Andrea I.S.
22.02.16,19:12
Ulica v meste sa nachadza v extravilane. Je to normalna ulica s rodinnymi domami, ktora ma nazov, ale nie je zalozeny List Vlastnictva. Ale podla E zaznamov z katastra, majitelom pozemku pod ulicou je Slovenska Republika, a v sprave to ma Pozemkovy Fond.

Cesta bola kedysi vyasfaltovana, ale ked tu pred rokmi (viac ako 10) spravil vodovod, cesta sa nedala do povodneho stavu. Ulica je teraz v dezolatnom stave, nikto sa o nu nestara, sama jama, kde sa drzia obrovske mlaky. Ked prsi dlhsie, je problem prejst autom, nie to pesi. Platime najvyssie dane v meste, kedze je to drahe katastralne uzemie. V zime je cesta neudrziavana, nemame ani verejne osvetlenie.

Problem sa riesi od 80-tych rokov, Mesto, ani Mestska cast sa nechcu o ulicu starat. Existuje nejaky zakon, ktory by prinutil Mesto prevziat spravu od Pozemkoveho Fondu? Takto presli do spravy Mesta viacere ulice, ktore boli kedysi zahrady. Dane platime predsa Mestu, a za nase dane nemame nic, ani udrziavanu cestu, ani verejne osvetlenie.

Nemaju vsetky normalne ulice v meste patrit pod spravu Mesta?
Andrea I.S.
22.02.16,19:13
tipujes spravne.... ale moc si mi nepomohol :-) Je to ulica Na Strani. Chcela by som uzitocne info, ja verim, ze existuju nejake paky. Myslim si ze hociaka ulica v meste ma byt pod spravou mesta. Dava to logiku.
buchač
22.02.16,19:22
Doplnený príspevok.
Andrea I.S.
22.02.16,19:25
toto je ale iny pripad. Horny Bankov tusim nie je regulerna ulica. Ta nasa je. Asfalt tu bol, vodarne to nedali do povodneho stavu.

Clanok z Korzara poznam, je stary 6 rokov. Tato problematika trva od 80-tych. Kazdy, komu problematiku spomenieme reaguje podobne, ze su to zahrady, atd.... Su tu aj zahrady, obyvane rodinne domy, ale aj novostavby. Vydavaju sa tu klasicke povolenia. My mame novostavbu napriklad.
buchač
22.02.16,19:29
Ty si tiež iný prípad...;) :D
Šak čítaj poriadne a zamysli sa.

...a ten článok z Korzára si ani len nečítala...
Andrea I.S.
22.02.16,19:36
clanok som citala pred rokmi, preco si myslis, ze som necitala? viem ze sa tam mesto vyjdaruje, ale napriklad aj Suchodolinska bola podobne zahradkarska oblast, ale tu mesto prevzalo. A kopec dalsich ulic. Riesilo sa to s magistratom, je to proste len o tom, ze sa im nechce prevziat ulicu do spravy. Je to jednoduche, ak sa chce, tak sa to spravi, za nase dane by to malo tak byt.

Preco ma osocujes? Ak nevies seriozne poradit, tak prosim nekomentuj, ja ta neososcujem, nepozname sa, tak nepis prosim o tom, aky som pripad. Dakujem
buchač
22.02.16,19:58
Andrea I.S. (Dnes 21:36)
Preco ma osocujes? Ak nevies seriozne poradit, tak prosim nekomentuj, ja ta neososcujem, nepozname sa, tak nepis prosim o tom, aky som pripad.
---------------------------

Neosočujem...nepochopila...ale nevadí.
---------------------------

Rada ?
Tu je každá rada drahá...
Zvyšok neriešim...ja som iný prípad...;) :D
bulnova
26.02.16,06:22
Tu možno použiť niekoľko zákonov - cestný zákon, zákon o obecnom zriadeni a zákon o majetku obce.
1) cestný zákon č. 135/1961 Z.z. a jeho vykonávacia vyhláška č.35/1984 Z.z.
- vymedzujú - a) všeobecne prístupné a užívané ulice sú miestnymi komunikáciami....
b) miestne komunikácie sú v majetku mesta (bez ohľadu komu patrí
pozemok)
2)podľa všetkých vymenovaných zákonov obec (mesto) plánuje, buduje a udržiava miestne komunikácie.
Treba si zistiť komu mesto zverilo povinnosti správcu miestnych komunikácií a listom ho upozorniť na závady v zjazdnosti, ktoré v zmysle cestného zákona musí bezodkladne odstrániť.
Toto hovoria zákony - skutočnosť? Bývam na 200-ročnej ulici bez asfaltového krytu, 3x-ročne na vlastné náklady ju vysypávame a zhutňujeme. 8 rokov obehávame celé mesto od úradníka po primátora - a nič sa nedeje....