ninka24
26.02.16,12:29
Zamestnankyňa ktorá poberá rodič. príspevok nastúpila do práce na prac. zmluvu koncom 05/2015. Od 11/2015 bola PN. V akej výške sa jej uplatní nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka? Ďakujem
kn-alka
26.02.16,11:32
zasa stále dookola tá istá otázka a takisto tá istá odpoveď:



Každý jeden občan má nárok na CELOROČNÚ nezdaniteľnú časť, aj keby nemal odpracovaný ani jeden jediný deň.

Nezd.časť sa kráti len pri starobnom dôchodku, alebo pri vysokých príjmoch.

Nikdy nemá nič spoločné s tým, že niekto bol PN, evidovaný na úrade práce, alebo čokolvek iné.
Tweety
26.02.16,11:32
3803,33. Treba používať aj vyhľadávaš, takýchto otázok je tu zodpovedaných dosť.
ninka24
26.02.16,11:38
Ďakujem krásne. Áno viem, že sa pýtam na otázku, ktorá je takmer v každom druhom príspevku, len ma stále metie kolónka z potvrdenia o príjme od zamestnávateľa, kde je uvedená len časť NčZD za obdobie 05 až 11/2015.
kn-alka
26.02.16,11:39
kedže bol zamestnaný len v tom období, zamestnávateľ mesačne nemohol uplatniť celoročnú nezd.časť, je to len informatívneho charakteru.

v potvrdení sú uvedené skutočnosti, ktoré sa odohrali počas roka, pri podávaní DP berieš na vedomie celý rok
ninka24
26.02.16,11:46
Však som tu toho aj kopec prečítala, aj som si tým bola na 99% istá... ale v poslednej dobe si už začínam občas hlavu búchať o stvol.... niečo platí stále, niečo už len čiastočne, niečo vôbec..... všetko sa mení takou rýchlosťou, že akosi už nestíham absorbovať. Plus radšej nehovorím o výške kde-akých pokút, ak nebodaj človek urobí drobnú administr.. chybu.... Takže aj keď vyhľadám, načítam, aj tak sa radšej opýtam. ( síce viem, že ma tu "sprdnete", ale mne sa bude lepšie spať :) )