Lubica H
26.02.16,11:43
Zamestnankyňa pracovala na dobu určitú do 7/2015. Nakoľko bola tehotná, zmluva jej nebola predĺžená. Po skončení pracovnej zmluvy nastúpila na PN, ktorú ukončila 4.1.2016 a nastúpila na MD. Nepožiadala bývalého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania, tak si ho bude robiť sama. Bývalý zamestnávateľ jej zaslal potvrdenie o príjme. Čo ešte treba priložiť k daňovému priznaniu? Treba aj potvrdenie o trvaní PN, alebo to stačí len uviesť do poznámky? Ďakujem.
Tweety
26.02.16,10:44
NIe, doklad o PN nijako nesúvisí s DP. Nemocenské nie je zdaniteľným príjmom. Neuvádza sa ani do poznámky.
Lubica H
26.02.16,10:48
Nemyslela som to ako príjem. Len či netreba vydokladovať celý rok, aby si mohla uplatniť nezdaniteľnú časť základe dane na daňovníka za celý rok. Ale keďže nie je poberateľom starobného dôchodku, tak mi vychádza, že môže. len či nebude finančnej správe chýbať zvyšok roka (8-12/2015)
Tweety
26.02.16,10:49
nie, nič nemusí vydokladovať, prečo si myslíš, že musí?
Katy a R
26.02.16,10:50
k DP A prikladáš (dokladuješ) len zdaniteľný príjem. DU vôbec nezaujíma, že kde si v priebehu roka bola ;)
kn-alka
26.02.16,10:54
V DP sa dokladujú len PRÍJMY a prípadne nárok na DB, nič iné.
Nárok na nezd.časť je automaticky celoročná, nezáleží na tom, kto kde kedy bol evidovaný.
Lubica H
26.02.16,11:14
prečo? proste som tak bola naučená - vždy mať vydokladovaný celý rok - všetky zamestnania, potvrdenia z úradu práce... neviem, z čoho to vzniklo. len sila zvyku.
Tweety
26.02.16,11:15
to, že si tak bola naučená,neznamená, že to bola povinnosť, že to tak malo aj byť
kn-alka
26.02.16,11:28
aj ja dokladujem celý rok, ale len na vlastné účely - ak príde náhodou po rokoch kontrola, aby sa nemuseli zháňať po úradoch dokumenty.

K DP sa však nič neprikladá, len potvrdenie o príjme, prípadne rodný list a potvrdenie zo školy