Mrazik62
25.02.16,14:31
Dňa 12.1 2016 som elektronicky poslal finančnú hotovosť zo zahraničia na Slovensko. 15.1.2016 banka potvrdila príjem mojích peňazí, ale peniaze neprišli na môj účet ale zostali v Bratislave v hlavnej pobočke. Niekoľko krát som urgoval a cez moju osobnú poradkyňu ale nič som nedosiahol. Niekoľko krát som volal do zahraničnej banky až mi napokon odporučili vyšetrovanie stratených peňazí. To vyšetrovanie musím zaplatiť + bankový obrat a banka zamenila EUR na CHF +telefonáty do zahraničia ale aj u nás. 25.2 mi moja banka vrátila na účet sumu v EUR tie premenila na CHF a prišiel som o 90CHF. Je možné podať stažnosť na banku na Slovensku za nedodanie mojích peňazí za 41 dní ? a ešte náklady cirka 200€ ktoré som musel zaplatiť a ja som chybu nespravil. Prosím viete mi poradiť niekto ?
Oliwa
25.02.16,13:37
Teraz si doma alebo v zahraničí? Ak doma, podaj sťažnosť/spíš reklamáciu osobne na pobočke, kde máš vedený Tvoj účet, daj si potvrdiť jej prevzatie pracovníkom banky, žiadaj si z nej kópiu /niektoré banky majú tlačivá samokopírovacie/ a pošli ju doporučene aj na centrálu banky.
Ak si v zahraničí, vyplň na stránke banke elektronický formulár na sťažnosti, kde chronologicky podľa dátumov opíš, ako putovali, resp. neputovali Tvoje peniaze na Tvoj účet.
Najneskôr do 30 dní sú povinní vyjadriť sa k Tvojej sťažnosti. Potom sa môžeš zariadiť ďalej.
Mackovka
07.03.16,19:24
po sťažnosti v banke to môžeš riešiť u bankovej ombudsmanky (bližšie pozri na jej stránke)