M0NIKA
08.06.06,19:56
Teraz je to správne obdobie na takúto otázku :p :

DBPŠ končí dňom štátnice alebo pokračuje dlhšie?
Ak áno, ktorý termín je ten "najposlednejší", dokedy môže dohoda so študentom trvať?
Tweety
08.06.06,18:07
Teraz je to správne obdobie na takúto otázku :p :

DBPŠ končí dňom štátnice alebo pokračuje dlhšie?
Ak áno, ktorý termín je ten "najposlednejší", dokedy môže dohoda so študentom trvať?
NO, podľa mňa ak bola uzatvorená na rok, tak rok. Veď predsa, kěĎ ju uzatváral ,mal štatút študenta.
M0NIKA
08.06.06,18:10
Bola uzatvorená na dobu neurčitú pred dvoma rokmi...
Ja to beriem tak, že školský rok končí 30.06., ale oficiálne štúdium končí štátnicou... a prázdniny - no netuším....
endrju
08.06.06,18:11
Teraz je to správne obdobie na takúto otázku :p :

DBPŠ končí dňom štátnice alebo pokračuje dlhšie?
Ak áno, ktorý termín je ten "najposlednejší", dokedy môže dohoda so študentom trvať?
DoBPŠ je možné uzavrieť s fyzickou osobu, ktorá má štatút študenta (§227, odsek 1 Zákonníka práce)

Štatút študenta v tomto prípade stráca vysokoškolák absolvovaním poslednej štátnej skúšky.
(§65 odsek 1 zákona 131/2002)
M0NIKA
08.06.06,18:18
Ďakujem, škoda :mee:
endrju
08.06.06,18:21
Bola uzatvorená na dobu neurčitú pred dvoma rokmi...
Ja to beriem tak, že školský rok končí 30.06., ale oficiálne štúdium končí štátnicou... a prázdniny - no netuším.... Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody (§228, odsek 2, tretia veta). Dokáže vierohodne preukázať štatút študenta deň po poslednej štátnici?
endrju
08.06.06,18:25
Ďakujem, škoda :mee: Prečo tie slzičky?
Je nejaká prekážka na uzatovrenie dohody o vykonaní práce? Z pohľadu zamestnávateľa sú náklady na DoBPŠ a DoVP rovnaké. ;)
M0NIKA
08.06.06,18:41
Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody (§228, odsek 2, tretia veta). Dokáže vierohodne preukázať štatút študenta deň po poslednej štátnici?
Nedokáže....
M0NIKA
08.06.06,18:45
Prečo tie slzičky?
Je nejaká prekážka na uzatovrenie dohody o vykonaní práce? Z pohľadu zamestnávateľa sú náklady na DoBPŠ a DoVP rovnaké. ;)
Áaale, to ja len tak, že s tým sú starosti - nová zmluva, prihláška, odhláška....
Inak je to v pohode, iba som pohodlná (keď nechcem rovno napísať že lenivá :p ).
A vlastne je v tom problém, lebo to je na opakujúce sa činnosti a teda správnejšie by mala pokračovať riadna pracovná zmluva, nie dohoda :(
endrju
08.06.06,18:51
Áaale, to ja len tak, že s tým sú starosti - nová zmluva, prihláška, odhláška....
Inak je to v pohode, iba som pohodlná (keď nechcem rovno napísať že lenivá :p ).
A vlastne je v tom problém, lebo to je na opakujúce sa činnosti a teda správnejšie by mala pokračovať riadna pracovná zmluva, nie dohoda :( Predsa sa mladí nepotĺkajú po školách iba preto, aby po skočení išli na úrad práce. Počas trvania DoBPŚ bola príležitosť "oťuknúť" si perspektívny "káder". Bolo by veľkým rizikom prijať teraz úspešného absolventa, napríklad, na skrátený úväzok do 20 hodín týždenne s adekvátnou mzdou? ;) Firma azda neskrachuje keď zaplatí z tej mzdy aj nejaké odvody navyše. :)
M0NIKA
08.06.06,18:55
Predsa sa mladí nepotĺkajú po školách iba preto, aby po skočení išli na úrad práce. Počas trvania DoBPŚ bola príležitosť "oťuknúť" si perspektívny "káder". Bolo by veľkým rizikom prijať teraz úspešného absolventa, napríklad, na skrátený úväzok do 20 hodín týždenne s adekvátnou mzdou? ;) Firma azda neskrachuje keď zaplatí z tej mzdy aj nejaké odvody navyše. :)
Až taký problém to nie je, hoci sa bavíme o obč. združení, ale keďže sa jedná o dcéru štaturára, mohli by k tomu byť rôzne nepríjemné pripomienky a pod. Faktom ale zostáva, že svoju prácu robí!
Ďalej sú to iba moje dohady ;)
endrju
08.06.06,18:59
Hm, asi by bolo zbytočné už čokoľvek doplňovať :D ;) :)
Odpoveď na pôvodnú otázku by mohla byť jasná. Aj keď zatiaľ to bol skoro dialóg. :cool:
Možno ešte niekto prispeje svojim názorom.
M0NIKA
08.06.06,19:08
Hm, asi by bolo zbytočné už čokoľvek doplňovať :D ;) :)
Odpoveď na pôvodnú otázku by mohla byť jasná. Aj keď zatiaľ to bol skoro dialóg. :cool:
Možno ešte niekto prispeje svojim názorom.
Ja sa teším aj z tohoto dialógu, lebo som sa dozvedela, čo som potrebovala.
Ešte raz vďaka.:) :) :)