valeriam
25.02.16,15:29
Pri prenose daňovej povinnosti pri stavebných prácach- uvádzam niekde informácie do konrolného výkazu? Sme dodávatelia týchto prác.
Ďakujem
branojak
25.02.16,15:31
Ak si dodávateľ, vystaviš faktúru bez dph a nedavaš nikde nič. Tato faktúra nejde do DP ani do KV.
Pink Panter
20.04.16,09:28
a na druhej strane, keď som prijímateľ takej faktúry , ako to uvediem v KV ? Keď som správne pochopila , samozdaním faktúru ja, zároveň si uplatním odpočet , samozdanenie ide do B1, ale §49 - nárok na odpočet som nenašla v žiadnej tabuľke .Dám do B2 k ostatnám faktúram ?
surianky
27.06.16,08:50
odpovedal niekto na toto?
Žabinka
27.06.16,09:42
1. ak máš otázku, musíš si založiť samostatnú otázku, a nezadávaj otázku do komentáru..
2. v časti B.1 – obsahuje údaje z prijatých dokladov (resp. aj z interných dokladov) na dodané tovary a služby pri ktorých platí daň odberateľ ( „samozdanenie“ ),

V súvislosti s novelizovaným zákonom o DPH od 1.1.2016 došlo k rozšíreniu tuzemského sektorového prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia ustanoveného v § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH. Ak je platiteľ dane príjemcom plnenia od iného platiteľa dane, je povinný platiť daň vzťahujúcu sa na:
-dodanie stavebných prác vrátane dodania stavby alebo jej časti podľa § 8 ods. 1 písm. b) zákona o DPH, ktoré patria do sekcie F nariadenia Komisie (EÚ) č. 1209/2014, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 451/2008, ktorým sa zavádza nová štatistická klasifikácia produktov podľa činností (CPA) a ktorým sa zrušuje nariadenie Rady (EHS) č. 3696/93 a
-dodanie tovaru s inštaláciou alebo montážou, ak inštalácia alebo montáž patrí do sekcie F vyššie uvedeného osobitného predpisu.

Tento príjemca plnenia uvádza údaje z prijatej faktúry, pri ktorej je osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH v časti B.1.

V KV časť B1 sa nachádza kolonka na daň ktorú máš zaplatiť aj kolonka na daň ktorú si môžeš odpočítať..
prečítaj si aj: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dph/2016/2016_03_23_KV_DPH_novela_od_01_01_2016.pdf
B.Rozšírenie tuzemského prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH