yvica
23.02.16,10:33
Mám doklad z alzy ako z ERP ale hore je napísané, že Faktúra-daňový doklad a číslo pod tým záručný a dodací list so slovenskou IČ DPH a vyčíslenou DPH, ako zaúčtujem normálne medzi faktúry? aj keď to vyzerá ako blok? dík
duves
23.02.16,09:49
Okrem bločeku na termocitlovom papieri je dispozícii riadna faktúra. Máš ju na domene Alza.sk pod tvojou registráciou.
misa
23.02.16,09:52
Ja si ten blok okopírujem a evidujem ako riadnu faktúru.
maped
23.02.16,11:03
ja som to urobila opačne ten blok som dala medzi riadne fa-nalepením na A4 papier a kópiu do pokladne. No to je asi jedno. :)
malta
18.04.16,17:25
Prosím... a odpočítaš DPH a KV-B2???, lebo som z tej alzy riadne zmätená- mám podobný doklad
misa
18.04.16,18:14
Do B2, je to riadna faktúra- daňový doklad, so všetkými náležitosťami.
malta
18.04.16,18:30
Ďakujem
KEJKA
18.04.16,19:03
pozor, pokiaľ viem a mám osobnú skúsenosť, ALZA fakturuje s prenosom daňovej povinnosti. Pokiaľ máš na faktúre DPH, pravdepodobne tam nemáš svoje ičDPH.
Tým pádom si nemôžeš DPH odpočítať.
malta
19.04.16,04:52
mám tam svoje ičdph aj názov firmy-neviem či je doklad správny, či nemali fakturovať bez dph ....
yvica
26.04.16,19:01
ja tam mám len názov firmy a ičo, vyčíslený je doklad s dph a alza má tiež sk ič dph. takže si nemôžem odpočítať dph?
Consultix
27.04.16,07:58
Treba si este poznamenat jednu dolezitu vec: portal alza.sk vystavuje doklady v mene dvoch roznych spolocnosti:
- Alza.cz a.s. so sidlom v Prahe, ICDPH SK4020121402
- Alza.sk s.r.o. so sidlom v BA, ICDPH SK2021863811
Cesky subjekt fakturuje zvycajne dodavky z CZ skladov so samozdaniem pre subjekty, ktore v tomto pripade sa v alze "overili" pre nakup bez uctovania DPH. Pre toto overenie bolo nutne zadat do systemu IC DPH odberatela a preukazat sa osvedcenim o registracii pre DPH, takze vsetky udaje odberatela by mali byt na fakture z termotlaciarne.
Slovensky subjekt fakturuje nakupy z SK skladu, pricom je na zodpovednosti odberatela, ci si zada do systemu svoje ICDPH, aby ten bol uvedeny na Fakture. AK tam nie je ICDPH odberatela, tak je otazkou, ci sa da takyto doklad povazovat za zjednodusenu fakturu. Podla mna nie, nakolko nebol vyhotoveny cez ERP a nie je tam ochranny znak MF. Ale privitam dalsie uvahy :)
ZuzanaA
27.04.16,08:56
Pripájam sa k otázke. Mám blok z Alzy, kde je napísané faktúra, avšak nie je tam vyplnené IC DPH ani DIC, ani žiadne údaje o firme. Blok je s DPH. Čo s tým? Ďakujem.
KEJKA
27.04.16,16:46
nič - nie je to daňový doklad pre odpočet DPH.
Určite prišli pokyny z ALZA, čo chcú - konateľ musí prísť osobne na pobočku s osvedčením, výpisom z OR...............