valeta
25.02.16,08:19
Dobrý deň, neviem si poradiť ohľadne priznania daňového bonusu. Jedná sa o dieťaťa, ktoré 22.6.2015 ukončilo štúdium VŠ prvého stupňa štátnou skúškou. Dostala som od neho potvrdenie o ukončení, na ktorom bolo uvedené, že bude pokračovať na VŠ II.stupeň a tiež mám aj doklad o tom, že ho na štúdium prijali. Daňový bonus som preto ponechala aj počas 7-8/2015. V septembri som však obdržala doklad, na ktorom je uvedené, že od 02.09.2015 má prerušené štúdium a od toho dňa nemá štatút študenta. Má nárok na daňový bonus počas prázdnin? Ď.
ivka70
25.02.16,07:25
Mas potvrdenie o tom, ze dieta ja skutocne nastupilo na II. stupen studia??
Lebo potvrdenie o prijati nestaci.
DB si nemala od jula vyplacat.

Chyba ti doklad potvrdenie o navsteve skoly pred tym 2.9., lebo takto nemas doklad o navsteve skoly, nevies, ake studium bolo prerusene 2.9., lebo podla potvrdenie studium I. stupna skoncilo v juni a ine potvrdenie o nejakom zacati studia chyba.

Takze ak dostanes potvrdenie o studiu od 1.9. na II.stupen, tak ano, nartok je, ak nie, podla mna nevies zdokladovat narok cez prazdniny.
Lebo nastupit na II. stupen studia moze dieta az od zaciatku akademickeho roka .. cize tu ide presne o 1.9., ked od 2.9. ma prerusene studium.
valeta
29.02.16,13:26
Ivka u nás vo firme si pýtame po skončení štúdia na I. stupni doklad o skončení - to hádam každá mzdárka a potom doklad o prijatí na II.stupeň. Na základe toho potom vyplácame daňový bonus aj cez prázdniny. Pokiaľ na II.stupeň nenastúpi, tak potom daňový bonus zrazíme, ale také prípad som za tie roky čo to robím mala možno dva - väčšinou na II.stupeň decká nastupujú. A čo sa týka tej tvojej odpovede, tak 2.9. prerušil štúdium na II.stupni, takže daňový bonus mu počas prázdnin nechám (aj som si to tak myslela, ale lepšie je poradiť sa), ale za september som mu ho už nevyplatila, nakoľko 1.9. je sviatok a 2.9. vlastne štúdium prerušil. Ešte raz ďakujem.
ivka70
29.02.16,18:34
Nepostupujete spravne, potvrdenie o prijati nie je relevantnym dokladom o trvani studia. Tym je az potvrdenie o studiu, ktore dostane na zapise a ktore vam chyba.
Ak v tomto pripade student nastupil na II.stupen studia (o com vam chyba doklad), ma narok rodic na DB aj za september, lebo podmienka bola splnena prvy den v mesiaci. Sviatok s tym nema nic spolocne.