trolofon
23.02.16,22:01
Potrebujem zaloziť s.r.o. ,momentálne som študent
Ake by som mal fixne náklady mesačne ?
Googlil som som dost ,ale som ešte z toho viac zmetený :(
Stačí orientačne
Moja SRO
02.03.16,21:31
mesačné výdavky je veľmi široký pojem, predsa len ty sám musíš vedieť, čomu sa tvoja spoločnosť bude venovať, s čím súvisí celkový obrat spoločnosti
Verwest
04.03.16,22:51
pokiaľ nebudeš v sro zamestnaný tak odvody sa ťa týkať mesačne nebudú, mesačne si musíš robiť podvojné účtovníctvo čo stojí 0 až xy €...0 len ak si ho vieš spraviť sám ;) a na konci roka aj keď nebudeš mať žiaden obrat budeš musieť zaplatiť minimálnu daň resp. daňovú licenciu cca 500€ a ak by si mal chuť vyplácať si dividendy, tak ťa neminú ani zdravotné odvody...rátam stým že neplánuješ byť plátca dph...
jslancik
05.03.16,06:57
daňová licencia sa netýka prvého roka, tak ho nestraš :D
jslancik
05.03.16,07:03
chlapče, neviem, čo si ty googlil, keď si z toho zmätený. Je niekoľko možností, ale ani jedna nie je moc lichotivá pre teba...
náklady nemusíš mať žiadne. vyplývajú z tvojej podnikateľskej aktivity. Od počtu položiek sa odvíja cena za účtovníctvo.
V druhom roku bude "fixný náklad" daňová licencia. Ale predpokladám, že chceš firmu, aby si dosahoval zisk, z neho sa platí daň, a daň sa započíta s licenciou. Takže to v skutočnosti ani nie je fixný náklad (jedine ak by si nedosahoval zisk - teda nadmerne okrádal štát).
Aké iné položky ťa uviedli do "zmätenia"?