daniely
23.02.16,13:17
Dobrý deň, prosím o radu. Sme SK firma platca DPH. Nakupujeme a predávame ojazdené a havarované motorové vozidlá.
1. Ak kúpim motorové vozidlo podľa §69 odst.12 pís. e) -prenesenie daň.povinnosti naša firma ho musí slovenskému odberateľovi (či je to platca DPH ,alebo nie ) predať s vyčíslenou DPH?
2.Môžem havarovaný vrak motor.vozidla ,ktorý sme kúpili s vyčíslenou DPH predať slovenskej firme platcovi DPH podľa §69 odst.12 pís. a ) ,alebo sa môžem rozhodnúť a predať tento vrak s vyčíslenou DPH?
3.Ak by som sa rozhodla tento tovar predať podľa §69 odst.12 pís. a) (a či vôbec môžem ,to vyplýva s otázky č.2) ,stačí mi doložiť k faktúre ,že je tento vrak vyradený z evidencie na polícii, alebo potrebujem ešte nejaký inak preukázať ,že sa jedná o vrak?
Pozor 1. otázka sa týka písmena e) a 2.otázka a 3. otázka písmena a).

Ak sa nájde nejaká dobrá duša,ktorá mi poradí, budem veľmi vďačná.
cloe
23.02.16,12:30
Vyjadrím sa len k bodu 2. a 3. Účtujem firmu, ktorá nakupuje a predáva kovový šrot s prenosom daňovej povinnosti, ale podľa môjho názoru, havarovaný vrak nespĺňa definíciu kovového šrotu ako celok, takže predať s DPH.
daniely
23.02.16,12:58
Ďakujem za reakciu. Ale ak predávame havarované motorové vozidlo-vrak,ktorý je vyradený z evidencie áut na polícii,t.j. ak keď sa predáva v celku ,kupujúci ho môže použiť už len na náhradné diely podľa mňa by to mohlo spadať do kovového šrotu!? Ešte raz vďaka!
cloe
23.02.16,13:09
Vychádzam z definície kovového šrotu v §69, ods.12: kovovým odpadom a kovovým šrotom sa rozumie kovový odpad a kovový šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov, Nepojazdné motorové vozidlo obsahuje aj iné ako kovové časti. Plasty atd. Možno sa ešte niekto vyjadrí.
juzek691
23.02.16,14:07
Odčleniť plasty, sklo, kožu atď a potom snáď by to mohol byť kov.šrot.
cloe
23.02.16,14:55
Tak nejak som to myslela.