jar88
15.03.16,14:40
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
jar88
15.03.16,13:44
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??


nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
Do volieb išli predovšetkým preto, že chceli niečo pre Slovensko urobiť, nevidím lepší spôsob ako niečo ovplyvniť ako byť priamo pri moci, majú veľkú možnosť a toto považujem za útek od zodpovednosti nie vec svedomia, svedomie funguje inak.

Nuž tu moja chuť debatovať končí.:)
Kvaka
15.03.16,13:44
V lete bolo zverejnené tu http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/poslanci-schvalili-stovky-zakonov-vieme-kolko-ich-je-z-pera-vlady.html:
Poslanci v tomto volebnom období schválili spolu zatiaľ 359 návrhov zákonov. Z toho až 297 bolo vládnych a len 58 poslaneckých. Z dielne parlamentných výborov pochádzajú štyri schválené návrhy zákonov. Vyplýva to zo štatistík zverejnených na webstránke Národnej rady SR.
Nechce sa mi hľadať, ako to bolo ku koncu, ale aj toto stačí na posúdenie, kto navrhuje zmeny. Vláda má 10x menej členov ako parlament. Zákonov však predkladá cca 6x viac.
lujza.j
15.03.16,13:44
Minule som v inej teme ako sa schvaloval "moj" zakon.....robo povedal,ze to bude pre žabky dobre....bola odpoved...jedneho z "bohov".....nemal ani sajn....
Ci mi este nejake volby zdvihnu rit...pochybujem
Kvaka
15.03.16,13:46
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
Ja neuvažujem tak, to si ako na to prišiel? Len som pomenovala stav tak, ako je.
pmajap
15.03.16,13:48
[
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.

SI presvedčený o slovenskej pravici a ľavici??? Ja nie, nič také tu nevidím. Je to taký transvestita, jedna sa primaľuje viac na ženu, iná na muža.
A vieš ty vôbec ako sa rozďeľujú dotácie na poľnohospodárstvo v eu ?
pavol54
15.03.16,13:56
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
A ktorý že poslanec neplní príkaz voličov? Menuj. A preukáž nejako.
Inak len táraš.
voľby sú tajné či? Každá strana má volebný program a zoznam kandidátov na poslancov, každý poslanec strany ktorú som volil dostal odo mňa za to skoro 18,-€ že tu je niekto všeobecný táraj je jasné, ak ty dokážeš koho si volil potom by sa dala spochybniť platnosť volieb
pavol54
15.03.16,14:02
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.

A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
V prvom rade by mali zakázať podnikateľom právo na zisk a hňed by bol problém migrácie vyriešený - väčšina ich sem ide z ekonomických dôvodov vybrať si vycicaný zisk a potom by nemuseli byť dotácie v poľnohospodárstve
pavol54
15.03.16,14:04
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
Ja neuvažujem tak, to si ako na to prišiel? Len som pomenovala stav tak, ako je.
nechaj ved niektorí nerozumejú ani tomu čo píšu a chovajú sa ako kačka v mláke
misoft
15.03.16,14:11
jar88
15.03.16,14:28
[
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.

SI presvedčený o slovenskej pravici a ľavici??? Ja nie, nič také tu nevidím. Je to taký transvestita, jedna sa primaľuje viac na ženu, iná na muža.
A vieš ty vôbec ako sa rozďeľujú dotácie na poľnohospodárstvo v eu ?
Máš pravdu, že tu nieje pravica, ale ľavice je tu naozaj dosť.:) Píšeš, že je to taký transvestita. Možno spolok združení tranvestitov.
-----------------------
Ako by teda mala vyzerať strana, ktorá by ti tak nepripadala? Ako by mala zaviazať svojich prípadných poslancov voliť. Voliť podľa toho, čo strana sľúbila a zároveň podľa svojho vedomia a svedomia.
--------------------------
Strana nieje firma a ani parlament nieje štátna akciovka, ako si pavol54 predstavuje.:)
vlado 33
15.03.16,14:29
Odkaz pre pána hrdinu, politika p. Zsolta Simona: Pán minister hospodárstva, kde ste boli vtedy r. 2004 keď sa vo veľkom rozkrádalo tatranské kalamitné drevo? Aj ja viem hrať pri*ebanca na kríži, nech média si zgustnú na koláči. Už ľudia viseli na stromoch ako salónky, toto chcete?
misoft
15.03.16,14:32
Odpoveď od dotyčného: Nem beszél szlovákul ....
sito
15.03.16,14:33
Dočkaj času ako hus klasu. Klas už máme. Čo, budeme zobať? A či budeme ...
misoft
15.03.16,14:37
...kde budeme, ako budeme, čím budeme.....
pmajap
15.03.16,15:03
[QUOTE="jar88"]
Ako by teda mala vyzerať strana, ktorá by ti tak nepripadala? Ako by mala zaviazať svojich prípadných poslancov voliť. Voliť podľa toho, čo strana sľúbila a zároveň podľa svojho vedomia a svedomia.
--------------------------
Vieš chyba je vo volebnom zákone, volíš strany nie osobnosti, na kandidátke strany je všeličo, účelovo dosadení ľudia finančnými skupinami, volíš stranu, volíš fakticky proti sebe. Určité posty by si mala vybrať strana, ľudí ktorí by mohli zastávať miesto vo vláde, tí ostatní by sa mali navrhnúť a voliť v regiónoch. My by sme mali spomedzi seba vybrať tých najlepších a v regionálkach ich navoliť do kandidátky tej ktorej strany. Tu by bola aj zodpovednosť poslanca za svoj volebný obvod. Teraz ťa nezastupuje nikto, strana pošle kohosi ako poslanca, ten zvyčajne nemá ani tušenie, čo región potrebuje, nenesie žiadnu mieru zodpovednosti, je viac v bufete ako v parlamente a ty len platíš a nestíhaš sa diviť.
vlado 33
15.03.16,15:11
Pán Sulík, prečo nepriznáte, že kvôli vám sa rozpadla už jedná pravicová vláda. Národ prišiel o 100 000 000€. Je to v poriadku?
pavol54
15.03.16,15:15
Nepoznám občana ktorý pozná všetky volebné programy a podľa nich sa rozhoduje pri voľbách a to už vôbec o porovnaní obsahu programov niekto to chápe "cez krabičku cigariet iný cez stavbu mosta v dedine bez rieky" (Občania voliči ak ma zvolíte aj most vám postavíme - my nemáme rieku -aj rieku vám spravíme )
pavol54
15.03.16,15:16
marleau
15.03.16,15:41
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
vlado 33
15.03.16,15:47
Pavol si si nevšimol?
jar88
15.03.16,15:58
[QUOTE="jar88"]
Ako by teda mala vyzerať strana, ktorá by ti tak nepripadala? Ako by mala zaviazať svojich prípadných poslancov voliť. Voliť podľa toho, čo strana sľúbila a zároveň podľa svojho vedomia a svedomia.
--------------------------
Vieš chyba je vo volebnom zákone, volíš strany nie osobnosti, na kandidátke strany je všeličo, účelovo dosadení ľudia finančnými skupinami, volíš stranu, volíš fakticky proti sebe. Určité posty by si mala vybrať strana, ľudí ktorí by mohli zastávať miesto vo vláde, tí ostatní by sa mali navrhnúť a voliť v regiónoch. My by sme mali spomedzi seba vybrať tých najlepších a v regionálkach ich navoliť do kandidátky tej ktorej strany. Tu by bola aj zodpovednosť poslanca za svoj volebný obvod. Teraz ťa nezastupuje nikto, strana pošle kohosi ako poslanca, ten zvyčajne nemá ani tušenie, čo región potrebuje, nenesie žiadnu mieru zodpovednosti, je viac v bufete ako v parlamente a ty len platíš a nestíhaš sa diviť.

Neviem prečo vidíš chybu vo volebnom zákone. Veď volebný zákon stranám neurčuje, že nemôžu mať na kandidátke osobnosti, že na kandidátke majú mať všeličo, účelovo dosadených finančnými skupinami. Tiež ti neurčuje voliť proti sebe.
Každá strana si všetko určuje sama. Sama si určuje, akými ľuďmi ktorý post obsadí. Strana si sama môže určiť aj politiku v regiónoch. Sama si môže dať do stanov, že svojich zástupcov si ľudia zvolia priamo v regióne

---------------------------------------------
Zásadná chyba nieje v zákone, ale v ľuďoch. Ľudia by si mali zakladať svoje politické strany a zároveň do nich aj vstupovať so svojim presvedčením. Ľudia by nemali byť len voličmi strán, ale priamo ich členmi. Členmi s rovnakým presvedčením a tým pádom by mali aj istotu, že iné voliť nebudú.
Ak by ich strana mala napríklad 250 000 členov, mala by istotu, že sa do parlamentu dostane na sto percent. Ak by napríklad každý člen zaplatil napríklad 2€ ročne, mali by za 4 roky, na registráciu a voľby, aspoň 2 000 000 €. A koľko by asi mali ďalších voličov? Voličov nestraníkov?
Nandrolon
15.03.16,16:06
Jar, vsak aj strana inseminatora je tiez ucelova. Ked si Penta zalozila siet, si myslis ze J a T su horsi, alebo cooooo?
vlado 33
15.03.16,16:07
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
Ako by som ti na tvoju otázku odpovedal. Za všetko môžu nosatí. Kto mi neverí, nech si prečíta dejiny nemecka v medzivojnovom období. Možno pochopí súvislosti.
misomiso
15.03.16,16:18
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?

Nevie.

Ale napriek tomu mi nepripada vhodne ani ucelne popierat akykolvek historicky fakt, ktory sa stal a dokazuju ho dostatocne vierohodne historicke dokazy. Aj keby som popieral to, ze Napoleon znicil hrad Devin, tak budem rovnako trapny ako Kotleba, ktory popiera vyhladzovanie Zidov pocas Slovenskeho statu. To, ze jedno popieranie je trestne a druhe nie, je sice zaujmavy fakt a o niecom to svedci, ale pre mna to nie je dovod to popierat iba preto, ze je to zakazane.

Pre mna by bolo ovela rozumnejsie poukazovat skor na to, ze dnes Zidia za podpory mnohych vplyvnych krajin a statnikov robia inym (povedzme Palestincanom) to iste, co stale pripominaju ako krivdu, ktora sa diala im a ktoru je zakazane co i len poperat. To je pre mna vacsi problem, momentalne.
marleau
15.03.16,16:22
Ja som čakal skôr odpoveď od toho mongola, čo ma nazval náckom.
pmajap
15.03.16,16:24
Jedná sa o systémové vyhladzovanie židovského národa v Európe. Zaujímavé, že v Amerike to trestné nie je.Je to rozdiel ako medzi úkladnou vraždou a neúmyselným zabitím.
vlado 33
15.03.16,16:33
Ja som čakal skôr odpoveď od toho mongola, čo ma nazval náckom.
Pobavilo, každý sme nejaký.:D
marleau
15.03.16,16:35
Jedná sa o systémové vyhladzovanie židovského národa v Európe. Zaujímavé, že v Amerike to trestné nie je.Je to rozdiel ako medzi úkladnou vraždou a neúmyselným zabitím.
Dnes sa deje systémové ničenie európskych národov, prvý sú na rade Slovania, aj keď to tak nevyzerá. To je ok?
Nandrolon
15.03.16,16:36
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
pmajap
15.03.16,16:43
Mám pocit že to nie je o tom, len stojíme v ceste toku peňazí, budujú si pre ne riečištia a naše vlády nás málo chránia, poniektorí aj obetujú.
vlado 33
15.03.16,16:47
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.
sito
15.03.16,16:52
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
vlado 33
15.03.16,17:05
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
Daj zrozumiteľný komentár.
sito
15.03.16,17:08
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
Daj zrozumiteľný komentár.

Pre Boha, čomu nerozumieš?
vlado 33
15.03.16,17:28
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
Daj zrozumiteľný komentár.

Pre Boha, čomu nerozumieš?
Jasné, že bez podpory národa by to nešlo. Neschvaľujem!!!
vlado 33
15.03.16,17:35
Prečo som nepochopil? lebo som sa pred tvojou otázkou vyjadril, že odsudzujem genocídu.
sito
15.03.16,17:37
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
Daj zrozumiteľný komentár.

Pre Boha, čomu nerozumieš?
Jasné, že bez podpory národa by to nešlo. Neschvaľujem!!!

Takže dobro, využil na zlo! Schvaľuješ ...
vlado 33
15.03.16,17:41
Len podotknem, ze vtedajsia spolocnost to "pre nieco" robila.
Ak si niekto mysli ze nejaky clovek s priezviskom hitler rano vstal a rozhodol sa vyvrazdit X tisic zidov a nikto mu v tom nezabranil, tak sa len pousmejem. Bez vacsinovej podpory spolocnosti by ho prvy clovek hned rano ukamenoval.
Že pozdvihol národ z úplného dna mu schvaľujem, zbytok odsudzujem ako genocídu ľudstva.

Ale, on k tomu druhému, prvý krok k nemu schvaľuješ, že? A teraz, si, alebo nie si ...
Daj zrozumiteľný komentár.

Pre Boha, čomu nerozumieš?
Jasné, že bez podpory národa by to nešlo. Neschvaľujem!!!

Takže dobro, využil na zlo! Schvaľuješ ...
Sprav si úsudok aký chceš, vyjadril som sa zreteľne.
pavol54
15.03.16,17:55
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
pretože je to v prijatom zákone u nás, prírodné zákony sú dané sú po väčšinou axiómy , ostatné tvoria ľudia teda poslanci na základe väčšiny
marleau
15.03.16,18:31
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
pretože je to v prijatom zákone u nás, prírodné zákony sú dané sú po väčšinou axiómy , ostatné tvoria ľudia teda poslanci na základe väčšiny
prečo je niekto videný ináč ako iný? je to v poriadku?
Nandrolon
15.03.16,18:37
Asi preto, lebo urcita skupina ludi sa boji ze zase sa s nimi zacne kurit
vlado 33
15.03.16,19:01
Asi preto, lebo urcita skupina ludi sa boji ze zase sa s nimi zacne kurit
To si teda zabil :D:D:D
vlado 33
15.03.16,19:29
O sto rokov sa naši moslimskí spoluobčania budú učiť o slovanskom, germánskom, saskom národe, ktorý odolával stáročia nájazdom ich moslimských bratov, ako budú reagovať? Inteligencia EU (nosatí) ich dokonca sem pozvala. Sa čudujú, že ľudia volia extrémistov.
Nandrolon
15.03.16,19:34
:-)))))))))))
vlado 33
15.03.16,20:27
Čo myslíte, ktorá vláda vytiahne na svetlo tému o reverzných hypotékach pre dôchodcov? Táto to ešte asik ešte nebude.
pmajap
15.03.16,20:44
vy ste čísla :D
misomiso
15.03.16,21:06
Mám pocit že to nie je o tom, len stojíme v ceste toku peňazí, budujú si pre ne riečištia a naše vlády nás málo chránia, poniektorí aj obetujú.
Tak to si opisal uplne presne. Nic v zlom, ale ani by som necakal, ze tu na Porade bude niekto schopny to tak presne a strucne pomenovat.
jar88
16.03.16,05:18
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?

Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
Ale to nemáš zo zákona. To máš len z počutia od kolegov NÁCKOV.
Tak najskôr si prečítaj zákon a potom, ak niečomu nebudeš rozumieť, rád ťa poučím.
Určite ti nebudem objasňovať pojmy, aj tie si musíš doštudovať sám.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Inak Fašizmus, komunizmus a nacizmus je veľká pliaga.
Ale v normálnej spoločnosti normálnych ľudí sa k nemu uchyľujú len frustrovaní chudáci a preto je ta pliaga neškodná.
jar88
16.03.16,05:24
Asi preto, lebo urcita skupina ludi sa boji ze zase sa s nimi zacne kurit
Samozrejme že ty už tajne kúriš po vašom.
pavol54
16.03.16,05:25
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
pretože je to v prijatom zákone u nás, prírodné zákony sú dané sú po väčšinou axiómy , ostatné tvoria ľudia teda poslanci na základe väčšiny
prečo je niekto videný ináč ako iný? je to v poriadku?
za socíku nám učiteľ dejepisu hovoril o krivde:"češi - Lidice veľká pripomienka v celosvetovom merítku , Slováci X vypálených dedín - však normálne nič sa nedeje"
pavol54
16.03.16,05:27
Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?

Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
Ale to nemáš zo zákona. To máš len z počutia od kolegov NÁCKOV.
Tak najskôr si prečítaj zákon a potom, ak niečomu nebudeš rozumieť, rád ťa poučím.
Určite ti nebudem objasňovať pojmy, aj tie si musíš doštudovať sám.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Inak Fašizmus, komunizmus a nacizmus je veľká pliaga.
Ale v normálnej spoločnosti normálnych ľudí sa k nemu uchyľujú len frustrovaní chudáci a preto je ta pliaga neškodná.
čo nie je v zákone nie je trestné ani nijak sankcionované
taiko
16.03.16,06:00
Keby sme mali prezidenta vlastenca ako bol Dr. Jozef Tiso, tento bordel by tu na Slovensku nebol.
Myslis vlastenca, ktpry svojich spoluobcanov poslal do koncentracneho tabora? T si hadam zartoval nie?
taiko
16.03.16,06:08
Pocuvajte jelimani, prestante s tymi antisemitskymi vykalmi, lebo sa do toho niekto obuje a porada.sk bude mat problem.
Co ste uz rozum potratili? Vlastnu hlupost, neschopnost, nemohucnost a zabednenost zase na niekoho ineho hadzat? To tu uz raz bolo. Naozaj vam treba pripomenut ako to dopadlo ?
Nandrolon
16.03.16,06:17
Ty si úplný príklad vlastnenectva a tradičnej rodiny :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
O nemohúcnosti by som pomlčal, lebo ti tu môže niekto niečo napísať na tému ekonomickej migrácie.
bjuty smis
16.03.16,06:18
Pocuvajte jelimani, prestante s tymi antisemitskymi vykalmi, lebo sa do toho niekto obuje a porada.sk bude mat problem.
Co ste uz rozum potratili? Vlastnu hlupost, neschopnost, nemohucnost a zabednenost zase na niekoho ineho hadzat? To tu uz raz bolo. Naozaj vam treba pripomenut ako to dopadlo ?

už máš prvú mínusku...

prvý je už tu....

ale NACKOVIA sú hustí, ked sú v skupine...v oddieli...

ked sa zobudí 2.-3., potom uvidíš, ako vedia rozkopávať hlavy...
mne ju už chcel NACEK, čo sa hrá na hokejistu rozkopať cez volby......
Nandrolon
16.03.16,06:22
Bjuty, čo v oddiely, rovno celá brigáda :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
... nácek, čo sa hrá na hokejistu :-))
- to musel byť nejaký hybrid, lebo hokejisti, fotbalisti sú väčšinou metrosexuáli s nagelovanými vlasmi, ktoré ak mu skrivíš, tak sa rozplače a ihneď vytáča mame :-)
bjuty smis
16.03.16,06:28
nandrolon, teba za nácka nepokladám...máš divné názory...ale ked vezmem, odkial si, tak nič výnimočné...
keby som myslel teba, napíšem čo sa hral na kulturistu...a o tvojom nicku redšej mlčím....
bjuty smis
16.03.16,06:29
Nandrolon
16.03.16,06:29
Bjuty - som síce niekedy vzťahovačný, ale tento príspevok som fakt nebral vôbec na seba.
Ja dementné hry ako futbal hokej nemusím, som na ne priam alergický...
duves
16.03.16,06:40
taiko
16.03.16,07:33
Ty si úplný príklad vlastnenectva a tradičnej rodiny :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
O nemohúcnosti by som pomlčal, lebo ti tu môže niekto niečo napísať na tému ekonomickej migrácie.
hmmm, rozmyslam, co ma antisemitizmus spolocne s vlastenectvom, tradicnou rodinou a ekonomickou migraciou. A ako presne do toho vsetkeho taiko zapada, to je nad moje sily pochopit.
Skusis objasnit ?
jar88
16.03.16,08:44
takže kali minister vnútra, počiatek financií a karavána ide dalej !

http://www.etrend.sk/ekonomika/podnikatel-z-bonaparte-blizky-smeru-spekuloval-s-dph-kalinakova-policia-podfuk-nevidela.html
Nuž takéto "obchody" sú tiež legálne, lebo:
Kupujúci si totiž podľa nej síce uplatnil nárok na vratku dva milióny eur, ale predávajúci, spoločnosť Rent and Wash, príjem z obchodu riadne priznal a DPH vo výške takmer dva milióny eur štátu aj odviedol.
---------------------------------------
Načo kontrolovať ďalej, keď kontrolný orgán má konať (len) na základe zákona a v rozsahu podania.
---------------------------------------
V prípade Matoviča však konali všetko, čo zákon umožňuje a dokonca aj to, čo zákon priamo zakazuje.
Nandrolon
16.03.16,08:51
Jar88 - neodviedol, akurát dal do evidencie, že "odvedie". No a napokon si ďalšími pochybnými transakciami tú 2 mil. dph-čku znížil, takže odviedol cca 700 000 za celú firmu, teda neviem, koľko v tých 700 000 bolo transakcií a koľko vlastne pomerom pripadlo na túto uvedenú transakciu.
Samozrejme, že ak krížová daňová kontrola príjde na transakciu, musí zákonite nasledovať hĺbková daňová kontrola, lebo nikto nie je taký sprostý, aby "podviedol" iba v 1 transakcii a ostatné boli čisté.
Z praxe viem, že sa musí vytvoriť obrovský chaos a veľa "balastu" okolo toho, aby tá pochybná transakcia vypadala "čisto" a utopila sa v ostatných transakciách...
jar88
16.03.16,08:59
Nejdem tu prilievať olej do ohňa, len som chcel poukázať na to, že TY vôbec nie si ten, ktorý tu má právo akokoľvek moralizovať. A "náckovia", to akože všetci, ktorí volili kotlebu, alebo?
Lebo to by potom nemocnice aj školy mali kopec náckov a dokonca aj 60-70 roční dôchodcovia ženy a muži tiež náckovia....
Strašné čo sa tu deje v tejto republike s 210 000 náckami a to ešte uvidíme, koľko ich narastie do prvých volieb.
Chce si to upratať trošku v hlave, nie každý chodí obdivovať židovské cintoríny ako ty.

Presne tak Nandrolon.
Uprac si v hlave. Rovnako by si mali upratať aj tí, ktorí volili stranu ktorú tak obdivuješ. Ste len ich nástrojom.
-----------------------------------------
Až tí náckovia narastú natoľko, že uzákonia domobranu, tak ja budem jeden z prvých, čo do nej vstúpi. Následne budem sám hodnotiť a posudzovať, kto z nich je pomotanec a kto skutočný nacisto - fašisto - komunista. To znamená, presvedčený socialista krížený s fašistom, nacistom a komunistom.
-----------------------------------------
Následne si udelím právo ich odsúdiť a náležite s nimi po práve naložiť.:---
Nandrolon
16.03.16,09:10
...Až tí nackovia narastú .....
... ty tu už bohužiaľ nebudeš.
Nie som prívrženec tej strany, rozhodol som sa z môjho postoja ísť nevoliť, na poslednú chvíľu a neľutujem - presne tak, ako aj ty.
Akurát si chcel voliť smer, a na poslednú chvíľu si sa rozhodol pre slovenského inseminátora.
bjuty smis
16.03.16,09:14
Jar88 - neodviedol, akurát dal do evidencie, že "odvedie". No a napokon si ďalšími pochybnými transakciami tú 2 mil. dph-čku znížil, takže odviedol cca 700 000 za celú firmu, teda neviem, koľko v tých 700 000 bolo transakcií a koľko vlastne pomerom pripadlo na túto uvedenú transakciu.
Samozrejme, že ak krížová daňová kontrola príjde na transakciu, musí zákonite nasledovať hĺbková daňová kontrola, lebo nikto nie je taký sprostý, aby "podviedol" iba v 1 transakcii a ostatné boli čisté.
Z praxe viem, že sa musí vytvoriť obrovský chaos a veľa "balastu" okolo toho, aby tá pochybná transakcia vypadala "čisto" a utopila sa v ostatných transakciách...


správne, len upresním :

.... že nakoniec štátu reálne odviedol necelých sedemtisíc eur.....
Nandrolon
16.03.16,09:16
Aha, takže nie 700 000 ale iba 7 000. No, to je čistý, vzorový podnikateľ s niekoľkomiliónovým obratom :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
16.03.16,09:20
Tie posledné 3 vety pasujú presne na tvojho inseminátora. Len sa čudujem, prečo ho už zrazu neobhajuješ. Asi preto, že sa tam dostal a tým to pre neho zhaslo, čudný politik, síce on vlastne povedal, že nie je politik, tak potom čo tam robí? žeby zase inseminačná misia v parlamente???
edit: - vieš v čom je medzi nami dvoma rozdiel? tvoje slovo a úsudok sa rovná načúranému kýbľu.
Ak by boli za rok druhé voľby, neverím, že ho budeš znova voliť, lebo ty si za svojim názorom a rozhodnutím nevydržíš stáť ani ten rok.
jar88
16.03.16,09:31
Aha, takže nie 700 000 ale iba 7 000. No, to je čistý, vzorový podnikateľ s niekoľkomiliónovým obratom :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon, ja som ten príspevok sem nedal na to, aby sme špekulovali nad tým, kto je väčší podvodník a či je vôbec podvodník.:D
-------------------------------------------
Dal som ho, ako príklad, že nieje možné kontrolou zastaviť niečo, čo systém sám vytvára.
Ty to všetko vidíš iba cez kľúčovú dierku na dverách tvojho kanclu.
-----------------------------------------
Neuvedomuješ si, čo všetko je možné v podnikaní uskutočniť za pár mesiacov činnosti a nie tak ešte za celý rok. Neuvedomuješ si koľko času je na upratanie do prvej daňovej kontroly. Na také upratanie, kde nikto nič konkrétne nepreukáže. Jediná možnosť,ako tomu zabrániť, je v totálnom zjednodušení zákonov a súčasne nechať každého rozhodovať o svojich peniazoch samostatne. Štát nevie dobre hospodáriť.:)
Nandrolon
16.03.16,09:38
Ja to práve vidím globálne. Tak ako píšeš ty to možno vidia nejakí fakturanti, mzdári, ktorí daňové priznanie, súvahu, výsledovku ešte nevideli.
taiko
16.03.16,10:15
Nejdem tu prilievať olej do ohňa, len som chcel poukázať na to, že TY vôbec nie si ten, ktorý tu má právo akokoľvek moralizovať. A "náckovia", to akože všetci, ktorí volili kotlebu, alebo?
Lebo to by potom nemocnice aj školy mali kopec náckov a dokonca aj 60-70 roční dôchodcovia ženy a muži tiež náckovia....
Strašné čo sa tu deje v tejto republike s 210 000 náckami a to ešte uvidíme, koľko ich narastie do prvých volieb.
Chce si to upratať trošku v hlave, nie každý chodí obdivovať židovské cintoríny ako ty.
toto bola reakcia na ktory nazor/vyrok/prispevok ? :D:D:D:D Lebo nejak neviem najst, kde som o "nackoch" pisal, ci nebodaj moralizoval, ci zidovske cintoriny navstevoval. Ved tu vobec nejde o mna. Ja som sa len pytal " co ma antisemitizmus spolocne s vlastenectvom, tradicnou rodinou a ekonomickou migraciou.", ktore terminy si bol byval v suvislosti s antisemitizmom spomenul.
Ci uz zase ako obvykle arguementy dosli ? :)
jar88
16.03.16,10:20
Ja to práve vidím globálne. Tak ako píšeš ty to možno vidia nejakí fakturanti, mzdári, ktorí daňové priznanie, súvahu, výsledovku ešte nevideli.
Ty naozaj nechápeš, že za pár mesiacov si viem zriadiť sro. na FO "bezdomovca", ktorého si nájdem vopred. Dokonca aj sídlo (byt) mu môžem prenajať a ubytovať ho. Zároveň môžem aj z Afgánca čakajúceho na ukončenie azylového konania, za pár sto eur, urobiť zahraničného obchodného partnera (gmbh) a to všetko zastrešiť llc. z USA.:---
------------------------
A ty máš pocit, že to vidíš "globálne":D
Nandrolon
16.03.16,10:26
Ja viem že je to možné, ale za akým účelom by si to robil? žeby za účelom podvodu a neodvedenia dane?
Stále odjakživa obhajuješ praktiky podvodníkov, s tebou musela byť radosť sa kamarátiť, prípadne obchodovať...
PS: aj keď niekoho zastrelíš a nepríjdu ti na to, stále si bezúhonný.
Navrhujem uzákoniť zákaz strieľania ľudí. :-))
ps2: zdá sa mi, že tá tvoja choroba prudko napreduje.
marleau
16.03.16,11:33
Pocuvajte jelimani, prestante s tymi antisemitskymi vykalmi, lebo sa do toho niekto obuje a porada.sk bude mat problem.
Co ste uz rozum potratili? Vlastnu hlupost, neschopnost, nemohucnost a zabednenost zase na niekoho ineho hadzat? To tu uz raz bolo. Naozaj vam treba pripomenut ako to dopadlo ?
Ako sa mám postaviť k tomu, ke´d ma niekto označí ako podradnú rasu, menejcenný tvor na úrovni zvieraťa, ale ja budem pykať, ak popriem to, čo som nezažil a čo údajne zosmolili ich pokrvní? Mám sa nad tým povzniesť? Tak ako sa povznesú oni?
jar88
16.03.16,11:48
Ja viem že je to možné, ale za akým účelom by si to robil? žeby za účelom podvodu a neodvedenia dane?
Stále odjakživa obhajuješ praktiky podvodníkov, s tebou musela byť radosť sa kamarátiť, prípadne obchodovať...
PS: aj keď niekoho zastrelíš a nepríjdu ti na to, stále si bezúhonný.
Navrhujem uzákoniť zákaz strieľania ľudí. :-))
ps2: zdá sa mi, že tá tvoja choroba prudko napreduje.
Bavili sme sa o tom, aké je ťažké a podľa mňa, doslova nemožné, zákonom a kontrolou zabrániť tomu, čo tu pranieruješ a nazývaš zlodejstvom.
Ja som na to poukázal hlavne preto, aby ste vedeli, aká hlúpa je vaša viera vo všakovaké protikorupčné a protischránkové volebné sľuby.
---------------------------------------------------------

Na tvoju otázku, za akým účelom by som to asi robil, je jednoduchá odpoveď. Jednoducho nenechať sa štátom obrať o viac, ako je nevyhnutne nutné.:) Ak je štát taký špinavec, že chce viac, ako je normálne a možné, tak sa predsa zákonne prípustným spôsobom zariadim a nenechám sa nezmyselne pokutovať, či dokonca zavrieť za daňový podvod.:) Máme tu predsa takých debilkov a dokonca aj v slávnom SMERe.:D Zrovna včera bol jeden taký pako v správach.:---
---------------------------------------
Len pako sa dokáže podpísať pod podvod a len pako sa môže nechať zdaňovať a odvodňovať viac, ako 60 %....:---
misoft
16.03.16,14:49
Ja to práve vidím globálne. Tak ako píšeš ty to možno vidia nejakí fakturanti, mzdári, ktorí daňové priznanie, súvahu, výsledovku ešte nevideli.
Ty naozaj nechápeš, že za pár mesiacov si viem zriadiť sro. na FO "bezdomovca", ktorého si nájdem vopred. Dokonca aj sídlo (byt) mu môžem prenajať a ubytovať ho. Zároveň môžem aj z Afgánca čakajúceho na ukončenie azylového konania, za pár sto eur, urobiť zahraničného obchodného partnera (gmbh) a to všetko zastrešiť llc. z USA.:---
------------------------
A ty máš pocit, že to vidíš "globálne":D
Tak to tu na Slovensku funguje, preto sme tam, kde sme - v prdeli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A preto sme v "zadnej časti tela", pretože kopa jar88 podobných vychcancov tu od*báva, len aby oni mali viacej. A keďže je schopný odr*ávať štát, nič mu nebráni od*bávať i svojich robotníkov/zamestnancov. A takí, ako jar88, tu kazia vzduch, takých, ako jar88, treba nájsť, potrestať - ale exemplárne - zhabať mu všetko to, čo nakradol. Takí, ako jar88, sú odpadob a hanbou iných podnikateľov, ktorí si svoje splnia. Taký, ako jar88, ten by nemal ani morálne právo tu na Porade niečo pindať.
Nandrolon
16.03.16,14:59
Misoft. Na toto napisem len, ze najspravodlivejsia na tomto svete je smrt. Hoci aj ta sa da uz z casti kupit, ale nezavidim. Skor ci neskor tito hajzli vydochnu. Samozrejme ze budu zit castokrat o tretinu dlhsie, ale aj tak vydochnu.
Vies ako je dochnut milionarovi a nechat vsetko tu, co nahrabane roztrtkaju ostatni /deti/?
A ked si ten privatizer uvedomi este predtym ako mu vypoveda srdce, ze cely svoj zivot podriadil mamonu a tak nestihol alebo zanedbal tisic inych kras zivota, tak dostane infarkt :-))))
Ps Misoft - ja by som to tym starym ujom s "ch" vpredu nechal a zameral by som sa na synov, dcery, vnucky, vnukov. Tym by som zhabal vsetko co by nedokazali realne preukazat. A ten starky pred hrobom nech na to v tom svojom luxuse pozera...
vlado 33
16.03.16,15:04
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.
jar88
16.03.16,15:16
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.

A toto klamstvo máš odkiaľ?
Viem, že Americká vláda zriaďuje rôzne podporné programy (napríklad garančný nákup obilnín) formou štátnych rezerv. Ale aj to na báze trhu.
Ale o nákupe ocele som naozaj nič nepočul. Naviac oceľ hrdzavie a tým stráca na hodnote. Oceľ nieje ako ropa.:)

----------------------------
Prečo sa o nich strachuješ,:) veď si platili odvody a aj US Steel platil, tak asi majú o podporu rodín, dobre postarané. Či?:confused:
buchač
16.03.16,15:22
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.

A toto klamstvo máš odkiaľ?
Viem, že Americká vláda zriaďuje rôzne podporné programy (napríklad garančný nákup obilnín) formou štátnych rezerv. Ale aj to na báze trhu.
Ale o nákupe ocele som naozaj nič nepočul. Naviac oceľ hrdzavie a tým stráca na hodnote. Oceľ nieje ako ropa.:)
Ej, ej....aké klamstvo ?
Čítaj článok, čítaj tú výšku cla na oceľ z Číny do USA....
236 % !!!
http://www.kosicednes.sk/europa-pomala-pri-ochrane-oceliarov/

Ako som už pár krát v iných témach spomenul.
" To, že si o niečom nepočul (nevidel) ešte neznamená, že to neexistuje."
misoft
16.03.16,15:33
Ej, ej....aké klamstvo ?
Čítaj článok, čítaj tú výšku cla na oceľ z Číny do USA....
236 % !!!
http://www.kosicednes.sk/europa-pomala-pri-ochrane-oceliarov/

Ako som už pár krát v iných témach spomenul.
" To, že si o niečom nepočul (nevidel) ešte neznamená, že to neexistuje."
... a dokonca na za studena valcovanú oceľ je to 266%....
jar88
16.03.16,15:39
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.

A toto klamstvo máš odkiaľ?
Viem, že Americká vláda zriaďuje rôzne podporné programy (napríklad garančný nákup obilnín) formou štátnych rezerv. Ale aj to na báze trhu.
Ale o nákupe ocele som naozaj nič nepočul. Naviac oceľ hrdzavie a tým stráca na hodnote. Oceľ nieje ako ropa.:)
Ej, ej....aké klamstvo ?
Čítaj článok, čítaj tú výšku cla na oceľ z Číny do USA....
236 % !!!
http://www.kosicednes.sk/europa-pomala-pri-ochrane-oceliarov/

Ako som už pár krát v iných témach spomenul.
" To, že si o niečom nepočul (nevidel) ešte neznamená, že to neexistuje."

Vlado33 píše o nákupe vládou:), nie o clách.
------------------------------
V materskej krajine môže byť americká korporácia United States Steel, ktorej súčasťou je aj košický podnik, spokojnejšia. Ministerstvo obchodu USA vlani uvalilo dočasné clo 236 percent na nehrdzavejúcu oceľ z Číny.
Včera agentúra Bloomberg informovala, že ministerstvo rozhodlo, že za studena valcovaná oceľ, dovážaná na trhy USA Čínou a ďalšími šiestimi krajinami, bude zdanená 266 percentami. Dôvodom sú neférové ceny, teda dumping.
------------------------------
Už ti zostáva len zistiť, čo je nehrdzavejúca oceľ a oceľ valcovaná za studena. A ešte jedna maličkosť, treba si zistiť, či sa uvedené clá vzťahujú aj na výrobky vyrobené z uvedenej ocele.:D
jar88
16.03.16,15:42
Buchač, vedel by si vymenovať aj oceliarske výrobky, na ktoré sa tieto clá nevzťahujú?:D
--------------------
Alebo aj inak, vieš si predstaviť, aké doprovodné následky to bude mať?
Ako sa pohnú ceny uvedenej ocele a ako sa zákonite pohnú aj ceny výrobkov z takto predraženej ocele?
--------------------------------
Vieš, kto na tom zarobí a kto prerobí? Dosť o tom pochybujem.

Verím, že až sa to prejaví, budeš prvý generál, ktorý to samozrejme dopredu vedel.:D Ale to už bude dávno po vojne a EU bude ešte rok špekulovať a rozhodovať či to zrušiť, či len trochu znížiť a či len na niečo atd. atd.:---
vlado 33
16.03.16,15:44
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.

A toto klamstvo máš odkiaľ?
Viem, že Americká vláda zriaďuje rôzne podporné programy (napríklad garančný nákup obilnín) formou štátnych rezerv. Ale aj to na báze trhu.
Ale o nákupe ocele som naozaj nič nepočul. Naviac oceľ hrdzavie a tým stráca na hodnote. Oceľ nieje ako ropa.:)
Ej, ej....aké klamstvo ?
Čítaj článok, čítaj tú výšku cla na oceľ z Číny do USA....
236 % !!!
http://www.kosicednes.sk/europa-pomala-pri-ochrane-oceliarov/

Ako som už pár krát v iných témach spomenul.
" To, že si o niečom nepočul (nevidel) ešte neznamená, že to neexistuje."
Všetci to vieme, len je okolo toho nejak tichučko. http://kosice.korzar.sme.sk/c/8153777/americania-potichu-odchadzaju-z-u-s-steelu.html
jar88
16.03.16,15:57
Jaro, ja nenavrhujem, ja mám strach. Nie len o seba, ale aj o ďalších 10 000 rodín čo budú kukať do prázdneho taniera. Američania odchádzajú, to nám je úplne jasné. Brusel si s toho nič nerobí, že položí európskych výrobcov ocele do krachu. Americká vláda okamžite prijala opatrenia na nákup ocele z Činy. Na Slovensku sa hrá zatiaľ o fazuľky.

A toto klamstvo máš odkiaľ?
Viem, že Americká vláda zriaďuje rôzne podporné programy (napríklad garančný nákup obilnín) formou štátnych rezerv. Ale aj to na báze trhu.
Ale o nákupe ocele som naozaj nič nepočul. Naviac oceľ hrdzavie a tým stráca na hodnote. Oceľ nieje ako ropa.:)
Ej, ej....aké klamstvo ?
Čítaj článok, čítaj tú výšku cla na oceľ z Číny do USA....
236 % !!!
http://www.kosicednes.sk/europa-pomala-pri-ochrane-oceliarov/

Ako som už pár krát v iných témach spomenul.
" To, že si o niečom nepočul (nevidel) ešte neznamená, že to neexistuje."
Všetci to vieme, len je okolo toho nejak tichučko. http://kosice.korzar.sme.sk/c/8153777/americania-potichu-odchadzaju-z-u-s-steelu.html
No a len tak na okraj.
Myslím že US Steel uzavrel so Slovenskom dohodu, že zaplatí štátu nejaké odškodné, ak odíde skôr.
Čo myslíš, ak si US Steel spočíta, že sa mu to nakoniec finančne oplatí, dá náš štát niečo z pokuty aj prepusteným? Dosť o tom pochybujem.
buchač
16.03.16,16:12
Buchač, vedel by si vymenovať aj oceliarske výrobky, na ktoré sa tieto clá nevzťahujú?:D
--------------------
Alebo aj inak, vieš si predstaviť, aké doprovodné následky to bude mať?
Ako sa pohnú ceny uvedenej ocele a ako sa zákonite pohnú aj ceny výrobkov z takto predraženej ocele?
--------------------------------
Vieš, kto na tom zarobí a kto prerobí? Dosť o tom pochybujem.
Mňa Ty svojimi onačinami veru nenachytáš...dávaj si otázok do bludu.

Dal som Ti odpoveď na otázku, no Ty ideš po svojej línii...takže dlabať na to.
Je ale jednoznačné, že dovozné clo USA na oceľ z Číny je oveľa vyššie ako z ostatných krajín...a je úplne jedno, či ide o valcovanú alebo inú.
--------------------------------

Mimochodom, odbočil si od danej témy mocno statočne.
Vlado dal link, že naši politici serú na bežný ľud.
Ty si zareagoval ekonomickými onačinami....mi to prichodí, ako keby vlak so železnou rudou nezastavil v Haniske pri Košiciach, ale pokračoval do Blavy.

Snáď pochopíš metaforu ohľadom vlaku.
jar88
16.03.16,16:56
Ja ťa nemienim dobiehať buchač.:D
Je to zbytočné.
Uvedeným clom dokážeš zachrániť napríklad 10 000 oceliarov. Títo budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250%. Komu ich asi zvýšia? No predsa spotrebiteľom tej ocele.:D A kto sú tí spotrebitelia? No predsa "tunajší" výrobcovia výrobkov z uvedenej ocele. No a tí zrejme budú musieť konkurovať výrobcom, ktorých clo pri nákupe ocele nepostihne. No a nakoniec by každému malo byť jasné, koho clo nepostihne. (nebudú to náhodou práve tí v Číne?)
------------------------
No a nakoniec ten náš domáci spracovateľský priemysel bude musieť prepustiť aspoň trojnásobok zamestnancov. A nakoniec Obama je tiež sociálne a ľudsky orientovaný, či nie?:)
------------------------------
A konečný výsledok?
Nakoniec bude tých 10 000 zachránených oceliarov aj tak na dlažbe a naviac k nim pribudne aj 30 000 pracujúcich v spracovaní tej preclenej ocele.
jar88
16.03.16,17:07
Buchač, už len maličkosť.:)
Si dosť starý na to, aby si vedel, že socan je vždy a všade len socanom. Je jedno či je v USA, alebo niekde v EU. Všade to má rovnaké následky.:---
buchač
16.03.16,17:52
...už len maličkosť.:)

...a kedy budú nové voľby ?
Budú predčasné, alebo v normálnom termíne ?
jar88
16.03.16,19:01
...už len maličkosť.:)

...a kedy budú nové voľby ?
Budú predčasné, alebo v normálnom termíne ?
Toto nieje moja liga. Týmto sa ja veru nezaoberám.;)
------------------------
Na môj život to nemá taký dosah, aby som si musel kupovať vešteckú guľu. Zatiaľ nie som odkázaný na nejaké dávky a aj hranice sú otvorené.:) Otvorené pre tovar, pre peniaze (kapitál) a aj pre mňa osobne.:cool:
buchač
16.03.16,19:54
...už len maličkosť.:)

...a kedy budú nové voľby ?
Budú predčasné, alebo v normálnom termíne ?
Toto nieje moja liga. Týmto sa ja veru nezaoberám.;)
------------------------
Na môj život to nemá taký dosah, aby som si musel kupovať vešteckú guľu. Zatiaľ nie som odkázaný na nejaké dávky a aj hranice sú otvorené.:) Otvorené pre tovar, pre peniaze (kapitál) a aj pre mňa osobne.:cool:

Ani ja nie som odkázaný....a teraz čo ?
Sa budeme chváliť, kto má aký majetok a podobné onačiny ? Ale šak sa môžeme...lenže otázkou je potom aj to, či bude jeden druhému veriť.

Základným problémom, otázkou (a či ako to nazvať) je to, čo politici robia a nie to, čo rozprávajú.
Veď aj Procházka a či Matovič toho dosť narozprávali...a iní vonkoncom nezaostali.
bjuty smis
17.03.16,05:38
Ja ťa nemienim dobiehať buchač.:D
Je to zbytočné.
Uvedeným clom dokážeš zachrániť napríklad 10 000 oceliarov. Títo budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250%. Komu ich asi zvýšia? No predsa spotrebiteľom tej ocele.:D A kto sú tí spotrebitelia? No predsa "tunajší" výrobcovia výrobkov z uvedenej ocele. No a tí zrejme budú musieť konkurovať výrobcom, ktorých clo pri nákupe ocele nepostihne. No a nakoniec by každému malo byť jasné, koho clo nepostihne. (nebudú to náhodou práve tí v Číne?)
------------------------
No a nakoniec ten náš domáci spracovateľský priemysel bude musieť prepustiť aspoň trojnásobok zamestnancov. A nakoniec Obama je tiež sociálne a ľudsky orientovaný, či nie?:)
------------------------------
A konečný výsledok?
Nakoniec bude tých 10 000 zachránených oceliarov aj tak na dlažbe a naviac k nim pribudne aj 30 000 pracujúcich v spracovaní tej preclenej ocele.


no teda..sa dozviem veci..

ako si došiel na to, že po zavedení cla 250 % na čínsku ocel americkí oceliari budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250% ???
jar88
17.03.16,05:52
:D

Ja ťa nemienim dobiehať buchač.:D
Je to zbytočné.
Uvedeným clom dokážeš zachrániť napríklad 10 000 oceliarov. Títo budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250%. Komu ich asi zvýšia? No predsa spotrebiteľom tej ocele.:D A kto sú tí spotrebitelia? No predsa "tunajší" výrobcovia výrobkov z uvedenej ocele. No a tí zrejme budú musieť konkurovať výrobcom, ktorých clo pri nákupe ocele nepostihne. No a nakoniec by každému malo byť jasné, koho clo nepostihne. (nebudú to náhodou práve tí v Číne?)
------------------------
No a nakoniec ten náš domáci spracovateľský priemysel bude musieť prepustiť aspoň trojnásobok zamestnancov. A nakoniec Obama je tiež sociálne a ľudsky orientovaný, či nie?:)
------------------------------
A konečný výsledok?
Nakoniec bude tých 10 000 zachránených oceliarov aj tak na dlažbe a naviac k nim pribudne aj 30 000 pracujúcich v spracovaní tej preclenej ocele.


no teda..sa dozviem veci..

ako si došiel na to, že po zavedení cla 250 % na čínsku ocel americkí oceliari budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250% ???
Ale veď to bolo pre buchača.:) Jasné že to nebude hneď celých 250 %:D veď je aj domáca konkurencia a aj terajší dovozcovia sa trochu prispôsobia.
Ale tak či tak stúpne terajšia cena ocele aj na našom trhu.
Nandrolon
17.03.16,05:52
Jednoducho, zase špekuláciou.
Keď "zdražie konkurent" o 266% tak ja pridrbem 250%.
Výhody?
- viac mi ostane do vrecka
- aj tak som lacnejší ako konkurencia, takže odbyt budem mať presne rovnaký
jar88
17.03.16,06:04
...už len maličkosť.:)

...a kedy budú nové voľby ?
Budú predčasné, alebo v normálnom termíne ?
Toto nieje moja liga. Týmto sa ja veru nezaoberám.;)
------------------------
Na môj život to nemá taký dosah, aby som si musel kupovať vešteckú guľu. Zatiaľ nie som odkázaný na nejaké dávky a aj hranice sú otvorené.:) Otvorené pre tovar, pre peniaze (kapitál) a aj pre mňa osobne.:cool:

Ani ja nie som odkázaný....a teraz čo ?
Sa budeme chváliť, kto má aký majetok a podobné onačiny ? Ale šak sa môžeme...lenže otázkou je potom aj to, či bude jeden druhému veriť.

Základným problémom, otázkou (a či ako to nazvať) je to, čo politici robia a nie to, čo rozprávajú.
Veď aj Procházka a či Matovič toho dosť narozprávali...a iní vonkoncom nezaostali.

Toto si trochu zle pochopil. Zapracovalo tvoje ego.:)
Ja som tým príspevkom chcel naznačiť, že aj vďaka tým ochranárskym opatreniam, niekto stále bohatne a niekto chudobnie.
-------------------------
Je totiž viac než logické, že to clo sa nebude vzťahovať na výrobky z tej konkrétnej ocele a tak sa naďalej bude dovážať bez cla ako spracovaná. Teda ako iná colná položka. Položka, ktorá tomu clu nepodlieha.
buchač
17.03.16,06:07
Ale veď to bolo pre buchača.:)
Čo bolo pre mňa ?
Akože 1 - 2 otázky a nasledujúcich pár viet...?
Tož nebuď labuť...inakší ekonómovia by z tejto problematiky vedeli urobiť hodinovú (kľudne aj viac) prednášku v spojitosti ...ťažba rudy - jej spracovanie do ingotov - presun na valcovacie stolice - balenie do fólii - vývoz = cena - clo - výrobky...

Len si tak akosi pozabudol na určité iné aspekty.
---------------------------------------------------

Ser na oceľ...vyjadri sa k tomuto, toto aspoň trochu súvisí s voľbami ... a nie nejaké clo v USA.
http://www.hlavnespravy.sk/predseda-asociacie-slovenskych-vojakov-podozrieva-kisku-z-vlastizrady/656763
misoft
17.03.16,06:07
no teda..sa dozviem veci..

ako si došiel na to, že po zavedení cla 250 % na čínsku ocel americkí oceliari budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250% ???
A zase si "mudrejší"..... "expert" ti to vysvetlil...... on totiž nepozná pojem dumpingové ceny....
misoft
17.03.16,06:21
---------------------------------------------------

Ser na oceľ...vyjadri sa k tomuto, toto aspoň trochu súvisí s voľbami ... a nie nejaké clo v USA.
http://www.hlavnespravy.sk/predseda-asociacie-slovenskych-vojakov-podozrieva-kisku-z-vlastizrady/656763
Môj názor: Žarnovičan je PAKO!
Píše o našom, ale už nepoukazuje na iných..., ktorí robia to isté, alebo podobné. A tých nik neobviňuje z vlastizrady.
Mnohí známi, ktorí boli v ASV - odišli - a to len pre Žarnovičana.
jar88
17.03.16,07:28
no teda..sa dozviem veci..

ako si došiel na to, že po zavedení cla 250 % na čínsku ocel americkí oceliari budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250% ???
A zase si "mudrejší"..... "expert" ti to vysvetlil...... on totiž nepozná pojem dumpingové ceny....
SITA | 19.01.2016 09:34
Čína môže požadovať obchodné sankcie voči EÚ. Uspela totiž s odvolaním v rámci sporu na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO).
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/380416-cina-uspela-v-spore-o-cla-s-eu/
"Opatrenia mali negatívny dopad na export z Číny v objeme približne 1 mld. eur a viac ako 100 tis. pracovných miest v rámci tisícok výrobcov v Číne,“ uviedlo čínske ministerstvo obchodu s tým, že to vyvolalo obrovské ekonomické straty. EÚ teraz musí v súlade s rozhodnutím odstrániť ilegálne clá, inak podľa čínskeho rezortu obchodu "budú nasledovať ďalšie kroky“.
-------------------------------
Pri konečnom odvolaní predstavitelia WTO revidovali svoje rozhodnutie v bodoch, v ktorých pôvodne vyhoveli EÚ a svoje rozhodnutie z pohľadu EÚ sprísnili. Predstaviteľ EÚ odmietol situáciu komentovať.
jar88
17.03.16,07:30
Jednoducho, zase špekuláciou.
Keď "zdražie konkurent" o 266% tak ja pridrbem 250%.
Výhody?
- viac mi ostane do vrecka
- aj tak som lacnejší ako konkurencia, takže odbyt budem mať presne rovnaký
A preto bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú.
pavol54
17.03.16,07:33
no teda..sa dozviem veci..

ako si došiel na to, že po zavedení cla 250 % na čínsku ocel americkí oceliari budú môcť zdvihnúť svoje ceny o 250% ???
A zase si "mudrejší"..... "expert" ti to vysvetlil...... on totiž nepozná pojem dumpingové ceny....
SITA | 19.01.2016 09:34
Čína môže požadovať obchodné sankcie voči EÚ. Uspela totiž s odvolaním v rámci sporu na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO).
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/380416-cina-uspela-v-spore-o-cla-s-eu/
"Opatrenia mali negatívny dopad na export z Číny v objeme približne 1 mld. eur a viac ako 100 tis. pracovných miest v rámci tisícok výrobcov v Číne,“ uviedlo čínske ministerstvo obchodu s tým, že to vyvolalo obrovské ekonomické straty. EÚ teraz musí v súlade s rozhodnutím odstrániť ilegálne clá, inak podľa čínskeho rezortu obchodu "budú nasledovať ďalšie kroky“.
-------------------------------
Pri konečnom odvolaní predstavitelia WTO revidovali svoje rozhodnutie v bodoch, v ktorých pôvodne vyhoveli EÚ a svoje rozhodnutie z pohľadu EÚ sprísnili. Predstaviteľ EÚ odmietol situáciu komentovať.
to je len rozvojová Čína, už chcem vidieť tie sankcie od USA po prijatí TTIP to už nebudeme môcť odmietnuť GMO potraviny, ani kurence ošetrované chlórom, a pod
pavol54
17.03.16,07:33
Jednoducho, zase špekuláciou.
Keď "zdražie konkurent" o 266% tak ja pridrbem 250%.
Výhody?
- viac mi ostane do vrecka
- aj tak som lacnejší ako konkurencia, takže odbyt budem mať presne rovnaký
A preto bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú.
právo na zisk či?
Nandrolon
17.03.16,08:04
Pavol, však to máš kurence a MMS v jednom! :-))
jar88
17.03.16,08:11
Jednoducho, zase špekuláciou.
Keď "zdražie konkurent" o 266% tak ja pridrbem 250%.
Výhody?
- viac mi ostane do vrecka
- aj tak som lacnejší ako konkurencia, takže odbyt budem mať presne rovnaký
A preto bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú.
právo na zisk či?
Skôr právo na prácu, nie?:) Právo na udržanie zamestnanosti v oceliarňach.
jar88
17.03.16,08:15
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
lujza.j
17.03.16,08:40
Ustanovujuca schodza nr sr..vyhlasena 23.3 ze by som isla kukuk:Durobit...
pavol54
17.03.16,08:49
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
jar88
17.03.16,09:10
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
A čo konkrétne o TTIP vieš?
Predpokladám, že takéto zdroje informácií poznáš.:)
--------------------------------------
Evropská komise argumentuje, že "hlavním důvodem pro vytváření mechanismu ISDS" je, že v mnoha zemích nejsou investorské dohody přímo vynutitelné u domácích soudů. Možná. Jenže tyto země vůbec nejsou v navrhovaném obchodním bloku. Základní podmínkou členství v EU je, že musí existovat "nezávislé a efektivní soudnictví", které "právně zaručuje procedury spravedlivého soudu". Proč je v obchodní dohodě mezi EU a USA ustanovení, které se týká situace ve státech, které selhaly? - See more at: http://www.blisty.cz/art/76126.html#sthash.axdcwBxq.dpuf

----------------------------:cool:
korela
17.03.16,11:28
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
korela
17.03.16,11:31
lujza.j
17.03.16,11:36
Brblavemu kto uveri..ze nevedel,ze rado to planuje tahat s robom.....v nr sr je.....sup chystat novu stranu.....mal to prespekulovane......
duves
17.03.16,12:18
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
sa nadreli a ľud im to závidí
pavol54
17.03.16,12:19
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
A čo konkrétne o TTIP vieš?
Predpokladám, že takéto zdroje informácií poznáš.:)
--------------------------------------
Evropská komise argumentuje, že "hlavním důvodem pro vytváření mechanismu ISDS" je, že v mnoha zemích nejsou investorské dohody přímo vynutitelné u domácích soudů. Možná. Jenže tyto země vůbec nejsou v navrhovaném obchodním bloku. Základní podmínkou členství v EU je, že musí existovat "nezávislé a efektivní soudnictví", které "právně zaručuje procedury spravedlivého soudu". Proč je v obchodní dohodě mezi EU a USA ustanovení, které se týká situace ve státech, které selhaly? - See more at: http://www.blisty.cz/art/76126.html#sthash.axdcwBxq.dpuf

----------------------------:cool:
že by usáci podliehali len americkej jurisdikcii? že pred podpisom zmlúv s Eu sme mali referendum a pred podpisom zmluvy s NATO žiadne referendum, pred podpisom zmluvy pre TTIP žiadne referendum?
jar88
17.03.16,12:23
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
A čo si čakala, že tam prídu v šátkoch s nošou na hrbe a hrabľami?
Alebo v inom variante tvojich idolov: baganče, montétky a s traktorom pred parlamentom.
pavol54
17.03.16,12:23
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
sa nadreli a ľud im to závidí
v určitej dobe bolo dosť voľno dostupných brašní od masiek - minuli sa
duves
17.03.16,12:27
v určitej dobe bolo dosť voľno dostupných brašní od masiek - minuli sa
V army schopoch sa daju take podobné kupiť
jar88
17.03.16,12:31
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
A čo konkrétne o TTIP vieš?
Predpokladám, že takéto zdroje informácií poznáš.:)
--------------------------------------
Evropská komise argumentuje, že "hlavním důvodem pro vytváření mechanismu ISDS" je, že v mnoha zemích nejsou investorské dohody přímo vynutitelné u domácích soudů. Možná. Jenže tyto země vůbec nejsou v navrhovaném obchodním bloku. Základní podmínkou členství v EU je, že musí existovat "nezávislé a efektivní soudnictví", které "právně zaručuje procedury spravedlivého soudu". Proč je v obchodní dohodě mezi EU a USA ustanovení, které se týká situace ve státech, které selhaly? - See more at: http://www.blisty.cz/art/76126.html#sthash.axdcwBxq.dpuf

----------------------------:cool:
že by usáci podliehali len americkej jurisdikcii? že pred podpisom zmlúv s Eu sme mali referendum a pred podpisom zmluvy s NATO žiadne referendum, pred podpisom zmluvy pre TTIP žiadne referendum?
Ale veď to nevyjednáva Slovensko. Slovensko už nevyjednáva ani vo WTO. Všetko sme odovzdali EU a dokonca, ako sám píšeš, potvrdili v referende.
-----------------------------------------------------
A čo tá TTIP, už niečo vieš? Vieš už o čo ide?
---------------------------------------------------
Evropa a USA už píší text obchodní dohody, chtějí ji uzavřít do konce roku
2. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz
Američané chtějí přelomovou dohodu dokončit ještě za vlády prezidenta Baracka Obamy. „Nebude to ale za cenu, že bychom měli jen povrchní smlouvu,“ ubezpečuje americký vyjednávač Dan Mullaney. Obama sám přijede v dubnu do Německa, kde bude o obchodní a investiční dohodě jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Teprve teď se unie a USA pouštějí do oblastí, které budí největší zájem veřejnosti.
pavol54
17.03.16,12:33
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
A čo si čakala, že tam prídu v šátkoch s nošou na hrbe a hrabľami?
Alebo v inom variante tvojich idolov: baganče, montétky a s traktorom pred parlamentom.
najlepší politik chudobný ako kostolná myš bývajúci v unimobunke aby ho nikto nemohol podozrievať že už nakradol a chce viac
BXLmiami
17.03.16,12:35
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
jar88
17.03.16,12:36
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
sa nadreli a ľud im to závidí
Ľud právom očakával, že ich budú ich zástupcovia na patričnej úrovni reprezentovať.
Holt, niektorých "voličov" svojim vkusom sklamali.
pavol54
17.03.16,12:37
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
A čo konkrétne o TTIP vieš?
Predpokladám, že takéto zdroje informácií poznáš.:)
--------------------------------------
Evropská komise argumentuje, že "hlavním důvodem pro vytváření mechanismu ISDS" je, že v mnoha zemích nejsou investorské dohody přímo vynutitelné u domácích soudů. Možná. Jenže tyto země vůbec nejsou v navrhovaném obchodním bloku. Základní podmínkou členství v EU je, že musí existovat "nezávislé a efektivní soudnictví", které "právně zaručuje procedury spravedlivého soudu". Proč je v obchodní dohodě mezi EU a USA ustanovení, které se týká situace ve státech, které selhaly? - See more at: http://www.blisty.cz/art/76126.html#sthash.axdcwBxq.dpuf

----------------------------:cool:
že by usáci podliehali len americkej jurisdikcii? že pred podpisom zmlúv s Eu sme mali referendum a pred podpisom zmluvy s NATO žiadne referendum, pred podpisom zmluvy pre TTIP žiadne referendum?
Ale veď to nevyjednáva Slovensko. Slovensko už nevyjednáva ani vo WTO. Všetko sme odovzdali EU a dokonca, ako sám píšeš, potvrdili v referende.
-----------------------------------------------------
A čo tá TTIP, už niečo vieš? Vieš už o čo ide?
---------------------------------------------------
Evropa a USA už píší text obchodní dohody, chtějí ji uzavřít do konce roku
2. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz
Američané chtějí přelomovou dohodu dokončit ještě za vlády prezidenta Baracka Obamy. „Nebude to ale za cenu, že bychom měli jen povrchní smlouvu,“ ubezpečuje americký vyjednávač Dan Mullaney. Obama sám přijede v dubnu do Německa, kde bude o obchodní a investiční dohodě jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Teprve teď se unie a USA pouštějí do oblastí, které budí největší zájem veřejnosti.
eu je nemecko? naviac merkelovej? To môže prísť rokovať aj k nám premier ako premier či nie sú si rovní?
jar88
17.03.16,12:38
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
My už máme odvolené.
A ty ako? Kedy plánuješ?
pavol54
17.03.16,12:39
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
vhodením lístkov a uzavretím volebných miestností sa začína nová volebná kampaň aj Igi zvaný blekota to potvrdí
lujza.j
17.03.16,12:39
Len tak, na voľnú chvíľku ...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/zastupkyne-ludu-nove-poslankyne-vytiahli-barove-lodicky-hodinky-za-30-tisic.html
Zástupkyne ľudu: Nové poslankyne vytiahli barové lodičky i hodinky za 30-tisíc
sa nadreli a ľud im to závidí
Ja nezavirim...
....keby sa dogabali...aj to by sa obrblalo....takze...nech si oblecu co scú:D
jar88
17.03.16,12:40
Inak s tým TTIP si sekol riadne vedľa.:)
Tomu sa povie pojmový chaos.;)
v čom konkrétne?
A čo konkrétne o TTIP vieš?
Predpokladám, že takéto zdroje informácií poznáš.:)
--------------------------------------
Evropská komise argumentuje, že "hlavním důvodem pro vytváření mechanismu ISDS" je, že v mnoha zemích nejsou investorské dohody přímo vynutitelné u domácích soudů. Možná. Jenže tyto země vůbec nejsou v navrhovaném obchodním bloku. Základní podmínkou členství v EU je, že musí existovat "nezávislé a efektivní soudnictví", které "právně zaručuje procedury spravedlivého soudu". Proč je v obchodní dohodě mezi EU a USA ustanovení, které se týká situace ve státech, které selhaly? - See more at: http://www.blisty.cz/art/76126.html#sthash.axdcwBxq.dpuf

----------------------------:cool:
že by usáci podliehali len americkej jurisdikcii? že pred podpisom zmlúv s Eu sme mali referendum a pred podpisom zmluvy s NATO žiadne referendum, pred podpisom zmluvy pre TTIP žiadne referendum?
Ale veď to nevyjednáva Slovensko. Slovensko už nevyjednáva ani vo WTO. Všetko sme odovzdali EU a dokonca, ako sám píšeš, potvrdili v referende.
-----------------------------------------------------
A čo tá TTIP, už niečo vieš? Vieš už o čo ide?
---------------------------------------------------
Evropa a USA už píší text obchodní dohody, chtějí ji uzavřít do konce roku
2. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz
Američané chtějí přelomovou dohodu dokončit ještě za vlády prezidenta Baracka Obamy. „Nebude to ale za cenu, že bychom měli jen povrchní smlouvu,“ ubezpečuje americký vyjednávač Dan Mullaney. Obama sám přijede v dubnu do Německa, kde bude o obchodní a investiční dohodě jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Teprve teď se unie a USA pouštějí do oblastí, které budí největší zájem veřejnosti.
eu je nemecko? naviac merkelovej? To môže prísť rokovať aj k nám premier ako premier či nie sú si rovní?
Z tvojho pohľadu zrejme sú. Ale to je len tvoje zdanie.
Realita je o čosi iná.
lujza.j
17.03.16,12:40
Blekota ma teraz gargamela_danielka:D
korela
17.03.16,12:59
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
V tomto roku nikto nevie, ako bude, a koľko bude volieb, zachovanie kontinuity sa možno zíde.
pmajap
17.03.16,14:36
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
V tomto roku nikto nevie, ako bude, a koľko bude volieb, zachovanie kontinuity sa možno zíde.
ešte neúrekom, voľba kráľovny krásy, super star, miss mokré tričko.... BXL ešte môže dať svoj hlas X krát:D
pavol54
17.03.16,15:22
:-DDDDD Vy ešte furt volíte?
V tomto roku nikto nevie, ako bude, a koľko bude volieb, zachovanie kontinuity sa možno zíde.
ešte neúrekom, voľba kráľovny krásy, super star, miss mokré tričko.... BXL ešte môže dať svoj hlas X krát:D
a voľby "NAJ" prispievateľa porady
Nandrolon
17.03.16,15:36
Pavol, vsak EU to je nemecko + nemecko + nemecko + francuzsko + ostatni řitopichy
pavol54
17.03.16,16:00
Pavol, vsak EU to je nemecko + nemecko + nemecko + francuzsko + ostatni řitopichy
Nazvime to pravými menami únia má hlavných a vedľajších hráčov (ako to hovoria politici a novinári) nie členské štáty, na dedine tomu hovoríme že "silnejší pes vo svorke j..e"
Nandrolon
17.03.16,16:22
Mas pravdu. Preto pisem, ze EU je iba nemecko a francuzsko, ostatni su "nevyhnutny balast".
pmajap
17.03.16,17:35
buchač
17.03.16,17:38
Toto ma pobavilo, Matovič mudrák
http://www.glob.sk/konflikt-dvoch-igorov-matovic-sa-pustil-do-chomu-primator-ziliny-vracia-uder/

Máš tam chybu.
Nie mudrák ale chudák.

Ale na Špacírku aj tak nemá...;)
Nandrolon
17.03.16,17:39
Matovic stale rype, az kym sa vsetky media poriadne neobuju do tej jeho fuchtle, odkial pochadza jej majetok.
pmajap
17.03.16,17:53
Toto ma pobavilo, Matovič mudrák
http://www.glob.sk/konflikt-dvoch-igorov-matovic-sa-pustil-do-chomu-primator-ziliny-vracia-uder/

Máš tam chybu.
Nie mudrák ale chudák.

Ale na Špacírku aj tak nemá...;)
kto je Špacírka?
buchač
17.03.16,17:57
Toto ma pobavilo, Matovič mudrák
http://www.glob.sk/konflikt-dvoch-igorov-matovic-sa-pustil-do-chomu-primator-ziliny-vracia-uder/

Máš tam chybu.
Nie mudrák ale chudák.

Ale na Špacírku aj tak nemá...;)
kto je Špacírka?

špacírovať = prechádzať sa
Špacírka = Procházka
pmajap
17.03.16,18:10
jar88
19.03.16,15:22
Jednoducho, zase špekuláciou.
Keď "zdražie konkurent" o 266% tak ja pridrbem 250%.
Výhody?
- viac mi ostane do vrecka
- aj tak som lacnejší ako konkurencia, takže odbyt budem mať presne rovnaký
A preto bohatí bohatnú a chudobní chudobnejú.
právo na zisk či?

Právo na prácu a samozrejme, že aj na zisk.
Práve na takúto prácu by sme mali mať právo.:)
https://www.youtube.com/watch?v=KqaldGwTvEI
Aký plat by si považoval za spravodlivý? 1500 -2500€:D
pmajap
19.03.16,15:31
jar88
19.03.16,15:32
A vraj bez práce nie sú koláče.
https://www.youtube.com/watch?v=dNEpxKuZXG8
jar88
19.03.16,17:03
Pol parlamentu na to obesím.:D
15 minúta, 20 sekunda. (15:20)
https://www.youtube.com/watch?v=U-oyjrhng_o&ebc=ANyPxKpRYnaobA5WsUimIbzRryteG8Nn37RBtj2WTuZcqF XBNsyK11HxvznyS095ROehARqdCHxg4O8gdOXRY-KS3TTS6P0cQA
Pred voľbami boli láskaví, po voľbách si ani nespomenuli.:D
---------------------
Názorný príklad prerodu na kapitalistu.
korela
19.03.16,18:20
A vraj bez práce nie sú koláče.
https://www.youtube.com/watch?v=dNEpxKuZXG8
Neviem, či tu Šilinského podávaš ironicky, ale dosť sa o ňom publikovalo. Agrokruhy sú jeho myšlienkou.
Myslím, že má skončenú SPU v Nitre. Ten výber hudby k videám si mohli odpustiť.
https://www.youtube.com/watch?v=fURltgKS8UU
https://www.youtube.com/watch?v=ni9wRWPHYOo
Banášová si ho pozvala tiež ...
jar88
20.03.16,02:57
To bolo určené pre pavla54.:) A tá doprovodná "muzika" je Šimského srdcovkou. On sám o sebe tvrdí, že chvíľu ho to krúti doľava a hneď zas doprava. Hovorí, že má "svoj" geoplitický pohľad na svet a keď príde pri podnikaní na reč, nehovorí o ňom. Zjavne má s tým svoje skúsenosti.:D
-----------------------------------
Myslím že mu bude musieť niekto pomôcť otočiť sa úplne doprava, inak mu to nepôjde. EU mu v tom snažení nepomôže, tá ide zatiaľ len doľava. Ale držím mu palce a dúfam, že sa časom naučí aj obchodovať.:) Ak si nenechá za to svoje zaplatiť a neuplatní si svoje "právo na primeraný zisk", nikam to nedotiahne a jeho myšlienka zakape.
pmajap
21.03.16,05:51
jar88
21.03.16,07:34
...a je to tu
http://www.topky.sk/cl/1000863/1535201/Expert-predpovedal-vzostup-Kotlebu--Politici-spamatajte-sa--pride-nieco-ovela-horsie
Pekne pravdivé. Zmenil by som len jedno slovo na konci.
----------------------------
Akoby si stále nechceli pripustiť, že budú prví, proti ktorým sa môže obrátiť nekontrolovateľný výbuch zlosti u stále väčšej skupiny obyvateľstva, na ktorú sa pri veľkej hostine jednoducho dávno zabudlo.

---------------------------
To "zabudlo", by som vymenil za vyfláklo, alebo aj vy..alo v celej sr.
jar88
21.03.16,07:35
Ale Slovák znesie naozaj veľa.
Dokonca aj nasrať na hlavu.:)
BXLmiami
21.03.16,07:44
Tak opozícia by mala prestať blbnúť a začať pracovať.Dobre budem sledovať,čo robí a či niečo robí.Pretrčať sa na námestí a hysterizovať,to je skôr grécky spôsob.
pavol54
21.03.16,08:26
bjuty smis
21.03.16,08:35
Tak opozícia by mala prestať blbnúť a začať pracovať.Dobre budem sledovať,čo robí a či niečo robí.Pretrčať sa na námestí a hysterizovať,to je skôr grécky spôsob.


čo budeš sledovať ?

čo by mala opozícia robiť ?
nemala by si skôr sledovať vládu ????
pmajap
21.03.16,10:07
5.6.3 Slovensko jako daňový ráj
Slovensko se může pochlubit jednou z nejnižších daňových sazeb v Evropské unii. Všechny
příjmové daně jsou nastaveny na 19 %, díky rovné dani je zde jednodušší legislativa,
Slovensko nezdaňuje vyplacené podíly na zisku a dividendy jak právnickým, tak ani
fyzickým osobám. Do nákladů firem lze zahrnovat úroky z půjček, a tak si lze snížit základ
daně. Slovensko také nezdaňuje dědictví, darování ani převod nemovitostí, což je výjimečné
v celé Evropě.59

zaujímavý je aj záver
https://is.muni.cz/th/171848/esf_b/Danove_raje.txt
bjuty smis
21.03.16,10:14
5.6.3 Slovensko jako daňový ráj
Slovensko se může pochlubit jednou z nejnižších daňových sazeb v Evropské unii. Všechny
příjmové daně jsou nastaveny na 19 %, díky rovné dani je zde jednodušší legislativa,
Slovensko nezdaňuje vyplacené podíly na zisku a dividendy jak právnickým, tak ani
fyzickým osobám. Do nákladů firem lze zahrnovat úroky z půjček, a tak si lze snížit základ
daně. Slovensko také nezdaňuje dědictví, darování ani převod nemovitostí, což je výjimečné
v celé Evropě.59

zaujímavý je aj záver
https://is.muni.cz/th/171848/esf_b/Danove_raje.txt


tak to bolo, až kým sa toho nechytili socani a nes---li to.....aspon si pozri dátum, ked to sem dávaš....
pmajap
21.03.16,10:41
bjuty máš pravdu, nevšimla som si to, hľadám amerického ekonóma, tvorcu daňového raja v karibiku a tiež systému lodnej prepravy
BXLmiami
21.03.16,10:45
Tak opozícia by mala prestať blbnúť a začať pracovať.Dobre budem sledovať,čo robí a či niečo robí.Pretrčať sa na námestí a hysterizovať,to je skôr grécky spôsob.


čo budeš sledovať ?

čo by mala opozícia robiť ?
nemala by si skôr sledovať vládu ????
Ano mala by sledovať vládu a nie trucovať na námestiach.
bjuty smis
22.03.16,13:52
krásne sa nám vyfarbujúú

http://www.aktuality.sk/clanok/323744/sns-ministri-vo-vlade-roberta-fica/



najmä odpovede danka na konci :))
buchač
22.03.16,14:48
krásne sa nám vyfarbujúú

http://www.aktuality.sk/clanok/323744/sns-ministri-vo-vlade-roberta-fica/

najmä odpovede danka na konci :))

Myslíš toto ?

„Pokiaľ ideme cestou škandalizácie, budete zodpovední za to, že poslanci budú nosiť pištole," poznamenal Danko ma margo pondelkového incidentu, keď poslanec extrémistickej strany ĽS-Naše Slovensko prišiel do parlamentu ozbrojený.
-------------------------------
Aj Kali je za múdreho...a pritom by zákon ma lpoznať.
http://www.hlavnespravy.sk/kalinak-je-neakceptovatelne-nosit-do-parlamentu-zbran/758599
Ale dostal náležité vyjadrenie ...:cool:



Ku kauze zaujalo stanovisko aj združenie držiteľov zbraní Legis Telum

Médiá sa snažia situáciu vykresliť, akoby došlo v parlamente k ozbrojenému útoku. Nechýbajú titulky ako „Dráma v parlamente, poslanec ĽSNS prišiel so zbraňou, ktorú mu zhabala ochranka“ a pod. K týmto nezmyslom zaujalo stanovisko aj združenie držiteľov zbraní Legis Telum, v ktorom sa píše:

“Krásna ukážka ako novinár, ktorý nepozná právny poriadok SR dokáže zo seba robiť na videu, s prepáčením blba.

Bez ohľadu na to o koho ide, čoho je príslušníkom, alebo akú volenú funkciu zastáva, platí pre neho jedno. Ak je držiteľom zbrojného preukazu skupiny A, tak môže so sebou nosiť nabitú zbraň na území SR (a Bratislava v ktorej sa budova NR SR nachádza je ešte stále na území SR). Ak chce vstúpiť do priestorov, kde jej nosenie nie je povolené (napr. NR SR), odovzdá ju príslušníkovi na vrátnici. Ten o tom vykoná záznam a pri odchode ju oprávnenej osobe vydá.

Takže nikomu nič nezhabali, ak poslanec zbraň odovzdal na vstupe do NR SR, tak ju pri odchodne znova dostane. V súlade so zákonom a bežná vec. Ako na súde, prokuratúre, Prezídiu PZ, ministerstvách, atď.”, prízvukuje združenie.

Na záver dodáva, “niekto z toho potrebuje robiť obrovské haló a palcové titulky musia byť. Pritom by to mala byť samozrejmosť.” V reakciách na túto udalosť sa ozvali na sociálnych sieťach ľudia, ktorí majú rovnaké oprávnenie ako poslanec Krúpa a priznali, že zbrane so sebou bežne nosia, aj napríklad do obchodu.
lujza.j
22.03.16,15:27
Ziadna drama tam nebola....dramu urobili media....
buchač
22.03.16,16:00
Ziadna drama tam nebola....dramu urobili media....
Holt, realizoval sa nejaký dilino - absolvent masmediálnej komunikácie z Hornej Dolnej, ktorý problematike (zbrane a zákon) rozumie jak hus (kura, ovca,...) do piva a ide robiť múdreho.
Horšie na to je, že sám najvyšší Kali si prihrial polievočku...sa normálne čudujem, že sa doteraz neozval Lipshit...
lujza.j
22.03.16,16:22
oni aj z hovna senzáciu urobia...poznám to velmi dobre...no a potom...čo treba von nevylezie...
..jaj kali...nekomentujem....
misoft
22.03.16,17:04
Robia z toho veľké HALO! - a pritom sám poslanec, vedomý si svojich povinností - ju pri vstupe SÁM odovzdal do úschovy, presne tak, ako káže litera zákona.
A Kali-mero z toho robí aféru, skoro parlamentný škandál...
misoft
22.03.16,17:25
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
lujza.j
22.03.16,17:48
terezamaria
22.03.16,17:57
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
To teda je trefa, ani šajn o zdravotníctve....
BXLmiami
22.03.16,18:10
Perfektná nominácia zo strany SNS.
Dáša_
22.03.16,18:14
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
To teda je trefa, ani šajn o zdravotníctve....

snáď len nebu mať vďaka poštovej banke blízko k druhej finančnej skupine a nenastane prerozdeľovanie :D
pavol54
22.03.16,18:21
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
neviem prečo by mal byť minister lekár, ten dzurindov chrchel mal modrú knižku a robil úspešne ministra obrany. alebo daľší ometal regále v obchode a aha aký minister ešte aj každého sledoval bez povolenia. Poznal som výzbrojára ktorý išiel robiť technika pluku a tak zdvíhal mandle že sa divili a nikdy v tanku nesedel ako vodič (čo bola nepísaná podmienka)
sito
22.03.16,21:33
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?

Nie! pacienti budú posielaní, kam?
Oliwa
22.03.16,22:32
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
V ambulancii v skrinkách na lieky možno aviváž, hračky, omaľovánky a najbližší odpočet plynu v domácnostiach budú robiť sestričky :D... Ida cestou môžu rovno merať aj tlak a ponúkať žreby... :(
misoft
23.03.16,05:27
...a zvoz pacientov bude "Doporučene"..... :D:D:D
taiko
23.03.16,06:16
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
neviem prečo by mal byť minister lekár, ten dzurindov chrchel mal modrú knižku a robil úspešne ministra obrany. alebo daľší ometal regále v obchode a aha aký minister ešte aj každého sledoval bez povolenia. Poznal som výzbrojára ktorý išiel robiť technika pluku a tak zdvíhal mandle že sa divili a nikdy v tanku nesedel ako vodič (čo bola nepísaná podmienka)
to podmienkou na vykon funkcie a zaroven kriteriom hadam nebolo " vediet zdvihat mandle " ?;) To snad nie, lebo to by potom vysvetlovalo tie reci o zelenych gumach.
Inac nik nevravi, ze Dzurindovi , ci Radicovej ministri boli fajn. Tiez si myslim, ze minister by mal co to vediet o resorte, ktory ide riadit, aj ked tam nato ma ludi. Len bohuzial na Slovensku v mnohych pripadoch minister nie je o resorte a praci, ale o korupcii, marketingu, eurofondoch atd.
lujza.j
23.03.16,07:23
Kukam schódzu:eek::D....maly janko p.co nosi vacsie opatky....dal úces...číro.....mohol rovno na "jaro beker":D...ten tiez uz by mohol kuk do op,ze kolko ma rokov:D
jar88
23.03.16,07:35
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
neviem prečo by mal byť minister lekár, ten dzurindov chrchel mal modrú knižku a robil úspešne ministra obrany. alebo daľší ometal regále v obchode a aha aký minister ešte aj každého sledoval bez povolenia. Poznal som výzbrojára ktorý išiel robiť technika pluku a tak zdvíhal mandle že sa divili a nikdy v tanku nesedel ako vodič (čo bola nepísaná podmienka)
to podmienkou na vykon funkcie a zaroven kriteriom hadam nebolo " vediet zdvihat mandle " ?;) To snad nie, lebo to by potom vysvetlovalo tie reci o zelenych gumach.
Inac nik nevravi, ze Dzurindovi , ci Radicovej ministri boli fajn. Tiez si myslim, ze minister by mal co to vediet o resorte, ktory ide riadit, aj ked tam nato ma ludi. Len bohuzial na Slovensku v mnohych pripadoch minister nie je o resorte a praci, ale o korupcii, marketingu, eurofondoch atd.

Aké vedomosti sú potrebné na riadenie neriadenej strely?:)

Veď ten rezort už nikto nechce riadiť, či akokoľvek spravovať. Všetci už vedia, že ten chozraščot takto riadiť nejde. Veď ten systém je chorý od jeho založenia.

Čo také môže vedieť o financovaní nejaký MDRr...PhD.? Veď oni nepoznajú ani svoje zákony.

No a ak si pozrieme poznanie našich zákonodárcov (poslancov) tak tiež nemajú veľkú predstavu, čo a ako reálne riadiť. A aj tak to vlastne riadia a tak sa to aj chová, ako neriadená strela.

Či skôr neriaditeľná strela?:D
jar88
23.03.16,07:39
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
To teda je trefa, ani šajn o zdravotníctve....

A načo by mu aj bol?:---
Veď úrad vlády nieje fakulta ani ÚNZ.:)
pavol54
23.03.16,14:10
Hmmmmm..... šéf zdravotníctva = transfér z Pošty..... Aké budú "novinky"? Známky, žlté lístočky?
neviem prečo by mal byť minister lekár, ten dzurindov chrchel mal modrú knižku a robil úspešne ministra obrany. alebo daľší ometal regále v obchode a aha aký minister ešte aj každého sledoval bez povolenia. Poznal som výzbrojára ktorý išiel robiť technika pluku a tak zdvíhal mandle že sa divili a nikdy v tanku nesedel ako vodič (čo bola nepísaná podmienka)
to podmienkou na vykon funkcie a zaroven kriteriom hadam nebolo " vediet zdvihat mandle " ?;) To snad nie, lebo to by potom vysvetlovalo tie reci o zelenych gumach.
Inac nik nevravi, ze Dzurindovi , ci Radicovej ministri boli fajn. Tiez si myslim, ze minister by mal co to vediet o resorte, ktory ide riadit, aj ked tam nato ma ludi. Len bohuzial na Slovensku v mnohych pripadoch minister nie je o resorte a praci, ale o korupcii, marketingu, eurofondoch atd.
tak prepáč on im nezdvíhal mandle, len im umýval zuby (ale aj toto je slangový výraz z civilu pre pre lajdákov ktorí mali snahu chodiť do práce pre plat)
misoft
23.03.16,14:42
No uvidíme, ako sa to vyvŕbi. Ale aspoň jedno je isté... obrane bude šéfovať taký, ktorý o armáde vie dosť, prešiel armádou od píky....
lujza.j
23.03.16,16:12
U "mna" balkamsky cigan....ktory v skutocnosti ani trt.....neurobil....len sa tvari,ze zlatucky a ze ho vsetci maju radi....jaj iba nakupuje...auta
Dáša_
23.03.16,16:35
U "mna" balkamsky cigan....ktory v skutocnosti ani trt.....neurobil....len sa tvari,ze zlatucky a ze ho vsetci maju radi....jaj iba nakupuje...auta
a potom napríklad ako prebytočný majetok ich požičiava obecným úradom na 5 rokov - myslím tým tie požiadné autá, čo rozdávala kade tade. To boli zmluvy o výpožičke
lujza.j
23.03.16,16:45
Ani ich nechcu....nemestia sa do starych zbrojnic..."sces nesces tu mas"...ale cirkus okolo odovzdavania...vie narobit.....
.pomina peniaze a potom sa cuduje...ze nikto jechce ist....za 500e zivot nasadit..tolko stoji zivot noveho fizla...mozno aj menej.... by som decku nedovolila aj keby ako chcela....