kacenka4
24.02.16,09:09
Dobry den, ja by som mala podobnu otazku, ale z pohladu zamestnanca. Bude mi koncit rodicovska dovolenka, minimalne mesiac vopred oznamim zamestnavatelovi predpokladany termin ukoncenia RD a spytam sa, ci moje pracovne miesto podla pracovnej zmluvy je k dispozicii. (Viem ze nie je, do prace sa uz vratit nechcem) Co v pripade, ak mi zamestnavatel na moj pisomny dotaz neodpovie? Mam ja ako zamestnanec pravo poslat mu vypoved podla paragrafu 63, alebo toto moze urobit len zamestnavatel? Mam narok na odstupne, alebo nie?
Co v pripade, ak mi pri ukonceni PP odmietne preplatit dovolenku? (Jednej zamestnankyni to uz spravil, odovodnil to stratou informacii pri prechode na novy mzdovy program, nepomohol ani inspektorat prace ani pravnik).
Vsetko by som chcela riesit len pisomne, nie ustne a osobne, celkovo je zamestnavatel problemovy voci zanestnancom a pred nastupom na matersku sme sa nerozisli v dobrom.
Vopred dakujem za odpovede.
Tweety
24.02.16,08:14
Zam-ľovi oznámiš skončenie RD a nástup do zamestnania. Ty ako zamestnanec nemôžeš dať výpoveď podľa § 63. Ak vieš, že sa tam už vrátiť nechceš, môžete sa na skončení PP dohodnúť( daj žiadosť podľa § 60 ZP), vtedy ale nárok na odstupné nemáš. Jedine pri výpovedi podľa § 63 odst. 1. alebo dohode z rovnakého dôvodu. Najlepšie pre teba e nastúpiť a potom uvidíš ako sa zariadiť.
veronikasad
24.02.16,08:16
Mesiac vopred (písomne, doporučene poštou) oznám zamestnávatelovi ukončenie RD. Ak nedostaneš odpoveď, nasledovný deň po skončení RD riadne nastúpiš do práce ...