iba matka
22.02.16,12:15
ahojte, mam malu dceru, ma 5 mesiacov a s partnerom si nerozumieme odkedy sa narodila. s malou nepomahal, nestaral sa... jeho rodicia tak isto nejavia zaujem za 5 mesiacov videli malu len 3x. chcem sa spytat, keby sa odstahujem z bytu, ktory je pisani na neho, a vratim sa k rodicom s tym ze podam na sude ziadost o zvereni malej do mojej starostlivosti ale bez navstev otca, mam na to narok? nechcem aby sa s malou stykal, nakolko planuje dat byt do podnajmu a prestahovat sa tiez k rodicom, pricom jeho matka sa lieci na schyzofreniu, otec je nemobilny a partner bol tiez v minulosti lieceny na psychiatrii. nemam zaujem aby mala vyrastala v takom prostredi aspon pokial je takato mala. myslim ze by som umrela strachom, ak by som mu ju mala davat od do nejakej hodiny.
kukučka
22.02.16,11:43
Otca svojej dcéry si si vybrala sama, ak dobre rozumiem, ešte s ním žiješ. Požiadať môžeš, o tom ale rozhoduje súd. To že sa v minulosti liečil na psychiatrii, neznamená, že je dnes nespôsobilý starať sa o dcéru, alebo by jej ublížil. Len sa tak veľmi neponáhľaj, najprv si vyrieš vzťahy, potom ostatné.