Tatiana
02.11.04,23:06
Od 1.11.2004 vyšiel nový zákon o cestovných náhradách. Podľa toho zákona môže si už aj živnostník účtovať stravné do výšky 180,- Sk pri častých služobných cestách, alebo je to inak ako si ja vysvetľujem? Ďakujem tým, čo odpovedia správne.
koalko
04.11.04,07:31
Píšeš, že vyšiel nový zákon o cestovných náhradach? Nemýliš si to s tým zákonom, ktorý doplňa zákon o daniach z príjmov a týka sa SZČO pri služobných cestách je to zákon 539/2004 Z.z.?
Pokiaľ áno podľa mňa použiješ zákon o cestovných náhradach, ako pri pracovníkoch v pracov.pomere. Takže na základe vypísanej stazky, alebo cesťáku (a ja tu tiež zvažujem aký doklad použiť na to stravné) podľa pracovného času vyrátam stravné. Dúfam, že sa ozvú aj ostatní.
Luckasari
04.11.04,08:20
tu sme o tom už trochu začali rozprávať

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2778
Tatiana
04.11.04,20:58
Pre Koalka: Áno prepáč. Trošku nastal chaos. Je to zákon 539/2004 Z.z.
Pre Luckastari: Ďakujem Ti za stránku odpovedí o cestovných náhradách pre SZČO. Ale ešte stále by som chcela vedieť, že či naozaj patrí pre živostníka stravné od 80,- do 188,- Sk. Napríklad taká promotérka, ktorá denne jazdí stále do iného mesta. Naozaj patrí jej stravné? Nepohnevala by som sa, keby áno, veď to sú náklady na nezaplatenie. Ahojte.