zorran
26.02.16,20:06
Zdravim vsetkych. U nas v obci je limitovana vyska plotu na 180 cm. Moja otazka znie, co moze nasledovat, ked si spravim 2m plot? Povolenie mam, ale limitovane na spominanych 180cm. Este by som rad podotkol, ze v obci je nejeden plot aj vyssi ako 2m. Ked som sa voci tomu ohradil, pan na stavebnom mi povedal, ze nemam pozerat na ostatnych.
buchač
26.02.16,19:15
Pánovi na stavebnom oponuj zákonom...alebo nech on argumentuje príslušnými §§§...
LEBO zákon :

Stavebný zákon a ani vykonávacia vyhláška síce konkrétne neobmedzuje výšku plota, avšak opisne určuje obmedzenia pre rozsah oplotenia.
....
Konkrétnu maximálnu výšku plota predpisy presnejšie neurčujú.
http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/aka-moze-byt-maximalna-vyska-oplotenia-medzi-dvoma-rodinnymi-domami/
sito
26.02.16,22:06
Ak si mrnús, stačí aj tých 180, nebudeš pozerat. Čahoun bude vidieť ...
zorran
27.02.16,06:42
Ono by neslo o to, len ja som nevedel, ze v obci je taketo obmedzenie a dal som si uz vyrobit plot. Jedna sa o betonovy plot a v podstate uz je vyrobeny. Preto sa pytam, lebo v podstate nemam nejako na vyber
zorran
27.02.16,06:45
Ano to je sice pravda, ale vraj to tak maju dane v uzemnom plane obce... Ale najviac ma zabil tou hlaskou, ze nemam pozerat na ostatnych. Mna by hlavne zaujimalo, co mi moze za to.... Nepotrebujem sa z nikym dotahovat za 20cm, ale ako som nizssie spominal, plot uz mam vyrobeny
buchač
27.02.16,07:04
Hmmm...

To je akože plán obce nad zákon štátu ?
To akože jeden MOŽE stavať tak a druhý MUSÍ inak ?
Šak postav a máš v trubke...nebudeš prvý a ani posledný...:D
-----------------------------------
Ono na jednej strane...srať na takýchto pánkov na dedine...z jedného nie je problém urobiť aj troch...;)
Ale má to význam, ak tam chceš v kľude a pokoji žiť ?

Ja len preto tak vravím, lebo v obci kde mám chalupu, občas zašvitorí v hlave starostu...ale aspoň nič moc..
ALE ak by sa jednalo o niečo vážnejšie a bol by som v práve...srandy by šli nabok. ;)
zorran
27.02.16,07:12
V podstate s tebou suhlasim, len toho panaka budem do buducna potrebovat, ked budem chciet hoci co postavit. Altanok atd... Nechcem si s nim porobit zbytocne zle vztahy. Keby sa jednalo len o nejaku pokutu, tak tu zaplatim.... Teraz je len otazka, ci mi za to nemoze aj nieco viac?
buchač
27.02.16,07:21
Trt môže...maximálne pokutu.
Zákon o búraní bude platiť až o pár rokov.
--------------------------------
Kukni na to z inej strany.
Možno chlapík dačo očakáva naviac.... ;) :D
zorran
27.02.16,08:13
Inak tiez ma to napadlo.... Ani s tym by som nemal problem. A ked pride reklamovat, skusim to. Hadam kvoli 20cm plotu sa sudit nebude
sito
27.02.16,11:36
Ako to majú tí krajčíri? Dva krát rež a raz meraj, či naopak si to? Pán na úrade je *****avý? Dokola nezmysel, kokce, "1 800 mm". Snažia sa u vás už o AMERIKU, tam také nezmysly tradujú, zákonom.
zorran
27.02.16,12:57
No mna ani nenapadlo, ze to tak moze byt, ale tak dam vediet, ako to bude pokracovat :D
Oliwa
27.02.16,15:05
Však keď betónový, tak zabetónuj do základov... o 20 centi hlbšie...:D
Ale vážne: nech Ti dá k nahliadnutiu územný plán obce, keď ním argumentuje, aj príslušné VZN, ktoré to "prikazujú"... a budeš v obraze...
zorran
27.02.16,15:17
Problem je len v tom, ze plot, co tam mam teraz, ma uz betonovy zaklad. To by sa muselo vyzbijavat, keby sa ten plot mal zapustit. Inak uzemny plan mi k nahliadnutiu nedal. Nieje to aj niekde na nete?
misoft
27.02.16,19:28
Je síce pravda, že sa podľa http://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50#cast1 §28 ods.3 je uložený v obci, ale podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám máš právo žiadať o informáciu o územnom pláne - je to dôležitý obecný dokument pre plánovanie a týka sa VŠETKÝCH obyvateľov.... Takže to skús oficiálnou žiadosťou podľa http://www.minv.sk/?zakon-o-slobodnom-pristupe-k-informaciam a preceda obce bude musieť ti informáciu dať. Inak by mal on opletačky.
zorran
29.06.16,09:48
Takze ozivim trosku temu. Stavebnici to spravili po svojom, cize vo vyske 2m a nikomu to neprekaza. Aj mi povedali, ze robili tych plotov uz mnoho a kazdy si to riesi po svojom. Vraj pokial sa nejde do nejakych extremov do oci bijucich, tak to nikto neriesi