Dr.coldrex
26.02.16,10:29
Chcem sa opýtať ako sa podáva žiadosť o príspevok na PA či ju podáva zamestnávateľ aj zamestnanec lebo na stránke UPSVaR medzi tlačivami na stiahnutie sú žiadosti aj pre zamestnávateľa aj zamestnanca a k tomu pri zamestnancoch skratky ŠP a DM. ŠP možno štátny podnik ale DM? Neviem
Katy a R
26.02.16,09:48
ŠP = štátna pomoc
DM = schéma "deminimis"

- bližšie info o týchto typoch štátnej pomoci zamestnanosti nájdeš na ich stránke - treba to preštudovať, prípadne sa poraď na UPSVaR
Dr.coldrex
01.03.16,14:29
Aha. Tak som zase o niečo múdrejší ďakujem :-)
Dr.coldrex
02.03.16,13:52
Tak som bol na UPSVaR a tam mi veľmi nepomohli. Najprv sa tvárili ako keby som to chcel z ich vlastných peňazí a potom mi povedali veci o ktorých mám pochybnosti a to že na to aby som mohol žiadať o pracovného asistenta musím mať chránenú prac. dielňu a pracovný asistent musí byť mojim zamestnancom ktorý má vlastnú agendu a určitú časť prac. času má robiť asistenta. Nie je to nejaké čudné??
veronikasad
02.03.16,14:01
Nie je to čudné. Ako si si prac.asistenta predstavoval ty ?
Dr.coldrex
01.04.16,07:47
No predovšetkým som nikde nenašiel ani zmienku o tom že ak chcem pracovného asistenta musím mať zriadenú chránenú prac. dielňu a predstavoval som si ho ako zamestnanca ktorý má pracovnú náplň výhradne ako asistent a nemá popri tom žiadnu inú agendu lebo popravde si neviem predstaviť ako by kombinoval asistenciu a svoju inú pracovnú činnosť.