lussion
21.02.16,21:23
Dobrý večer.

Potrebovala by som poradiť. Som SZČO, neplatca DPH. Nedávno som si zaregistrovala VRP (virtuálnu registračnú pokladnicu), keďže začínam prijímať aj platby v hotovosti. Zaujímalo by ma však, ako to je s vyhotovovaním uzávierok? Viem, že denná sa pri VRP nerobí, no je tam ešte prehľadová a intervalová. Ktorá je povinná? Aký je medzi nimi rozdiel? A je nutné si, keď mám VRP, viesť aj knihu uzávierok apod.? Prípadne aké povinnosti mi ešte z toho vyplývajú? Viem, že je o tom aj dokument, aj ten som pozerala, len by som to potrebovala trochu polopatisticky vysvetliť, nech tomu rozumie aj laik ako ja. Ďakujem Vám za pomoc a odpovede.
kn-alka
21.02.16,20:28
Uzávierky - nová uzávierka
kn-alka
21.02.16,20:39
Vôbec žiadne uzávierky nie sú povinné. Robíš si ich len a len pre vlastnú potrebu.
lussion
21.02.16,20:39
Dobrý večer.

Ďakujem Vám veľmi pekne za vašu odpoveď, no potrebovala by som vedieť toto:

Potrebovala by som poradiť. Som SZČO, neplatca DPH. Nedávno som si zaregistrovala VRP (virtuálnu registračnú pokladnicu), keďže začínam prijímať aj platby v hotovosti. Zaujímalo by ma však, ako to je s vyhotovovaním uzávierok? Viem, že denná sa pri VRP nerobí, no je tam ešte prehľadová a intervalová. Ktorá je povinná? Aký je medzi nimi rozdiel? A je nutné si, keď mám VRP, viesť aj knihu uzávierok apod.? Prípadne aké povinnosti mi ešte z toho vyplývajú? Viem, že je o tom aj dokument, aj ten som pozerala, len by som to potrebovala trochu polopatisticky vysvetliť, nech tomu rozumie aj laik ako ja. Ďakujem Vám za pomoc a odpovede.
lussion
21.02.16,20:46
A ako to potom prebieha pri daňovom? Alebo ako bude DÚ vedieť, že som nejaké peniaze prijala? Možno sa Vám zdajú moje otázky smiešne, no ja sa vážne do toho nevyznám. :) Takže nemám ani žiadnu povinnosť, viesť si tie účtovné, či uzávierkové knihy apod.? Alebo akú tam mám povinnosť? Alebo len prijmem peniaze, vytlačím mu/jej vo VRP bloček a to je všetko? Ďakujem.
kn-alka
21.02.16,21:01
robíš si uzávierky pre vlastnú potrebu - pre potrebu účtovníctva, nič iné nie je povinné. Si povinná vydať bloček, vytsačíš si kópiu pre seba do účtovníctva.

Ja osobne od svojim klientom odporúčam robiť prehľadové-intervalové mesačné uzávierky. Pre kontrolu si môžeš vytlačiť ročnú uzávierku.
lussion
24.02.16,15:39
Dobrý deň. Ďakujem Vám veľmi pekne za vašu pomoc a odpoveď. Nech sa Vám darí.