Lucy
03.11.04,08:05
Zamestnanec dostal predvolanie na políciu, doniesol mi o tom papier. Ja teraz neviem, čo s tým. či mu to platím priemerom, alebo aký je postup.
Na zadnej strane predvolania je potvrdenie zamestnávateľa. Je tam: Potvrdzujem, že predvolaný má po zrážke dane zo mzdy priemerný čistý hodinový plat a jeho prac doba v deň predvolania je od do. Ušlá odmena za prácu mu bude (nebude) zrazená z jeho mzdy.
Náš pracovník je odmeňovaný úkolovou mzdou.
Prosím všetkým o radu, ja som ešte takýto prípad nemala, takže si s tým lámem hlavičku. ďakujem všetkým.
Lucy
03.11.04,09:08
Nikto s tým nemá skúsenosti? Verím, že sú tu šikulky, ktoré mi poradia.
emily
03.11.04,09:16
Nie som typický mzdár, len okrajovo, ale viem ,že keď som bola ja predvolaná na políciu, tak mi zamestnávateľ zadnú stranu predvolania vyplnil a mzdu mi nevyplatil. Mala som to ospravedlnené, ale neplatené. Peniažky mi prišli pekne poštou od polície.
Lucy
03.11.04,09:27
Takže to treba dať zamestnancovi vyplnené. Ozaj, a je nejaký rozdiel, v akej veci je daný človek na políciu predvolaný?
Viera
03.11.04,09:52
Neviem ako je to na polícii, ale na súde mi to preplatili ako svedkovi.
Lucy
03.11.04,10:11
A je potrebné potom na sociálku posielať prerušenie poistenia, keď to bude pracovné voľno bez náhrady mzdy? Alebo ako to mám chápať?
Peťo
03.11.04,10:23
Keď je zamestnanec predvolaný ako obžalovaný resp.ten čo spôsobil nejaký priestupok, takémuto ani nedavajú vyplniť zadnú stranu predvolanky. Iné je, keď je predvolaný ako svedok, ako vo vašom prípade. Vtedy sa jedná o jeho občianskú povinnosť a to už rieši ZP a zamestnavateľ musí postupovať podľa § 136 ods. 1, resp. 137 ods .2 ZP. Ani vtedy však zamestnancovi náhrada mzdy od zamestnavateľa nepatrí /tento čas sa mu iba ospravdlni/, odmena resp.plat prináleží od toho , pre koho zamestnanec túto činnosť v čase uvoľnenia vykonával. Pekný deň.
Lucy
03.11.04,10:43
Na tom predvolaní je napísané, že je predvolaný na VÝSLUCH. Nie je tu nič špecifikované. Čiže tento deň bude mať ospravedlnený, potvrdenie na zadnej strane mu nevyplním, len mu tento deň dám do výplaty, ako nezaplatený. A čo sa týka Sociálnej poisťovne? Ako to mám riešiť tam? Je tam potrebné posielať prerušenie?
alex1
01.06.05,11:41
Prosím o radu!! Zamestnanec bol predvolaný na políciu ako svedok. Na polícii bol 1/2 dňa, ostatné má odpracované. Dala som to ako ospravedlnené, ale neplatené. A teraz neviem, či ho treba aj na 1/2 dňa odhlasovať na SP?
Aňuška
01.06.05,11:44
Prosím o radu!! Zamestnanec bol predvolaný na políciu ako svedok. Na polícii bol 1/2 dňa, ostatné má odpracované. Dala som to ako ospravedlnené, ale neplatené. A teraz neviem, či ho treba aj na 1/2 dňa odhlasovať na SP?
Na SP sa oznamuje prerušenie iba ak je celý deň.
alex1
01.06.05,11:46
Aňuška ďakujem!!
pyton
01.06.05,12:21
Lucy, čítaj pozorne dobré rady, bolo ti poradené, že máš vyplniť zadnú stranu, ako mu potom majú preplatiť tú dobu, keď nemajú podklady od teba?
*Emma Lehotská*
17.06.08,16:51
Zdravím všetkých poraďákov,
dnes mi zamestnanec doniesol potvrdenie, že je predvolaný na výsluch na polícii v Trnave, vo veci ako svedok-ohľadom nakupovania cez internet. Vraj mal od zamestnávateľa doniesť potvrdenie o príjme. Na predvolaní nemal žiadne kolonky na vyplnenie jeho čistej hod.mzdy atd.t ak som mu vystavila tlačivo zo softvéru.
Zamestnanec si odpracoval 4,5 hodiny a na obed už utekal svedčiť.
Chcem sa spýtať nasledovné.
Náhradu mzdy mu vyplatí prílušná polícia? Ja mu neprítomnosť ospravedlním,ked mi donesie potvrdenie, ale bude mať dané hodiny ako neplatené. Nakoľko si odpracoval časť dna tak ho zo SP neodhlasujem. Tuším so ZP to nemá nič spoločné.
Môžte mi potvrdiť či rozmýšľam dobre, resp. či som na niečo nezabudla?
Nemam s tým zatial žiadne skúsenosti, preto prosím o radu. Vdaka..
*Emma Lehotská*
17.06.08,18:02
Zdravím všetkých poraďákov,
dnes mi zamestnanec doniesol potvrdenie, že je predvolaný na výsluch na polícii v Trnave, vo veci ako svedok-ohľadom nakupovania cez internet. Vraj mal od zamestnávateľa doniesť potvrdenie o príjme. Na predvolaní nemal žiadne kolonky na vyplnenie jeho čistej hod.mzdy atd.t ak som mu vystavila tlačivo zo softvéru.
Zamestnanec si odpracoval 4,5 hodiny a na obed už utekal svedčiť.
Chcem sa spýtať nasledovné.
Náhradu mzdy mu vyplatí prílušná polícia? Ja mu neprítomnosť ospravedlním,ked mi donesie potvrdenie, ale bude mať dané hodiny ako neplatené. Nakoľko si odpracoval časť dna tak ho zo SP neodhlasujem. Tuším so ZP to nemá nič spoločné.
Môžte mi potvrdiť či rozmýšľam dobre, resp. či som na niečo nezabudla?
Nemam s tým zatial žiadne skúsenosti, preto prosím o radu. Vdaka..
Nikto mi to nevie potvrdiť??Prosím poradte múdre hlavičky
Chobot
18.06.08,11:18
Zdravím všetkých poraďákov,
dnes mi zamestnanec doniesol potvrdenie, že je predvolaný na výsluch na polícii v Trnave, vo veci ako svedok-ohľadom nakupovania cez internet. Vraj mal od zamestnávateľa doniesť potvrdenie o príjme. Na predvolaní nemal žiadne kolonky na vyplnenie jeho čistej hod.mzdy atd.t ak som mu vystavila tlačivo zo softvéru.
Zamestnanec si odpracoval 4,5 hodiny a na obed už utekal svedčiť.
Chcem sa spýtať nasledovné.
Náhradu mzdy mu vyplatí prílušná polícia? Ja mu neprítomnosť ospravedlním,ked mi donesie potvrdenie, ale bude mať dané hodiny ako neplatené.

Presne tak, náhradu mzdy mu vyplatí polícia ako svedočné na základe potvrdenia o priemernej mzde. Je to obdobné ako v prípade svedectva na súde.


Nakoľko si odpracoval časť dna tak ho zo SP neodhlasujem. Tuším so ZP to nemá nič spoločné.
Môžte mi potvrdiť či rozmýšľam dobre, resp. či som na niečo nezabudla?
Nemam s tým zatial žiadne skúsenosti, preto prosím o radu. Vdaka..


Tiež máš pravdu, zo SP ho neodhlasuješ, len bude mať menej odpracovaných hodín, zvyšné budú neodpracované - ospravedlnené.

ZP s tým nič nemá, lebo ani v prípade neplateného voľna sa zamestnanec zo ZP neodhlasuje.
*Emma Lehotská*
18.06.08,15:43
Dakujem za pomoc