variant
22.02.16,14:57
Dobry chystame stavat RD na 22m sirokom pozemku., RD bude 16m siroky - od jednej strany teda od hranice budeme mat 2m volny priestor a dame tam barier a na druhej strane 4 metre. Mozem dat okna na pravu stranu ak som 2m od hranice a je tam barier? Btw nie je na susednom pozemku stavba, je to zahrada, nikto tam neni uz veeelmi dlhe roky,iba burina, exekucia, zalozne pravo, vsetko mozne a z druhej strany kde budeme mat 4 metre, je tiez zahrada, a bude tam zivy plot a ziadna stavba ani RD na susednom pozemku. ako je to teraz alebo zavisi to od stavebneho uradu?
arizona
22.02.16,15:00
marleau
22.02.16,15:33
Nerozumiem, prečo ľudia stavajú do šírky a nie do výšky. Na 22 metrov širokom pozemku si urobím takú zeleň vedľa domu, že sa budem cítiť ko v lese. Ale nie, na Slovensku ľudia deťom nedožičia chodenie po schodoch, potom z nich vyrastajú mľandravci. 16 m široký dom je zbytočný luxus, neprídem na chuť bungalovom ani za svet. Predražujú si tým ľudia cenu za meter štvorcový obytnej plochy ale myslia si, že ušetrili.
(Neplatí, ak aj tento dom má poschodie.)
draik
22.02.16,15:46
Závisí od podmienok výstavby v danej lokalite. Často býva určené, pri vedľa stojacich pozemkoch, že z jednej strany musí byť vzdialenosť min. 5 m a z druhej min. 2 m od hranice. Tým sa dosiahne, že vždy bude vzdialenosť min. 7 m medzi stavbami na dvoch pozemkoch. Neplatí teda, že kto prv začne stavať, ten si určí vzdialenosti a že vlastníci susediacich pozemkov sa následne musia prispôsobovať.
misoft
22.02.16,15:49
...a navyše, ak je tam prvý - on začína určovať "pravidlá" :D a tí druhí sa už musia prispôsobovať....
variant
24.02.16,08:27
a co mam stavat? 30 m dlhy dom? izba za izbou? mozno ze tebe staci 70m2 dom, nam nie. a pritom nemame naplanovane ziadne zbytocne miestnosti. mame tam kuchynu,spajz, obyvacku, tech miestnost vedla obyvacky nakolko nechcem aby v strede obyvacky bol krb, 2x detska izba, spalna+wc so sprchou a gardrob, jedna spolocna kupelna a vzhladom na moju pracu kancelaria + garaz.myslis ze 22 m siroky pozemok staci na to aby si tam vytvoril aj park vedla domu? ty kde zijes pre boha... povedz mi rozmery, ze aku mas predstavu o jednotlivych miestnostiach a sirkach? 2 m siroka kuchyna?
variant
24.02.16,10:35
vedla seba su 3 zahrady...my sme v strede a nasa zahrada bude stavebnym pozemkom...ziadna ina stavba tam neni a mam taky pocit ze ani nikdy nebude.
misoft
24.02.16,13:44
Tak kde je potom problém?..... Ak okolo nik nie je, nik sa sťažovať nebude....
marleau
26.02.16,06:15
Moja predstava je o stavaní do výšky, dve podlažia nie sú až tak moc, ale ak niekto nevie čítať čo píšem, tak sa ani nečudujem, že nevie ani rozmýšľať.
Ešte by ma zaujímalo, či si tie vaše prízemné domy predpripravujete na možnú nadstavbu, aby sme tu na Porade o 25 rokov nemali množstvo polodemntných otázok, ako nadstavovať.....
variant
26.02.16,06:36
ty se ale jeden arogantny, namysleny k****...ked mas iba take odpovede, tak na co si pisal vobec? vies co? mame 2000 m2 pozemok kde budeme stavat a preto nechceme stavat do vysky lebo je dostatok miesta. ale ty kluidne stavaj do vysky. vela stastia ty *****.