tibor1000
20.02.16,19:53
K Daňovému priznaniu FO typ B, sme nezaslali elektronicky prílohy- Potvrdenie zo zamestnania. Ako ich teraz dodatočne poslat?
ako všeobecné podanie,cez Správu daní, neche načítať žiadnu prílohu.. neviem ako to poslať :-(
Ďakujem veľmi za pomoc
Jarka 1
20.02.16,19:53
Skús poslať opravné DP aj s prílohami.
Za predpokladu, že ide o DP za rok 2015.
Žabinka
20.02.16,20:23
Postupuj buď ako píše Jarka, alebo cez všeobecné podanie, a do textu napíš že je to príloha k podaniu č. - to máš uvedené v potvrdení o prijatí pidania, začína asi 6..
Postup pridania prílohy k všeobecnému podaniu nájdeš na stránke finančnej správy, v časti informácie..
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2015/2015_01_26_c_Vseobecne_podanie_postup_doplnenie.pd f
Consultix
21.02.16,22:22
Pri vseobecnom podani musis najprv zvolit moznost, ze pripajas elektronicke prilohy. Nasledne si daj formular skontrolovat a vtedy sa ti zmenia parametre a podmienky formulara - spristupni sa Ti aj pridavanie el. priloh... Takze na dva kroky.
Ale v tomto pripade by som skor postupoval tak, ako pise Jarka1, podaj opravne DP.
kukučka
21.02.16,22:42
To sa naozaj nedá poslať samotná príloha? DP má v poriadku, prečo má podávať opravné? Budú mať dva rovnaké?
Doplnené:
NETREBA OPRAVNÉ DP
Poslať len prílohy cez všeobecné podanie. Treba uviesť, príloha k DP typ B podané v ktorý deň. Dokonca nemusí byť ani číslo podania, vedia to spárovať.
Majú veľa takýchto podaní a nemajú s tým problém.
Overené na DÚ.
Consultix
21.02.16,23:01
Kedze zaslane danove priznanie nie je uplne, bude to povazovane za nepodanie danoveho priznania. Preto som tiez za zaslanie vstekeho nanovo aj s prislusnymi prilohami.
Žabinka
22.02.16,05:32
presne toto som konzultovala telefonicky minulý rok s pracovníčkou du.. odpovedala mi, že každý podaný dokument je evidovaný pod urč. číslom, a keď sa robí dodatok k dokumentu, napr. príloha, stačí to podať pod prideleným číslom cez všeobecné podanie.. ale písomne potvrdené to nemám..
ale na rôznych úradoch môže byť aj odlišná odpoveď..:confused:
kukučka
22.02.16,08:52
V žiadnom prípade to nie je nepodanie. DÚ by vyzval na doplnenie prílohy.
Consultix
22.02.16,11:20
kukucka, dakujem za doplnenie. Obcas zistujeme, ze aj stat dospieva a posuva sa k lepsiemu :)) Nastastie som toto uz dlho neriesil, ale pamatam si pripad (este podla stareho zakona o sprave dani), kde danovnik neuspel a povazovali DP nepodane z dovodu chybajucej prilohy. Osobne to risim vzdy tym najistejsim sposobom, preto by som osobne podaval opravne DP. Ale bud rada, ze mas sikovneho spravcu. Poznam takych, co nevedia dohladat elektronicku ziadost o autorizaciu ani po troch tyzdnoch konzultacie s kolegami :)
kukučka
22.02.16,12:06
Lenže to O DP je zbytočná práca navyše, ja zastávam názor, že nerobím nič navyše. Asi mám veľké šťastie, ale ja som sa s neochotou, ani neodbornosťou nestretla, niekedy sa dalo na DÚ aj konzultovať odborné problémy. Dnes je to horšie a ten široký záber je veľa aj na koňa.