zanetth
22.02.16,15:59
Mám prístup k elektronickej komunikácii s DÚ a pridelené ID. Prišiel za mnou živnostník registrovaný podľa §7a Zákona o DPH, ktorý bude musieť podávať štvrťročný súhrnný výkaz DPH ako dodávateľ služieb do krajín EÚ. Chce, aby som to za neho robila ja. Zatiaľ nie je registrovaný ani nemá uzatvorenú dohodu o el. komunikácii s DÚ. Moje otázky:
1. Musí ísť on osobne na DÚ podpísať dohodu o el. komunikácii a zobrať so sebou aj splnomocnenie (že ho budem zastupovať vo veci komunikácie s DÚ) príp. s vytlačeným mailom s mojím ID?
alebo
2. Stačí, ak ja elektronicky cez moje autorizácie k subjektom požiadam o autorizáciu k daňovému subjektu a v prílohe pošlem kópiu splnomocnenia s overeným podpisom zastupovanej fyz. os.? Príp. je nutné zaslať aj ním podpísanú dohodu o el. komunikácii (s overeným podpisom).

Príp. aký by bol najjednoduchší postup, aby nebola nutná jeho osobná návšteva na DÚ, ak je to vôbec možné.

Ak sa tu niečo také už riešilo, prosím o link. Stránku FS mám prečítanú, ale nie je mi celkom jasný postup v tomto prípade, tak by som uvítala osobnú skúsenosť.
Vopred ďakujem za rady.
avalik
22.02.16,15:34
je potrebne dorucit na DU dohodu o el. komunikacii (2x) - bud osobne danovnikom a podpise pred pracovnikom ... alebo postou, pripadne to tam dorucis ty a vtedy na dohode musi byt overeny podpis danovnika (notar/matrika) + splnomocnenie na teba a doklad s tvojim ID

- na stranke FS to mas v casti: Autorizácia používateľa na overenie oprávnenia konať pri využívaní eSlužieb
zanetth
22.02.16,15:55
Dá sa to teda riešiť podaním žiadosti o autorizáciu k daňovému subjektu cez moje autorizácie ? Ako prílohu k žiadosti by som dala kópie potrebných dokumentov s tým, že originály by som potom poslala poštou.
Consultix
22.02.16,17:02
Komunikujes s FS na zaklade dohody, alebo mas ZEP?
zanetth
22.02.16,17:13
Na základe dohody, viem, že so ZEP-om by to bolo jednoduchšie.
avalik
22.02.16,17:21
neviem, ved si zavolaj na pracovisko registracie
zanetth
22.02.16,17:23
Ok, vďaka, ja len či náhodou takéto niekto neriešil.
Consultix
22.02.16,18:54
Rad by som poradil, ale dohodu som v zivote nepouzival...