IvetaH
25.02.16,10:11
V stlpci A mám názov tovaru "583 modré", vždy začína položka číslom a pokračuje textom. V druhom súbore mám v stĺpci A názov tovaru " modré a fialové 583 a 945"., alebo číslo v strede textu.
Ak dám VLOOKUP, nenájde nič. A neviem mu zadať, aby našiel bunky, ktoré obsahujú to číslo v názve, je jedno aký bude text. A to číslo v názve môže mať rôznu polohu, že nie na začiatku alebo na konci.
Ďakujem
ivka70
25.02.16,09:17
Ak vo VLOOKUP nezadas vyhladavanie rozsahu (posledna, nepovinna hodnota) alebo tam das TRUE alebo 1, najde najblizsiu zodpovedajucu hodnotu, ak tam zadas FALSE alebo 0, hlada presnu hodnotu.
Udaje v prvom stlpci tabulky, kde vyhladavas, musia byt zoradene vzostupne.

Problem je, ze to cislo nemas vzdy na zaciatku, potm by asi bol ovhodne dorobit vyhladavaciu tabulku a do prveho stlpca tejto tabulky vytiahnut len ciselne hodnoty zo stlpca nazov tovaru.
excel.sk
25.02.16,09:44
aha, tak nič, som to zle prečítal (to je tak, keď nedávate súbory :) )

ak je to číslo jedinečné (napr. 583 nemôže byť niekedy modré a inokedy fialové), tak to spravíte VLOOKUPom,

tu je funkcia, ktorá ponechá len čísla

Public Function NechajCisla(StareCislo) As String
Application.Volatile
NechajCisla = ""
For i = 1 To Len(StareCislo)
vyrezane = Mid(StareCislo, i, 1)
If IsNumeric(vyrezane) Then
NechajCisla = NechajCisla & vyrezane
Else
End If
Next i
End Function
IvetaH
25.02.16,15:01
excel.sk ďakujem aj tak. Aj toto sa mi hodí na iné veci. Súbor som nepriložila, je to skladová evidencia klienta. A nebol čas, trochu súbor upraviť, aby nebol identifikovateľný. A ešte ma aj bolia zuby.
mepex
26.02.16,05:52
Ak je hľadaná hodnota v A2 a zoznam v stĺpci D plne funguje
=VLOOKUP("*"&A2&"*";D: D;1;FALSE)
arion92
26.02.16,05:52
Na vyhľadávanie kdekoľvek v texte je možné použiť vzorec s VLOOKUP nasledovne:

VLOOKUP("*"&C1&"*";A1:B10;2;0)

C1 - vyhľadávaný údaj
A1:B20 - rozsah vyhľadávania
FALSE alebo 0