andrea
22.02.16,12:07
Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem preradiť neodpísaný automobil do osobného užívania na nejakú dobu napríklad na rok (dôvod - nie sú zákazky) a potom opätovne ho zaradiť do majetku a pokračovať v jeho odpisovaní????

A ešte jednu otázku mám .... zostatková cena odpísaného majetku (predaného) sa použije ako ...... respektíve kde sa ma uviesť??? v daňovom priznaní ???

budem vďačná za každý názor ... odpoveď .... ďakujem
prosííím radte ...
cinky16
22.02.16,12:15
vsak mozete prerusit odpisovanie
Tweety
22.02.16,12:20
Majetok môže ostať v majetku. Za čas, keď sa na podnikanie nepoužíva, nie je nárok na jeho odpis. Takže, ak dočasne nie sú zákazky, nie je teda potrebné dočasné preradenie do osobného užívania.
andrea
23.02.16,08:45
ďakujem pekne za odpoveď
andrea
23.02.16,08:47
išlo mi v podstate o to, že ak by som ho dala do osobného užívania.... nemusela by som platiť daň z motorových vozidiel .... ak ostane v majetku tak tu daň musím platiť..... alebo to zle chápem????
Ester plus
23.02.16,08:49
Daň z motorových vozidiel aj keď sa neupoužíva na podnikanie celý rok platiť musíte.
andrea
23.02.16,08:49
áno odpisovanie môžem prerušiť, ale ak nemám zákazky ... nemám peniaze .... ale daň z motorových vozidiel platiť musím.....
andrea
23.02.16,09:54
ok....ale aj vtedy ak to auto je preradené do osobného uživania???? zrejme nie.... lebo už nie je v majetku firmy...