actafool1@azet.sk
27.02.16,08:58
Dobry den prajem, moj paypal ucet je limitovany, nakolko som podla paypalu (boli asi 3 za 4 roky pouzivania!) otvorila privela ,,case" ked mi tovar nebol doruceny/alebo bol poskodeny. Pred pol rokom som cez ebay predala tovar niekomu z Anglicka, vsetko prebehlo v poriadku, napisal mi pozitivny feedback, ja jemu tiez. obe strany boli spokojne. Po pol roku bola tato platba predajcu zablokovana, kedze tvrdil, ze jeho bankova karta bola ukradnuta, avsak ked som mu pisala maily, povedal, ze to bol omyl a ze tato nasa tranzakcia samozrejme autorizovana bola. Paypalu som toto vysvetlila, ale odmietol ma, kedze uz niesom vzhladom na limitaciu nadalej chranena ich ,,seller protection". Takze som sa dostala do negativneho balancu, nejde o velku sumu, je to cca 23 eur. Ale stve ma ten princip! Dostala som uz niekolko mailov od paypal, aby som tento negativny balance zaplatila, inak to poslu ,,collection agency"..teda nejakej vymahacskej agenture... Odmietam zaplatit. Rozmyslam, ze si zrusim povodny bankovy ucet, ktory mam pripojeny k paypalu...ale aj tak budu mat moje vsetky udaje..adresu..Som zo Slovenska. Dakujem za kazdu radu... Pekny den... maria
jelalim
27.02.16,08:25
Moj nazor je, ze tvoj ucet nie je limitovany koli tomu, ze si otvorila 3 case z dovodu nedorucenia tovaru, ale z dovodu, ze paypalu dlzis peniaze. Aj ked si v tom nevinne, ale je to riziko povolania.
Cele to zlyhalo kvoli tomu predaju do Anglicka, pan podla vsetkeho prisiel do banky a vyhlasil, ze jeho karta bola ukradnuta, v banke spisali reklamaciu, paypal musel vratit peniaze anglicanovi. Anglican ma teraz peniaze, aj tovar. Ty mas peniaze, pretoze ich dlzis paypalu, ktory ich vratil anglicanovi, aj ked paypal s tym nic nema.

Podla podnienok paypalu, si za toto zodpovedna ty. Ty by si mala vymahat peniaze, od toho komu si predala tovar.

Riesenie by bolo, vyrovnat dlh paypalu, otravovat anglicana, nech Ti posle peniaze este raz.

Umyselne nebudem odpovedat na povodnu otazku, ... co sa stane ak...? v najlepsiom pripade si uz nikdy nezapaypalujes...
actafool1@azet.sk
27.02.16,08:40
Dakujem za reakciu. Do limitacie som sa dostala v novembri 2015. Toto s anglicanom sa stalo len teraz v januari. Cize skutocne som limitovana za onen dovod, nie za transakciu s anglicanom. Moj pp ucet je limitovany, nemozem s nim nic robit, nic platit, ani prijimat platby, ani odstratit udaje o banke, karte...ani pp ucet zavriet. anglican mi dokonca napisal, ze mi posle peniaze (tych 20 eur) kedze som mu napisala ja, ze som v negativnom balanci za jeho neopravnenu reakciu voci tomuto nasmu pripadu, ale ani to nie je mozne, nemoze mi poslat peniaze, hoc by aj chcel. Moj pp ucet je jednoducho komplet nefunkcny. Uprimne, nechcem uz nikdy viac papyal ucet pouzivat, ked si predstavim kolko veci som cez ebay predala...(aj za omnoho vacsie ciastky) ...a takto si hocickto moze nahlasit ,,stratu karty" aj po pol roku/roku ..dvoch.. a tak jednoducho dostat peniaze, ktore mi uz pravom patria, spat (chargebacks) ..kedze uz niesom nadalej chranena ,,Paypal seller s proteciton" vhladom na limitaciu..toto ma desi. Prave pre toto odmietam zaplatit ten negativny balance, dnes prisiel mail z paypalu, ze je to uz 22 dni, co som nezaplatila a ak tento neg.balance nezaplatim, poslu to ,,collection agency" teda asi nejakej ,,vymahacej agenture". Naozaj sa nechcem handrkovat o 20eur, aj ked mi pravom patria...desi ma len fakt, ze nemozem svoj pp ucet zrusit/zavriet..a teda uz mam len dokonca zivota cakat..kto dalsi ( z tych ludi, ktorym som nieco predala cez ebay) nahlasi stratu karty a dostane svoje prachy spat, aj napriek tomu, ze tovar ma uz davno doma........ ??? .. . . . . . . Potrebovala by som len vediet, ako sa voci takejto vymahacskej agenture branit... . Pochybujem, ze to bude nejaka slovenska agentura..ale co som citala rozne horror stories na internete o podobnych pripadoch... som naozaj zhrozena...