bosos
22.02.16,10:43
Dobrý deň.Koncom minulého roka 2015 som dostal stavebné povolenie na prístavbu a nadstavbu domu.Je tam naprojektovaná sedlová strecha so sklonom 40 stupňov a výška domu je 7,5m.Chcem sa spýtat,či môžem pri realizácii urobit také zmeny,že by bola výška domu cca 6,7m a aj sklon strechy by bol menší a mal menej stupňov.Možno by sa zdvihli o pár cm aj bočné steny.Môžem to tak urobit?A ak áno,musel by som pred kolaudaciou aj zmenit projekt?
Chobot
22.02.16,11:15
Dá sa. Stačí pred kolaudáciou podať na stav. úrad oznámenie o zmene stavby pred dokončením.
bosos
22.02.16,12:04
Ćiže nebude problém ani s tým ak dám namiesto 2 okien jedno vačšie?A tiež by som chcel vediet,ked teraz počuvam že od tohto roku platia nejaké nové energetické normy z Bruselu,mňa sa to ešte netýka?Stavebné povolenie je vydané minulý rok a nič také tam nie je.
Chobot
22.02.16,12:13
Projekt môžeš počas stavby meniť.

Ak máš stav. povolenie z min. roka, tak budeš kolaudovať podľa projektu, ktorý ti schválili.
bosos
22.02.16,13:18
´Dakujem,ozaj si mi pomohol sa zorientovat.A mám poslednu otázku:Bol návrh,že pri kolaudácii budu požadovat bločky za materiál.Ako to je?Lebo ja sa ich chystám odovzdat do sporitelne a vydokladovat tak uver.
Chobot
22.02.16,13:43
Neviem, že by stav. úrad požadoval predložiť doklady o kúpe. Jedine v tej súvislosti, že keby si mal preukázať, aký materiál bol na stavbe použitý. Napr. na strop je potrebné použiť nehorľavý SDK. A ako im dokážeš, že je tam ten nehorľavý? Tak, že si odložiš kópiu dokladu o kúpe nehorľavého SDK.

Alebo niektoré veci (povinnosti) máš priamo v stavebnom povolení. Napr. ja mám, že pre kolaudáciu musím dokladovať kúpu kotla, predložiť rôzne certifikáty k nemu.

TAkže pre istotu si odkladaj kópie dokladov o kúpe. Aj napr. strechy, aby si preukázal aký typ strešnej krytiny máš na streche.

Ale určite nepotrebuješ doklad o zakúpených hmoždinkách, montážnej peny či klincov.
bosos
23.02.16,07:41
Ešte raz dakujem.