sybila3
08.06.06,17:55
Čaute, neviete ako funguje v Money S3 súhrnný výkaz, lebo prvú stranu mám vyplnenú a druhá strana je prázdna, čo mám kde zadať? dík
Stanom
12.06.06,06:28
Ahoj, musíš v členení DPH nastaviť Kód pre trojstranné obchody a až potom následne budeš mať vyplnený súhrný výkaz.
sybila3
15.06.06,06:55
Ahoj, prosím Ťa môžeš mi to napísať po lopate, kde čo mám stlačiť a kliknúť, aby som tam náhodou niečo nepokazila. dík
Stanom
15.06.06,13:15
V Money S3 prejdi na Uctovnictvo/Clenenia DPH.
Otvori sa ti zoznam clenenia DPH.
Klikni na to správne clenenie DPH, ktore ide do suhrneho vykazu, myslim ze tu ide riadok 07, takze 05U R07.
Ak si nastavená na správnom clenení DPH, stlac tlacidlo Opravit, je vo vrchnej casti, medzi tlacidlami Pridat Kopirovat.
Otvori sa okno Clenenie DPH. V tomto okne je kolonka - Kod pre trojstranne obchody.
Cez modru sipku na pravej strane tohto riadka, vyber kod a potvrd na karte OK.
Ak je kod nastaveny, mozes spravit Suhrny vykaz v Tlacovych zostavach.
sybila3
15.06.06,14:07
A aký kód mám vybrať, vybrala som 0-dodanie tovaru, ale hodilo mi tam len vystavenú fa do Nemecka a českú mi tam nevyhodilo - môže byť preto lebo je v Sk?
No už som nato prišla, chýbalo mi v tej českej IČ DPH, už mi to zobralo. Dúfam, že ten kod je dobrý?
Ďakujem super vysvetlenie, super.
sybila3
15.06.06,17:25
Stanom nevieš náhodou ako sa dajú predĺžiť riadky vo faktúre kde je označenie dodávky, berie mi to len pár slov ale potrebovala by som dlhší riadok
alebo písať pod to. Keď ďalší text napíšem do poznámky, tak mi to píše od stredu označenie dodávky. dík
Stanom
20.06.06,06:52
Ahoj, musíš ísť do Editora formulárov.
- Keď ideš tlačiť faktúru, tak pred tlačou sa ti otvorí okno Nastavenie tlače.
- Klikneš na tlačidlo Editovať, otvorí sa ti editor formulárov, so štruktúrou faktúry.
- Neviem aky formulár používaš, je to asi v podstate jedno, ja mam VFaktura
- ak budeš v editore poď do riadku s označením Položka seznamu dodávek 1. úrovne
- tu je okienko Označení - klikni pravím tlačitkom myši a zadaj vlastnosti
- otvorí sa okno Vlastnosti objeku, v pravej časti je dĺžka premennej, možeš ju nastaviť na viac znakov, ešte je spodna založka formát, kde nastavíš viacriadkový text
- alebo samotny ramček Označení môžeš rozťahovať, premiestňovať
- takto upraveny formular uložiš cez Subor/Uložiť jako a zadaj svoj vlastny
nazov formularaä
- potom pri tlači si musíš vybrať svoj formulár, v okne Nastavenie tlače cez tlačitko Výber
sybila3
20.06.06,11:41
Ahoj, díky za podrobný popis, všetko som našla, ale kde mám hlľadať tú spodnú záložku formát?
A ešte poprosím o radu, keď tlačím doklady so zaúčtovaním tak tam mi tlačí č. riadku, chcela by som aby mi to tlačilo bez toho čísla. Lebo teraz som upravovala niektoré doklady a zahadzovala hal.vyrovn. a to mi hádzalo až na posledný riadok.
Inak moc ďakujem za pomoc....
Stanom
20.06.06,12:25
Ahoj, spodná záložka formát je v editore formulárov, keď si daš vlastnosti konkrétneho políčka a v okne Vlastnosti objektov je táto záložka (kde si nastavuješ dĺžku premennej).
Číslo riadku sa odstráni rovnako v Editore formulárov, len prejdeš nižšie na pole s názvom Titul zaúčtování a Položka zaúčtování (sú hneď pri sebe).
Titul zaučtování obsahuje názov stĺpca. Nachádza sa tu rámček s názvom Riadok. Klikni naňho pravým tlačitkom a zmaž.
V poli Položka zaúčtování je hneď zľava rámček Číslo řádku, klikni naňho a tiež ho vymaž.
Ulož si takto upravený formulár a nebude tlačiť číslo riadku pri zaúčtovaní.:))))
sybila3
20.06.06,16:51
Pôjdem to vyskúšať, zajtra sa ozvem, či sa mi to podarilo. Ďakujem moc za pomoc. Ď
sybila3
22.06.06,15:57
Ahoj prosím Ťa Stanom neviem prečo mi stále tlačí pečiatku na druhú stranu, nemôžem to nejako nastaviť, už som v editore poposúvala všeličo a nejde mi to. Poradíš mi?
Ľuba
23.06.06,11:59
Ak nepoužívať text za cenami, tak ho daj von z formulára, ak ho používaš, tak ho nastav ako ohraničený text.
Stanom
28.06.06,07:58
Ahoj Sybila3, keď ti vytlačí doklad tak na prvej strane máš ešte miesto, pečiatka by sa tam zmestila?
Skús pozrieť v Nástroje/Nastavenie/Tlačové formuláre. V okne Priradenie formulárov tlačovým zostavám si vyber konkrétnu zostavu, aby sa na pravej strane od okna Zostavy objavil Formulár.
Potom v spodnej časti okna je tlačidlo Okraje, stlač ho a nastav si okraje tak, aby horny, dolny, popripade pravý mal hodnotu nula.
Ak ti to nepomôže, skús mi poslať formulár na stanmi@centrum.sk a pokúsim sa ti ho opraviť.
AlaNR
28.06.06,09:29
Ja mám dva dobropisy vystavené do EU a do súhrnného výkazu mi ich nezapočítava.
Skúsila som to cez Hotline, teda, či si tam mám ešte niečo nastaviť a došla mi odpoveď, že dobropisy sa tam zahŕňať nemajú, lebo neprebehlo dodanie tovaru.
Tak som sa ohnala paragrafom zo zákona o DPH a vraj to budú riešiť.
Tým pádom si môžem trhnúť nohou a robiť výkaz ručne.
Vraj to posunuli programátorom.
Podľa jedného pána, ktorý nám chodí robiť servis na program, takéto veci vybavujú aj pol roka...
sybila3
10.07.06,06:32
Ahoj,
Stano, prosím Ťa ešte ohľadom tej dĺžky riadku vo faktúre, nadstavila som si text na 150, mám vo formáte viacriadkový text, ale nejako sa mi to v tej faktúre nezobrazuje, zoberie mi iba niekoľko slov do riadku, neviem ako mi urobí ten druhý riadok, lebo ked dám enter tak mi do faktúry hodí hneď položku faktúry. Môžeš mi poradiť, dík.
Stanom
10.07.06,11:52
Ahoj sybila3,
skus ešte tam, kde si nastavila formát viacriadkový text, zaškrtnúť Formátovať text. Je to hneď vedľa vpravo.
sybila3
13.07.06,10:20
Ahoj, vôbec mi to nejde, mám nadstavený text na150 aj formátovať ale zobrazí mi len 3 alebo 4 slová ale ja tam potrebujem napísať podrobnejšie, ani ten druhý riadok mi nerobí, alebo resp.neviem, čo mám stlačiť aby mi vytvorilo druhý riadok. súrne..........dík
ivab
18.10.06,06:58
Ahojte, robím prvýkrát v Money SV a dobropisy mi to tam nechce preniesť. AlaNR o tom písala v roku 2004, to doteraz nevyriešili? Alebo tam treba ešte niečo špeciálne nastaviť?
ivab
18.10.06,11:51
Prosím, poraďte...
Marianna01
18.10.06,13:44
Ahoj, vôbec mi to nejde, mám nadstavený text na150 aj formátovať ale zobrazí mi len 3 alebo 4 slová ale ja tam potrebujem napísať podrobnejšie, ani ten druhý riadok mi nerobí, alebo resp.neviem, čo mám stlačiť aby mi vytvorilo druhý riadok. súrne..........dík
Keď ideš tlačiť faktúru, máš tam možnosť editovať faktúru. Cez edit sa Ti otoví programček, kde nastavuješ, ako má faktúra vyzerať. Vyhľadaj si tam vo faktúre políčko, ktoré poterbuješ zväčšiť. Tam si to môžeš upraviť. Money totiž funguje - teda tlač tak, že Ti to tlačí do prednastaveného formulára. Tento formulár si môžeš ľubovoľne upravovať. Pozor - vždy sa Ti bude objavovať ten istý text v tomto editore dvakrát. Prvý raz sa text tam napísaný objaví aj na faktúre - to znamená, že ak tam máš dátum, objaví sa na fa slovíčko dátum. ďalšie políčko je už premenná, čiže si tam môžeš z ponúkaného zoznamu vybrať, aký konkrétny dátum tam má vyplňovať - zdanit. plnenia, vystavenia atď. Všetky zmeny, ktoré sprvíš, sa uložia po príkaze uložiť, takže opatrne narábaj s editorom, aby si si rámček, ktorý upravuješ, neupravila tak, že bude zasahovať do iného textu. Vtedy prekryješ jeden cez druhý a nebudeš vidieť na fa zase niečo iné. Vyskúšaj si to v demo verzii, ale väčšinou platí, čo urobím vo firme A, prejaví sa aj vo firme B. Neplatí to pre jednoduché a podvojné účto. Ale len pre niektoré doklady.
tonkat
25.10.06,06:36
Prosím o pomoc pri práci s Money - fa za materiál s montážou pre českého partnera s IČDPH. Na fa je rozpísaný zvlášť materiál a zvlášť montáž, doprava a pod. Celá fa mi vchádza do súhrnného výkazu, alebo len dodávka materiálu?
Ďakujem vám.
sybila3
25.10.06,06:52
Podľa mna montáž a dodávka je súčastou ceny materiálu. Celá suma by mala ísť, aspon myslím.
Ľuba
26.10.06,04:25
Keď ideš tlačiť faktúru, máš tam možnosť editovať faktúru. Cez edit sa Ti otoví programček, kde nastavuješ, ako má faktúra vyzerať. Vyhľadaj si tam vo faktúre políčko, ktoré poterbuješ zväčšiť. Tam si to môžeš upraviť. Money totiž funguje - teda tlač tak, že Ti to tlačí do prednastaveného formulára. Tento formulár si môžeš ľubovoľne upravovať. Pozor - vždy sa Ti bude objavovať ten istý text v tomto editore dvakrát. Prvý raz sa text tam napísaný objaví aj na faktúre - to znamená, že ak tam máš dátum, objaví sa na fa slovíčko dátum. ďalšie políčko je už premenná, čiže si tam môžeš z ponúkaného zoznamu vybrať, aký konkrétny dátum tam má vyplňovať - zdanit. plnenia, vystavenia atď. Všetky zmeny, ktoré sprvíš, sa uložia po príkaze uložiť, takže opatrne narábaj s editorom, aby si si rámček, ktorý upravuješ, neupravila tak, že bude zasahovať do iného textu. Vtedy prekryješ jeden cez druhý a nebudeš vidieť na fa zase niečo iné. Vyskúšaj si to v demo verzii, ale väčšinou platí, čo urobím vo firme A, prejaví sa aj vo firme B. Neplatí to pre jednoduché a podvojné účto. Ale len pre niektoré doklady.

Len maličká poznámočka - čo sa týka formulárov - sú spoločné pre všetky agendy, takže či robíš v demo agende alebo v ostrej, je to úplne jedno. Skôr by som doporučila menej skúseným užívateľom uložiť si upravený formulár pod iným menom (Súbor - Uložiť ako), napr. VFAKT1 (ako fa. vystavená) a pri tlači použiť tlačítko a vybrať ten upravený formulár natrvalo.
Calinka
13.07.07,09:13
V Money S3 prejdi na Uctovnictvo/Clenenia DPH.
Otvori sa ti zoznam clenenia DPH.
Klikni na to správne clenenie DPH, ktore ide do suhrneho vykazu, myslim ze tu ide riadok 07, takze 05U R07.
Ak si nastavená na správnom clenení DPH, stlac tlacidlo Opravit, je vo vrchnej casti, medzi tlacidlami Pridat Kopirovat.
Otvori sa okno Clenenie DPH. V tomto okne je kolonka - Kod pre trojstranne obchody.
Cez modru sipku na pravej strane tohto riadka, vyber kod a potvrd na karte OK.
Ak je kod nastaveny, mozes spravit Suhrny vykaz v Tlacovych zostavach.

mám všetko nadstavené ak, ako si napísal, ale aj tak mám druhú stranu výkazu prázdnu :( . Kde by ešte mohla byť chyba?
Calinka
13.07.07,09:33
Tak už to mám vyriešené! :D Na položke bolo nadsvatené iné členenie DPH, tak sa to "bilo"
Calinka
22.01.08,13:16
Tak už mám zase problém so súhrnným výkazom :(. Poskytovali sme do ČR služby. Keď tam dám členenie DPH 05U R07 - Dodávky tovarov a služieb s oslobodením, tak mi aj túto faktúru počíta do súhrnného výkazu. Žiadne iné vhodné členenie DPH v zozname nevidím. Ako donútiť Money, aby mi takúto faktúru nepočítalo do súhrnného výkazu???
Poraďte prosííííííím....