Jož
28.02.16,12:47
Chcel by som sa spýtať ako je možné postihnúť rodinkárstvo v štátnej správe a kde treba podať podnet? Ďalej aký zákon to rieši a či može byť rodinný príslušník priamo podriadený svojmu príbuznému.

Za odpoved ďakujem
buchač
28.02.16,14:28
Komentár ?

Ej kuwa...dobre vám ide...ujehrátky začínajú.
Ej kuwa...a do volieb ešte pár dní...to bude ujesexovania.
;) :D
buchač
28.02.16,15:59
Stav 3 : 1
-----------------------------------------------

Ty kde žiješ ? Šak neblázni !
Môže a či nemôže...v takýchto prípadoch je zákon len trhací kalendár....a rodinkárstvo je na Slovensku národný šport.
Záleží ale aj od okolností...o akú štátnu správu sa jedná. Lebo čím vyšší orgán, tým vyššia smola na nejaký postih.

Ale šak sa spýtaj Kotlebu.
Pred voľbami pindy,pindy...a skutek utek.
Ale tak to proste na Slovensku chodí.

Zákon existuje, ale nechce sa mi ho hľadať...len mi zbytočne bááájty spapká kvôli onačine.

==================================

Ej kuwa...dobre vám ide...ujehrátky začínajú.
Ej kuwa...a do volieb ešte pár dní...to bude ujesexovania.
;) :D
ivka70
28.02.16,16:06
Urcite 3 : 2 :)
buchač
28.02.16,16:11
Ivi

To vieš...bonzáci ešte existujú...;)
Mária27
28.02.16,19:00
zákon 400/2009 o štátnej službe

§ 30 Zaradenie blízkych osôb
(1)
Štátnych zamestnancov, ktorí sú blízkymi osobami,34) nemožno zaradiť do vzájomnej priamej podriadenosti alebo nadriadenosti alebo tak, aby jeden podliehal kontrole pokladničných operácií alebo kontrole účtovných operácií druhého okrem štátnych zamestnancov zastupiteľských úradov Slovenskej republiky.
(2)
Občan, ktorý sa uchádza o štátnu službu, je povinný oznámiť služobnému úradu skutočnosti uvedené v odseku 1 pred prijatím do štátnej služby.
(3)
Štátny zamestnanec je povinný bez zbytočného odkladu oznámiť služobnému úradu skutočnosti uvedené v odseku 1, ktoré vznikli počas vykonávania štátnej služby.