Dominika3
09.06.06,13:10
Zaujímalo by ma, či existuje seriozne odporučenie na to, ako má byť správne otočené telo v spánku vo vzťahu k svetovým stranám...
Braňo
09.06.06,11:21
Zaujímalo by ma, či existuje seriozne odporučenie na to, ako má byť správne otočené telo v spánku vo vzťahu k svetovým stranám...

Hlavou na juh, nohami na sever - v súlade s feng-šuej. ale okrem toho musíš mať aj byt usporiadaný podľa svetových strán :D :D
Zita5
09.06.06,11:26
Hlavou na sever, nohami na juh - v súlade s feng-šuej. ale okrem toho musíš mať aj byt usporiadaný podľa svetových strán :D :D


Braňóóó ..............:p :p :p to myslíš vážne....alebo to už ten piatok ?
Zuzka
09.06.06,11:31
Hlavou na sever, nohami na juh - v súlade s feng-šuej. ale okrem toho musíš mať aj byt usporiadaný podľa svetových strán :D :D

Braňo .... a ruky musia byť na východ a na západ? :eek: ... alebo to už nie je v súlade s feng-šuej :confused:
Dass
09.06.06,11:31
a urcite je to tak ? To mam ist do spalne s kompasom ?
Zuzka
09.06.06,11:32
.... alebo nebodaj s komparzom :D:D:D
Braňo
09.06.06,11:40
Spálňa

Vzhľadom k tomu, že v posteli strávime jednu tretinu života, oplatí sa tejto miestnosti venovať náležitú pozornosť. Kvalitný spánok je základným faktorom dobrého zdravia.
V spálni by sme mali, okrem dostatočne veľke, pohodlnej, nedelenej postele s čelom, umiestniť čo najmenej nábytku.
Tiež izbových rastlín menej, než v iných miestnostiach.
Najdôležitejšie je umiestnenie postele, s čelom na pevnej stene, z ktorej by malo byť vidieť na vstupné dvere, pričom nohy spiacich by nemali smerovať priamo ku vstupným dverám. Za stenou čela by nemala byť umiestnená toaleta, odpadové potrubie, ani zdroje elektromagnetického smogu /hlavne počítač, televízor/. Umiestnenie zrkadla tak, aby sa v ňom spiace osoby videli, je maximálne nevhodné. Ak máme v spálni vstavané skrine, je potrebné udržiavať v nich poriadok a pravidelne ich vetrať. Feng šuej neodporúča spať pod trámami, ani pod zošikmeným stropom.
Pre túto miestnosť je typická atmosféra pokoja, a bezpečia, príjmajúca jinová energia.
Z farebnej škály odporúčam použiť jemné pastelové farby, pre podporenie erotiky jemný akcent červenej.
Braňo
09.06.06,11:42
http://72.14.221.104/search?q=cache:67eDsQGdKlcJ:www.linia.sk/L6_01/spalna.htm+umiestnenie+postele%2Bfeng+%C5%A1uej&hl=sk&gl=sk&ct=clnk&cd=5&ie=UTF-8&inlang=pl
Evanka
09.06.06,12:03
Hlavou na juh, nohami na sever - v súlade s feng-šuej. ale okrem toho musíš mať aj byt usporiadaný podľa svetových strán :D :D

http://casopis.markiza.sk/index.php?c_id=509
Ubezpečte sa, že vaša posteľ je obrátená „hlavou“ na juh a umiestnite pod ňu kúsok bieleho krištáľu.


http://www.zenska.sk/byv_fengsuej.htm
Posteľ umiestnite hlavou k severu a nohami na juh. Zachováte tak prirodzený tok energie čchi.

Braňo a včul si vyber :mee:.
Tweety
09.06.06,12:41
http://casopis.markiza.sk/index.php?c_id=509
Ubezpečte sa, že vaša posteľ je obrátená „hlavou“ na juh a umiestnite pod ňu kúsok bieleho krištáľu.


http://www.zenska.sk/byv_fengsuej.htm
Posteľ umiestnite hlavou k severu a nohami na juh. Zachováte tak prirodzený tok energie čchi.

Braňo a včul si vyber :mee:.
Asi treba nohy a hlavu stále obracať.:p
Nika
09.06.06,12:56
No takéto veci som teda nevedela! Ja si ľahnem do postele a do 5 minút (niekedy aj skôr) spím ako zarezaná a je mi úplne fuk kde je juh a sever :)
Asi si musím začať vážiť môj dobrý spánok.
kukučka
09.06.06,13:40
Spálňa

Vzhľadom k tomu, že v posteli strávime jednu tretinu života, oplatí sa tejto miestnosti venovať náležitú pozornosť. Kvalitný spánok je základným faktorom dobrého zdravia.
V spálni by sme mali, okrem dostatočne veľke, pohodlnej, nedelenej postele s čelom, umiestniť čo najmenej nábytku.
Tiež izbových rastlín menej, než v iných miestnostiach.
Najdôležitejšie je umiestnenie postele, s čelom na pevnej stene, z ktorej by malo byť vidieť na vstupné dvere, pričom nohy spiacich by nemali smerovať priamo ku vstupným dverám. Za stenou čela by nemala byť umiestnená toaleta, odpadové potrubie, ani zdroje elektromagnetického smogu /hlavne počítač, televízor/. Umiestnenie zrkadla tak, aby sa v ňom spiace osoby videli, je maximálne nevhodné. Ak máme v spálni vstavané skrine, je potrebné udržiavať v nich poriadok a pravidelne ich vetrať. Feng šuej neodporúča spať pod trámami, ani pod zošikmeným stropom.
Pre túto miestnosť je typická atmosféra pokoja, a bezpečia, príjmajúca jinová energia.
Z farebnej škály odporúčam použiť jemné pastelové farby, pre podporenie erotiky jemný akcent červenej.

A manželská posteľ má byť vcelku a pod ňou voľný priestor a žiadne škatule....:D :D :D
Eulalia
09.06.06,17:56
Najviac sa mi páči ten nápad s komparzom.... To je aj najrýchlešie realizovateľné. A ten komparz môže potom prípadne aj posteľ pootáčať žiadaným smerom......xi,xi
ondrejvla
09.06.06,18:29
Spálňa

Vzhľadom k tomu, že v posteli strávime jednu tretinu života, oplatí sa tejto miestnosti venovať náležitú pozornosť. Kvalitný spánok je základným faktorom dobrého zdravia.
V spálni by sme mali, okrem dostatočne veľke, pohodlnej, nedelenej postele s čelom, umiestniť čo najmenej nábytku.
Tiež izbových rastlín menej, než v iných miestnostiach.
Najdôležitejšie je umiestnenie postele, s čelom na pevnej stene, z ktorej by malo byť vidieť na vstupné dvere, pričom nohy spiacich by nemali smerovať priamo ku vstupným dverám. Za stenou čela by nemala byť umiestnená toaleta, odpadové potrubie, ani zdroje elektromagnetického smogu /hlavne počítač, televízor/. Umiestnenie zrkadla tak, aby sa v ňom spiace osoby videli, je maximálne nevhodné. Ak máme v spálni vstavané skrine, je potrebné udržiavať v nich poriadok a pravidelne ich vetrať. Feng šuej neodporúča spať pod trámami, ani pod zošikmeným stropom.
Pre túto miestnosť je typická atmosféra pokoja, a bezpečia, príjmajúca jinová energia.
Z farebnej škály odporúčam použiť jemné pastelové farby, pre podporenie erotiky jemný akcent červenej.

Braňo to nemyslíš vážen?!
A teraz čo, vyhodiť zrkadlové dvere zo vstavaných skríň? No potom sa bude ešte len vetrať!
Tak už prichádza do úvahy len ten jemný akcent červenej...
Dedo, ideme maľovať!
ALDA
09.06.06,18:51
Braňo to nemyslíš vážen?!
A teraz čo, vyhodiť zrkadlové dvere zo vstavaných skríň? No potom sa bude ešte len vetrať!
Tak už prichádza do úvahy len ten jemný akcent červenej...
Dedo, ideme maľovať!

Vlasti, dobrý nápad:D a môj dedo vymaľoval na zeleno:confused:..vraj zelená ukľudňuje, ale neviem koho má ukľudňovať..ešte som sa nespýtala:D
ALDA
09.06.06,18:55
Hovorí sa, že keď si zariaďujete spálňu, treba pustiť do miestnosti psa, kde si ľahne, tam treba umiestniť posteľ, alebo mačku, kde si tá ľahne, tam sa nemá umiestniť posteľ.
kukučka
09.06.06,19:06
Braňo: Umiestnenie zrkadla tak, aby sa v ňom spiace osoby videli, je maximálne nevhodné.


Braňo to nemyslíš vážen?!
A teraz čo, vyhodiť zrkadlové dvere zo vstavaných skríň? No potom sa bude ešte len vetrať!
Tak už prichádza do úvahy len ten jemný akcent červenej...
Dedo, ideme maľovať!
Hm, Braňo myslel asi spávajúce a nie spiace :D Vlasti ak vám to doteraz neublížilo ;)
To aby sa dušička či správne astrálne telo pri putovaní v noci nezľaklo samé seba.
Marína
09.06.06,19:23
Braňo to nemyslíš vážen?!
A teraz čo, vyhodiť zrkadlové dvere zo vstavaných skríň? No potom sa bude ešte len vetrať!
Tak už prichádza do úvahy len ten jemný akcent červenej...
Dedo, ideme maľovať!
Vlasti, len to s tou červenou neprežeňte. ;) Možno by sa hodila skombinovať s parížskou modrou na ochladenie. Super téma. A začala úplne nevinne. Pridávam do sledovaných.:D
abel
10.06.06,06:00
http://casopis.markiza.sk/index.php?c_id=509
Ubezpečte sa, že vaša posteľ je obrátená „hlavou“ na juh a umiestnite pod ňu kúsok bieleho krištáľu.


http://www.zenska.sk/byv_fengsuej.htm
Posteľ umiestnite hlavou k severu a nohami na juh. Zachováte tak prirodzený tok energie čchi.

Braňo a včul si vyber :mee:.
Z toho predsa jednoznačne vyplýva, že v spálni treba meniť polohy:D
abel
10.06.06,06:07
Hovorí sa, že keď si zariaďujete spálňu, treba pustiť do miestnosti psa, kde si ľahne, tam treba umiestniť posteľ, alebo mačku, kde si tá ľahne, tam sa nemá umiestniť posteľ.
Čo sa týka môjho psa, ráno keď ma príde pozdraviť, si vždy ľahne na moje nohy. Keď skombinujem obidva tieto príspevky, tak posteľ uložím hlavou na juh a ja si do nej ľahnem hlavou na sever, a keď príde môj pes, tak "zmením polohu", keď príde "komparz", tiež mením polohu ;) ale najvýhodnejšie je, keď prídem v noci z Porady a padnem krížom cez posteľ a robím to, čo sa v posteli robiť má :D
Spím.
Melnick
10.06.06,07:23
A manželská posteľ má byť vcelku a pod ňou voľný priestor a žiadne škatule....:D :D :D
Prepáč kukučka, ja nespím pod posteľou.:D :D :D
ondrejvla
10.06.06,16:04
Čo sa týka môjho psa, ráno keď ma príde pozdraviť, si vždy ľahne na moje nohy. Keď skombinujem obidva tieto príspevky, tak posteľ uložím hlavou na juh a ja si do nej ľahnem hlavou na sever, a keď príde môj pes, tak "zmením polohu", keď príde "komparz", tiež mením polohu ;) ale najvýhodnejšie je, keď prídem v noci z Porady a padnem krížom cez posteľ a robím to, čo sa v posteli robiť má :D
Spím.

No ďakujem pekne, keby som tam ešte pustila môjho vlčiaka, tak sa musím nalisovať pod posteľ!
Ale teraz vážne rozmýšľam, ktorú z tých farieb, aby neublížila nám, občanom aktuálneho veku, aby pri tom neutrpelo ani zrkadlo? Asi skutočne len tú kráľovskú modrú, má vznešenosť! Ale patrí ku chrápaniu aj vznešenosť, alebo aj to len polohou tela? Júj, či som nerozhodná...
Marína
10.06.06,17:13
Vlasti, môžete premaľovávať aj každý týždeň. Aspoň zistíte, čo vám vyhovuje.:D
kukučka
10.06.06,19:47
Prepáč kukučka, ja nespím pod posteľou.:D :D :D

A prečo sa považuješ za skatuľu? :confused: :eek: ;)
Melnick
10.06.06,20:04
A prečo sa považuješ za skatuľu? :confused: :eek: ;)

:D :D :D :D :D :D :D