karacenka
25.02.16,12:46
Zdravím, musia mať urbariáty, lesné pozemkové spoločenstvá registračné pokladnice? Predávajú drevo svojim podielnikom aj nepodielnikom. Skoro všetci platia v hotovosti........Dik
a_je_to
03.03.16,21:56
Podľa mňa nemusia, ak iba hospodária na pôde a nemajú žiadnu živnosť. Ale celá FS je zblbnutá, že aj to je podnikanie, hoci nejde podľa obch.zákonníka. Takže by si sa musela o pravdu súdiť. U nás všetci platia poukážkou na bežný účet na pošte. Vydá im ju OLH, keď odoberie samovýrobu a môžu odviezť, keď zaplatia. Žiadnu ERP nemáme, tak sme ich naučili. Ale vám by určite stačila tá virtuálna, na stránke FRSR. Už totiž nie je problém, ak máš pripojenie na internet.. Iba sa s ňou naučiť robiť.
karacenka
15.03.16,10:30
...uz to mame potvrdene z Danoveho uradu - MUSI byt registracka !!!
a_je_to
15.03.16,10:45
.... ale veď ... čo iné si čakala ? Nie je to právne stanovisko, iba jednostranná vôľa oprávneného finančného orgánu. Čo potvrdili, som ja opísal v prvých troch vetách. Aj my rešpektujeme tento nesystémový omyl smeráckeho vnímania práva a nejdeme do sporu. Preto sa radšej vyhýbame inkasovaniu hotovosti. Ale ERP nemáme, ani nebudeme mať.