toria
22.02.16,18:09
Spoločnosť vznikla k dátumu 01.12.2015 pred týmto dátumom kupoval jediný spoločník na svoje meno, meno svojej priateľky a spoločnosť svojej mamy zariadenie do spoločnosti bez ktorého by nemohol vykonávať činnosť. Ako postupovať aby nakúpený majetok dostal najlepšou cestou do spoločnosti? Majetok je v celkovej hodnote cca 4.500 EUR

Riešiť kúpne zmluvy? Darovaciu zmluvu?

Ďakujem pekne za každé smerovanie
Consultix
22.02.16,19:11
Ako moze jediny spolocnik nakupovat na meno svojej priatelky a meno svojej mamy, a to dokonca pred vznikom spolocnosti?
Kedze som presvedceny, ze sa jedna o jasny pripad hladania sposobu, ako sukromne nakupy dostat do spolocnosti, tak odporucam darovanie, z coho samozrejme vyplyva, ze o tento dar treba zvysit zaklad dane.
Ak by islo o majetok spolocnika, ktory on ako FO nadobudol pred vznikom/zalozenim spolocnosti, tak by som tieto veci do spolocnosti vlozil ako kapitalovy vklad. Darovanie by bolo na strane PO vynosom.
jslancik
22.02.16,19:17
Nech to firme se vsim vsudy predaju.
A taketo otazky riesia rozumni ludia vopred, nie po funuse. Predislo by sa kupovaniu na pomaly celu dedinu...
A co mas vlastne za problem? Tvoj vklad do firmy nemusi byt iba financny. Ach, jo...
jslancik
22.02.16,19:18
Ale nieeee, ty si ale podozrievavy :)
KEJKA
22.02.16,19:19
pokiaľ sa jedná o dokázateľné potrebné zariadenia, ktoré sa bežne v domácnosti nevyužijú, ale v sro áno, tak nevidím veľký problém. Cena a dátum obstarania sa dá dokázať blokom, faktúrou. Nech to priateľka predá do sro.
Ale skôr si myslím to isté, čo tu už je uvedené - účelovo navýšiť náklady sro.
Ved 1-2 mesiace sa dalo kludne počkať, založenie Sro trvá cca 14 dní, takže s tými mesiacmi preháňam.
jslancik
22.02.16,19:26
Ja tu vidim spojenie dvoch faktorov - niekto chce podvadzat, ale nema ani sajnu o tom, ako sa to robi. Malo pravdepodobne, ze by chcel niekto iba podnikat, a nevedel, ako na to. Ale ludia sme rozni... Cim dlhsie citam poradu, tym menej sa uz divim...
Consultix
22.02.16,21:40
Ja som uz len cisty realista :)
toria
23.02.16,12:41
no ide o to, že spoločník si myslel, že veľmi rýchlo získa povolenie - keďže je lekár čakal na VUC. Medzi tým začal sledovať internet a nakupovať zariadenie ambulancie na súkromnú osobu. Na priateľku preto, lebo je zahraničná osoba a veci zo zahraničia riešili cez ňu z dôvodov nižších poplatkov. čo sa týka firmy rodiča, tam je to doriešené urobili kúpnu zmluvu. A prečo to riešim až teraz? Spoločnosť vznikla 1.12.2015 a až teraz riešia rok 2015. ďakujem za Vaše komenty :-)