monkeymind
22.02.16,23:17
asi pred 10timi rokmi som si uvedomila,že mám problém s močením,chodila som každú hodinu,teraz sa stav zhorsil natolko, ze niekedy chodim doslovne kazdych 15minut.
je pravda, ze velmi vela pijem.
cukrovka zatial zistena nebola, ale mame ju v rodine.
pijem aj 4litre vody a ovocných stiav denne.
bola som za urológom, nepomohol mi
pijem dve tri kavy denne.
arizona
23.02.16,06:13
Vypit 4L tekutin denne je dost vela,ladviny dostavaju riadne zabrat!

Skus pit max 2L ,ale pi iba po duskoch. Nie naraz cely pohar,ci viac.

Kup si v nejakom Bio obchodiku petrzlenovy olej,ten pomaha ladvinam k spravnemu fungovaniu a posobi liecivo.

Vela ludi ma syndrom casteho mocenia aj z psychickeho problemu,napr. stres,nervozita ,strach a pod.

Dalsou pricinou moze by u zien oslabene svalstvo panvoveho dna . Moze to byt po komplikovanom porode,po viacerych porodoch,vekom ,sedavym zamestnanim atd. Najdi si na Youtube cviky na panvove dno a spevnuj.. Najdes toho vela.


Taktiez caste mocenie moze sposobovat problem s chrbticou,najma v krizovej oblasti,ci na kostrci. Posunuty stavec,ci zodrata platnicka v krizovej oblasti moze sposobovat tlak na nervove kmene,ktore suvisia s mocovym mechurom. Tu tiez pomozu cviky na spevnenie panvoveho dna.

V prvom rade obmedz tekutiny na polovicu.
Cvic
Ak problem bude pretrvavat,pytaj sa k neurologovi na vysetrenie chrbtice
misoft
23.02.16,06:19
Káva ako taká - je močopudná.... takže prestaň pravidelne ju piť (daj si ju napr. len 2-3x za týždeň), 4L tekutín je veľa - nepoviem v lete na púšti - tam je norma 3-4 litre, ale bežne - v našich zemepisných podmienkách je max. 3 litre tekutín...
kopretinka
23.02.16,07:50
prečo toľko piješ? to si naozaj taká smädná?
kaivorus
24.02.16,19:49
Arizona,
myslím si , že v zimnom období, keď sedí pri radiatore a teplota neklesne pod 22 stupňov je adekvátne prispôsobiť aj váhe...
veď len cez noc vydýchame minimálne 1 liter vody...
len jeden výdych na sklá okuliarov aj v suchom prostredí zahmlí...

Prosím Vás opatrne s takýmito informáciami, hlavne na pitný režim, myslím si , že je s dýchaním najdôležitejší ...
arizona
24.02.16,20:13
a co poradis ty?
arizona
24.02.16,20:21
jslancik
24.02.16,20:38
Ked clovek vypije tolko litrov, tak jasne, ze chodi furt... Skus to obmedzit na normalne 2 litre, co telu bohate staci, ak nesportujes. Zbytocne zatazujes ladviny a vyplavujes z tela ziviny+mineraly (urcite ich potom pracne doplnas, ved preco nie).
buchač
24.02.16,20:43
bola som za urológom, nepomohol mi...
================================

LEN za urológom..? Dosť málo ...
monkeymind
24.02.16,20:48
no, ja som to nemerala presne
ale je pravda, ze furt pijem
nemyslim si ale ze je to zle
teda okrem toho, ze mi to cikanie ide uz na nervy to hej

4litre mi boli odporucane pit denne
duves
24.02.16,21:14
hm, 4 litre vína?
kopretinka
24.02.16,21:21
načo si založila ďalšiu tému?! odpovedaj v predchádzajúcej.
arizona
24.02.16,21:46
kto ti to doporucil? A preco?