marsellko
09.06.06,11:44
Dobry den, uz dlho zhanam a prehodnocujem vsetky informacie,ako najlepsie predat svoj softver.Dozvedel som sa ze zalozit zivnost na predaj vlastneho softveru ani nejde.je na to urcena autorska zmluva.
No ta mi nevyhovuje.potrebujem nakupit legalny softver v ktorom budem moj softver programovat.a naviac ako mam predavat softver vo vacsim mnozsve.mam s kazdym spisovat autorsku zmluvu?a naviac sme viacero ludi co na danom softvere pracujeme.cize ich potrebujem viest ako zamestnancou.je nelegalne keby som svij softver predal sam sebe na zaklade autrskeho prava a cez zivnost by som ho dalej distribuoval.
lebo teraz absolutne neviem ktorov cestou sa vubrat a ako zacat v tomto podnikat ,aby to bolo legalne a podla zakona a navise rozrastal firmu a dal pracu aj kolegom.
dakujem
Zoltán Kovács
09.06.06,10:51
Dobry den, uz dlho zhanam a prehodnocujem vsetky informacie,ako najlepsie predat svoj softver.Dozvedel som sa ze zalozit zivnost na predaj vlastneho softveru ani nejde.je na to urcena autorska zmluva.
No ta mi nevyhovuje.potrebujem nakupit legalny softver v ktorom budem moj softver programovat.a naviac ako mam predavat softver vo vacsim mnozsve.mam s kazdym spisovat autorsku zmluvu?a naviac sme viacero ludi co na danom softvere pracujeme.cize ich potrebujem viest ako zamestnancou.je nelegalne keby som svij softver predal sam sebe na zaklade autrskeho prava a cez zivnost by som ho dalej distribuoval.
lebo teraz absolutne neviem ktorov cestou sa vubrat a ako zacat v tomto podnikat ,aby to bolo legalne a podla zakona a navise rozrastal firmu a dal pracu aj kolegom.
dakujem

Čo keby ste spoločne založili s.r.o.. Spoločnosť by s tvorcami programi (s vami) uzavrela zmluvu na dielo, kde predmetom by bol vyhotovenie programu. V zmluve by som možno zakotvil aj to, že autorské práva prechádzajú na sro po vyplatení ceny diela.
saman
09.06.06,10:56
Ciastocne suhlasim so smith. S.r.o. si vsak zaloz ty sam, neodporucam spolocne vlastnictvo, velakrat sa to nevyplaca. Tvoji "spolupracovnici" na programe potom mozu v tvojej s.r.o. vykonavat cinnost na zaklade zmluv o dielo a pod., opat odporucam robit vsetko preto, aby si ich nemusel zamestnat - je to dost velky zavazok. Samozrejme ak to bude velka firma a prace bude vela pracovnym pomerom sa nevyhnes. Dalej autorske prava na soft nech prejdu zo spolutvorcov na s.r.o. a ta ho potom bude predavat odberatelom. Vela uspechov!!!
marsellko
13.06.06,04:19
Dakujem velmi pekne za radu.
tymto smerom som sa to chcel snazit smerovat ked sa trochu rozbehneme.
Na zaciatok som chcel zacat len s tou zivnostou.
lebo na SRO treba 200 tis SK.a neviem co dalsie to este obnasa.
hlavne som si chcel overit tie faamy o tom ze zivnosti nemaju softwareisti zakladat a vraj ty co maju maju ju zrusit.
toho za drzat nebudem,som rad ze som sa v tom utvrdil.