Patrik Murárik
25.02.16,14:59
Zdravím.. viete mi niekto poradiť dobrý overený kávovar ktorý urobí dobé espresso a + aspoň cappucino by sme tam ešte chceli mať, latte by bol už asi skor sen :D
Cenu by sme radi videli okolo 300€ čím menej tým lepšie čiže aj 200 keby bol :D
Zatial som odpozoroval nejaké skúsenosti na De Longhi aj sa mi celkom páčia no celkovo sa v nich vobec nevyznám takže hladám skúsenejšeho baristu :D
lujza.j
25.02.16,14:19
skúsený brista a espreso mašina za 200peňazí:D...si ma pobavil
lujza.j
25.02.16,14:20
Patrik Murárik
25.02.16,15:19
my chceme aj kapučino, to je tema len o espresse nie ?
lujza.j
25.02.16,16:50
:eek:fúha...
....kup si radšej dolče a gusta....

https://www.youtube.com/watch?v=B94qxJmWf08
anka_p
25.02.16,17:45
lujza.j
25.02.16,18:01
kolko káv denne na ňom?
Patrik Murárik
25.02.16,18:23
takže stači len tato sranda čo speni mlieko ? :)
avalik
25.02.16,18:27
kup si espresso pakovu masinu, nepotrebujes automat - kazda ma trysku na vodu/paru ... a google ti najde ako sa robi kapucino ci latte ... kludne staci aj stroj z Lidla za cca 50 eur, ostatne je v kupe dobrej kavy a spravnej pripravy



tu je to pekne vysvetlene

www.youtube.com/watch?v=x2NJmJ4kh_E
Patrik Murárik
25.02.16,18:29
aha ja som bol v tom že latte robia len drahe kavovary :) ..ale tak ako je ten navod vyššie by som bol spokojny to by mi stačilo :)
..
btw odporučate mlinček v kávovare alebo postači aj samostatne ?
o kolko to tak zvykne predražiť ten kavovar ked je v nom mlincek ? :)
avalik
25.02.16,18:36
kup mlyncek samostatne, cca 100 eur, taky kde ti kava prepadava do zasobnika, nie obycajny co zrnka len roztriesti ... alebo aj rucny, ked sa ti chce mliet ;)
lujza.j
25.02.16,19:12
nikdy by som sa nevrátila pakovému kavovaru...ked som ho kupovala predavačka ma odhovarala...nech kúpim plno automat....že je to komfortné....mala pravdu stlačím jeden gombík a hotovo....
Patrik Murárik
25.02.16,20:08
a ?
arizona
26.02.16,04:35
Urobit dobru kavu je ritual. Myslim,ze 50% uspechu je stroj a dalsich 50% je o kave a priprave.
Poznam ludi,co maju kavovary takmer za tisicku eur,ale kava nie je nijak vynimocna.
Aj na lacnejsom kavovare sa da urobit dobra kava,chce to len cvik.
Vela zalezi aj od kavy,mala by byt cerstvo pomleta,dolezita je aj hrubka pomletia.
Ja mam pakoy De Longi (do 200€).
Hoci ma kavovar svoj spenovac mlieka,nevyuzivam ho,radsej si mlieko naslaham v spenovaci. https://www.google.sk/search?q=mliekovac&newwindow=1&client=tablet-android-lenovo&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj4_fOdzJTLAhVDb5oKHTmID3sQ_AUIBygB&biw=1280&bih=800#newwindow=1&tbm=isch&q=spenovace+mlieka
Nasla aom si svoju znacku kavy,kupujem v zrnach,nameliem si vzdy po troche,iba na par kav.
Ale,ako som pisala vyssie,chce to svoj cas,trochu treningu,skusania.

Popozeraj si na Heureke,Mall,ci na podobnych strankach recenzie na kavovary,to ti pomoze pri vybere. A potom uz len skusat :-)
lujza.j
26.02.16,08:45
Ked som mala pakovy kupovala som mletu v predajni kde som kupovala masinu....lebo ulahodit velkost mletia pomoc....a oni vedeli ake mletie do tej....potom som dlho pouzivala univerzalne sitko....pri mozstve kavy ktora sa u nas vypije....pakovy nikdy....nie len pre konfort stlacenia jedneho gombika.....ja kupujem 6kg kavy...niekdy padlo kilo za 2tyzdne....teraz za mesiac....kolko rokov by vydrzal pakovy alebo automat za par penazi....je to kazdeho vec kolko penazi chce investovat....
dmundi
13.03.16,12:40
Ak by mal záujem mám na predaj plnoautomaticky kávovar značky saeco incanto de Luxe funkční dodrom zachovalom stave otázky na mail mazdakombi@azet.sk