nmoncsi7
22.02.16,20:06
Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že či sa dá zriadiť trvalý príkaz na platenie minimálného mesačného preddavku na zdravotné poistenie (tých 60,06 €)?
Preto sa pýtam, lebo špecifický symbol je každý mesiac iní (má byť v tvare MMRRRR, -napr. za január 2016 v tvare 012016)- to vie banka niako urobiť?

Alebo môžu byť preddavky na ZP zaplatené aj v celej sume- jeden krát v januári poslať sumu zdravotnej poisťovňe v hodnote 720,72 € ?

Dakujem.
Katy a R
22.02.16,19:12
máš to (tvary šs) na stránke SP ! kuk sem http://www.socpoist.sk/ako-sa-nestat-dlznikom/56997s
- prepáč, už nevidím pre oči asik - píšeš, že ZP
-nastavíš v banke (IB) ... ale môžeš aj naraz zaplatiť - mala by si preplatok na poistnom, ktorý by ti ku koncu roku klesol na nulu (ale načo by si to tak robila?).
bodliak
22.02.16,19:14
Moja banka to urobiť vie, VS je rodné číslo, špecifický symbol generuje sama vo formáte MMRRRR (pozná aj iné).
Trvalý príkaz mám nastavený na koniec mesiaca.

Čo by spravili, ak by si im to poslal jednou sumou, neviem. Hoci je to v ich prospech, asi by z toho boli len problémy.
Alla 27
25.02.16,08:26
Ja mám zriadený trvalý príkaz, špecifický symbol nemám uvedený, iba variabilný a konštantný a vedia to v ZP spárovať, zatiaľ som s tým problém nemala.