bozenka
26.02.16,18:06
Ako je uvedene v predmete :) Praca bola jazykova korektura, vydavatelom knihy je zahranicna, konkretne americka, organizacia. Vykonala som ju teda v SR, ale povinna som zdanit tento prijem sama. Mojim podkladom ku danovemu priznaniu je tlacivo, kde je napisana suma, ktora mi bola vyplatena a text, ktory potvrdzuje tuto skutocnost ako aj to, ze som povinna zdanit prijem vo svojej krajine. Kam si tento prijem uviest v danovom priznani?

Dakujem vopred za radu
Anik
26.02.16,17:34
a na základe čoho si robila jazykovú korektúru , myslím aká zmluva
bozenka
26.02.16,17:58
nemam ku tomu zmluvu, len tlacivo, ktore som uviedla a ktore prilozim ku danovemu priznaniu. je to neziskova organizacia
Anik
26.02.16,17:59
aká je výška sumy, ktorú si za to dostala?
bozenka
26.02.16,17:59
okolo 600 EUR
Anik
26.02.16,18:18
keby to bolo do 500 a ak to nerobíš opakovane dalo by sa to brať ako príležitostný príjem takto ho zdaniť musíš
bozenka
10.03.16,19:20
zapocitat ho pod ostatne zavisle prijmy?
profesional
10.03.16,19:57
Nakoľko ide o príjem zo zdroja v zahraničí, ktorỷ nepochádza z podnikania, miestom vykonania služby sa s ohľadom na povahu služby a domicil prijímateľa považuje USA. Ak máš vyplnenỷ formulár W8BEN, tak zdaňuješ príjem len v SR. Ak nie, máš povinnosť podať daňové priznanie v USA a následne na Slovensku. Nakoľko nie si rezident USA, tvoja daňová povinnosť v USA bude nulová, lebo prvỷch cca. 99.000 USD ako nerezident máš nezdanené. Ale daňové priznanie podsť musíš. Zároveň máš povinnosť požiadať o pridelenie ITIN. Následne v SR podávaš daňové priznanie typu B a na daň na zápočet zaplatenú v zahraničí dáš hodnotu 0. Zvyšok závisí od tvojich ostatnỷch príjmov.