šromo
27.02.16,10:35
Dobrý deň,
ak vie niekto poradiť :
momentálne je študentom VŠ-denné štúdium. Firma by ho chcela zamestnať, ale využiť na jeho vytvorené pracovné miesto dotáciu. To by znamenalo, že by sa musel zaregistrovať na ÚP ako nezamestnaný na 2-3 mesiace.
Podľa informácii, ktoré mám, to je možné.
Otázkou je, či by v tomto prípade jeho rodičia neprišli o rodinné prídavky a daňový bonus.
Mockrát ďakujem
veronikasad
27.02.16,11:29
kolko má rokov ? Študenta denného štúdia ako uchádzača o zamestnanie nezaevidujú, odkial máš informácie, že je to možné ? Iba ak na tie nové dotácie ...
šromo
27.02.16,11:51
študent má asi 22 rokov, informáciu mám z ÚP -od sprostredkovateľky zamestnania. áno tie nové dotácie-prvé zamestnanie do 29 rokov veku. Že by mi dala nesprávnu informáciu ? Všetko je možné
veronikasad
27.02.16,11:53
Pokial splňa podmienky nezaopatreného dieťaťa - denné štúdium+vek - výkon práce nie je prekážkou výplaty PnD ani daňového bonusu

Podmienky získania dotácie nájdeš tu

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-zamestnavatela/prispevok-na-podporu-vytvorenia-pracovneho-miesta-v-prvom-pravidelne-platenom-zamestnani-51a.html?page_id=465400
veronikasad
27.02.16,11:58
Možno bude stačiť ak bude evidovaný ako záujemca o zamestnanie, nemám osobnú skúsenosť s touto dotáciou ...
šromo
27.02.16,12:17
super nápad, dík, dík, dík