Zvedavec89
22.02.16,12:05
Dobrý deň, som poberateľom plného invalidného dôchodku, mám zdravotné následky spôsobené úrazom a z toho plynúce zdravotné obmedzenia. Po absolvovaní štúdií som sa zaevidoval na miestnom úrade práce ako uchádzač o zamestnanie...
Zistil som, že každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 20 a viac zamestnancov je povinný zamestnávať aspoň 2,3% osôb so zdravotným postihnutím, inak platí náhradné plnenie.
Som si vedomý, že nie všetci zamestnávatelia majú možnosti, zamestnávať invalidov, a že radšej zaplatia to náhradné plnenie.
Mňa by zaujímalo, či by mi mal úrad práce poskytnúť informácie o zamestnávateľoch ochotných zamestnávať invalidov ako som ja?
misoft
22.02.16,14:36
mimotemy
Poznámočka: Ty si sa už stretol s tým, aby "úrad práce" v niečom pomáhal? Aby poskytoval relevantné informácie?
"Úrad práce" má "prioritu" v tom, aby evidoval "uchádzačov", potom vyžadoval rôzne potvrdenia, povolával na nezmyselné "školenia", alebo iným spôsobom "buzeroval" nezamestnaných.
Ale skutočnú prácu aj podľa odbornosti - to NIKDY nezoženie, neponúkne - nie je to priorita tohto úradu.
veronikasad
22.02.16,14:43
nechceš sám skúsiť podnikať s príspevkom pre zdravotne postihnutých ?
Zvedavec89
22.02.16,16:55
Nie, ja len či je tá pani za okienkom vždy taká "milá" iba na mňa. :D
Zvedavec89
22.02.16,16:56
Ešte som nad tým neuvažoval.
misoft
22.02.16,17:07
Nuž... mal si asi "protekciu" - dostal si úsmev grátis :D
veronikasad
22.02.16,17:19
pepsikova
22.02.16,18:15
..na úrade práce býva nástenná tabuľa s voľnými miestami, kde si môžeš zistiť, kto by mal o teba záujem..ale nečakaj ústretovosť od kontaktnej pracovníčky, na to tam ona nie je..raz za čas úrad robí aj ponuky zamestnania, vtedy by ti mali poslať pozvánku, prípadne ťa vyzvať telefonicky, aby si sa zúčastnil...
..skorej asi samovlastnou aktivitou si nájdeš niečo...
..a ak by si sa rozhodoval pre vlastné podnikanie s príspevkom pre ŤZP,dobre si naštuduj všetko pre a proti...lebo v tomto prípade je blato dosť blízko, aj napriek sľubom..
dmc
22.02.16,18:32
len tak naokraj. Urad prace postupuje presne podla toho co vyzaduje zákon. Tie tetusky co tam pracuju za 500 € ziaden zazrak neurobia a kedze su v statnej (verejnej) sprave mozu robit iba to co im zakon dovoluje. Takze zbytocne sa tu "vytacas" - kopes do nespravneho zadku. Mam moznost trosku do tejto prace vidiet a myslim si ze by si po 1 mesiaci zmenil svoj nazor. Moj osobny nazor je ze ak by na urad prace - sa chodili evidovat ludia ktory PRACOVAT naozaj chcu...tak by tam chodilo cca 15 percent s terajsieho poctu.....ale pokial stat stanovuje take podmienky ako stanovuje - bude to stale NA HOVNO
misoft
22.02.16,18:53
Veď ja sa nehádam.... :D - ja to vidím skutočne na prípade mojej dcéry. Minulý mesiac 2x na úrade! A vždy u INÉHO referenta!!!! A počúva od nich výčitky, že si nehľadá prácu. A ako si má hľadať prácu? Vždy si ju "predvolajú" vtedy, keď má možnosť sa ísť uchádzať o nejakú pracovnú pozíciu. Keď im to povie (na úrade) - odpoveď je, že mala tam ísť. A na otázku, čo by sa potom stalo, keby šla na pohovor a neprišla na úrad? - Odpoveď - Vyradíme vás ako nespolupracujúcu. Tento mesiac už bola tiež 2x! A ešte 1x má ísť.
Takže na úrade často nevie pravá ruka čo robí ľavá.
To nie je o úradníkoch - to je o blbom zákone o zamestnanosti. To je o tom, že úrad nie je na to, aby pomohol hľadať prácu, ale o tom, ako buzerovať. A keď sa rozhodne ísť na pohovor a neísť na úrad - nemusí byť na pohovore úspešný, ale zároveň bude vyradený.

Prečo dlhodobo nezamestnaní môžu chodiť raz za tri mesiace a tí krátkodobo i 3x za mesiac?
Kde je chyba? Nie u uchádzača o zamestnanie - je to v zákonoch a tých, ktorí tieto zákony "smolia" od písacieho stola, mimo všednej reality.
A kto to má pod palcom? Vypasený, arogantný, namyslený a nekompetentný Richter!