karacenka
21.02.16,12:43
Zdravím , potrebujem poradiť , mám urobiť DPFO zamestnancovi, ktorý celý rok pracoval v ČR pre slovenskú firmu. Doniesol mi 2 x potvrdenie o príjme od tej istej slovenskej firmy za obdobie 1-12/2015 ale jedno na slovenskom tlačive v € a druhé také isté na českom tlačive v českých korunách. Ako mu mám spraviť daňové priznanie? Ktoré tlačivo použiť. Po minulé roky mi doniesli len potvrdenie o príjme od tej istej slovenskej firmy na českom tlačive a v CZK. Tak som to len dala do vyňatých príjmov a bolo...... ale teraz neviem ako na to, keď mám 2 druhy potvrdení za to isté obdobie a od tej istej SK firmy........
veronikasad
21.02.16,15:36
na českom máš aj odvody ?
karacenka
21.02.16,17:36
ano odvody su na ceskom potvrdeni, uz som to asi pochopila , slovenske potvrdenie si nevsimam, len ceske potvrdenie a prijmy dam do vynatych, ze ?? Na slovenskom je uvedene ze uhrn prijmov dosiahnutych v zahranici.....preto beriem do uvahy len zahranicne /ceske/ potvrdenie, Je to tak spravne ?? Dik
veronikasad
21.02.16,17:39
aké položky máš teda na slovenskom potvrdení ? Myslela som, že odvody boli platené na Slovensku ...