HannaA
23.02.16,10:40
Prosím o radu, v roku 2014 sme kúpili časť podniku od inej spoločnosti, v tom prelome vystavil nájomca faktúru za nájom ešte na starú spoločnosť - tá ju však vrátila späť a reklamovala , aby ju opravili na novú spoločnosť. Medzičasom urgovali úhradu, tak som na základe kópie uhradila faktúru s tým, že nám faktúru zašlú opravenú na novú spoločnosť. Do dnešného dňa nám však faktúra neprišla a teda som v roku 2014 zaúčtovala tento náklad na nevyfakturovanú dodávku . V roku 2015 som ich urgovala aj listom, ale nič sa nestalo. Čo urobiť teraz? Zase preniesť 326 do roku 2016 a dokedy mi to tam bude visieť? Lebo ako vidno, z ich strany nič nedostanem :( a dokonca oni majú faktúru v účtovníctve v roku 2014 na tú starú spoločnosť. Ďakujem za rady.
KEJKA
23.02.16,09:43
len poučenie do budúcnosti - neuhrádzať na základe kópie, ale dôsledne trvať na vystavení správnej faktúry. Kedže išlo o prelom, je otázka, či tá faktúra nemala byť ešte na starú spoločnosť.
HannaA
23.02.16,10:41
Ja viem, avšak vtedy bol veľký nátlak a bolo potrebné to uhradiť. No nemala byť vystavená na starú spoločnosť, nakoľko sa to už týkalo mesiaca, kedy bol prevod podniku už dávno urobený, napríklad prevod časti podniku bol v 08/2014 a faktúra bola za nájom 09/14.
KEJKA
23.02.16,11:00
Ak je to jednoznačné, tak dupľom sa to nemalo uhrádzať bez dokladu.
Teraz je aj tak doklad v starej firme -a ako? bez úhrady? Oni si to spárovali.
HannaA
23.02.16,11:03
Doklad nie je nikde, oni ho vrátili s tým, že faktúru majú opraviť, takže nie je zaevidovaná ani v jednom účtovníctve.