user2015
26.02.16,09:08
Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či si mám ako fyzická osoba podať daňove priznanie. Minulý rok som bol do konca apríla zamestnaný. Moj prijem nebol vyšší ako 1901,67 eur. Približne od polovice marca som sa stal konatelom vlastnej sro. Potom čo som si založil bankový účet pre sro som si zo súkromného bankového účtu poslal nejaké peniaze na firemný bankový účet. Nestal som sa zamestnancom svojej vlastnej firmy, ani som si nič nevyplatil. Moj jediný príjem bol zo zamestnania. Na stránkach daňoveho úradu je, že si treba podať priznanie ak príjem prevýšil sumu 1901,67 eur, alebo ak bola daňová strata. To že som si presunul na firemný účet peniaze sa počíta ako daňová strata? Mám si v tomto prípade podať daňové priznanie ako fyzicka osoba? Ďakujem.
juzek691
26.02.16,08:46
V podstate si daň.priznanie podať nemusíš. Ale ak ti v zamestnaní zrazili z výpat daň, tak ak si podáš daň.priznanie, tak ti tu daň vrátia.
Tweety
26.02.16,08:48
AK si iné príjmy nemal, nemáš povinnosť podávať DP. Ale ak podáš, zaplatené preddavky ti DÚ vráti.
KEJKA
26.02.16,09:40
podľa príjmu a podľa doby zamestnania to vyzerá tak, že zam-eľ odviedol za Teba nejakú daň, aj keby si mal podpísané vyhlásenie. Takže je v Tvojom záujme, aby si podal DPFO A, lebo na žiadosť o vykonanie RZD je už neskoro.
DU Ti vráti zaplatenú = strhnutú daň zamestnávateľom. Vyžiadaj od zamestnávateľa potvrdenie o príjme - resp. ho už máš, je povinnou prílohou k DPFO A.
Druhá časť zadania nijako nesúvisí s Tvojim daňovým priznaním ani príjmami.