšič použiť vodné delá!!! Je znovu v parlamente a znovu túži byť ministrom. Fuj.

policejni-provokace (http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2269-jak-ministr-chovanec-zkoumal-az-vyzkoumal-o-policejni-provokace-neslo-ale-presto-za-nimi-stoji-putin-kremelsky-zlocinec-na-vyprave-v-praze-naplanoval-to-s-generalem-pavlem-havlisticka-fraska.htm)
Nandrolon
08.03.16,15:38
V SR je generalny strajk prakticky nemozny. Teoreticky je mozne vsetko, aj ze niekto ma permanentny generalny strajk buniek sedej kory.
lujza.j
08.03.16,15:58
Kukuč...ano gargamel je znovu tam.....a chce byt zas......
misomiso
08.03.16,16:23
Misomiso. Ale ved tie jeho extremisticke maniere su prave preto take, aby si to ludia vsimli. Ak by to vyjadroval tak, ako to pises ty, v zaplave obrovskeho balastu v tlacenych aj televiznych mediach by si to nikto nevsimol.
Vsimni si, ze aj TV ked dava nejaku dolezitu spravu, tak to umocni vyraznou, vystrednou zvukovou kulisou. Alebo situacia v horore, zvuk detto.
Sr sa nachadza uz niekolko rokov v tak velkych srackach, ze sa musi udiat nieco extremne velke, aby sa ludia zobudili. Tu by muselo zauradovat naraz 15 Harmanov, aby sa realne zacalo nieco diat.
O plynovych komorach tu je trochu odveci pisat, ale taky trest smrti by sa mal jednoznacne obnovit a verim, ze by to malo vacsinovu podporu ludi.

Lenze to je princip Dostojevskeho Zlocin a trest. Akoze idem sluzit vyssiemu zaujmu a cielu, tak mozem vsetko, aj zabit bezbrannu staru zenu.

To akoze ja, ked budem chciet ocistit slovensku politiku od grazlov tak mozem nechat v strede mesta vybuchnut bombu, aby si ma ludia vsimli? No iste by to splnilo svoj ucel, iste by si ma vsimli viac, ako keby som sa uchadzal o ich pozornost standardnou cestou.
misomiso
08.03.16,16:26
Co sa tyka generalneho strajku, Taiko, nezijes ty este pred rokom 89?

Neviem ci si zachytil, ale statne podnky tu uz vlastne nemame. Uz ani plynarne nie su statne, skoly a nemocnice povacsinou tiez nie. To chces robit ekonomicku skodu svojmu zamestnavatelovi, ktory s tym nic nema, kto je prave vo vlade a ktory to nemoze rovnako ako ty nijako ovplyvnit? Ked firma nebude mat niekolko dni alebo tyzdnov prijmy, iba vydavky tak to potom umozni tvojmu zamestnavatelovi dat ti konecne vyssi plat?
duves
08.03.16,16:33
taiko, generálny štrajk? Kto by ho organizoval a ako by dopadol? Aj štrajk, aj organizátor? V Česku sa podarilo odhaliť provokatéra. zatiaľ čo u nás na proteste proti Gorile dal Lipšič použiť vodné delá!!! Je znovu v parlamente a znovu túži byť ministrom. Fuj.

policejni-provokace (http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2269-jak-ministr-chovanec-zkoumal-az-vyzkoumal-o-policejni-provokace-neslo-ale-presto-za-nimi-stoji-putin-kremelsky-zlocinec-na-vyprave-v-praze-naplanoval-to-s-generalem-pavlem-havlisticka-fraska.htm)
keby len delá, zasahujuci policajti dolamali protestujúcim ruky. Lipšic je hajzlík.
https://youtu.be/URMvQ8PNtzs
buchač
08.03.16,16:52
Co sa tyka generalneho strajku, Taiko, nezijes ty este pred rokom 89?


Já Ti nevím Karle.
Ale poslednú dobu mám dojem, že v Holandsku je v ponuke lepší matroš.

Na druhej strane platí Mt7, 6.
Nandrolon
08.03.16,17:03
Misomiso... Ved nikto tu nejde stare babky vrazdit. Priznaj ale, ze vsetky media su zmanipulovane, je tu schema co komu patri a tak. A cez tie media idu cielene do eteru urcite informacie, alebo balast, ktory ma zakryt urcite temy principom zahltenia.
Aby si bezny slovensky volic niecoho vsimol, musi sa udiat nieco co sa vymyka beznemu stereotypu.
korela
08.03.16,17:05
http://www.etrend.sk/ekonomika/danko-nemieni-hladat-prieniky-s-mostom-bez-neho-pravicova-vlada-nebude.html
Danko nemieni hľadať prieniky s Mostom, bez neho pravicová vláda nebude
Neuvažuje o spolupráci s ľuďmi, ktorí presadzujú autonómiu
Uvažoval niekto ako sa zostavuje vláda?: 2 strany sa nedostanú do koalície a ani chcú byť vo vláde že?: Teoreticky ak fico zostaví vládu v menšine a nechá si schváliť programové vyhlásenie za určitých podmienok môže dostať v parlamente dôveru lebo niektoré strany sa v opačnom prípade nemusia už dostať v nových voľbách do parlamentu na to ani nemusí byť koalično opozičná zmluva čo si myslíš o tom Ty?
Neviem si predstaviť v tejto chvíli nič. Pretože v dopísanom scenári si autor nebude chcieť robiť korekcie. Stať sa môže skutočne čokoľvek.
Horšie je, že dnes nejde iba o SR. Mali by sme byť ako obyvatelia veľmi opatrní a nepodľahnúť emóciám.
Tvoja úvaha je logická.
misoft
08.03.16,18:14
Natrafil som na toto:
http://stevik.blog.sme.sk/c/406934/fasizmus-ci-diskriminacia-poriadku.html?ref=tit
Skúste prečítať.... mnohé je pravda....
Ľutujeme. Stránku sa nepodarilo nájsť.
Ty brďo..... rýchlo ju stiahli z obehu..... Štyri hodiny som bol OUT a už ju zmazali.... Sú teda fakt rýchli!
aktaK
08.03.16,18:43
pre bývalých trémistov:
http://www.slobodnyvysielac.sk/podujatie/v-prvej-linii-marian-kotleba-objekt-povolebnej-hysterie/


ide vám pustit slobodny vysielač?
alebo to blokli :) ?
misoft
08.03.16,18:45
Asi ho pekne blokli:
Ani stream nefunguje stream.slobodnyvysielac.sk:8000/stream
A http://www.slobodnyvysielac.sk/podujatie/v-prvej-linii-marian-kotleba-objekt-povolebnej-hysterie/
= 503 Service temporarily unavailable

Žeby smrteľné kŕče dosluhujúcej vedúcej garnitúry?
aktaK
08.03.16,18:48
no nič, bola som zvedavá,
...teraz som ešte viac :D
aktaK
08.03.16,18:59
stiahnite si aplikaciu pre android tunein radio,
cez toto to funguje...
pmajap
08.03.16,19:11
Asi ho pekne blokli:
Ani stream nefunguje stream.slobodnyvysielac.sk:8000/stream (http://stream.slobodnyvysielac.sk:8000/stream)
A http://www.slobodnyvysielac.sk/podujatie/v-prvej-linii-marian-kotleba-objekt-povolebnej-hysterie/
= 503 Service temporarily unavailable

Žeby smrteľné kŕče dosluhujúcej vedúcej garnitúry?
zaujímavé, veď Vondráčková do 20.30 hod fungovala:D:D, je to viac ako hlúpe, až tak sa ho báť
aktaK
08.03.16,19:14
stiahnite si aplikaciu pre android tunein radio,
cez toto to funguje...

už ma odhalili :D
jar88
08.03.16,19:21
Ťažko povedať, či je jeho vzor fakt hitler. Podľa mňa je to tým, že má "opodstatnenú nenávisť voči cigánom a židom".
Z toho dôvodu má tieto 2 veci spoločné s hitlerom. Možno aj on sám k "hitlerovi" takto prišiel.
Potom je ale väčšina ľudí fašistami. Koho by neštvala neriešená rómska otázka? O druhom radšej nepíšem.

Predsa sa tu nebudeme hrat na slepu babu. Okrem toho, ze otvorene ospevoval Tisa, stale pouziva fasisticke symboly, dokonca este aj v oficialnych dokumentoch, ktore kazdy z nas v sobotu drzal v ruke (volebne listky). Svojich klucovych ludi zaradil na 44. a 88. miesto kandidatky, takto sa so spolocnostou a s "organmi cinnymi v trestnom konani" hra na macku a mys. Kedze poradia 44 a 88 boli legalnou sucastou zoznamov a tieto cisla pouzivali aj ine strany, nikto mu nic nemoze dokazat, aj ked kazdy vie, ze ide o fasisticke kody.

Ak ma niekto "opotstatnenu nevavist" k nejakym rasam alebo komunitam, stale s tym nemam problem. Otazka je, ako to chce riesit. Hlasenim sa k Hitlerovi dava jasne najavo, ze to chce riesot fyzickou likvidaciu v plyne. A suhlasi s tym 9% Sovakov. Toto je problem.

Ja tiez mozem povazovat povlak na mojich zuboch za problem, ale nebudem ho riesit pouzitim zieraviny, napr. Sava, ale prostriedkami, ktore su na to vhodne a primerane. Iba pouzitie neprimeranych prostriedkov robila z Hitlera zloducha, nic ine. Nikto by nemohol namietat, ak by chcel iba legislativne upravit vztahy medzi Zidmi a Nemcami v Nemecku tak, aby Nemci neboli diskriminovani (co v tom case casto naozaj evidentne boli).

Pokial by Kotlebovi islo iba o napravu vztahov s mensinami (rovnake prava aj povinnosti, peniaze iba za pracu a.t.d.) a nie o ich fyzicku likvidaciu, tak by nemusel pouzivat take symbolicke kody, napriklad.

Bez ohladu na to, ci by to bolo z moralneho hladiska spravne: To si naozaj 9% Slovakov mysli, ze sa v 21. storoci da v strednej Europe riesit nejaky problem spoluzitia mensin ich splynovanim, navyse bez fatalneho dosledku na majrotitu? Ved ani Hitlrerovi sa to nepodarilo. To splynovanie sa mu na 90% podarilo, ale fatalnym nasledkom na jeho vlastny narod nedokazal zabranit.

Niekto ti dal za tento príspevok "mínus". Jednoducho si také hovado nedokážem nijako predstaviť. Veď žijeme v 21 storočí.:)
------------------------------------------------------
Ani vo sne by ma nenapadlo, že po tebou uvedených argumentoch, by sa našiel nejaký súdny človek schopný akokoľvek oponovať. Veď tie Nandrolonove námietky sú totálne absurdné.
---------------------------------------------------------
A naozajstný problém, je naozaj v tom, že 9% slovenských občanov sa s tým vie stotožniť. Pritom dokážu volať po práve a demokracii.
KoxXxo
08.03.16,20:24
duves
09.03.16,05:57
Pavel Hrica: Ako rozriediť fašistický koktail alebo prečo Antifa nie je riešenie
http://pontis.blog.sme.sk/c/406805/pavel-hrica-ako-rozriedit-fasisticky-koktail-alebo-preco-antifa-nie-je-riesenie.html

"Príčinou vstupu Kotlebovcov do parlamentu nie je to, že väčšina ich voličov by boli fašisti. Väčšina ich voličov je frustrovaná z chudoby a nezamestnanosti, ktorú vidia vo svojich regiónoch v kontraste so životným štýlom, ktorý si užívajú mocní. A tento pocit je pochopiteľný. Oligarchovia so svojimi spriaznenými politikmi nám tu naozaj uniesli štát. Všade okolo nás rozkrádajú verejné zdroje a nehanbia sa ich okázalo ukazovať. Ľudia žijúci od výplaty k výplate, ak vôbec prácu majú, sa v bulváre pozerajú na snobský život smotánky topiacej sa v luxuse či hodinky politikov za cenu ročného platu. A oprávnene nadávajú na systém, ktorý to umožnil. "

Autor je programový riaditeľ Nadácie Pontis.
jar88
09.03.16,06:15
Pavel Hrica: Ako rozriediť fašistický koktail alebo prečo Antifa nie je riešenie
http://pontis.blog.sme.sk/c/406805/pavel-hrica-ako-rozriedit-fasisticky-koktail-alebo-preco-antifa-nie-je-riesenie.html

"Príčinou vstupu Kotlebovcov do parlamentu nie je to, že väčšina ich voličov by boli fašisti. Väčšina ich voličov je frustrovaná z chudoby a nezamestnanosti, ktorú vidia vo svojich regiónoch v kontraste so životným štýlom, ktorý si užívajú mocní. A tento pocit je pochopiteľný. Oligarchovia so svojimi spriaznenými politikmi nám tu naozaj uniesli štát. Všade okolo nás rozkrádajú verejné zdroje a nehanbia sa ich okázalo ukazovať. Ľudia žijúci od výplaty k výplate, ak vôbec prácu majú, sa v bulváre pozerajú na snobský život smotánky topiacej sa v luxuse či hodinky politikov za cenu ročného platu. A oprávnene nadávajú na systém, ktorý to umožnil. "

Autor je programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Nič by sa nedialo, ak by tie rozkrádané verejné zdroje, neboli našimi jedinými voľnými zdrojmi. Tento systém nám s našim súhlasom berie všetky voľné peniaze a necháva nám len tie, ktoré potrebujeme na holé prežívanie.
---------------------------
Je to Euro-socializmus s ľudskou tvárou.
------------------------------------------------
Takáto EU nemá šancu prežiť a je to veľká škoda. Už sa začína masáž Euro-občanov o následkoch prípadného vystúpenia UK z EU. Vraj by mám trvalo desaťročia na vytvorenie takej ekonomickej spolupráce, akú máme dnes v EU.
---------------------------------------------------
Ale zabúdajú, alebo sa spoliehajú, že ľudia nevedia, že dôležité zmluvy sa vždy uzatvárali priamo medzi štátmi a nie s EU.
Všetky zmluvy o voľnom pohybe osôb, kapitálu, tovaru a služieb, prijaté normy a odporúčania, vždy primali priamo štáty. Pod hlavičkou EU iba dojednávali a rokovali o podmienkach a obsahu jednotlivých dohôd a zmlúv.
jar88
09.03.16,06:29
Kotleba na Slobodnom Vysielači. 8.3.2016
Vypočul som si to až do samého konca.:) No proste nemohúcne, primitívne, hlúpe a zaostalé "myslenie".
Aj pred tým táral stupídne veci, ale tu potom, ako ho redaktor a reakcie poslucháčov povzbudili, vytlačil zo seba čo sa dalo.
Ale aj tak si myslím, že ešte stále sa nevyznal zo všetkých svojich chorých a frustrovaných chúťok.
----------------------------------------
Padla tam aj myšlienka, že ich treba exemplárne potrestať, potrestať ich pre výstrahu..... a tak ďalej. Jednoducho chlapec je dosť poškodený - možno bol v mladosti šikanovaný a ponižovaný. Neviem čo si mám o ňom myslieť a to bol akože "pán učiteľ":confused:
------------------------------------------
No hnus.
taiko
09.03.16,06:31
Co sa tyka generalneho strajku, Taiko, nezijes ty este pred rokom 89?

Neviem ci si zachytil, ale statne podnky tu uz vlastne nemame. Uz ani plynarne nie su statne, skoly a nemocnice povacsinou tiez nie. To chces robit ekonomicku skodu svojmu zamestnavatelovi, ktory s tym nic nema, kto je prave vo vlade a ktory to nemoze rovnako ako ty nijako ovplyvnit? Ked firma nebude mat niekolko dni alebo tyzdnov prijmy, iba vydavky tak to potom umozni tvojmu zamestnavatelovi dat ti konecne vyssi plat?
Ale zachytil, zachytil, neboj sa :) Sarkazmus tu nie je na mieste. ;)
Mozno som pouzil ten termin nestastne, to je pravda. Mal som skor na mysli nieco ako " generalny protest".
Jasne ze strajkovanie ludi v Tvojej firme nijak situaciu nezlepsi a zamestnavatelom skor poskodi. Mame tu napr ale vyse 200 000 zamestnancov v statnej sprave.
Ale ako pisem, mal som skor na mysli skor protest ako strajk. Proste robit nieco viac , nez len 1 krat za 4 roky volit z trucu extremizmus.
Ale nechajme to uz tak ak sa da.
Patrik Murárik
09.03.16,06:37
Kotleba na Slobodnom Vysielači. 8.3.2016
Vypočul som si to až do samého konca.:) No proste nemohúcne, primitívne, hlúpe a zaostalé "myslenie".
Aj pred tým táral stupídne veci, ale tu potom, ako ho redaktor a reakcie poslucháčov povzbudili, vytlačil zo seba čo sa dalo.
Ale aj tak si myslím, že ešte stále sa nevyznal zo všetkých svojich chorých a frustrovaných chúťok.
----------------------------------------
Padla tam aj myšlienka, že ich treba exemplárne potrestať, potrestať ich pre výstrahu..... a tak ďalej. Jednoducho chlapec je dosť poškodený - možno bol v mladosti šikanovaný a ponižovaný. Neviem čo si mám o ňom myslieť a to bol akože "pán učiteľ":confused:

osobne stále rozmýšlam čo myslí pod pojmom domobrana - prezentuje to ako niečo čo tu urobí poriadok, ale veď na to tu je polícia s ktorou treba urobiť poriadok a nie nehať tu behať štb-akov ale tento krát ich nazývať domobrana ..
duves
09.03.16,06:46
Kotleba na Slobodnom Vysielači. 8.3.2016
Vypočul som si to až do samého konca.:) No proste nemohúcne, primitívne, hlúpe a zaostalé "myslenie".
Aj pred tým táral stupídne veci, ale tu potom, ako ho redaktor a reakcie poslucháčov povzbudili, vytlačil zo seba čo sa dalo.
Ale aj tak si myslím, že ešte stále sa nevyznal zo všetkých svojich chorých a frustrovaných chúťok.
----------------------------------------
Padla tam aj myšlienka, že ich treba exemplárne potrestať, potrestať ich pre výstrahu..... a tak ďalej. Jednoducho chlapec je dosť poškodený - možno bol v mladosti šikanovaný a ponižovaný. Neviem čo si mám o ňom myslieť a to bol akože "pán učiteľ":confused:
Ludia, čo ho volili, ho nevolili ako jasnu alternatívu, oni ho volili z trucu. Bolo to take "kopnutie do dverí".
Všetci, čo viedlo tuto krajinu, byvale československo od Havla, ktory ešte pred inauguraciou za prezidenta ČSSR trepal a presvedčoval, že žiadna nezamestnanosť a inflacia nebude až po Kisku a Fica maju tony masla na hlavach.
korela
09.03.16,07:05
Misomiso... Ved nikto tu nejde stare babky vrazdit. Priznaj ale, ze vsetky media su zmanipulovane, je tu schema co komu patri a tak. A cez tie media idu cielene do eteru urcite informacie, alebo balast, ktory ma zakryt urcite temy principom zahltenia.
Aby si bezny slovensky volic niecoho vsimol, musi sa udiat nieco co sa vymyka beznemu stereotypu.

Na scénu pribudlo memento. Proste iná optika.
"Ako sa cítite v nových okuliaroch?"
"Výborne. Odrazu stretávam hŕbu známych, s ktorými som sa nevidel už celé roky."
duves
09.03.16,07:43
duves
09.03.16,07:51
Proti čomu to ludia boli v pondelok protestovať?
Proti fašizmu? Mylenie pojmov na každodennom poriadku.
8.mája sa oslavuje víťazstvo nad nacizmom

http://hrabovsky.blog.respekt.cz/nacizmus-fasizmus-alebo-vlada-bielej-rasy/
Patrik Murárik
09.03.16,08:08
Naša pravica: Od tragédie k fraške
https://www.postoj.sk/11626/nasa-pravica-od-tragedie-k-fraske

prepáč ale fraška je skor tento článok .. Sulík sa snaží urobiť niečo z toho čo je k dispozícií, myslím že len ťažko najdeš dobré riešenie, musia pracovať s tým ako boli volený ..
duves
09.03.16,08:16
Naša pravica: Od tragédie k fraške
https://www.postoj.sk/11626/nasa-pravica-od-tragedie-k-fraske

prepáč ale fraška je skor tento článok .. Sulík sa snaží urobiť niečo z toho čo je k dispozícií, myslím že len ťažko najdeš dobré riešenie, musia pracovať s tým ako boli volený ..
junačik neprskaj, Sulikovi držím palce. A pravica je v hlbokom anale. Bohužial. Ten članok je naopak vyborný.
Patrik Murárik
09.03.16,08:18
Naša pravica: Od tragédie k fraške
https://www.postoj.sk/11626/nasa-pravica-od-tragedie-k-fraske

prepáč ale fraška je skor tento článok .. Sulík sa snaží urobiť niečo z toho čo je k dispozícií, myslím že len ťažko najdeš dobré riešenie, musia pracovať s tým ako boli volený ..
junačik neprskaj, Sulikovi držím palce. A pravica je v hlbokom anale. Bohužial. Ten članok je naopak vyborný.

aj tebe to napíšem, urážky si nechaj pre seba ..
A čo by si akože robil ty v jeho prípade ? hm ? buď múdry ..
duves
09.03.16,08:29
a prečo si sa urazil?
Patrik Murárik
09.03.16,08:33
Naša pravica: Od tragédie k fraške
https://www.postoj.sk/11626/nasa-pravica-od-tragedie-k-fraske

prepáč ale fraška je skor tento článok .. Sulík sa snaží urobiť niečo z toho čo je k dispozícií, myslím že len ťažko najdeš dobré riešenie, musia pracovať s tým ako boli volený ..
junačik neprskaj, Sulikovi držím palce. A pravica je v hlbokom anale. Bohužial. Ten članok je naopak vyborný.

aj tebe to napíšem, urážky si nechaj pre seba ..
A čo by si akože robil ty v jeho prípade ? hm ? buď múdry ..

ja sa urážať nepotrebujem, nemám takú potrebu to robiť v internetovej diskusií
len chcem aby si napísal svoje riešenie, lebo ako som to už tisíckrát opakoval, stažovaním a nadávaním sa nevyrieši nič ..
duves
09.03.16,08:39
Ja nemam politicku stranu, ktora vyhrala volby, resp.skončila druha. Prečo by som sa mal niečim takym zamestnávat.
A prečo sa tym zamestnávaš ty? Ideš spasiť svet?
Nandrolon
09.03.16,09:04
jar88
09.03.16,09:24
Naša pravica: Od tragédie k fraške
https://www.postoj.sk/11626/nasa-pravica-od-tragedie-k-fraske
Zas to vidíš tak, ako chcú aby si to videl.
---------------------------------------------
Autor píše:
Keď vypukol vládny konflikt v téme eurovalu, Radičová navyše nedokázala úspešne rokovať s Robertom Ficom, urobiť mu prípadný mocenský ústupok (žiadal odchod Ivana Mikloša z vlády) ani na neho vytvoriť medzinárodný tlak (Merkelovej telefonát). Radičová nielen že nedokázala čeliť tlaku doma, ale ani v Bruseli. Nebola schopná absolvovať summit EÚ a povedať „nie, nemám na to mandát“, nebola ani doma schopná urobiť rekonštrukciu vlády, aby Sulík prebral viac zodpovednosti za politiku k EÚ, a tak jej vláda padla.
------------------------------------------------------
Jednoducho povedané, chceli riešiť to, čo sa iným riešiť nechcelo a radšej sa všetkému z EU podrobovali.
buchač
09.03.16,09:26
osobne stále rozmýšlam čo myslí pod pojmom domobrana - prezentuje to ako niečo čo tu urobí poriadok, ale veď na to tu je polícia s ktorou treba urobiť poriadok a nie nehať tu behať štb-akov ale tento krát ich nazývať domobrana ..

Domobrana, polícia, ŠtB....fujtajbl,ale si pomiešal jablká s hruškami a na to strihol slivky.
jar88
09.03.16,09:39
Proti čomu to ludia boli v pondelok protestovať?
Proti fašizmu? Mylenie pojmov na každodennom poriadku.
8.mája sa oslavuje víťazstvo nad nacizmom

http://hrabovsky.blog.respekt.cz/nacizmus-fasizmus-alebo-vlada-bielej-rasy/

Zo záveru článku::)
Fašista
Mám neblahé tušenie, že keby si náš vojak vytetoval na chrbát Mussolliniho a povedal, že Slovenský Štát jejediné jasné a magické svetlo nadradené nad všetky iné štáty sveta, a tento Štát treba chrániť pred „nepriateľmi“ na čele s Vodcom; že treba potlačiť individualizmus, liberalizmus a demokratický volebný systém; že slovenský štát je v neustálom ohrození nepriateľmi; slovenské orgány činné v trestnom konaní by nad tým kývli rukou. A pritom ide o vyjadrenie čírej fašistickej myšlienky.
---------------------------------------------------------

Myslím, že ti píše z duše:)
Štát treba chrániť, treba potlačiť individualizmus, liberalizmus.....:---
Obávam sa, že izolované a „čisté“ fašistické myšlienky nedokážeme analyzovať - väčšina ich má priamo v sebe.
--------------------------------
Čo ty na to? je ti to na hony vzdialené? Myslím že nie.:---
jar88
09.03.16,09:44
osobne stále rozmýšlam čo myslí pod pojmom domobrana - prezentuje to ako niečo čo tu urobí poriadok, ale veď na to tu je polícia s ktorou treba urobiť poriadok a nie nehať tu behať štb-akov ale tento krát ich nazývať domobrana ..

Domobrana, polícia, ŠtB....fujtajbl,ale si pomiešal jablká s hruškami a na to strihol slivky.

A vieš že nič nepomiešal?
Domobrana by zasahovala všade, kde by štátna moc ukázala a ukázala by na základe poznatkov od tajnej štátnej polície (čosi ako štb).:)
-------------------------------------------------
To len ty to dokážeš od seba odlišovať, ale ani jedna zo zložiek, sama o sebe nič neznamená. Oni totiž vždy konajú vo vzájomnej podpore a zhode.
Patrik Murárik
09.03.16,09:46
Ja nemam politicku stranu, ktora vyhrala volby, resp.skončila druha. Prečo by som sa mal niečim takym zamestnávat.
A prečo sa tym zamestnávaš ty? Ideš spasiť svet?

ani ja nemám druhú stranu takže pohov ..
hej ide mi o lepší svet a čo ? ..nebudem ako ty, vyplakávač čo sem hodil par člankov ako su všetci zlý a nenavidím svet lebo je skazený a koniec .. lebo presne takto sa tu prezentuješ ..
duves
09.03.16,10:32
Myslím, že ti píše z duše
Neviem komu to píše z duše, možno tebe, ked si tu podal take fundované a odborné vysvetlenie. Ale tebe do duše nevidno a ani po tom netúžim.
duves
09.03.16,10:33
tak nevyplakavaj ty pohove!

skús sa vyjadrovať ako človek a potom sa môžme baviť
Ty sa bav s kym chceš a kde chceš. Toto je fórum.
Patrik Murárik
09.03.16,10:36
tak nevyplakavaj ty pohove!

skús sa vyjadrovať ako človek a potom sa môžme baviť
Ty sa bav s kym chceš a kde chceš. Toto je fórum.

ale bavíme sa tu na nejakú tému o ktorej ty diskutovať nechceš tak o čo ti ide ?
duves
09.03.16,10:37
Pozeram, čo to je za typka a marjankaj mu to dobre nandal do profilu


marjankaj - 25.02.16 14:22 - permalink
A načo tu vypisuješ tie svoje výmysly. Voľby sú tajné, tak si voľ koho chceš ty a neagituj.
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 14:16 - permalink
No keďže si nebol plnoletý, tak si musel poslúchať rodičov.
A ak si toto nepochopil, tak by si ich mal poslúchať aj naďalej.
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 14:07 - permalink
Kto ťa uráža? Ty si napísal, že pred 2-3 rokmi si nemal ani 18 rokov?
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 14:01 - permalink
No možno na poslednom si sa zúčastnil. Také divné, o ničom. Predtým ťa asi voliť nepustili rodičia.
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 13:58 - permalink
A to ti kto povedal. Ja voliť nepôjdem.
Ja chodím na referendá na rozdiel od teba.
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 13:46 - permalink
A kto dal prázdniny US STEEL? SI nepamätáš? Vtedy si ešte ťahal za sebou káčera?
Poznámočka - pochvala za príspevok
marjankaj
marjankaj - 25.02.16 13:44 - permalink
Veď aj ty sa môžeš odsťahovať do Švajčiarska. A nemusíš tu vyplakávať nad biedou slovenských občanov.

marjankaj
marjankaj - 19.02.16 15:51 - permalink
Keby všetci registrovaní na porade dali hlas Borisovi Kollárovi, tak mu stúpnu preferencie o 0,1%. Teda do parlamentu by sa aj tak nedostal. Tak že ako keby mravec so slonom išli po moste a mravec sa chváli: "Ale dupoceme"
Toľko k účasti na voľbách.
Ale k referendu, kde by sa aspoň čosi mohlo zmeniť, tak tam sa až tak nikto nehrnie.
Voľby budú platné aj ak sa zúčastní iba jeden volič.
duves
09.03.16,10:37
ale bavíme sa tu na nejakú tému o ktorej ty diskutovať nechceš tak o čo ti ide ?
si vypisal nejaku temu?
duves
09.03.16,10:39
Pán Karfík nás stale zasobuje a potom dr,Chocholušek ma vela práce
https://youtu.be/oqS5bShwnJs
Patrik Murárik
09.03.16,10:43
skús sa začať rozprávať s rešpektom
ak si si nevšimol si v téme o politike tak sa tu asi nbudeme baviť o koláčoch

a načo si tu hodil link toho čo pisal marjankaj ? čo tym chces dosiahnuť ? akože sa mam za seba hanbiť ? .. nevieš o čom bola cela naša diskusia tak to ani nerieš
bjuty smis
09.03.16,10:46
duves,
spamataj sa..

musíš zasviniť dalšiu tému ?
pmajap
09.03.16,11:44
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony
http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841
duves
09.03.16,11:51
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony

7.3.2016 o 22:08 sem zalinkovala Kukučka članok: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/03/06/hur-to-dopadnout-nemohlo-a-presto-bude-jeste-hur-aneb-rozbor-slovenskych-voleb/

citujem "Já bych si docela vsadil na Mariana Kotlebu! Tomu bude stačit, když v parlamentu sem tam vystoupí s plamenným projevem, kdy shrne všechny prohřešky a pochybení a bude všechny a všechno kritizovat a následně před dalšími volbami použije přesně ty zbraně, které jste mu nyní ukázali vy – v pravý čas vytáhne na světlo kauzy a zorganizuje nějaké ty pochody nespokojených. Jinak může točit mlejnek! Kdo s čím zachází, tím také schází, jak známo."

A to bude prave to, prečo sa to začne hybať inak.
Patrik Murárik
09.03.16,11:53
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony
http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841

ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať ..
Patrik Murárik
09.03.16,11:55
Ale aj tak si svojim sposobom myslím že je dobre že sa ukazal v politike, každá strana musí byť opatrnejšia a musí samozrejme o niečo viac myslieť na ľudí aby sa nezvýšil počet Kotlebových voličov
Nandrolon
09.03.16,12:02
Stačí, ak bude z parlamentu vynášať informácie, ktoré by sa inak na verejnosť nijako nedostali.
Patrik Murárik
09.03.16,12:06
Stačí, ak bude z parlamentu vynášať informácie, ktoré by sa inak na verejnosť nijako nedostali.

ináč som tiež zvedavý aká bude ich dochádzka do parlamentu lebo ako dobre vieme 2/3 ludí sa tam skoro neukážu tak uvidíme ktorou cestou pojde LSNS :D
lujza.j
09.03.16,12:17
Stačí, ak bude z parlamentu vynášať informácie, ktoré by sa inak na verejnosť nijako nedostali.

ináč som tiež zvedavý aká bude ich dochádzka do parlamentu lebo ako dobre vieme 2/3 ludí sa tam skoro neukážu tak uvidíme ktorou cestou pojde LSNS :D
Hlavne nech tam sedia na riti.....tvoji.....:---
pmajap
09.03.16,12:18
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony
http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841

ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať ..
Patrik rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac.
Patrik Murárik
09.03.16,12:20
Stačí, ak bude z parlamentu vynášať informácie, ktoré by sa inak na verejnosť nijako nedostali.

ináč som tiež zvedavý aká bude ich dochádzka do parlamentu lebo ako dobre vieme 2/3 ludí sa tam skoro neukážu tak uvidíme ktorou cestou pojde LSNS :D
Hlavne nech tam sedia na riti.....tvoji.....:---
napisal som niečo zle ?
duves
09.03.16,12:46
Hlavne nech tam sedia na riti.....tvoji.....:---

;) 100 bodov
duves
09.03.16,12:49
....rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac.

Ved to, lebo všetci tak doteraz robili. Platí sa? Platí! Tak nech to tak pokračuje.


Načo by robili reformy, ked ľud nešomre? A keby dačo, dolamu hnaty protestujucim ako na gorile. Teraz su z toho na nervy, lebo Kotleba tam bude ako velky brat, bude všetko počuť, o všetkom sa bude vedieť.
taiko
09.03.16,13:10
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841 ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať .. Patrik rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac. to vazne takto je ? Nerobiaci z priemeru a robiaci z toho co zarobili ? :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Oliwa
09.03.16,13:16
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841 ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať .. Patrik rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac. to vazne takto je ? Nerobiaci z priemeru a robiaci z toho co zarobili ? :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Dobré ráno, Holandsko... Hej, takto si tu žijeme, v tomto štáte dánskom... :rolleyes:
Tety za poštovou priehradkou by vedeli rozprávať o tom, aká je ich mzda a aké dávky a dôchodky vyplácajú okolo 20-teho na ruku tým pred okienkom - počítané z celoštátnej priemernej mzdy...
Mám spolužiačku zo ZŠ, ktorá vyše 20 r. nerobí... Niekedy ju stretnem ráno, keď ona ide z obchodu s čerstvými rožkami a ja idem do práce... V pondelok som sa náhlila z práce a s nákupom domov /chorý syn/ a ona na prechádzke venčila psíka v oblečku... Nie raz mi prebleskne hlavou, keď ju vidím, to, čo si sa práve dozvedel Ty teraz - že ak sa dožijeme dôchodku, aký ho bude mať ona a aký ja... a otvára sa mi nožík vo vrecku, lebo nie je vôbec jediná z mojich rovesníkov, ktorá takto žije...
Medzi nami - nesťažujem sa - konštatujem...

Sa spýtajte, ó spýtajte sa materí... :)
duves
09.03.16,14:50
korela
09.03.16,15:21
stojí za vypočutie https://www.youtube.com/watch?v=WavZkkeDySs Kôpky snov 26.01.2016 Ján Cuper, ani som nevedela na akom čísle u nich bol
Nandrolon
09.03.16,16:00
buchač
09.03.16,16:12
Kolaborant Prochazka
http://www.cas.sk/clanok/374231/beblavy-po-prevaleni-afery-uz-prochazkovi-neveri-koncim/

Keby bol Beblavý frajer, nuž odíde aj z parlamentu.
Takto bude za "nezávislého"...(čítaj ako - predajná kua).
Ale šak v podstate parlament by sa dal momentálne prirovnať vyslovene mafii.
Krstného fotra by sme už mali, caporegime tiež, vykonávateľov rozkazov do aleluja, aj díler sa už našiel...a ten zvyšok sťa verejný dom, samá kua.
jar88
09.03.16,16:22
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony http://www.hlavnespravy.sk/europske-nacionalisticke-strany-su-v-kurze/433841 ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať .. Patrik rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac. to vazne takto je ? Nerobiaci z priemeru a robiaci z toho co zarobili ? :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Dobré ráno, Holandsko... Hej, takto si tu žijeme, v tomto štáte dánskom... :rolleyes:
Tety za poštovou priehradkou by vedeli rozprávať o tom, aká je ich mzda a aké dávky a dôchodky vyplácajú okolo 20-teho na ruku tým pred okienkom - počítané z celoštátnej priemernej mzdy...
Mám spolužiačku zo ZŠ, ktorá vyše 20 r. nerobí... Niekedy ju stretnem ráno, keď ona ide z obchodu s čerstvými rožkami a ja idem do práce... V pondelok som sa náhlila z práce a s nákupom domov /chorý syn/ a ona na prechádzke venčila psíka v oblečku... Nie raz mi prebleskne hlavou, keď ju vidím, to, čo si sa práve dozvedel Ty teraz - že ak sa dožijeme dôchodku, aký ho bude mať ona a aký ja... a otvára sa mi nožík vo vrecku, lebo nie je vôbec jediná z mojich rovesníkov, ktorá takto žije...
Medzi nami - nesťažujem sa - konštatujem...

Sa spýtajte, ó spýtajte sa materí... :)
A práve preto by bolo najspravodlivejšie, dať každému občanovi rovnaký štátny dôchodok. Dôchodok zo štátneho, bez ohľadu na to, koľko kedy štátu zaplatil a či vôbec niečo niekedy zaplatil.
Teraz štát v niektorých prípadoch dáva viac nefachčenkom, ako tým čo celý život pracovali.
Ak by nebol povinný ani jeden pilier a platili by sme iba dane, mali by sme možnosť zjednať si skutočné pripoistenie na dôchodok. Určite by nám na to z výplaty zostalo viac, ako teraz a poisťovne by sa mali prečo o nás uchádzať. Teraz o nás nemajú taký záujem, lebo štát im zabezpečuje ich povinnú klientelu.
---------------------------------------------
Pritom by nám malo byť viac, ako jasné, že ak je na čom, kapitál sa vždy vie vo vlastnom záujme dohodnúť na nekonkurovaní a väčšom profite.
jar88
09.03.16,17:28
Kolaborant Prochazka
http://www.cas.sk/clanok/374231/beblavy-po-prevaleni-afery-uz-prochazkovi-neveri-koncim/

Keby bol Beblavý frajer, nuž odíde aj z parlamentu.
Takto bude za "nezávislého"...(čítaj ako - predajná kua).
Ale šak v podstate parlament by sa dal momentálne prirovnať vyslovene mafii.
Krstného fotra by sme už mali, caporegime tiež, vykonávateľov rozkazov do aleluja, aj díler sa už našiel...a ten zvyšok sťa verejný dom, samá kua.
Mal by si si uvedomiť, že normálne je, že každý poslanec je nezávislý.
Nezávislý aj na strane a to aj v prípade, že bol zvolený z kandidátky nejakej strany a nie, ako nezávislý.
Kandidát má zrejme nejaké presvedčenie, nejaké ideály a tak ďalej. Strana to nemá, ona je len organizáciou ľudí s podobným, alebo dokonca rovnakým osobným presvedčením. Preto sa poslanec nemusí strane spovedať a už vôbec sa jej k niečomu zaväzovať. Takú záväznosť zaviedol Mečiar a bola nezákonná - protiústavná. Preto to aj robili (podpisovali HZDS) tajne.
-----------------------------------------------
Pritom to v ľuďoch zostalo, ako správne demokratické ("dobré a vhodné") pravidlo.
Nandrolon
09.03.16,17:42
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
lujza.j
09.03.16,17:47
Kolaborant Prochazka
http://www.cas.sk/clanok/374231/beblavy-po-prevaleni-afery-uz-prochazkovi-neveri-koncim/

Keby bol Beblavý frajer, nuž odíde aj z parlamentu.
Takto bude za "nezávislého"...(čítaj ako - predajná kua).
Ale šak v podstate parlament by sa dal momentálne prirovnať vyslovene mafii.
Krstného fotra by sme už mali, caporegime tiež, vykonávateľov rozkazov do aleluja, aj díler sa už našiel...a ten zvyšok sťa verejný dom, samá kua.
dílerstvo starostlivo načasované na pustenie von....všetko sa dá zaplatiť aj držhubné aj pustenie huby na špacír.....aká doba skartácie je takýchto dokumentov....?!
len prečo až teraz....boli si istí...že neprekročí ...a teraz facka,že je tam.....prečo ho neodstavili..už pred....

a potom 90siate roky boli aspoň tu v ba dósť divoké....stačilo robiť šofera a bol si v skupine....
buchač
09.03.16,17:48
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
Jedného maníka mi vizážou veľmi silno pripomína...foto radšej nedávam. ;)
buchač
09.03.16,17:49
a potom 90siate roky boli aspoň tu v ba dósť divoké.....
Keby léééén....;) :D
Nandrolon
09.03.16,17:52
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
pavol54
09.03.16,17:56
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
pohľad myši na láskavú mačku =. pohľad procházku na novinárov
buchač
09.03.16,17:57
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...:D
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom. ;)
marleau
09.03.16,18:20
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
Snáď si len nemal pentu vysoko v hierarchii hodnôt?!
marleau
09.03.16,18:21
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...:D
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom. ;)
Ty si celý historický vzor. Vieš, koľko ľudí som počul zavzdychať "keby dnes žil Hitler" a sú to odporcovia Kotlebu? Mnohých.
duves
09.03.16,20:09
Kotlebu volili slušní, no zúfalí ľudia. Analýza Jozefa Banáša, ktorá štandardných politikov určite nepoteší

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kotlebu-volili-slusni-no-zufali-ludia-Analyza-Jozefa-Banasa-ktora-standardnych-politikov-urcite-nepotesi-264039

"Tí, ktorí volili Kotlebu, nie sú žiadni fašisti. S viacerými som na východnom Slovensku hovoril osobne a sú to slušní, ale zúfalí ľudia. Učiteľka z rómskej školy, ktorá už niekoľkokrát zavšivavila seba i svoju rodinu, jej dcéra prekonala mums, jej kolegyňa dostala žltačku od rómskych detí, ktoré žijú v osadách v katastrofálnych podmienkach. Učiteľka by okamžite zutekala, keby mala kam. Na východnom Slovensku však prácu ťažko nájdete. Kotlebu volila aj úradníčka na úrade práce v istom východoslovenskom meste, lebo za štyristo eur (počujete dobre!) ju šikanujú rodinní príslušníci smerákmi dosadených funkcionárov. Kotlebu volil policajt, ktorý bojuje proti rusnáckej klike v jeho okresnom veliteľstve pružne sa prispôsobujúcej každej vláde. Kotlebu volili zúfalí otcovia, ktorých manželky udržujú nad vodou ich rodiny tak, že chodia utierať zadky rakúskym a nemeckým dôchodcom a doma sa im zatiaľ rozpadávajú manželstvá, Kotlebu volili zúfalci, ktorí majú za susedov Rómov, ktorých „systémové“ politické strany podporujú hlúpymi zákonmi v leňošení a v masovej produkcii detí. Rómske osady sú „no go zóny“ v ktorých, našťastie, neplatí šaría, ale neplatia tam ani slovenské zákony. Za incest, krádeže či znásilnenia ide každý biely do väzenia, Rómom sa to neraz prepáči. Neodsudzujem Rómov, ale tých, ktorí ich problémy neriešia. Bratislavskí aparátnici majú do Jarovníc, Luníka IX, Ľubice, Podolínca, Zborova, Letanoviec, Smižian, Šváboviec, Huncoviec, Žehry, Krásnohorského Podhradia, Sečoviec, Richnavy a ďalších rómskych alebo už takmer rómskych osád očividne ďaleko."
duves
09.03.16,20:17
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
jó Penta?
http://krija.blog.pravda.sk/2012/01/18/gorila-hascakovci-a-maverici/
duves
10.03.16,03:45
VOLIL SOM FAŠISTU? MÔJ COMMING OUT
http://medzicas.sk/volil-som-fasistu-moj-comming-out/
Nandrolon
10.03.16,04:22
Snáď si len nemal pentu vysoko v hierarchii hodnôt?!

To bola sranda, ale ak ma naštvú presuniem svoje prostriedky od nich k J a T :D:D
buchač
10.03.16,06:22
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...:D
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom. ;)
Ty si celý historický vzor. Vieš, koľko ľudí som počul zavzdychať "keby dnes žil Hitler" a sú to odporcovia Kotlebu? Mnohých.

Môj Ty pekný...ale ono by bolo dobré aj prečítať si, čo som napísal a v akej súvislosti.

Ale ak chceš porovnávať Kotlebu s Hitlerom, tak to by sa kľudne (v prenesenom význame) dalo prirovnať širokorozchodnú trať na hlavnom ťahu z úzkokoľajkou niekde v lese.
pmajap
10.03.16,06:24
stojí za vypočutie
Kôpky snov 26.01.2016 Ján Cuper, ani som nevedela na akom čísle u nich bol
Korela ja tomu hovorím pokoj v duši, vysoká škola svedomia.
Nandrolon
10.03.16,08:01
Kollár foto z dovolenky :-)) sa vôbec čudujem že si niekto naivný myslel že tie money zarobil naozaj poctivo
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533555/Kollarova-povest-je-v-troskach--dobehli-ho-mafianske-styky--FOTO-dovolenky-s-bossom-podsvetia-
Oliwa
10.03.16,08:18
Kollár foto z dovolenky :-)) sa vôbec čudujem že si niekto naivný myslel že tie money zarobil naozaj poctivo
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533555/Kollarova-povest-je-v-troskach--dobehli-ho-mafianske-styky--FOTO-dovolenky-s-bossom-podsvetia-
Za predpokladu, že nemal byť v týchto voľbách len bielym koňom a chcel ukázať, že za peniaze sa dá kúpiť všetko - aj zaregistrovaná politická strana a tri mesiace stačia na to, aby reflektory smotánky vymenil za mikrofóny parlamentných spravodajcov, evidentne podcenil možnosti a archívy mocných, alebo jedincov ochotných podeliť sa o fotečky...
Ako to odznelo na jeho tlačovke? Cena za poslanca je 2 milióny...?

Štandardné strany zase podcenili možnosti a nezávislosť voličov...
A tak sa usilovne ako včeličky pracuje na odstavení tých 2 neštandardných, ktoré sa do parlamentu - čuduj sa svete - dostali a zamiešali karty... Holt, vloudila se chybička... Chceli by zamiešať a rozdať ešte raz...

PS: Videli ste film Kandidát? Ja nie, ale chcela som... Vlastne, už ani netreba...
pmajap
10.03.16,08:47
Nič iné tu neostáva
smer+sns 49+15=64 menšinová vláda s podporou kotlebu +14 =78 ,/ ak +10 sieť tak 74+ 14 =88/
sas+olano+most+siet 21+19+11+10=61 s podporou rodina + 11=71
sns s bugárom nepôjde
bjuty smis
10.03.16,08:50
pekne náckovia, pekne...


10:12 V Námestove dnes súdia nového poslanca za Kotlebovu ĽS NS. Muž z Dominikánskej republiky vypovedal, že ho Andrej Medvecký s ďalším obžalovaným bili, kopali a nadávali mu do negrov. Medvecký svoju vinu popiera.
korela
10.03.16,09:59
Najväčšou istotou je v týchto dňoch sa zdržovať doma. Dnes je turbulentnejšia doba ako tesne po 89. Až nato, že nie sú oblepené obchody, podchody, zastávky letákmi ako vtedy. Dnes je všetko na webe. :-)
Neviem si predstaviť, koľko je dnes provokatérov v teréne.
Ale je fakt, že kto mal možnosť byť upozornený na situáciu aspoň u nás, tak v 90. r. rodičia nemali nechať chodiť bez dozoru svoje deti do školy. Za bieleho dňa.
Čo sa vyrojilo vtedy z brlohov...
Lui má pravdu.
Oliwa
10.03.16,10:11
Najväčšou istotou je v týchto dňoch sa zdržovať doma. Dnes je turbulentnejšia doba ako tesne po 89. Až nato, že nie sú oblepené obchody, podchody, zastávky letákmi ako vtedy. Dnes je všetko na webe. :-)
Neviem si predstaviť, koľko je dnes provokatérov v teréne.
Ale je fakt, že kto mal možnosť byť upozornený na situáciu aspoň u nás, tak v 90. r. rodičia nemali nechať chodiť bez dozoru svoje deti do školy. Za bieleho dňa.
Čo sa vyrojilo vtedy z brlohov...
Lui má pravdu.
Určite... Vtedy človeku hrozilo, že ide po BA a na hlavu mu spadnú zo stromu kúsky mafiána... Dnes by ho márne hľadal na strome...
Ak má Lui pravdu, že vtedy stačilo robiť niekomu šoféra, aby ho začali spájať s mafiánmi... Náhoda je blbec, ale že práve Kollár má na tej fotke v ruke kľúče od auta...
Konečne som pochopila, prečo názov Sme rodina... Teraz môže povedať: Veď som Vám to hovoril... No čo sa zabije, keď je taký spoločenský...?
pmajap
10.03.16,10:14
Najväčšou istotou je v týchto dňoch sa zdržovať doma. Dnes je turbulentnejšia doba ako tesne po 89. Až nato, že nie sú oblepené obchody, podchody, zastávky letákmi ako vtedy. Dnes je všetko na webe. :-)
Neviem si predstaviť, koľko je dnes provokatérov v teréne.
Ale je fakt, že kto mal možnosť byť upozornený na situáciu aspoň u nás, tak v 90. r. rodičia nemali nechať chodiť bez dozoru svoje deti do školy. Za bieleho dňa.
Čo sa vyrojilo vtedy z brlohov...
Lui má pravdu.


Začína II. volebná kampaň, bude špinavšia a tvrdšia, budú nás stavať proti sebe:D
Nandrolon
10.03.16,10:31
Osobne nemám nič proti zverejňovaniu a vyťahovaniu všetkého možného.
Aspoň v tejto krátkej povolebnej dobe sa prostý ľud dozvie skutočnú pravdu.
Nie je vôbec chyba vytiahnúť na niekoho najšpinavšiu špinu. Chyba je, ak tá špina skutočne existuje /podľa foto evidentne áno/ a ten človek chodí zdravý po slobode.
Normálne by bolo, ak by bol buď zavretý v base, alebo zahrabaný s guľkami v tele...
pavol54
10.03.16,11:11
Kollár foto z dovolenky :-)) sa vôbec čudujem že si niekto naivný myslel že tie money zarobil naozaj poctivo
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533555/Kollarova-povest-je-v-troskach--dobehli-ho-mafianske-styky--FOTO-dovolenky-s-bossom-podsvetia-
Náhoda je blbec, čo mali vytetované na čele že sú zo Slovenska,ak sa už nepoznali , ale inak začína jar už netreba seno, bude tráva
Oliwa
10.03.16,12:03
Na čele nie... možno niekde inde a všeličo iné... Ale nemí neboli a keď sa rozprávali, tak určite nie po španielsky :D ... ani po anglicky...
lujza.j
10.03.16,12:05
Musim davat pozor....minuly tyzden som sa rozpravala s bratom ....jedneho oného:D
Nahoda je blbec...
pavol54
10.03.16,15:04
Musim davat pozor....minuly tyzden som sa rozpravala s bratom ....jedneho oného:D
Nahoda je blbec...
Synu už by si sa mal oženiť
-Asi si zoberiem kamaráta fera .
-Ale som zľakla že si chceš zobrať susedu luteránku
(Aj mafián je lepší ako obyčajný smerák)
jar88
10.03.16,15:24
Osobne nemám nič proti zverejňovaniu a vyťahovaniu všetkého možného.
Aspoň v tejto krátkej povolebnej dobe sa prostý ľud dozvie skutočnú pravdu.
Nie je vôbec chyba vytiahnúť na niekoho najšpinavšiu špinu. Chyba je, ak tá špina skutočne existuje /podľa foto evidentne áno/ a ten človek chodí zdravý po slobode.
Normálne by bolo, ak by bol buď zavretý v base, alebo zahrabaný s guľkami v tele...
Čo sa asi stane, ak sa niekde stretne 50 Slovákov, 43 Čechov a k tomu ešte dvaja Maďari?
Spolu je to 95 ľudí, ktorí sa nikdy predtým nepoznali a ani nikde nevideli. Taká situácia skutočne nastala, keď som v roku 1974 narukoval.

Prvé čo som si uvedomil, bolo neskutočne vrúcne zoznámenie sa, práve tých dvoch Maďarov. Hneď začali monďokovať a na druhý deň sa už bavili, ako starí priatelia.
Niečo podobné som zažil na zahraničnej dovolenke. Jeden Slovenský pár v hotelovej reštaurácii zistil (odpočul) že sme Slováci a na druhý deň sa s nami bavili, ako so starými známymi.
-------------------------------------------------------
Kollár tiež mohol mať ten istý zážitok a pokojne ich nemusel ani pred tým poznať.
Z článku mi nijako nevyplýva, že by cestovali na Kubu spoločne s nimi. A keby aj. Keby aj bol niekto z nich jeho kamarát. Čo by to také dokazovalo, aby ho bolo potrebné rovno zahrabať?
--------------------------------------------------------------
Zrejme si nezažil v podnikaní roky 1992 - 3,4,5 a podobné. Vtedy chodili títo od firmy k firme a nezaujímali sa o to či máš, ale koľko dáš. Žiadny štát a ani polícia ti nepomohla, musel si si vedieť pomôcť sám.
Ja som to prežil na vlastnej koži a išlo mi o moje peniaze a o moju rodinu. Mojou veľkou devízou bolo, že som mal svojich kamarátov, ktorí robili vlastne to isté. Zjednali sme si stretnutie, kde im tí moji vysvetlili, že mňa vypalovať nebudú, priateľsky sme posedeli, čo to popili a napokon sa srdečne rozlúčili.
---------------------------------------------
Nandrolon, ešte veľa krát potom som tých výtečníkov stretol v okolí mojej firmy, ale nikdy som si nedovolil pozdraviť ich zdvihnutým prostredníkom. Vždy sme sa zdravili, ako tí najlepší priatelia.:)
jar88
10.03.16,15:51
Pekný príspevok pre Nandrolona:..................:)
Nie som ani dôchodca, ani analfabet. :-) Vždy mi však vadí, keď sa niekto odvoláva na parametre, podobné ako je IQ. Mám za sebou viac takých testov ( aj NASA ) a už mám alergiu na ľudí, ktorí sa pokúšajú merať nemerateľné. Takže ponúkam vám možnosť si ho otestovať sám na sebe.
Po mnohých rokoch sa náhodou na ulici stretnú kamaráti.
Samozrejme, príde aj reč na rodinu a deti.
Fero hovorí: "Mám 3 deti-synov, súčin ich rokov je 36, uhádneš koľko rokov má každý z nich?"
Jano na chvíľu zaváha a odpovie: "Musíš to upresniť. Z toho, čo uvádzaš, to nedokážem povedať."
Fero doplní: "Súčet ich rokov je rovnaký ako počet okien na tamtom dome."
Jano krúti hlavou: "Hm, tak to stále nestačí..."
Fero dodáva: "Dobre, ešte ti poviem, že najstarší z nich má modré oči."
Na to sa Jano zamyslel a po chvíli zodpovedal pôvodnú otázku.
Napíšete sem správnu odpoveď? (nehľadajte v tom finty, je to čisto logická úloha) :-)
Oliwa
10.03.16,16:00
6, 3, 2
KoxXxo
10.03.16,16:02
2,3,6
Nandrolon
10.03.16,16:11
1, 6, 6? Inac jar, je to stare ako republika.
Consultix
10.03.16,16:13
Moznosti je vela, napr. aj 1,3,12 / 3,3,4 ... Ale Tie modre oci mi nejdu do hlavy :)
Nandrolon
10.03.16,16:15
...Jar, tie oci modre ma mat najmlafsi, nie najstarsi. Nevies si zapamatat ani kratku hadanku... Ojojoj, ten nemec uz asi prichadza...
jar88
10.03.16,16:32
1, 6, 6? Inac jar, je to stare ako republika.
Tak že, toto je odpoveď, za ktorou si stojíš?:D
Nandrolon
10.03.16,17:21
Jar. Odpoved ma zvycajne na konci bodku, alebo vykricnik, ale asi aj na to si uz zabudol...
Nandrolon
10.03.16,17:23
Consultix. S modrymi ocami sa rodia deti, do roka sa im farba bud zmeni, alebo ostane...
Nandrolon
10.03.16,17:26
buchač
10.03.16,17:34
Nandrolon
10.03.16,17:41
Buchac, diky. Som na tablete a stale mi to hadze chybne. Vymazala sa mi ta hranata zatvorka a nedala sa mi dokopirovat...
... akosi to tu kar - ako hlavny piťovolič presmeroval na hadanky.
Este cakam na nejaku osemsmerovku :-)))))))))
veronikasad
10.03.16,18:39
Odzvoní paušálnym výdavkom živnostníkov ?

#Sieť tiež bude požadovať zavedenie servisného balíčka pre podnikateľov, ktorý by obsahoval zrušenie dane zo straty a zrušenie paušálnych výdavkov pre remeselníkov a poľnohospodárov.

http://www.aktuality.sk/clanok/320635/predsednictvo-siete-rokuje-o-povolebnej-situacii/

Tak zvýšenie, alebo zrušenie ?

#Sieť bude presadzovať, aby súčasťou vládneho programu bolo prijatie protischránkového zákona, schválenie osobnej hmotnej zodpovednosti politikov, zníženie dane z príjmu fyzických aj právnických osôb, predĺženie poberania príspevku na starostlivosť o dieťa z troch na päť rokov, servisný balíček pre podnikateľov, ktorého súčasťou bude aj úplné zdobrovoľnenie gastrolístkov, zrušenie dane zo straty a zvýšenie paušálnych výdavkov pre remeselníkov a poľnohospodárov.
http://www.topky.sk/cl/1000863/1533707/Prochazka-prezradil-tajomstvo-koalicnej-vlady--Toto-su-nase-podmienky-
misoft
10.03.16,18:40
.................
... akosi to tu kar - ako hlavny piťovolič presmeroval na hadanky.
Este cakam na nejaku osemsmerovku :-)))))))))
No bodaj by nie..... už nemá argumenty, tak to chce zahrať do autu.....
Dáša_
11.03.16,11:57
By som mala pre budúcnosť taký jeden malý návrh - čo keby sme sa inšpirovali voľbou pápeža a politikov na čas, kým zostavia vládu zavreli do izolovanej miestnosti. A nepustili ich, kým sa nedohodnú - ku koncu už iba chlieb a bodu by dostávali, keby to moc dlho trvalo :D
Oliwa
11.03.16,12:02
By som mala pre budúcnosť taký jeden malý návrh - čo keby sme sa inšpirovali voľbou pápeža a politikov na čas, kým zostavia vládu zavreli do izolovanej miestnosti. A nepustili ich, kým sa nedohodnú - ku koncu už iba chlieb a bodu by dostávali, keby to moc dlho trvalo :D
Bez mobilov a notbukov... Ale kde ich zavrieť? :rolleyes: Možno by im prospel čerstvý vzduch... dať ich všetkých do gumeného člna a na šíre more :D... Jednu bielu plachtu k tomu... aby mali s čím zamávať, keď sa dohodnú... :)
jar88
11.03.16,12:40
.
jar88
11.03.16,12:59
.
jar88
11.03.16,13:19
41 miliard dlhu Slovenska,
je v skutočnosti aj 4 100 miliónov Eur.
----------------------------------------------
A koľko je milión EURO :confused: - nuž to je 5 000 dôchodkov po 200 € :)
Za jednu miliardu, máte 5 miliónov dôchodkov.
Za tri miliardy, máte 15 miliónov dôchodkov. A to je na 10 mesiacov z bežného roku.
jar88
11.03.16,13:43
Niekto tu pekne zamiešal:)
14:40
14:59
:D 15:01 naposledy upravil ivka70:D
misoft
11.03.16,15:45
By som mala pre budúcnosť taký jeden malý návrh - čo keby sme sa inšpirovali voľbou pápeža a politikov na čas, kým zostavia vládu zavreli do izolovanej miestnosti. A nepustili ich, kým sa nedohodnú - ku koncu už iba chlieb a bodu by dostávali, keby to moc dlho trvalo :D
Bez mobilov a notbukov... Ale kde ich zavrieť? :rolleyes: Možno by im prospel čerstvý vzduch... dať ich všetkých do gumeného člna a na šíre more :D... Jednu bielu plachtu k tomu... aby mali s čím zamávať, keď sa dohodnú... :)
Pche.... alebo na pustý ostrov a okolo more plné žralokov..... a pre Kollára vo viditeľnej vzdialenosti ostrov, plný žien.... Kuwa, ten by mal poriadne tlaky ......:D:D:D
pavol54
11.03.16,16:00
41 miliard dlhu Slovenska,
je v skutočnosti aj 4 100 miliónov Eur.
----------------------------------------------
A koľko je milión EURO :confused: - nuž to je 5 000 dôchodkov po 200 € :)
Za jednu miliardu, máte 5 miliónov dôchodkov.
Za tri miliardy, máte 15 miliónov dôchodkov. A to je na 10 mesiacov z bežného roku.
a kde sú peniaze z privatizácie?,v roku 1993 bol dlh koľko? 400,€ na občana?
pavol54
12.03.16,07:02
tááákú veľkú gumu tu majú nemal som si čas prečítať čo tam bolo
vraj od svedkov jehovových, štbákov, a mafiánov sa nikdy neodchádza a ak tak len nohami napred
Tweety
12.03.16,10:06
lujza.j
12.03.16,10:19
Cirkus do slova a do pismena....vzdy bol a aj bude zas....
buchač
12.03.16,11:16
http://www.cas.sk/clanok/375203/novi-poslanci-sa-ukazali-pokope-cirkus-v-parlamente/
Na nových zvysoka dokonale nasrať...

Link vie dať každý...vlastný názor nemáš ?

Mňa by napríklad aj ma zaujímalo, čo povieš na tých staronových...Budaj, Lipšic, atď.
Takže ???


Aj tak budú čo chvíľa nové voľby, tak neviem, na čo tie linky z "mienkotvorných" novín.
Tie nie sú vhodné a hodné ani len na podpal a nie ešte aby ich aj niekto čítal...
pavol54
12.03.16,13:08
Reálne kreslá 15+49+21=85 Otázkou stále ostáva kto bude v druhom kole poverený zostavením vlády
marleau
12.03.16,18:53
Za všetko zlo na svete môžu nosatí.
Dáša_
13.03.16,07:28
nuž takto poviem - nech sa dohodnú, ako chcú. My to nejak prežijeme. Len aby tí, čo teraz tvrdia, že nás zachraňujú potom prežili ďalšie voľby :D Ale to už bude ich problém....
buchač
13.03.16,07:32
nuž takto poviem - nech sa dohodnú, ako chcú. My to nejak prežijeme. Len aby tí, čo teraz tvrdia, že nás zachraňujú potom prežili ďalšie voľby :D Ale to už bude ich problém....

Hlavne náš...
taiko
13.03.16,08:07
Za všetko zlo na svete môžu nosatí.
? nosati ? to je kto ?
vlado 33
13.03.16,08:15
Za všetko zlo na svete môžu nosatí.
? nosati ? to je kto ?
Žeby židia?
taiko
13.03.16,08:28
Za všetko zlo na svete môžu nosatí.
? nosati ? to je kto ?
Žeby židia?
to hadam nie, v opacnom pripade by som musel prispevok zmazat za porusenie etikety porady ;)
Ale to bude asi blud, lebo zidov som stretol milion a veru ich nosy sa nijako nevynimali z priemeru :) a navyse marleau by sa hadam nedal ovlyvnit antisemitskymi fantazmagoriami :)
pmajap
13.03.16,08:55
Merkelová, dnes začínajú krajinské voľby, autorom článku je Rus, ale nerozumiem prečo ju tí Nemci posunuli až na vrchol
http://www.hlavnespravy.sk/kto-je-merkelova-a-preco-nespomina-na-zivot-v-donecku/753024
marleau
13.03.16,09:40
Za všetko zlo na svete môžu nosatí.
? nosati ? to je kto ?
Žeby židia?
to hadam nie, v opacnom pripade by som musel prispevok zmazat za porusenie etikety porady ;)
Ale to bude asi blud, lebo zidov som stretol milion a veru ich nosy sa nijako nevynimali z priemeru :) a navyse marleau by sa hadam nedal ovlyvnit antisemitskymi fantazmagoriami :)
vraj etiketa porady.....
buchač
13.03.16,10:17
Pozerám debatu na Tv Roleta....

Bugár jak spráskaný pes.;)
Matovič sťa na koberčeku.:rolleyes:
Kollár len svoje točí...a nik mu neverí...:---
Hrnčiar je rád, že je rád.
Danko leští brko Ficovi.
Sulík je za trapoška...bije z neho sklamanie, že nebude novým precedom.:cool:
Kali ? Ten si to užíva a cvičí dotyčných z vysokej politiky.:D
Mladého kotlebovcu ani nespomínam...chudák chlapec si to vyžiera dokonale. Pôsobí ako jahniatko v klietke medzi tigrami.


Najviac ma serie ten moderátor...nejako je silno múdry...ak sa niekto rozbehne, okamžite mu skočí do reči a zastaví ho a ide mentorovať.

Prirovnal by som ho Taikovi...aj on je moderátor na baterky...
;) :D :D :D
lujza.j
13.03.16,10:46
Debata...do smiechu a do placu...cisti tragedi....:(...som zvedava ci niekto da "foto" s kym sa pozna-nepozna...kalino.....
pmajap
13.03.16,12:40
o všeličom bolo rozhodnuté už pred voľbami
https://www.youtube.com/watch?v=E1rvVN9VLyM
pavol54
13.03.16,13:15
Pozerám debatu na Tv Roleta....

Bugár jak spráskaný pes.;)
Matovič sťa na koberčeku.:rolleyes:
Kollár len svoje točí...a nik mu neverí...:---
Hrnčiar je rád, že je rád.
Danko leští brko Ficovi.
Sulík je za trapoška...bije z neho sklamanie, že nebude novým precedom.:cool:
Kali ? Ten si to užíva a cvičí dotyčných z vysokej politiky.:D
Mladého kotlebovcu ani nespomínam...chudák chlapec si to vyžiera dokonale. Pôsobí ako jahniatko v klietke medzi tigrami.


Najviac ma serie ten moderátor...nejako je silno múdry...ak sa niekto rozbehne, okamžite mu skočí do reči a zastaví ho a ide mentorovať.

Prirovnal by som ho Taikovi...aj on je moderátor na baterky...
;) :D :D :D
No dobre všetci debili a kto je normálny čo by to mal viesť? či taký sa ešte nenarodil?
lujza.j
13.03.16,13:30
Pali.....matovic:eek::D
buchač
13.03.16,13:35
No dobre všetci debili a kto je normálny čo by to mal viesť? či taký sa ešte nenarodil?
He...a poviem Ti ?
Ja alebo Ty teda určite nie.
Šak ľahšie je kritizovať ako chváliť. Ale poviem si to asi tak.

Každý jedinec, ktorý bol vo vláde a niečo pre Slovensku aj (podľa mňa) urobil, tak skončil na dosť vysokých postoch v rôznych inštitúciách.
Lenže tých znechutili v ich činnosti práve momentálni odborníci...a preto to vyzerá tak, ako to vyzerá.
Máme my veru dobrých odborníkov...a je ich vcelku aj dostatok...aj na zostavenie jednej vlády...akurát títo už na politiku ondiaserú...
Xanti
13.03.16,13:52
Pozerám debatu na Tv Roleta....

Bugár jak spráskaný pes.;)
Matovič sťa na koberčeku.:rolleyes:
Kollár len svoje točí...a nik mu neverí...:---
Hrnčiar je rád, že je rád.
Danko leští brko Ficovi.
Sulík je za trapoška...bije z neho sklamanie, že nebude novým precedom.:cool:
Kali ? Ten si to užíva a cvičí dotyčných z vysokej politiky.:D
Mladého kotlebovcu ani nespomínam...chudák chlapec si to vyžiera dokonale. Pôsobí ako jahniatko v klietke medzi tigrami.


Najviac ma serie ten moderátor...nejako je silno múdry...ak sa niekto rozbehne, okamžite mu skočí do reči a zastaví ho a ide mentorovať.

Prirovnal by som ho Taikovi...aj on je moderátor na baterky...
;) :D :D :D
Ajajaj Buchy,
a pokračovanie na STV si díval?
Sulík vyzýval Pašku, aby sns zvážilo svoj postoj, aby prekročili svoj tien, a ked sa ho moderátor či kto opýtal, či on je ochotný prestúpiť svoj tieň a rokovať so SMEROM tak sa oháňal zásadami.
Ale ostatný zásady mať nemôžu? Prišlo mi to také detinské od Sulíka. Pomaly obviňoval SNS ak bude úradnícka vláda, že je to ich vina. A svojho kamaráta Matoviča prečo nepoučí, že nemá útočiť na súkmeňovcov, aby nezistili, že je vlkom v baraňom kožuchu.
pavol54
13.03.16,14:11
No dobre všetci debili a kto je normálny čo by to mal viesť? či taký sa ešte nenarodil?
He...a poviem Ti ?
Ja alebo Ty teda určite nie.
Šak ľahšie je kritizovať ako chváliť. Ale poviem si to asi tak.

Každý jedinec, ktorý bol vo vláde a niečo pre Slovensku aj (podľa mňa) urobil, tak skončil na dosť vysokých postoch v rôznych inštitúciách.
Lenže tých znechutili v ich činnosti práve momentálni odborníci...a preto to vyzerá tak, ako to vyzerá.
Máme my veru dobrých odborníkov...a je ich vcelku aj dostatok...aj na zostavenie jednej vlády...akurát títo už na politiku ondiaserú...
s tými odborníkmi ako s utopeným veriacim ked sa topil tak kričal pane Bože pomôž nakoniec sa utopil v nebi sa pýta prečo mu nepomohol Trikrát som ti poslal loď s domorodcami a ty si vždy si čakal anjelov Tak je to aj s tými odborníkmi
pmajap
13.03.16,14:55
Po mimoriadnom zasadnutí dostal poverenie na jednanie so smerom aj Procházka. Vedeli oni veľmi dobre že to spolu nedokážu zlepiť, neveria si navzájom:D
lujza.j
13.03.16,14:59
ja matovicovi neverím ani to ,že je ozaj matovic:D
buchač
13.03.16,15:05
Ajajaj Buchy,
a pokračovanie na STV si díval?
Sulík vyzýval Pašku, aby sns zvážilo svoj postoj, aby prekročili svoj tien, a ked sa ho moderátor či kto opýtal, či on je ochotný prestúpiť svoj tieň a rokovať so SMEROM tak sa oháňal zásadami.
Ale ostatný zásady mať nemôžu? Prišlo mi to také detinské od Sulíka. Pomaly obviňoval SNS ak bude úradnícka vláda, že je to ich vina. A svojho kamaráta Matoviča prečo nepoučí, že nemá útočiť na súkmeňovcov, aby nezistili, že je vlkom v baraňom kožuchu.

Nie, nepozeral som. Pani bytná otvárala okno už skôr, tak som neriskoval, že skočí. Veď kto by ma živil ? ;)
--------------
Sulík ? Šak píšem niečo iné ako Ty ?
Matovič tiež na vysokú politiku ešte nejak nemá. Holt kopať okolo seba ako sviňa na bitúnku sa nejak nenosí. Ono je potrebné aj na určité "dôvodenie" mať určitú diplomaciu...
Matovič je veru vlk ... a poriadny. Mám dojem, že pri ňom platí zásada "mlčať je zlato"...lebo henten hajzel si asi veľa vecí ponahrával a vpatričnú dobu použije.
Xanti
13.03.16,15:28
Tak s týmto buchy súhlasím, fakt Igorko kope jak taký býčisko v aréne, len ublížiť a ublížiť, a naozaj jemu sa veriť nedá.
No som strašne zvedavá ako tieto volebné tanečky skončia, a kto bude číj a čia, a ako dlho nám to vydrží. :)
pavol54
13.03.16,15:34
Tak s týmto buchy súhlasím, fakt Igorko kope jak taký býčisko v aréne, len ublížiť a ublížiť, a naozaj jemu sa veriť nedá.
No som strašne zvedavá ako tieto volebné tanečky skončia, a kto bude číj a čia, a ako dlho nám to vydrží. :)
len mu to nikto nepovedzte že je chorý lebo to bude ešte horšie, chúdence deti
pavol54
13.03.16,15:59
Inak Fico a kol si budú musieť dávať pri svojej "práci väčší" pozor lebo kotleba nie je ako pošahaný blekota, myslím že bude hľadať pri každej príležitosti rast preferencií Ozaj Jekota chce byť predsedom KDH, to už mohol frankenštajn ohlásiť prechod od sdkú má skúsenosti s predsedovaním pred likvidáciou
buchač
13.03.16,17:26
Inak...zasa sa prejavila slovenská politická scéna a aj povaha.

Všetci voliči, ktorí volili iných ako stranu Smer a dúfali v zmenu, teraz dostali pľuvanec do ksichtu od zapredaných politických kuriev.
Doteraz sa dúfalo, že nebudú predčasné voľby...teraz dúfať, aby tie predčasné voľby predsa len boli.
Politici a hajzli z médií (vraj mienkotvorné) budú mať o čom pindať...lebo už teraz vravím, že Kotleba pôjde solídne hore s %%...

P.S.:
Za výrazy sa ani len vo sne neospravedlňujem.
kukučka
13.03.16,17:38
Len s tým rozdielom, že Kotlebove percentá nemuseli byť, keby tí ostatní boli normálni.
pmajap
13.03.16,17:41
V Bratislave pred snr štrajkuje ultrapravicová skupina, oni o nich vedeli, na Kotlebovi si odskúšali či je možné touto cestou prejsť do parlamentu. Je to krajne pravicové zoskupenie vedené dvoma osobnosťami, jeden s vysokou inteligenciou, a schopnosťou osloviť masy, druhý s akčnou silou, zatiaľ pôsobia ako nezávislé osoby, ale je medzi nimi silná spolupráca. po voľbách opustili kotlebovcov, majú až 5% podporu, budujú a ozbrojujú domobranu. Toto politikov spojilo. Kotlebu nazvali dobre že nie demokratom, že on pre Slovensko neznamená hrozbu, je umiernený a neschopný osloviť všetky vrstvy obyvateľstva- slová politológa.
Prečo sa to neprejavilo na volebnom výsledku ...neuznávajú tieto št. štruktúry, nevolia, zavolia len účelovo..
lujza.j
13.03.16,20:01
Kuku:D
buchač
13.03.16,20:06
Presne vystihujúce...:D :D :D
misoft
13.03.16,20:09
misoft
13.03.16,20:10
lujza.j
13.03.16,20:11
Zlatucki su..
Xanti
13.03.16,22:24
Spomienky ... https://www.youtube.com/watch?v=M-8E9mDsOkI aj takýto nám vládli ...
marleau
14.03.16,05:25
Vďaka Bohu za Kotlebu!
Dáša_
14.03.16,07:31
jaaj, teraz som niekde na FB čítala, že jak sa bude volať nová koalícia :D

PRO-FI-BU-DA tuším to bolo tu https://www.facebook.com/MikiHricFanpage/?fref=nf pre priaznivcov FB :D
vlado 33
14.03.16,08:02
Kuku:D
Pobavila táto foto:D Aj tak si myslím, že toto zloženie vlády bude mať úspech. Bugár a Procházka volili menšie zlo pre národ. Či zradili voličov, ukáže čas.
jar88
14.03.16,08:05
jaaj, teraz som niekde na FB čítala, že jak sa bude volať nová koalícia :D

PRO-FI-BU-DA tuším to bolo tu https://www.facebook.com/MikiHricFanpage/?fref=nf pre priaznivcov FB :D
Psovod. Má vlčiaka, dlhostrstého albína s melírom.
jar88
14.03.16,08:09
http://gulas.sme.sk/upload/posts/6/88/88086/large/2e546184668108820b5258858f134eee.jpg
A potom, že ver fotkám:) Napríklad aj z Ostrova Slobody.:---
taiko
14.03.16,10:09
Dnes bude fajny vecernicek.

" O tom, ako slovensky volic zase po papuli dostal ".

Nuz tak nic teda, tak pekne pockame do dalsich demokratickych volieb o 4 roky. Snad sa potom nieco zlepsi.
Len teraz neviem, ci usmev, ci plac mam dat do emotikonu
Oliwa
14.03.16,11:07
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
Xanti
14.03.16,11:41
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
Dovolím si oponovať.
Keby pospolitý ľud nechcel SMER tak by smer nedostal temer tretinu hlasov od pospolitého ľudu.
Ja súhlasím s vyjadrením Danka, naozaj mrs. Matovič môže zato, že Sulík neposkladá pravicovú vládu. Prepáč veď útočil na všetkých i svojich potencionálnych partnerov, to sa v slušnej spoločnosti nerobí. A tak sa nedivím, ani Mostu ani Sieti a ich rozhodnutiu.
Takže facku voličom pravice dal podľa mňa jedine MATOVIČ parlamentný šašo. Ak by bol politikom a nie šašom, tak pravicovú vládu máme.
taiko
14.03.16,11:46
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
Oliwa, ale ved narod bol demokraticky volit, teraz musi byt tisko a pockat do dalsich "demokratickych" volieb ;)
kukučka
14.03.16,11:54
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
taiko
14.03.16,11:56
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
Dovolím si oponovať.
Keby pospolitý ľud nechcel SMER tak by smer nedostal temer tretinu hlasov od pospolitého ľudu.
Ja súhlasím s vyjadrením Danka, naozaj mrs. Matovič môže zato, že Sulík neposkladá pravicovú vládu. Prepáč veď útočil na všetkých i svojich potencionálnych partnerov, to sa v slušnej spoločnosti nerobí. A tak sa nedivím, ani Mostu ani Sieti a ich rozhodnutiu.
Takže facku voličom pravice dal podľa mňa jedine MATOVIČ parlamentný šašo. Ak by bol politikom a nie šašom, tak pravicovú vládu máme.
1. To mi nejak nesedi. Pravicovo zmyslajuci volic dal hlas pravicovo zmyslajucim stranam, tie strany idu so Smerom a moze zato Matovic ?
2. To nejak nesedi ani s tou tretinou pospoliteho ludu. To uz preceda rad pouzival. Jedna sa ale o tretinu ludi co odvolili.
3. Co sa Danka a Matovica tyka, Danko len sikovne alibisticky obhajuje svoje rozhodnutie spolupodielat sa na dalsom rozkradani. Toto rozhodnutie podla mna urobil daaaavno pred volbami a nie teraz.
4. mrs. je skratka oslovenia pre " pani". To tak bolo myslene ?
Oliwa
14.03.16,11:57
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
Dovolím si oponovať.
Keby pospolitý ľud nechcel SMER tak by smer nedostal temer tretinu hlasov od pospolitého ľudu.
Ja súhlasím s vyjadrením Danka, naozaj mrs. Matovič môže zato, že Sulík neposkladá pravicovú vládu. Prepáč veď útočil na všetkých i svojich potencionálnych partnerov, to sa v slušnej spoločnosti nerobí. A tak sa nedivím, ani Mostu ani Sieti a ich rozhodnutiu.
Takže facku voličom pravice dal podľa mňa jedine MATOVIČ parlamentný šašo. Ak by bol politikom a nie šašom, tak pravicovú vládu máme.
Veď vravím, že je to relatívne... Na víťazné ťaženie v parlamente mu predsa chýba/lo 27 hlasov, či...?
Xanti
14.03.16,12:04
1. To mi nejak nesedi. Pravicovo zmyslajuci volic dal hlas pravicovo zmyslajucim stranam, tie strany idu so Smerom a moze zato Matovic ?
2. To nejak nesedi ani s tou tretinou pospoliteho ludu. To uz preceda rad pouzival. Jedna sa ale o tretinu ludi co odvolili.
3. Co sa Danka a Matovica tyka, Danko len sikovne alibisticky obhajuje svoje rozhodnutie spolupodielat sa na dalsom rozkradani. Toto rozhodnutie podla mna urobil daaaavno pred volbami a nie teraz.
4. mrs. je skratka oslovenia pre " pani". To tak bolo myslene ?
1.) šiel by si do obchodu, alebo partnerstva s niekým o kom vieš, že ťa podrazí? šiel by si do partnerstva s niekým, kto do teba kope namiesto toho aby sa k tebe správal slušne? .. preto s Matovičom nechcel Danko ísť.
2) tretina pospolitého ludu čo bol vo volbách .. bajočkom 28,3% je temer tretina, nechytaj za slovíčka
3)Tak potom Danko je šikovný, možno je pre neho lepšie byť 2 v poradí stranou vo vláde s ficom ako treťou stranou v poradí vo vlade so sulíkom ... bohvie, ale matovič sa mal správať ako človek ..
4) tak som sa sekla .. :)

PS: ja sa hádať nemienim, ja píšem svoje vnímanie ako to vidím ja, že ty to vidíš ináč, ja ti to neberiem, pouvažuj nad tým, detto pusti si tú spomienku čo som dala o kusok vyššie. A ak ťa toto nepresvedčí, že kradnú všetci tak potom ťa nepresvedčí nikto. Lebo ja ilúzie som dávno stratila a nie som naivná, či lavý či pravý či stredný či obojpohlavný, vj prvom rade budú myslieť na svoje vačky a až niekde na konci sme my ľudia.
Xanti
14.03.16,12:07
Veď vravím, že je to relatívne... Na víťazné ťaženie v parlamente mu predsa chýba/lo 27 hlasov, či...? No a koľko to chýba Sulíkovi? Na víťazné ťaženie v parlamente mu chýba 56 hlasov.
kukučka
14.03.16,12:10
niežeby som ostatným verila, ale Dankovi isto nie, prečítajte si Anču
pmajap
14.03.16,13:06
niežeby som ostatným verila, ale Dankovi isto nie, prečítajte si Anču
Som blbá, ale čo je Anča?
Xanti
14.03.16,13:12
Konšpiračná teoria, ....

Ako celkom ma zaujali voľby a to čo sa deje na politickej scéne, čítam si komentáre ľudí. A niektoré sú naozaj veľmi trefné.
Ako napríklad tento : ... citát z pravdy
"Myslím, že Fico musí byť z Matoviča nadšený. Pekne mu tú vládu dal dohromady.

Matovič je zhubný nádor pravice na Slovensku. Pokiaľ bude mať tento zjav vo voľbách okolo 10% hlasov, nikdy žiadna vláda pravice na Slovensku nebude. :-("

A pri debatách zo známymi, vyplynula konšpiračná teória ... že Matovič je Ficov Trojsky kôň. :) Akurát sa nebojuje o krásnu HELENU , ale o SLOVENsKU republiku.
pavol54
14.03.16,13:23
Dnes bude fajny vecernicek.

" O tom, ako slovensky volic zase po papuli dostal ".

Nuz tak nic teda, tak pekne pockame do dalsich demokratickych volieb o 4 roky. Snad sa potom nieco zlepsi.
Len teraz neviem, ci usmev, ci plac mam dat do emotikonu
po papuli dostal už 5 marca, ozaj čo vyriešili blekota s jekotom ked po minulých voľbách chodili spávať do osád v karavane?
o 4 roky zase zaspíš ako tento rok a budeš vykrikovať čo to ten národ volil
bodliak
14.03.16,13:24
Do politiky a teda aj do volieb sa už nikto normálny nehrabe. Ide tam samý odpad.
V prípade predčasných volieb sa bude asi zase voliť v gumených rukaviciach, lebo hlas nepôjde už ani Sieti, ani Mostu.
sito
14.03.16,13:26
niežeby som ostatným verila, ale Dankovi isto nie, prečítajte si Anču
Som blbá, ale čo je Anča?

A nebude to náhodou ta kravička z čokolády?
pavol54
14.03.16,13:30
Dáška by mala zmeniť názov témy na: Už naozaj neviem, koho budem voliť...
Pospolitý ľud vyslal jasný signál, že Smer/ľavicu nechce.
A ajhľa, ako si to vyložila "pravica"... radšej sa urobia hluchí a slepí, len aby boli - vládni...
Teória relativity na slovenský spôsob...
Voličský hlas ponížený na útržok toaletného papiera...
Napriek tomu, že takmer 60 % ľudí zdvihlo svoj zadok a išlo k urnám...
smer volilo 28,3% pravicu volilo 32,8 % takže až taký veľký rozdiel v tom nie je
pavol54
14.03.16,13:33
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
aj 99,6% ako vo voľbách do národnej fronty
pavol54
14.03.16,13:42
1. To mi nejak nesedi. Pravicovo zmyslajuci volic dal hlas pravicovo zmyslajucim stranam, tie strany idu so Smerom a moze zato Matovic ?
2. To nejak nesedi ani s tou tretinou pospoliteho ludu. To uz preceda rad pouzival. Jedna sa ale o tretinu ludi co odvolili.
3. Co sa Danka a Matovica tyka, Danko len sikovne alibisticky obhajuje svoje rozhodnutie spolupodielat sa na dalsom rozkradani. Toto rozhodnutie podla mna urobil daaaavno pred volbami a nie teraz.
4. mrs. je skratka oslovenia pre " pani". To tak bolo myslene ?
1.) šiel by si do obchodu, alebo partnerstva s niekým o kom vieš, že ťa podrazí? šiel by si do partnerstva s niekým, kto do teba kope namiesto toho aby sa k tebe správal slušne? .. preto s Matovičom nechcel Danko ísť.
2) tretina pospolitého ludu čo bol vo volbách .. bajočkom 28,3% je temer tretina, nechytaj za slovíčka
3)Tak potom Danko je šikovný, možno je pre neho lepšie byť 2 v poradí stranou vo vláde s ficom ako treťou stranou v poradí vo vlade so sulíkom ... bohvie, ale matovič sa mal správať ako človek ..
4) tak som sa sekla .. :)

PS: ja sa hádať nemienim, ja píšem svoje vnímanie ako to vidím ja, že ty to vidíš ináč, ja ti to neberiem, pouvažuj nad tým, detto pusti si tú spomienku čo som dala o kusok vyššie. A ak ťa toto nepresvedčí, že kradnú všetci tak potom ťa nepresvedčí nikto. Lebo ja ilúzie som dávno stratila a nie som naivná, či lavý či pravý či stredný či obojpohlavný, vj prvom rade budú myslieť na svoje vačky a až niekde na konci sme my ľudia.

28,3 % zo 60 je asik 17 % zo 100,takže zo všetkých voličov sa chcelo ísť podporiť Smer menej ako 1/5
divná matika takže smer volilo 17% A pravicu volilo 83% a čo učiteľka matiky prežila svoju snahu tvoju premenu na génia?
bjuty smis
14.03.16,13:53
to skutočne považujete smer za lavicovú stranu ??
Ing. Ľubomír Janoška
14.03.16,13:58
to skutočne považujete smer za lavicovú stranu ??

A SNS za pravicovú?
:D :D :D
na nálepky trreba zabudnúť.
sito
14.03.16,14:07
Šulín, ja vám tu šaša robiť nebudem! V Európe je to za lepší peniaz.

A myslíte, že aj tak by bolo ako je? Keby rok 2016 nemal júl, august, september, október, november, december? Iná krv by tielka, nie len Sulíková pri šampuse.
pavol54
14.03.16,14:20
1. To mi nejak nesedi. Pravicovo zmyslajuci volic dal hlas pravicovo zmyslajucim stranam, tie strany idu so Smerom a moze zato Matovic ?
2. To nejak nesedi ani s tou tretinou pospoliteho ludu. To uz preceda rad pouzival. Jedna sa ale o tretinu ludi co odvolili.
3. Co sa Danka a Matovica tyka, Danko len sikovne alibisticky obhajuje svoje rozhodnutie spolupodielat sa na dalsom rozkradani. Toto rozhodnutie podla mna urobil daaaavno pred volbami a nie teraz.
4. mrs. je skratka oslovenia pre " pani". To tak bolo myslene ?
1.) šiel by si do obchodu, alebo partnerstva s niekým o kom vieš, že ťa podrazí? šiel by si do partnerstva s niekým, kto do teba kope namiesto toho aby sa k tebe správal slušne? .. preto s Matovičom nechcel Danko ísť.
2) tretina pospolitého ludu čo bol vo volbách .. bajočkom 28,3% je temer tretina, nechytaj za slovíčka
3)Tak potom Danko je šikovný, možno je pre neho lepšie byť 2 v poradí stranou vo vláde s ficom ako treťou stranou v poradí vo vlade so sulíkom ... bohvie, ale matovič sa mal správať ako človek ..
4) tak som sa sekla .. :)

PS: ja sa hádať nemienim, ja píšem svoje vnímanie ako to vidím ja, že ty to vidíš ináč, ja ti to neberiem, pouvažuj nad tým, detto pusti si tú spomienku čo som dala o kusok vyššie. A ak ťa toto nepresvedčí, že kradnú všetci tak potom ťa nepresvedčí nikto. Lebo ja ilúzie som dávno stratila a nie som naivná, či lavý či pravý či stredný či obojpohlavný, vj prvom rade budú myslieť na svoje vačky a až niekde na konci sme my ľudia.

28,3 % zo 60 je asik 17 % zo 100,takže zo všetkých voličov sa chcelo ísť podporiť Smer menej ako 1/5
divná matika takže smer volilo 17% A pravicu volilo 83% a čo učiteľka matiky prežila svoju snahu tvoju premenu na génia?
V mojom 83 % nebolo,ani nebolo komentované,to iba domýšľanec mohol nájsť
ani to že pravicu

Takto vznikajú klebety
o tú matematiku ide ak dáme jednej17 potom druhá hoci aj "kockatohnedoružová" má 83 a to mi nesedí, vždy 100% (len kondenzačné kotle môžu mať 105% zo 100 možných)
vlado 33
14.03.16,14:23
Dnes bude fajny vecernicek.

" O tom, ako slovensky volic zase po papuli dostal ".

Nuz tak nic teda, tak pekne pockame do dalsich demokratickych volieb o 4 roky. Snad sa potom nieco zlepsi.
Len teraz neviem, ci usmev, ci plac mam dat do emotikonu
po papuli dostal už 5 marca, ozaj čo vyriešili blekota s jekotom ked po minulých voľbách chodili spávať do osád v karavane?
o 4 roky zase zaspíš ako tento rok a budeš vykrikovať čo to ten národ volil
Pobavilo:D:D:D
taiko
14.03.16,14:35
28,3 % zo 60 je asik 17 % zo 100,takže zo všetkých voličov sa chcelo ísť podporiť Smer menej ako 1/5
divná matika takže smer volilo 17% A pravicu volilo 83% a čo učiteľka matiky prežila svoju snahu tvoju premenu na génia?
V mojom 83 % nebolo,ani nebolo komentované,to iba domýšľanec mohol nájsť
ani to že pravicu

Takto vznikajú klebety
o tú matematiku ide ak dáme jednej17 potom druhá hoci aj "kockatohnedoružová" má 83 a to mi nesedí, vždy 100% (len kondenzačné kotle môžu mať 105% zo 100 možných)
pablo, ved vies ako to myslel(a), tak neblazni ;), aj ked je pravda ze aj on(a) pomiesal(a) volicov so vsetkym pospolitym ludom.
lujza.j
14.03.16,14:40
myslel...je to milan...
misoft
14.03.16,14:43
Už zase? :eek:
misoft
14.03.16,14:52
asik si si nevšimol,že ich je viac ako dve len nie sú napísané
Takže pre menej chápavých odborníkov na kondenzačné kotle
Smer 17 %
nevolilo 40%
hnedí 6%
poslotovci 6%
šašovci necelých 7 %
sasovci 8%
váhavci 8% (dvaja)
trutkavci 5%
trulkovci 4%
= 101%
Zabudlo sa na 19% DPH a máme rovných socialistických 120% plnenia plánu...... :D:D:D
pavol54
14.03.16,14:53
28,3 % zo 60 je asik 17 % zo 100,takže zo všetkých voličov sa chcelo ísť podporiť Smer menej ako 1/5
divná matika takže smer volilo 17% A pravicu volilo 83% a čo učiteľka matiky prežila svoju snahu tvoju premenu na génia?
V mojom 83 % nebolo,ani nebolo komentované,to iba domýšľanec mohol nájsť
ani to že pravicu

Takto vznikajú klebety
o tú matematiku ide ak dáme jednej17 potom druhá hoci aj "kockatohnedoružová" má 83 a to mi nesedí, vždy 100% (len kondenzačné kotle môžu mať 105% zo 100 možných)
pablo, ved vies ako to myslel(a), tak neblazni ;), aj ked je pravda ze aj on(a) pomiesal(a) volicov so vsetkym pospolitym ludom.
ako myslel neviem guľa sa mi zahmlila, ale som čítal s porozumením, dovysvetlil niečo neskôr
pmajap
14.03.16,15:27
:D
jar88
14.03.16,15:29
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
A nebolo by to náhodou trošku inak?:)
Zabúdaš, že sme na Slovensku a tu to funguje inak.
Ak by tu bola strana, ktorá by vyhovovala 90% voličov, 80% by zostalo sedieť na zadku a spoliehalo na ostatných. Výsledok volieb by mohol byť aj 9% za a 10% proti.
A zas by bolo na čo frflať.:)
duves
14.03.16,15:46
Povedal NIE a myslel ÁNO: https://youtu.be/49xSpv9YCPU
korela
14.03.16,15:56
Keď sa tu ukázal v minulosti niekto s novým nickom, poväčšine sa téma onedlho zatvárala. Som zvedavá, aké bude mať trvanie teraz.
buchač
14.03.16,16:09
Na jej posilnenie je dôležitý dennodenný pobyt približne pol hodinky na slnku a dostatok vitamínu D

Takže preto sú tie severské národy také xxxxxxx (doplniť výraz), aké sú...
Veď keď nastane polárna noc, tak slnko šej háj...a ani tie ryby to s D-čkom nezachránia.
korela
14.03.16,16:10
Neviem, komu a hlavne čo asociuje slovo most.
Neviem, prečo sa tu prejavuje až také rozčarovanie.
Európa prehrala dávno a my s ňou.
Niekto rozkráda, niekto má možnosť darovať iným štátom astronomické čiastky. V mene čoho okráda svojich obyvateľov?
K vyššie uvedenej debate - nemala som po prvýkrát koho vybrať, dokonca ani menšie zlo som nebola schopná nájsť tentokrát.
.
https://dennikn.sk/405097/smer-sns-most-siet-nie-mojom-mene-prosim/?ref=tit
Stačí mi aj úvod, ktorý zverejnili.

"V roku 1992 som volil ODÚ, v roku 1994 – DS, v roku 1998 – SDK, v roku 2002 – SDKÚ. V roku 2006 som mal volebnú absenciu (študijný pobyt v USA), v roku 2010 som volil SDKÚ-DS, v roku 2012 tiež SDKÚ-DS. Po všetkých týchto voľbách som svoj výber ani raz neoľutoval. Pocit trpkosti z prepadnutia hlasu v rokoch 1992 a 1994 vôbec neznamenal, že by som bol sklamaný zo strán, ktorým som vtedy prejavil dôveru. Nespreneverili ju.

Naopak, v týchto voľbách ju strana, ktorú som volil, spreneverila presne o týždeň po tom, čo som vhodil obálku s jej hlasovacím lístkom do urny. Volil som stranu Most-Híd. Pred voľbami som váhal, napokon rozhodlo to, že Most-Híd mal silný občiansky rozmer, "

Niet čo dodať. Akoby nevedel scenár dopredu. S tým, že mu však vyhovuje.

Ani čo dýchne, nie ešte aj vysloví...
korela
14.03.16,16:31
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
A nebolo by to náhodou trošku inak?:)
Zabúdaš, že sme na Slovensku a tu to funguje inak.
Ak by tu bola strana, ktorá by vyhovovala 90% voličov, 80% by zostalo sedieť na zadku a spoliehalo na ostatných. Výsledok volieb by mohol byť aj 9% za a 10% proti.
A zas by bolo na čo frflať.:)

Už to zašlo tak ďaleko, že by Slovensku nepomohlo ani zaviesť povinnosť voliť zo zákona, ako to majú niektoré západné krajiny eu zavedené podnes, pretože by tam boli aj tak stále tí istí ľudia.
Čo viedlo tohto chlapa, HU korene nemá, aby sa votrel do Mostu, a prečo si vyhliadol práve Ilavu, keď má bydlisko v BA? Zachraňovať jej zdravotníctvo, zamestnanosť, dopravu, byty... A takých je v Moste zrejme požehnane, iba si to ľudia nedávajú do súvislostí.
Nechcem ho tu zneužívať, tiež je len človek, možno za svoje konanie ani nemôže, do nikoho bežný človek nevidí. Ale poslúži ako príklad.
.
Ešte by ma zaujímalo, čo na dnešnú situáciu hovorí podpredsedníčka Mostu.
Zrejme súhlasila. Potom niet o čom.
http://ambientmedia.sk/bikemedia/juraj-mac/1den_8.jpg (http://ambientmedia.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=171%3Ajuraj-mac-voby-do-vuc&catid=25%3Afoto-bike-media&Itemid=90&lang=sk)
marleau
14.03.16,17:10
Vážte si Kotlebu, kým ho máme.
kukučka
14.03.16,17:31
jar88, dobre vieš, že som nemyslela 90 % jednej strane! Bolo by však pri tých 90 % zaujímavé vidieť rozloženie síl.
Na tú Anču som zabudla dať link, tu je
http://www.zenyvmeste.sk/anna-belousovova--lutujem--ze-som-nebola-v-politike-tvrdsia
Nandrolon
14.03.16,17:55
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
kukučka
14.03.16,18:30
nerýpeš, máš pravdu, môžeme aj zažartovať ako naši politici a mimozemšťania už tu sú, možno aj medzi nimi ako hovorí

Peter z Austrálie :--- :D
korela
14.03.16,18:32
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
"Mnohé krajiny majú volebnú povinnosť zavedenú, napr. štáty Latinskej Ameriky, Austrália, Turecko, v Európe Belgicko, Luxembursko, Grécko či Cyprus."
http://www.projustice.sk/pravne-dejiny/volby-volebne-pravo-volebna-povinnost

Dopl.
Tu je to presnejšie. Napr. Rakúšania mali povinnosť voliť do r. 2004.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Povinn%C3%A1_volebn%C3%AD_%C3%BA%C4%8Dast
jar88
14.03.16,20:43
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
"Mnohé krajiny majú volebnú povinnosť zavedenú, napr. štáty Latinskej Ameriky, Austrália, Turecko, v Európe Belgicko, Luxembursko, Grécko či Cyprus."
http://www.projustice.sk/pravne-dejiny/volby-volebne-pravo-volebna-povinnost

Dopl.
Tu je to presnejšie. Napr. Rakúšania mali povinnosť voliť do r. 2004.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Povinn%C3%A1_volebn%C3%AD_%C3%BA%C4%8Dast
A čo by to pomohlo?
Veď aj povinné voľby, sú vždy tajné. Či nie?
Vhodím roztrhnutý lístok a majú po "povinnom" hlase.
-------------------------------------------------------------------------
Tu sa stále špekuluje len nad hlúposťami. Je to niečo, ako jazdiť bez tankovania. Bez paliva auto nepôjde a môžeš mu ukladať povinnosť jazdiť, ako len chceš a aj tak bez paliva nepôjde.:---
Oliwa
15.03.16,06:17
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
Rok 1998: 84,24 % účasť
http://volby.statistics.sk/nrsr/nrsr1998/results/tab1.jsp.htm
Mária27
15.03.16,06:26
jar88 - A čo by to pomohlo?
zamestnali by si zas svojich ľudí, ktorí by zisťovali, kto voliť nebol - a vyberali pokuty :)
Nandrolon
15.03.16,06:34
Oliwa, to mi uslo, lebo vtedy som chodil zakopavajuci sa do zeme vo VVP Lest :-)))
Oliwa
15.03.16,06:50
Oliwa, to mi uslo, lebo vtedy som chodil zakopavajuci sa do zeme vo VVP Lest :-)))
No, pokiaľ viem, aj vojaci majú volebné právo... ;)
A Lešť je o kúsok bližšie ako zahraničné misie... :)
bjuty smis
15.03.16,09:23
simon zlepenec nepodporí...
Patrik Murárik
15.03.16,09:36
Pán Radko teraz ukázal svoju pravú tvár, v politike chodiť nevie a a zatial sa to len učí .. ísť cestou neškodných klamstiev sa pomaličky učí čo može a čo je už prešlap .. gratulujem za všetkých tých niečo cez 5% oklamaných voličov ..
Na Slovensku musí ozaj prísť niekto kto bude zatvárať politkov až potom sa tu niečo udeje.
Z Bélu mi je na grc a to som ho mal aj skoro rád za tie jeho milé vtípky o ježkovi.
Ešte dodám tolko že keby boli strany čisté, bez oligarchov a neviem akých stupidít tak by sa nikto nemusel báť Matoviča a šiel by s ním kludne do koalície.
pmajap
15.03.16,10:06
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
taiko
15.03.16,10:14
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
lujza.j
15.03.16,10:16
Matovic je v prvom rade "iny"...ten ked si prdne v spolocnosti vsetci to budu pocut a aj citit...bude tvrdit,ze ON to nebol...ze to "SAMO"....
marleau
15.03.16,10:36
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
Oliwa
15.03.16,10:49
Pán Radko teraz ukázal svoju pravú tvár, v politike chodiť nevie a a zatial sa to len učí .. ísť cestou neškodných klamstiev sa pomaličky učí čo može a čo je už prešlap .. gratulujem za všetkých tých niečo cez 5% oklamaných voličov ..
Na Slovensku musí ozaj prísť niekto kto bude zatvárať politkov až potom sa tu niečo udeje.
Z Bélu mi je na grc a to som ho mal aj skoro rád za tie jeho milé vtípky o ježkovi.
Ešte dodám tolko že keby boli strany čisté, bez oligarchov a neviem akých stupidít tak by sa nikto nemusel báť Matoviča a šiel by s ním kludne do koalície.
Čistá strana:
pavol54
15.03.16,10:51
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
takže minimálna mzda je moc vysoká hovoria podnikateľské zväzy , kradnú v zdravotníctve najmä vlastníci poisťovní, my sme nechali pri vzniku SR dlh cca 400,-€ na osobu postupne v rámci prosperity a ukážky životaschopnosti nového systému je dlh na osobu okolo 8000,-€ a tie rabovačky oproti veľkej privatizácii sú šušne z nosa, tak neviem v čom som chybil a za aké moje skutky budú pykať moje deti (inak dnes už volebne spôsobilé)
pmajap
15.03.16,10:59
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
taiko to si myslím o budúcnosti pol. strán, čo sa týka Slovenska ani pravicová vláda by to nezmenila - tá Sulíkova. Je potrebná silná strana postavená na osobnostiach,
ktorá dokáže zmeniť ústavné zákony a to nie je také jednoduché so stranami závislými na" sponzoroch" sa to nedá, zákony sa roky upravujú v prospech sponzorov, robia to pravicoví aj ľavicoví politici, bohužiaľ zatiaľ je trend že peniaze a ego sú silnejšie ako potreby ľudu.
V prvom rade zmeniť volebný zákon, nech si volíme ľudí z regiónov, ktorí ponesú aj zodpovednosť za svoj volebný obvod.
Bohužiaľ prilepšujú si všetci a každý má argument na obhajobu.Bolo by zaujímavé vytiahnuť zákony, ktoré poškodili Slovensku aj s hlasovaním.
korela
15.03.16,11:05
Žiaľ, aj sasáci mali na kanditátke človeka, ktorý k nim vstúpil zo zištných dôvodov. Ešte sa tým pochválil aj svojim zamestnancom. Dôvod, upraviť zákon v prospech jednej skupiny.
A zrejme nebol jediný. Nemal až tak málo, aby nevyžil, ale jeho zamestnanci áno.
jar88
15.03.16,11:07
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.

A teraz napíš, aké chyby rodičov máš ma mysli?:)
Vo všetkom v príspevku súhlasím, ale nakoniec napísať všeobecne, že chyby rodičov, je dosť neomalené.
---------------------------------------------
Pritom ti dávam - užitočné.
bjuty smis
15.03.16,11:14
a je po mačkopsovi...

čo bude dalej ?
bjuty smis
15.03.16,11:16
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.

prečo toho nácka niekto nezablokuje ?
Patrik Murárik
15.03.16,11:19
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.

prídi s niečim čoho sa možme chytiť, toto je len hrubé konštatovanie z tvojho pohladu
a to ti hovorím v dobrom tak sa prosím neuraz.
korela
15.03.16,11:20
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi, ale aj priamymi účastníkmi rozdelenia česko-slovenskej federácie alebo vzniku samostatného Slovenska. Program v 48 dieloch zaznamenal dejiny slovenskej spoločnosti od prvých zmienok o obyvateľoch Karpatskej kotliny po súčasnú spoločnosť s úplne inými ako štátoprávnymi problémami. Zvolený model diskusií so špičkami slovenskej historiografie (Richard Marsina, Karol Pieta, Martin Homza, Milan Zemko, Dušan Kováč...) a s priamymi účastníkmi snáh slovenského etnika najprv o partnerstvo s českým národom (Ján Čarnogurský, František Mikloško, Petr Pithart...) a neskôr aj o dotiahnutie emancipačného procesu do prvého demokratického projektu slovenskej samostatnosti (Vladimír Mečiar, Milan Kňažko, Ľudovít Černák, Marián Tkáč, Ivan Gašparovič...) bol uceleným a mediálne pôsobivým záznamom príbehu jedného národa na časovej línii dvoch tisícročí. Okrem uvedených diskusných programov sme odvysielali 330 dielny seriál, ktorý prostredníctvom autentických archívnych nahrávok dennodenne dokumentoval dianie v roku 1992."
http://www.nrsr.sk/dl/Browser/Document?documentId=239210
jar88
15.03.16,11:22
Myslím, že ako víťaz volieb vyšiel jediný - Sulík, teraz nech otvára šampanské, to čo si zobral na plecia Fico je rozklad Smeru z vnútra a to je bez Matoviča a Kolllára ... nemal šancu.
ja sa obavam, ze toto nie je o Ficovi a o Sulikovi, ci Matovicovi. Je to zase len a len o ludoch, ktori nedostanu zaplatene za pracu, ktorych zdravotne poistenie rozkradne kosicka klika, ktori si budu dalej auta rozbijat na otrasnych cestach, ktori budu umierat v nemocniciach, ktori budu mnusiet za praou utekat do zahranicia a ktorych deti budu dlhe roky pykat za chyby rodicov.
taiko to si myslím o budúcnosti pol. strán, čo sa týka Slovenska ani pravicová vláda by to nezmenila - tá Sulíkova. Je potrebná silná strana postavená na osobnostiach,
ktorá dokáže zmeniť ústavné zákony a to nie je také jednoduché so stranami závislými na" sponzoroch" sa to nedá, zákony sa roky upravujú v prospech sponzorov, robia to pravicoví aj ľavicoví politici, bohužiaľ zatiaľ je trend že peniaze a ego sú silnejšie ako potreby ľudu.
V prvom rade zmeniť volebný zákon, nech si volíme ľudí z regiónov, ktorí ponesú aj zodpovednosť za svoj volebný obvod.
Bohužiaľ prilepšujú si všetci a každý má argument na obhajobu.Bolo by zaujímavé vytiahnuť zákony, ktoré poškodili Slovensku aj s hlasovaním.

Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
korela
15.03.16,11:26
Pohľad, ako to vyzerá dnes u susedov.
.
http://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/glosa-svet-a-knihy/5629-zdenek-mahler-proc-nekdo-tak-urputne-meni-historii-ceskou
ZDENĚK MAHLER. PROČ NĚKDO TAK URPUTNĚ MĚNÍ HISTORII ČESKOU

http://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/autori-a-knihy/rozhovory/4540-zdenek-mahler-o-ceskych-mediich
SPISOVATEL ZDENĚK MAHLER O ČESKÝCH MÉDIÍCH, KTERÉ Z LIDÍ DĚLAJÍ POMOCNÉ SÍLY

Veľmi výstižné zhodnotenie médií

"V síti televizních stanic už se uskutečnilo globální propojení – ať kdekoli na světě zvolíte kterýkoli programový kanál, vyvalí se na vás bohužel stejný veletok blbosti. Vysílání řízené komerčními interesy většinou oslovují spodní polovinu těla – břicho a žlázy. Potlačuje kulturu ve jménu zábavy. Kultura totiž znamená kultivaci. Bylo by záhodno oslovovat srdce a mozek. Namísto toho vás mají nasytit a ukojit pokleslí baviči svými vyčpělými anekdotami a záplava soutěží, v nichž se hraje o prachy, a mají vás „informovat“ zlomkovité zprávy z černé kroniky. Což všechno se upíná k hlavnímu cíli, vrcholu, ose, účelu mihotání – k spotřebním reklamám. Jde o spontánní nebo cílevědomou debilizaci?" ...

Dôležité informácie ľuďom unikajú.
jar88
15.03.16,11:35
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi......

Ty stále nevieš prijať, že Slovenský štát vznikol len, alebo vďaka Hitlerovej vojenskej a politickej moci?
Bol to len vedľajší produkt svetovej politiky, nie slobodné rozhodnutie Slovákov.
pmajap
15.03.16,11:51
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
buchač
15.03.16,12:07
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.

prečo toho nácka niekto nezablokuje ?


05.03.16 17:02

By som bol rád vedieť, že kde sú moderátori ...???

Jasné, ide o moje ogo...ide o to, že ak ja by som tituloval a vyjadroval sa tak vulgárne a urážlivo, už by som mal v súkromných správach nejaké to upozornenie od príslušných, ba dokonca aj od Richarda...

Ale keďže sú demokratické voľby, asi to je potrebné brať tak, že sa jedná o generálny pardón.
....
jar88
15.03.16,12:09
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.

A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
buchač
15.03.16,12:13
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov.
Tie mená ?

Ma nechci rozosmiať...Jeden väčší oný ako druhý.
Nálepkovanie ?
Ani nie...niekedy sa sama dáš dole s tými názormi.
Dejiny ?
Hm, ak si myslíš, že všetky poznáš dokonale, tak sa proste mýliš.
pavol54
15.03.16,12:32
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.

A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
ak niekto vstúpi so strany a začne sa politickou prácou profesionálne zaoberať(ako hlavné zamestnanie ) tak ho platí strana a plní jej úlohy vždy, nie len vtedy keď sa u to hodí (koho chleba ješ toho pieseň spievaj) a to platí aj pre poslanca preto by mala strana platiť všetkých a "znezávislení " nech poslancujú z presvedčenia teda zadarmo To ako by som ja zamestnával vodiča ale ráno sa mu zapáčila práca susednej ordinácie za cez pracovnú dobu by robil za moje peniaze gynekológa (amatéra v jeho prípade) (týmto nespochybňujem právo na slobodu poslanca pri hlasovaní)
korela
15.03.16,12:40
Kým niekto zareaguje na jeden z vyššie uvedených príspevkov. Tiež tu bol pokus o onálepkovanie mojej osoby.
Nepoznať dejiny republiky, na ktorej území sa človek narodí, je zahanbujúce. To však ešte neznamená, že človek niektorými informáciami niekoho glorifikuje. Fakty ostávajú faktami stále. Iba ich netreba nasilu vytrhávať z kontextov.
Uviedla som vtedy autora, a pokiaľ on slobodne vystupuje v Slovenskom rozhlase, nevidím dôvod neposúvať jeho myšlienky ďalej. Jeho kniha nie je na indexe.

"Na ceste k samostatnosti" - na stanici Slovensko 2012.

V 2. polroku 2012 sme pokračovali v diskusnom cykle „Na ceste k samostatnosti“ – s historikmi, politológmi......

Ty stále nevieš prijať, že Slovenský štát vznikol len, alebo vďaka Hitlerovej vojenskej a politickej moci?
Bol to len vedľajší produkt svetovej politiky, nie slobodné rozhodnutie Slovákov.

Ďakujem, že si sa ozval na môj príspevok. Je, žiaľ, vytrhnutý tiež z kontextu. Takže akoby ani nebol.

Vznikol kvôli Hitlerovi, pretože oznámil Slovensku, že ho ponechá iba od českých hraníc po Váh a zbytok rozdelí medzi Maďarsko a Poľsko. Zvečera do rána malo Slovensko čas na rozhodnutie. Čo by si robil ty na ich mieste, kde by sa rozhodovalo o tvojom národe. Našťastie vtedy malo Slovensko skvelých ekonomicky vzdelaných ľudí, ktorí to napriek veľkým obavám zvládli. Nemalo vtedy ani vlastnú menu. Nikto z nich nevedel, ako to dopadne. Lenže tí dnešní im morálkou ani nesiahajú po päty.
Slovensko doplácalo na Nemcov. Popíš mi bližšie tú Hitlerovu vojenskú a politickú moc, o financiách nehovoríš.
Vtedy išlo o zánik SR. Ja viem, povieš mi, že ty si na ich mieste nebol. Čo je fakt.
Nechce sa mi tu citovať celé state z knihy, kto chce, v knižnici si nájde. A otvorí si oči.
Slovensko neprofitovalo z arizácií. Dohľadajte si sami v prípade záujmu. Zo Slovenska putovali potraviny aj do Rakúska, Švajčiarska. Slovenská koruna bola pevným platidlom, českí letci si žiadali mzdu v slov. korunách.
Nech sa interpretujú dejiny, ale ak, tak každá ich časť, nie iba komu čo vyhovuje.
Že sa zvýšila výrazne životná úroveň obyvateľstva je fakt, ale za tým stojí viac faktorov. Jedným z nich je napr. i ten, že sa znížila nezamestnanosť, vychádzajúcim maturantom prestali prichádzať odpovede pri žiadostiach o zamestnanie, že nelze vyhověti. Ako odišli Česi zo Slovenska, nie je chvályhodné, vybudovali nám po maďarizácii školstvo. Naši mladí im to dnes svojím spôsobom kompenzujú.
Vlasť je vlasť, aby raz neutekali domov aj naše deti zo zahraničia.

Čo ty vieš, čo ja viem a neviem prijať? To si kde nabral? Ja sa snažím priblížiť tú dobu. Nezaťažene. To je všetko.
A začni rozlišovať rozdiel medzi používaním v slovenskom jazyku "vďaka" a "kvôli", je medzi nimi totiž priepastný významový rozdiel.
Slovensko vzniklo alebo by aj zaniklo kvôli Hitlerovi, nie vďaka Hitlerovi.
Nemecko nám diktovalo čo máme vyrábať a čo nie. Rovnako ako je to dnes. Nemecko, kolíska psychiatrie.
.
Možno zopakujem tento príspevok.
Faymannovu reakci proto Schwarzenberg považuje za zvláštní a v rozporu se sousedským duchem. Domnívá se také, že rakouský kancléř by měl brát na zřetel to, že ještě v roce 1938 bylo někdejší Československo hospodářsky silnější než Rakousko. „Pak ale přišel jistý Rakušan (Adolf Hitler) a uvrhl svět do druhé světové války. Výsledkem bylo, že Češi, Slováci, Poláci, Maďaři a další národy se na 50 let ocitli pod sovětskou nadvládou,“ vysvětlil.

Někdejší český ministr zahraničí také souhlasí s názorem, že Vídeň udržuje se svými sousedy Českem, Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem jen volné vztahy. „Je tomu tak již nějaký čas, bylo to i za vedení (někdejšího ministra zahraničí) Michaela Spindeleggera,“ uvedl.

Schwarzenberg dodal, že na rakouském ministerstvu zahraničí přetrvává předsudek, podle kterého se Vídeň raději baví s Nizozemskem či Belgií, protože Češi nejsou rovnocenným partnerem.
http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-schwarzenberg-visegrad-drc-/zahranicni.aspx?c=A160305_133542_zahranicni_ert
bjuty smis
15.03.16,12:41
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
Kvaka
15.03.16,12:52
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
Dovoľ sa mi zasmiať. Posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti.
bjuty smis
15.03.16,13:02
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
pmajap
15.03.16,13:03
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.

A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
Kvaka
15.03.16,13:05
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??
bjuty smis
15.03.16,13:07
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??


nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
Kvaka
15.03.16,13:11
Napísal si
Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......Napísala som, že tá posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti. Sú viazaní.
pavol54
15.03.16,13:22
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
jar88
15.03.16,13:25
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
A ktorý že poslanec neplní príkaz voličov? Menuj. A preukáž nejako.
Inak len táraš.
jar88
15.03.16,13:27
Napísal si
Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......Napísala som, že tá posledná veta je výsmechom tejto spoločnosti. Sú viazaní.
A čím sú viazaní?
Kvaka
15.03.16,13:28
No predsa tými príkazmi. :)
lujza.j
15.03.16,13:32
Strana povie-palec hore ....zakony vela krat ani necitaju....o inom nazore je zbytocne....hovorit
Kvaka
15.03.16,13:34
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
jar88
15.03.16,13:34
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.

A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
lujza.j
15.03.16,13:36
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Presne...:(
Kvaka
15.03.16,13:36
Najhoršie na tom je to, že sponzori si vždy budú pýtať späť to, čo strane dali. Dnes ale už ani tak nejde o sponzorov, ale o mafiu a oligarchov. Títo riadia štát cez tých našich svedomitých a presvedčených poslancov.
pmajap
15.03.16,13:38
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??


nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
Do volieb išli predovšetkým preto, že chceli niečo pre Slovensko urobiť, nevidím lepší spôsob ako niečo ovplyvniť ako byť priamo pri moci, majú veľkú možnosť a toto považujem za útek od zodpovednosti nie vec svedomia, svedomie funguje inak.